Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2013 o 17:37, Reffan napisał:

Warto rozwijać niemieckie TD? Generalnie to bawię się radzieckimi, mam teraz SU-100 ale
mam też odblokowanego Hetzera (gdzieś tam po drodze się odblokował) i się zastanawiam.


Trudno powiedzieć. Osobiście spodobała mi się na tyle, że nadal trzymam z niej kilka maszyn, które regularnie biorą udział w walce. Ta linia wymaga odrobiny samozaparcia przy niektórych maszynach, ale ma w sobie to coś. Indywidualnie czołgi przedstawiają się mniej więcej w ten sposób.
Hetzer - na topie ze 105mm jest wściekle niebezpieczny. Dobry pancerz przedni, małe rozmiary i zwrotność to jego główne zalety. Przeszkadza mała ilość amunicji i HP oraz bardzo słaby zasięg widzenia.
StuG III - widzę, że nadal jest w stanie sporo zrobić w bitwie (zalecane działo to 75mm, rzadziej 105mm).
Jagdpanzer IV - słabo uzbrojony, ale potrafi to nadrobić kamuflażem (ten się teraz zmienił, więc to stara informacja). Ogólnie słabo oceniany ze względu na mizerne możliwości zarówno w ofensywie, jak i defensywie.
Jagdpanthera - jadzia, znakomity TD. Pancerz czasem coś odbije, potrafi się schować, mobilność w pełni zadowalająca. Ulubiony czołg wielu graczy. Do wyboru są dwa działa - szybkie i celne 88 oraz wolniejsze, ale mocniejsze 105. Używam tego drugiego, bo dla mnie TD musi mieć walnięcie.
Ferdinand - ferdek, bunkier na gąsienicach. Bez gold ammo koszmar na stocku, teraz pewnie jest lepiej. Ze 128 duże zagrożenie dla każdego, a dobry RoF daje szanse na opanowanie pola bitwy. Pancerz jest, ale wielu wie, gdzie są jego weakspoty albo po prostu wali złotem. Mobilność mocno ograniczona w porównaniu do poprzednika.
Jagdpanther II - nigdy nie grałem, ale z tego, co wiem, to od ferdka różni się znacznie lepszą mobilnością i brakiem pancerza (jarzmo czasem coś odbije).
Jagdtiger - młot na smoki, koszmar wszystkiego, co nie dotarło na czas do osłony. Ulepszona 128 pluje co niecałe 10 sekund z penetracją 271. Do tego dobra celność, czas celowania oraz dmg (jednak zbyt często RNG daje wartości poniżej średniej). Problemem jest jego pancerz (liczy się tylko nadbudówka z 250mm), mobilność (powolny), kamuflaż (wielki jak stodoła) oraz przekładnia z przodu, co oznacza, że można go z łatwością podpalić. Pomimo tego w dobrych rękach jest po prostu cholernie niebezpieczny.
Jagdpanzer E-100 - grałem tyle co na teście i trudno mi coś o nim powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obrazek pierwszy - podsumowanie dnia, 52 bitwy, 75% wygranych. Sam nie wiem co o tym myśleć.xD

Obrazek drugi i trzeci pokazuje ciekawe porównanie, z którego wychodzi mi że zasadniczo podobne bitwy dają podobne zarobki, mimo iż jedna zakończyła się wygraną, a druga porażką.:D

20130624010148

20130624010516

20130624010611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 07:09, Adidas66 napisał:

Pytam z czystej ciekawości.
Bylibyście zainteresowani oglądaniem streamów z WoTa?


O poziom Twojej/waszej gry się nie boję, ale zastanawia mnie, jak będzie to prowadzone. QB będzie trudno przebić ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 17:37, Reffan napisał:

Warto rozwijać niemieckie TD? Generalnie to bawię się radzieckimi, mam teraz SU-100 ale
mam też odblokowanego Hetzera (gdzieś tam po drodze się odblokował) i się zastanawiam.

Hetzer i StuG bardzo przyjemne TDki, na swoich tierach najlepsze ze wszystkich. Hetzerem spokojnie można osiągać mega wyniki, nawet do 10-11 fragów na bitwe, a średnio 5-6. Mam na nim bardzo wysokie EFF, i procent zwycięstw 70%. Jedna z najprzyjemniejszych maszyn na randomki. StuGill może już nie jest taki fajny, ale i tak spoko. Pozostałymi nie grałem, ale tymi dwoma możesz spokojnie pojeździć, bez żadnego ryzyka. Jak ci się spodoba to możesz spróbować tymi z wyższych tierów. Jednym słowem niemieckie to wg mnie takie prawdziwe TD, z walnięciem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

StuG III ma co najwyżej średnie walnięcie, ale ma dobry RoF, a co za tym idzie DPM. Penę też ma bardzo dobrą, dzięki czemu bardzo mało amunicji się marnuje na dingi. Do tego jest uber ninja, można stanąć za krzaczkiem 100m od wroga i pruć bez litości pozostając niewykrytym.
Edit: 75mm L/70 to obowiązek. Używanie 105mm to dla tego TDka nic więcej jak kastracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 09:09, McFlash napisał:

O poziom Twojej/waszej gry się nie boję, ale zastanawia mnie, jak będzie to prowadzone.
QB będzie trudno przebić ;>

Mówiłem że pytam z ciekawości, nie chodzi o moją grę :P
Po prostu z tego co widziałem pl streamy mają słabą oglądalność i się zastanawiam czy to wina poziomu streama czy generalnie w Polsce jest słabe zainteresowanie :)
Z resztą, z moim uploadem 1mb to ja mogę co najwyżej filmiki na YT wrzucać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak bratobójczy pojedynek z innymi Matyldami. Na szczęście przeciwnicy nie bardzo wiedzą gdzie strzelać.xD
Obrazek dwa - fajne w/r, które się zdarzyło bodajże wczoraj(pluton dwuosobowy na randomie). Potem spada, ale od kilku dni trzyma się na wysokim procencie(jak dla mnie). Gdzie te makaki ja się pytam(wiem, wiem, wszyscy siedzą na tier IX-X).:P
Obrazek trzy - kilka nowych zabawek w garażu, zbliżam się do pięćdziesiątki.xD

20130627012237

20130627012555

20130627012635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z resetowaniem umiejętności załogi? Moja długo niekochana Pantera 2 dostała je jeszcze gdy były raptem trzy podstawowe (naprawa, kamuflaż, gaszenie), a że teraz zacząłem nią w końcu grać to chciałbym sobie na dowódcy wrzucić żarówę. Obecnie mam 72% naprawy na nim. Jak ją usunę i wrzucę żarówkę to na niej też będzie 72%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, przy szkoleniu masz napisane do ilu procent Ci spadnie, zależnie od ceny jaką zapłacisz za zresetowanie skilla ...
Nie opłaca się resetować dopóki nie wbijesz przynajmniej 30-40% drugiego skilla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 11:21, meryphillia napisał:

Gówniany random w Warthunderze tak mnie zirytował, że wracam do kochaniutkich makaków.
;D

U, słabo, ja się trzymam 3 tydzień bez tanków i żyje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 11:30, Antek100100 napisał:

Wiedziałem, że wytrzymasz z tydzień.


6+7 daje 13 Sherlocku, czyli praktycznie dwa tygodnie. :3

Podirytowanty WT mam ochotę komuś skopac gąski po prostu. ;D
T0-1 AB było śmiechowe, dalej, a w szczególności grindując niemieckie myśliwce, AB to kupa gówna, bo niemiecki sprzęt z T4 wykręca spokojnie na niskich wysokościach ruskie dwupłatowe UFO z T0.
To mniej więcej tak jakby Is-3 czy KT w WoT, był jechany przez traktory z TI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 11:38, meryphillia napisał:

T0-1 AB było śmiechowe, dalej, a w szczególności grindując niemieckie myśliwce, AB to
kupa gówna, bo niemiecki sprzęt z T4 wykręca spokojnie na niskich wysokościach ruskie
dwupłatowe UFO z T0.
To mniej więcej tak jakby Is-3 czy KT w WoT, był jechany przez traktory z TI...


Tyle że w przypadku czołgów sprawa wygląda trochę inaczej niż z samolotami. Już w starym Chuck Yeager''s Air Combat takiego Phantoma radziecki MIg-17 rozwalał w walce kołowej, mimo że teoretycznie był o kilka klas słabszy. Po prostu Phantom był zbyt szybki, więc i mniej zwrotny i jeśli pilot wdawał się w walkę kołową z kimś zwrotniejszym, to sam był sobie winien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak, tylko że AB powinno charakteryzować się balansem.
A nie że niemcy maja truchła, które nie są w stanie nawiązać równej walki z odpowiednikami USSR, US i UK, które jak na zasady obowiązujące w AB są po prostu zbyt OP.
Coś musi być nie tak skoro z palcem w śmigle rozwala twój samolot T4 jakieś truchełko z T0.

No ale jednak zainstaluję sobie ponownie :D, bo z tego co widzę te dwa tygodnie przerwy przyniosły chyba kolejny milion małp w WoT.
Specjalnie nawet nie instalowałem kolorowych statystyk, by nie wk... się WR i dobrze zrobiłem, bo swobodnie na te dzisiejsze 20-30 bitew mam je gdzieś na poziomie 35%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować