Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Rady?
1. MAPA - patrz co chwila na mapę, analizuj sytuację na całym polu bitwy. Codziennie widzę ludzi, który pewnie wyłączyli minimapę i przez to przegrywają z kretesem.
2. Znajdź celownik z czasem przeładowania, bo domyślny ssie na całej linii.
3. Wizjery i podłoga (tj. dolna płyta z przodu) to uniwersalne weakspoty (słabe punkty). Są wyjątki, których trzeba się nauczyć.
4. MYŚL - bardzo rzadkie na randomach.
5. Nie graj artą więcej niż potrzeba, aby nauczyć się, gdzie może walić (wszędzie praktycznie). Już i tak tego cholerstwa jest za dużo.
6. Bądź aktywny, nie camp (szczególnie top tankiem). Oszczędzanie na naprawach to ostatnie, co anal camperzy krzaczkowi mają z takiego stylu grania.
7. HE używaj wyłącznie z haubic lub w sytuacjach, kiedy trzeba zbić capa (zwykła amunicja z lubością wtedy zdinguje).
8. Jak już masz zamiar grać artą, to tak od IV tieru zmieniaj pozycję po każdym strzale. Tracery sprawiają, że przeciwna arta może Cię załatwić tylko na ich podstawie. Zbyt często widzę durni, którzy nawet na VIII tego nie robią.
9. Używaj terenu do zdobycia przewagi (chowanie brzuszka).
10. Pewnie jeszcze cała masa punktów, których teraz już nie zdołam podać.

PS. Tygrysek tutaj to jedna ze słabszych VII, która niewielu ludziom się spodobała. Moim zdaniem znacznie lepiej spisują się T29 oraz IS. W każdym razie niemieckie drzewko jest całkiem dobrym wyborem, ponieważ jest jakimś wyzwaniem skłaniającym do nauki, a bez niej jest się tylko free fragiem.
-----
Z innej beczki i bardziej ogólnie - kiedyś w dyskusji była podjęta sprawa expa i zasad jego przyznawania. Rzeczywiście, prem tanki mają premię do expa, co widzę ostatnio nagminnie. Z drugiej strony TD mają potężne kary bez względu na haracz ze spotowania, które teraz prócz 50% daje jeszcze jakiś bonus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 20:54, Zbicku napisał:

No cóż napaliłem się na tygrysa, więc poszedłem w niemieckie drzewko, ale na pewno zainteresuję
się też innymi. ;p


Jeszcze tylko dodam od siebie, naucz się chować. Jak wyjedziesz na środek, to będziesz darmowym fragiem dla wroga, musisz pozostawać jak najwięcej za osłonami, chyba, że masz czołg nie do rozwalenia (np kv-1 jako top tank), wtedy można sobie pozwolić na więcej- ale nawet w twardym czołgu warto się kryć, po prostu dłużej przeżyjesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie dni jak dzisiejszy. Na 6 bitew w 5 zostałem zabity przez swoich. Bo co? Bo się idioci nie patrzą co się dookoła nich dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 17:11, Wilkv napisał:

Uwielbiam takie dni jak dzisiejszy. Na 6 bitew w 5 zostałem zabity przez swoich. Bo co?
Bo się idioci nie patrzą co się dookoła nich dzieje.


Jeszcze zależy w jakich tierach się gra. Mnie ostatnio na Marderze zaatakował koleś z drużyny, gdy starałem się ostudzić zapał do głupiego ataku...

Na niskich tierach samemu można więcej zdziałać, ale też niewielu ludzi wie, jak grać efektywnie. Na wyższych tierach za to pełno jest wallet warriorów, którzy grę i jej mechanikę chcą poznawać na VIII tierze. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 17:40, Heimdallr napisał:

Na niskich tierach samemu można więcej zdziałać, ale też niewielu ludzi wie, jak grać
efektywnie. Na wyższych tierach za to pełno jest wallet warriorów, którzy grę i jej mechanikę
chcą poznawać na VIII tierze. :/


_wielebny_ <- sprawdź ten nick w grze i jego posty na oficjalnym w temacie o E-75.
PS. Ok, od razu tam link http://worldoftanks.eu/community/accounts/501798648-_wielebny_/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego typu przypadków, ale jednak młodsi (ekhm... no po prostu dzieciaki, gimbaza i inne dziatwy) gracze przy niepowodzeniach chyba częściej odpuszczają sobie grę. Na wyższych tierach są obecne, ale właśnie na tych pierwszych pełno jest smarkaczy, którzy są pępkami świata i nikt nie ma prawa ich pouczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie tam w IS-8:
Victory!
Battle: Westfield 2 marca 2013 23:31:50
Vehicle: IS-8
Experience received: 4 010 (x2 for the first victory each day)
Credits received: 74 910
Battle Achievements: Top Gun, Sniper, Master Gunner, Mastery Badge: "Ace Tanker"

20 strzałów, 17 trafionych, ponad 6k dmg''a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weekend taki sobie szczerze powiedziawszy.
Nic nie kupiłem do garażu, ba nawet nie dałem sie nabrac podłemu WG i okiełznałem swe kolekcjonerskie zapędy i ni grosza nie wydałem, by pozyskać PzIV S i TOG''a, choc ten ostatni korci mnie okrutnie.

Bitew rozegrałem chyba z setkę, w połowie udanych (WR pewnie utrzymało się na coweekendowym poziomie 51-53%, czyli chyba nadal rośnie) większość pure for fun, bo na koncie przybyło raptem 300k kredycików.
Ale free expa za to znowu z 3k wbiłem na 12, co miłe. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2013 o 01:29, meryphillia napisał:

kolekcjonerskie zapędy i ni grosza nie wydałem, by pozyskać PzIV S i TOG''a, choc ten
ostatni korci mnie okrutnie.

Tog to darmowy frag, a pzIV S rzuca z z tierami 7-8 bo ustanowieniu go jako 6 tier. Ale jak ktoś kolekcjonuje czołgi to mus. Sam zastanawiałem się nad PzIV ale sobie darowałem.

Kupiłem sobie m6 żeby w końcu ustukac do T29, ale dzisiaj prawie w ogóle nie grałem. Troszkę mnie gra chyba znudziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No raczej że nie kupowałbym ich z myślą o zarabianiu na nich tylko dla samego "mienia".
W teorii Churchill III to też tylko "darmowy frag", a już setki makaków przekonały się, że w "łatwy frag" to oni się zamieniają dla mnie. ]:>

BTW.
Dzisiaj zamiast polaczkowozem, to w jednym przypadku męczyłem makaki prawdziwym żydowozem. :D

20130303020909

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 02:09, meryphillia napisał:

Dzisiaj zamiast polaczkowozem, to w jednym przypadku męczyłem makaki prawdziwym żydowozem.
:D

Ten kilof na boku jest naprawdę ironiczny xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzili bonusik weekendowy i machinalnie gra się spier*****a. M-m losuje na same końce listy bitwa za bitwą, pociski mijają cele o milimetry no i oczywiście nowa partia downów i idiotów w grze, czytaj ludzi grających IX tierem którzy na Malinowce pojedynczo potrafią wyjeżdżać na pole pośrodku mapy wiedząc że w drużynie przeciwnika są 4 wozy artylerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie bonus przypasował gdyż właśnie przymierzałem się do kupna VK. Za to losowania były nieraz koszmarne: ja sam z Valentynką a reszta same ciężkie czołgi V i VI tier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BTW.
Istnieje szansa na ładną spekulację finansową, ale obawiam się że z racji rozbuchania tej infrmacji, w ostatniej chwili WG ładnie wszystkich biznesmenów załatwi. :D

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/217469-84-investment-opportunity/

Z zakupem pocisków wstrzymałbym się do patch notes i kupieniem tuż przed wypuszczeniem patcha, który ponoć ma być w środę.
Jeśli da radę, to zawsze miło zarobić trochę kredycików, tym bardziej gdy będziemy mogli kupić pocisków za kilka baniek. :D

20130303193245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupie sobie, co mi szkodzi. I tak bardzo rzadko już gram w WoTa, więc jak stracę te 50% hajsu to mówi się trudno. I tak dużo nie ryzykuje, bo aktualnie mam jedynie 1.1kk na tę "inwestycję". Zobaczymy, czy się opłaci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować