Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2012 o 01:33, Kerigun napisał:

A artą gram, GW Panther jest tak niecelne że jak trafię to wielkie święto jest w garażu

Nie przesadzaj, GW Panther jest jedną z najcelniejszych artylerii. O ile dobrze pamiętam, jedyną celniejszą jest Tier VIII Object 261.
Z topowym działem Panterki (celność 0.43) można wyczyniać niezłe rzeczy - rozwalić rozpędzone T-50-2, trafiać precyzyjnie w arty wroga po tracerach czy celować w silniki pojazdów ustawionych bokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:
W AMX40 miałem zamontowany "dosyłacz do dziaL średniego kalibru) na armacie 70mm.
Teraz gram AMX12T i już tego "dosyłacza" nie moge założyć, bo gonie ma w opcjach dla tego czołgu.

Czy to znaczy, że ten "dosyłacz" nie będzie pasować do żadnego z czołgów francuskich wyższych Tier ?

p.s miałem ten "dosyłacz założony na M6 do działa 90mm i wszystko było OK.

Proszę o wytłumaczenie.

Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 13:01, Misquamaqus napisał:

Proszę o wytłumaczenie.


Wystarczy trochę poczytać stronę wiki o WoT i wtedy nie musiałbyś zadawać 90% twoich pytań.

Francuskie czołgi z systemem magazynków nie mogą mieć rammerów. Zbyt przegięte by to było.

Skoro masz dosyłacz średniego kalibru to musi być tam gdzieś być małego jak i dużego, w sumie to kaliber nie ma znaczenia tylko rodzaj czołgu. Dosyłacze są różne i nie pasują do wszystkiego. Średniego kalibru jest dla średnich dział, dużego dla najcięższych dział. Tak samo wentylacja. Tam jest to podzielone dla czołgów lekkich, średnich i ciężkich. Arta i TD mają trochę inaczej, tam od któregoś tieru się to zmienia.

I po raz 53 powtarzam jak chyba już każdy w tym temacie. KUP sobie KV lub PZ IV do ZARABIANIA KREDYTÓW bo po tym co widzę w twoim garażu to przewiduje że za chwilę nie będzie Cie stać na grę T29 zwłaszcza ze 105 bez której gra nie ma sensu i jesteś większym loltraktorem dla drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2012 o 13:01, Misquamaqus napisał:

Proszę o wytłumaczenie.

Dzieki.

wystarczy przeczytać informację że te dosyłacze są tyko i wyłącznie do danego czołgu a wyłączenie go jest równoważne z usunięciem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce szukać na wiki o czołgach, tylko tutaj uzyskać odpowiedz.

Mam rozumieć, że dosyłacz juz nie będzie uzyteczny w żadnym z czołgów francuzkich w drzewku średnich tanków ?

Oczekuję konkretnej odpowiedzi, a nie wysylać mnie do wiki !!


20120503134157

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 13:42, Misquamaqus napisał:

Mam rozumieć, że dosyłacz juz nie będzie uzyteczny w żadnym z czołgów francuzkich w drzewku
średnich tanków ?

Nie. Zostaw go sobie w magazynie i jak kupisz np. PZIV będzie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 09:47, Kubelo napisał:

Nie przesadzaj, GW Panther jest jedną z najcelniejszych artylerii. O ile dobrze pamiętam,
jedyną celniejszą jest Tier VIII Object 261.
Z topowym działem Panterki (celność 0.43) można wyczyniać niezłe rzeczy - rozwalić rozpędzone
T-50-2, trafiać precyzyjnie w arty wroga po tracerach czy celować w silniki pojazdów
ustawionych bokiem.


Rozpędzonego scouta przez całą mapę to mi się zdarzało i z Grille trafiać. Generator liczb losowych to do tej pory problem i arty strzela sobie jak chce. Można mieć serię, że każdy pocisk wchodzi idealnie, żeby zaraz potem mieć drugą, kiedy wszystko trafia na obrzeżu i to dokładnie na tym małym kawałku, który nie obejmuje czołgu.

Swoją drogą jak jest z tracerami? Są w ogóle dostrzegalne w widoku celowania arty tak jak to było kiedyś? Odkąd pojawiła się informacja że wróciły próbowałem polować na inne arty i jeszcze ani razu nie widziałem tracera. Przyglądałem się przez długi czas rejonom w których spodziewałem się wroga, potem zresztą wpadał tam scout i wykrywał arty, ale przez cały ten czas nie widziałem ani jednego tracera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 13:51, ISAMU napisał:

Nie. Zostaw go sobie w magazynie i jak kupisz np. PZIV będzie w sam raz.


Dzięki.

Z niemców zrezygnowałem, ale zostawię dosyłacz w magazynie, bo kto wie ?

Aha.... czy poziom doświadczenia na francuzkich czołgach sredniego drzewka, polepsza celność i szybkość ładowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 14:15, Misquamaqus napisał:

Aha.... czy poziom doświadczenia na francuzkich czołgach sredniego drzewka, polepsza
celność i szybkość ładowania ?


Wzrost doświadczenia poszczególnego załoganta zawsze wpływa na polepszeniu pewnych zdolności (szybsze przeładowanie magazynka czy szybsze celowanie, bo celność działa jest zawsze taka sama). Na zwiększenie szybkostrzelności (zmniejszeniu odstępu między kolejnymi wystrzałami) nie masz co liczyć, ograniczenia konstrukcyjne. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 14:15, Misquamaqus napisał:

Z niemców zrezygnowałem, ale zostawię dosyłacz w magazynie, bo kto wie ?

Nikt nie każe Ci iść w niemieckie drzewko, po prostu kup tego PZIV, w miarę możliwości dokup mu moduły i poprzestań na nim. Ma tylko zarabiać kasę i zbierać wolne doświadczenie będąc Elite.

Dnia 03.05.2012 o 14:15, Misquamaqus napisał:

Aha.... czy poziom doświadczenia na francuzkich czołgach sredniego drzewka, polepsza
celność i szybkość ładowania ?

Każdy z załogantów nabiera doświadczenia, które wpływa na jego efektywność, min. celowanie i ładowanie. Po 100% można to jeszcze poprawić dobierając odpowiednie umiejętności, perki, jak już jakiś czas temu o tym wspomniano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2012 o 14:00, pkapis napisał:

Swoją drogą jak jest z tracerami? Są w ogóle dostrzegalne w widoku celowania arty tak
jak to było kiedyś? Odkąd pojawiła się informacja że wróciły próbowałem polować na inne
arty i jeszcze ani razu nie widziałem tracera. Przyglądałem się przez długi czas rejonom
w których spodziewałem się wroga, potem zresztą wpadał tam scout i wykrywał arty, ale
przez cały ten czas nie widziałem ani jednego tracera.

Działają bardzo dobrze praktycznie w większości bitew upoluję za ich pomocą arty wroga - bo z tego z widzę to większość nadal stoi w miejscu i strzela - jak wiesz gdzie są "miejscówki"arty na mapie to jest jeszcze łatwiej.
Często wykończenie arty wroga daje sporą przewagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lulz

Przecież tracery są widoczne juz od kilku miesięcy co najmniej...
I żadnych problemów z ich dostrzeżeniem nie mam, gordzej jest często z trafieniem w artę, bo oczywiście spora część jej posiadczy nie stoi już wmiejscu jak kołki, a im większa mapa, tym trudniej jeszcze bardziej taką arte ubić, gdyz trzeba wziąć poprawkę czasu na dolot pocisku w określone miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 13:42, Misquamaqus napisał:

Nie chce szukać na wiki o czołgach, tylko tutaj uzyskać odpowiedz.

Nic na twoją niechęć nie poradzę ale bez sensu jest zadawać 1000000 pytań na coś co wystarczy PRZECZYTAĆ raz i wiedzieć. Raz byś przeczytał i nie musiałbyś zadawać tych pytań które zapewne wkrótce zadasz. Twoje pytania powoli męczące bo pytasz o WSZYSTKO, czy zostawić to w magazynie, czy kupić tamto, a czemu się to świeci, dlaczego jest taka nie inaczej.

Dnia 03.05.2012 o 13:42, Misquamaqus napisał:

Mam rozumieć, że dosyłacz juz nie będzie uzyteczny w żadnym z czołgów francuzkich w drzewku
średnich tanków ?

W moim poprzednim poście napisałem już odpowiedź. POCZYTAJ trochę o WoT, grasz już miesiąc, masz ponad 2500 bitew a pytania zdajesz jakbyś grał 2 dni.

Dnia 03.05.2012 o 13:42, Misquamaqus napisał:

Oczekuję konkretnej odpowiedzi, a nie wysylać mnie do wiki !!

Oczekuję trochę samodzielności a nie pytanie o KAŻDY możliwy aspekty gry przy ZEROWEJ chęci zdobycia informacji własnoręcznie.

I nie wrzucaj niepotrzebnych screenów, jak ktoś piszę o linii medów francuskich to wiadomo o co chodzi a nie screen z obramowaniem żę chodzi właśnie o tą linię bo Francuzi mają 20 linii rozwoju z czego 15 to średnich czołgów.
http://wiki.worldoftanks.eu/Battle_Mechanics
Przeczytałbyś to byś nie zdał 90% swoich pytań.

Rozumiem zapytać o coś czyjeś zdanie, jakie moduły lepiej zamonotwać, w jakiej kolejności rozwijać pojazd a nie pytania typu:"Czy jak nacisnę spust to czy pocisk poleci w stronę wrogiego czołgu?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 15:01, meryphillia napisał:

Lulz

Przecież tracery są widoczne juz od kilku miesięcy co najmniej...


No właśnie u mnie nie są widoczne :-)
O tym, że mają wrócić wiedziałem gdy wchodził patch i od razu chciałem to wypróbować, ale jak mówię, mimo długiego wpatrywania się w dany rejon nie widziałem niczego, a gdy podjeżdżał tam scout, arty się pojawiała.
Podejrzewam, że jest jakaś opcja graficzna, bez której nie działają, a której nie mam włączonej, ale nie wiem co to może być.
Wolałem się więc upewnić, czy inni mają je normalnie, bo znając WG, pisząc o przywróceniu tracerów mogli mieć na myśli wszystko.

Dnia 03.05.2012 o 15:01, meryphillia napisał:

I żadnych problemów z ich dostrzeżeniem nie mam, gordzej jest często z trafieniem w artę,
bo oczywiście spora część jej posiadczy nie stoi już wmiejscu jak kołki, a im większa
mapa, tym trudniej jeszcze bardziej taką arte ubić, gdyz trzeba wziąć poprawkę czasu
na dolot pocisku w określone miejsce.


No, ale tak samo było zanim wyłączyli tracery, więc jak ktoś wtedy grał, to jest przyzwyczajony. Nie różni się to aż tak bardzo od strzelania do rozpędzonego scouta czy czołgu który zniknął z widoku (kiedyś na Hummelu trafiłem takiego strzelając ze dwie sekundy po tym jak mi zniknął, przeładowałem i trafiłem go ponownie, mimo że cały czas jechał ;-) ). Poza tym granie przeciwko komuś dobremu jest zawsze wyzwaniem, a przynajmniej można eliminować idiotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 14:52, dizzy1942 napisał:

Wzrost doświadczenia poszczególnego załoganta zawsze wpływa na polepszeniu pewnych zdolności
(szybsze przeładowanie magazynka czy szybsze celowanie, bo celność działa jest zawsze
taka sama). Na zwiększenie szybkostrzelności (zmniejszeniu odstępu między kolejnymi wystrzałami)
nie masz co liczyć, ograniczenia konstrukcyjne. :P


Celność działa się zmienia, jak celowniczy ma wyższego, bądź niższego skilla. Przed patchem, w którym wprowadzili normalne pokazywanie statystyk (a nie te dla załogi z wszystkimi możliwymi dodatkami itd) ludzie zaczęli płakać, że działa utraciły na celności, a prawda jest taka, że strzelają tak samo, ale inaczej pokazuje, niż wcześniej. Inna rzecz, zawsze można sprawdzić: raz załoga wyszkolona na 100% + wentylacja i kilka bitew, policzyć później procent trafionych, a następnie to samo, ale z załogą na 50%. Różnica będzie dość znaczna.

Szybkość też się zwiększa, chociaż tutaj nie ma niestety reguły. Zapraszam do mojego posta, w którym wylewam żale: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59311&pid=3688

===

Co do tracerów to jakiś koleś w arcie T VIII mówił, że przy strzelaniu AP shellami nie widać smug... Nie wiem, czy to prawda.

Ktoś jeszcze się wypowie, które drzewko medów? Rosyjskie, czy amerykańskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 15:37, pkapis napisał:

No właśnie u mnie nie są widoczne :-)

Prawie nie ma już ofiar nie ruszających się z miejsca po strzale. Lepiej wspierać drużynę, niż szukać tracera, bo na 99%, że arty już tam nie ma, a my tracimy czas i pocisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd.
Tym bardziej gdy w grze jest więcej niż dwie artylerie na drużynę.

Niszcząc artylerię na poczatku, nie musisz się stresować przewracanymi drzewkami i ciagłym przemieszczaniem. Skupiasz się wtedy w stu procentach na wsparciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no synku nie przeginaj.
Nie masz ochoty odpisywać, to się zamknij i tyle.
Poza tym, nie jesteś moderatorem, żeby mi wyznaczać sposoby zapytań.
A na dodatek, jesteś niżej w hierarchi forum, więc podwiń ogon i znikaj z mojego życia.

Nie odpisuj wiecej na moje posty, bo sobie tego nie życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2012 o 14:52, dizzy1942 napisał:


Wzrost doświadczenia poszczególnego załoganta zawsze wpływa na polepszeniu pewnych zdolności
(szybsze przeładowanie magazynka czy szybsze celowanie, bo celność działa jest zawsze
taka sama). Na zwiększenie szybkostrzelności (zmniejszeniu odstępu między kolejnymi wystrzałami)
nie masz co liczyć, ograniczenia konstrukcyjne. :P


Tak, tak....
Mam załogę na T29 na 100% + te całe perki na 90% (towarzysz broni) i widzę, że czołg lepiej reaguje na jazdę i szybkoszczelność.

Pytanie odnośnie francuzów, urodziło się, ponieważ nie wiedziałem, że dosyłacz nie działa powyżej 4 Tier.

Jeszcze nikt sie nie urodził, co by wszystko wiedział, itd.

Dzieki Dizzy... znowu klasą sie wykazałaś :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować