Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Ponieważ niedawno dorobiłem się Hellcata proszę o jakieś porady odnośnie efektywnego wykorzystania jego zalet i zniwelowania wad. Warto zakładać mu okularki i siatkę do maskowania jak innym niszczycielom? Pierwsze wrażenia mam takie że jest trochę mułowaty jak na teoretyczną prędkość maksymalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest mułowaty.
Jest szybki, ale nie manewrowy.
Szybkość to jedna z głównych jego zalet, bowiem dzięki niem masz szansę na szybkie dotarcie do jakiejś kluczowej pozycji z której możesz spotować nadciągające siły przeciwnika.
Owa szybkość pozwala szybko wycofać się po wykryciu lub tez na dokonywanie szybkiego wypadu w stronę osamotnionego pojazdu wroga, zniszczenie go i powrót pomiędzy sojuszników.

I to główne zresztą zadanie dla tego pojazdu obok wsparcia z drugiej linii za bardziej wytrzymałymi pojazdami.

To co ma jeszcze fajnego Hellcat to wieżyczka, która potrafi łykać pociski za 0 lub je odbijać, w tym i od takich pojazdów jak KT czy T34, co mi się wielokrotnie zdarzało, czy to strzelając do M18 czy siedząc w nim.

Co do wyposażenia, to na swoim posiadam standardowego Rammera plus GLD i dodatkowo pusty slot na najczęściej lornetkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 01:09, Lucek napisał:

Ponieważ niedawno dorobiłem się Hellcata proszę o jakieś porady odnośnie efektywnego
wykorzystania jego zalet i zniwelowania wad. Warto zakładać mu okularki i siatkę do maskowania
jak innym niszczycielom? Pierwsze wrażenia mam takie że jest trochę mułowaty jak na teoretyczną
prędkość maksymalną.


t25/2 dopiero bedzie mulowaty ;) jak dla mnie lorneta sie nie przyda, po to masz bardzo dobre mozliwosci ruchu i obracajaca sie wieze - idealne by flankowac, kasac i sie chowac, zmieniac szybko front w zaleznosci od przebiegu bitwy itd.

na hellcacie masz bardzo fajne dzialo topowe jak na ten tier, korzystaj poki mozesz i ciesz sie z gry w stylu ''medium tank'' poki mozesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 01:09, Lucek napisał:

Ponieważ niedawno dorobiłem się Hellcata proszę o jakieś porady odnośnie efektywnego
wykorzystania jego zalet i zniwelowania wad. Warto zakładać mu okularki i siatkę do maskowania
jak innym niszczycielom? Pierwsze wrażenia mam takie że jest trochę mułowaty jak na teoretyczną
prędkość maksymalną.

Przede wszystkim zauważysz że 3/4 hellcatów ginie w pierwszych 2 min. bitwy. Ta maszyna po zamontowaniu wszystkich modułów faktycznie zachęca do szarż ale zdecydowanie nie nadaje się on na scouta ani meda (za mała zwrotność). A z jakichś powodów małpy uwielbiają ich tak używać. Musisz też dobrze znać mapy i dobre pozycje bo warto te jak najszybciej zająć i hellcatem możesz to zrobić. Potem tylko należy strzelać z ukrycia, M18 ma świetne cammo a jeśli dołożysz do tego siatkę i cammo u załogi to będziesz wykryty dopiero jak w ciebie wjadą :) Musisz tylko przywyknąć że do czasu aż go nie wyczujesz będziesz szybko ginął bo nie jest to maszyna wybaczająca błędy. Nie bój się uciekać, po to masz prędkość aby szybko zmienić pozycję. Normalnie nie wdawaj się w dogefighty większość maszyn za łatwo cię wymanewruje. Ale za to na mapach miejskich jeśli nie masz wyboru możesz bardzo szybko odbić w inną uliczkę bawić się w flankowanie. W innych wypadkach warto to robić tylko jeśli masz mniej więcej pewność że przeciwnik nie ma wsparcia z tyłu.

EmperorKaligula
T25/2 tylko na stocku jest mułowaty, potem robi się całkiem przyjemny te 40-50 utrzymuje jak się rozpędzi i ma znośną zwrotność. Wiele razy śmigałem nim całą mapę aby pomóc moim w innym miejscu. T28 Prot. to dopiero mułowata maszyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 08:06, Tomoya-kun napisał:

EmperorKaligula
T25/2 tylko na stocku jest mułowaty, potem robi się całkiem przyjemny te 40-50 utrzymuje
jak się rozpędzi i ma znośną zwrotność. Wiele razy śmigałem nim całą mapę aby pomóc moim
w innym miejscu. T28 Prot. to dopiero mułowata maszyna :)


wlasnie go koncze. i podtrzymuje, ze jest mulowaty. ma tragiczny obrot i przypieszenie. do tego wielki i papierowy. hellcat byl fajniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 01:09, Lucek napisał:

Ponieważ niedawno dorobiłem się Hellcata proszę o jakieś porady odnośnie efektywnego
wykorzystania jego zalet i zniwelowania wad. Warto zakładać mu okularki i siatkę do maskowania
jak innym niszczycielom? Pierwsze wrażenia mam takie że jest trochę mułowaty jak na teoretyczną
prędkość maksymalną.

Niesamowita maszyna o ile ma ogarniętego kierowce, najlepiej jeździ się mając dwa perki, tj. żarówke i kamuflaż, wtedy dosyłacz, bądź naprowadzanie, do tego siatka i luneta. Warto dbać o dobre staty na Hellcacie, bo wtedy łatwiej o jakimś fajną drużynę na kompaniach i zdobywanie seryjnie sporo expa. Niestety na randomkach wielu gra nim jak piździkiem i szybko ginie.. a to jest maszyna do kitrania się w krzakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten patch jakis fartowny jest. 6 gier i w kazdej jeden czolg zniszczony strzalem w ammo racka xD do tego ISem 3 dobrze mi sie gra... co gra to 3-4 kille.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 15:05, Paoro napisał:

Mam pytanie, jak nazywa się teraz ta stara VK DB? to jest nadal VII tier?

Tak. Stara VK DB jest nadal na VII tierze i nazywa się VK 30.02 (D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T-60 wymiata, druga bitwa i specjalista :D łatwo się dzisiaj gra nim, polecam, bo jest wiele takich, choć trzeba przyznać, że czołg niczego sobie, zwrotny, ma niezły pancerz i do tego dobre działo :)

20130424155820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 15:02, Darkstar181 napisał:

Ja wciąż mam bekę z Leoparda 1 :D
Czekam na Ambramsa M1, dzieli ich tylko niespełna 15 lat XD

ale z Abramsem to kurcze chyba tier 12 XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczny pojazd potwierdzam.

Ace Tanker już w czwartej bitwie.
Pierwsze dwie śmigałem z załogą 50%, a później przypomniałem sobie że przeciez mam kilka innych LT RU i zamieniłem na dwóch załogantów z Valentine II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 18:14, McFlash napisał:

Nazywa się patch 8.5. Serio, w tym patchu WG wprowadza to samo z siebie i nie będą już
do tego wymagana CC ani XVM (zapewne będzie trzeba zrobić ich nowe wersje).


tak jak mowiles :) jest i dziala... chociaz to troche zalamujace jak w T21 mam top dmg na mapie... i ta ilosc zer po obu stronach.

a co sie stalo z tym gownianym animowanym paskiem na gorze ? te znikajace ikonki kiedy ktos umieral. widzialem to w prawie kazdym gameplayu. zrezygnowali z tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować