Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

W nocy rezydował taki autyzm, że skończyłem z win ratio 32% po 19 bitwach.
Niestety chyba siedzą już paredziesiąt godzin przed komputerami, bo teraz wcale nie było lepiej.

Niech no szybciej dają te Ground Forces...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 16:31, meryphillia napisał:

W nocy rezydował taki autyzm, że skończyłem z win ratio 32% po 19 bitwach.
Niestety chyba siedzą już paredziesiąt godzin przed komputerami, bo teraz wcale nie było
lepiej.

Niech no szybciej dają te Ground Forces...

Listopad. Po wyjściu PS4. Wcześniej raczej nie wyjdzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu niegrywalna kupa gówna.

Czy oni nie mogą się zlitować i napisać, że niewspierają starych konfiguracji poniżej 4GB RAM po prostu.
Przełączanie się miedzy widokiem normalnym a celownikiem, to znowu drop fpsów uniemożliwiający grę.
Co patch to samo...

Dawać mi te Ground Forces no!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 16:20, meryphillia napisał:

Czy oni nie mogą się zlitować i napisać, że niewspierają starych konfiguracji poniżej
4GB RAM po prostu.
Przełączanie się miedzy widokiem normalnym a celownikiem, to znowu drop fpsów uniemożliwiający
grę.
Co patch to samo...


Patrząc na zalecane wymagania(a zawsze na takie patrzę, te minimalne wiadomo że nie oferują niemal nigdy płynnej gry na niczym ponad niskie ustawienia): ''Pamięć (RAM): 4 GB lub więcej'' ; i Ty się dziwisz, że się gra się może zacinać podczas bitwy ; z ciekawości, masz w niej ustawione wszystko co się da na jak najniższy poziom(łącznie z rozdzielczością)? Wedy na chyba spełniając minimalne wymagania nic się ciąć nie powinno(pamiętam jak sam tak kiedyś grałem, jak jedna z dwóch kostek ramu poszła sobie do naprawy).

Skądinąd Twoje marudzenie na słabe działanie gry robi się tendencyjne.;p Wystarczy złożyć sobie średni w sumie komputer(mój już ma dobre 4-5 lat a i wtedy nie należał do jakiś demonów prędkości) i można grać w ~50-60 klatkach na średnich detalach(przy włączonych paru opcjach, jak choćby zasięg widzenia, na max). To chyba nie byłby jakiś wielki problem dla Ciebie, no ale lepiej marudzić jaka to gra słabo zoptymalizowana(co samo w sobie jest prawdą, ale mogło być też gorzej).


Przy okazji - warto odnotować, że w końcu pojawił się licznik przeładowania w domyślnym celowniku ; sporo osób wytykało WG że tego nie ma, a jak już w końcu dodali to chyba nikt nie zauważył.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo oczywiście że jest miernie zoptymalizowana i każdy, łącznie z WG o tym wie.
Ustawień nie mam najniższych, a problem nie polega na tym że gra nie działa poprawnie od początku, tylko włąśnie od przypadku do przypadku.
Minimalne zaleciania mozna sobie o kant dupy potłuc, grałem swego czasu nawet na 1GB RAMu i jakoś się dało...
Nie narzekam zresztą na niski framrate, bo dla mnie 25-40FPSów jest grywanymi; narzekam że przy przełączaniu trybu widoków skoki ping do 200 wcale nie sa zabawne, a coś takiego jest norma przy każdym kolejnym patchu (później łataja to w jakiś sposób, skoro zanika).

A specjalnie dla gównianej gierki nie mam zamiaru kupować komputera.
Arma3 zacznie pozyskiwać wsparcie większe addonmakerów, to sobie wtedy kupię nowy. ;P

mimimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 00:35, meryphillia napisał:

/ciach/
A specjalnie dla gównianej gierki nie mam zamiaru kupować komputera.
Arma3 zacznie pozyskiwać wsparcie większe addonmakerów, to sobie wtedy kupię nowy. ;P

mimimi


Hmm, a próbowałeś zrobić test i ustawić ją na minimum i zobaczyć czy wtedy też będą jakieś nieprzyjemne objawy od przypadku do przypadku? Bo ja gram na identycznych ustawieniach odkąd zacząłem i cały czas gra mi działa identycznie, jak miałem 50-60 klatek tak mam, a skoki pingu ostatnio widziałem jak cały serwer miał kłopoty(względnie jak moja radiówka stwarza ogólne problemy).
Skądinąd, ciekawe czy taki Skyrim(czy jakaś inna w miarę nowa gra) nie sprawiałaby Twojemu krzemiaczkowi problemów na ustawieniach wyższych jak minimalne. W dzisiejszych czasach kiedy 8gb ramu można mieć za niecałe 300zł marudzenie że gra nie wyrabia na 2gb wygląda nieco zabawnie.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 00:44, Nephren-Ka napisał:

Hmm, a próbowałeś zrobić test i ustawić ją na minimum i zobaczyć czy wtedy też będą jakieś
nieprzyjemne objawy od przypadku do przypadku?


Tak próbowałem wszystkich ustawień.
W przypadku takich gier jednakże nie możesz ustawić granicy rysowania inaczej niż maksiumu, bo nie będzie sensu grać w nią najmniejszego, skoro nie będziesz widział celu który w praktyce powinienes widzieć normalnie.
To samo dotyczy szczegółów terenu chociażby (szczegółówośc przeszkód na dalekich dystansach - na minimum będziesz widział pojazd i do niego stzrelał, gdy mając maksimum widziałbyś dokładnie że ochrania go skała).

Nie marudxze na darmo, na serio za każdym patchem sąrózne cyrki z ta grą, a grałem swego czasu na kompletnie innej konfiguracji sprzetowej i było to samo.

Dnia 31.10.2013 o 00:44, Nephren-Ka napisał:

Skądinąd, ciekawe czy taki Skyrim(czy jakaś inna w miarę nowa gra) nie sprawiałaby Twojemu
krzemiaczkowi problemów na ustawieniach wyższych jak minimalne.


Nie sprawia, gram na średnich. ;)
Z RAMem jest ten problem, że 300zł to może kosztuje i nowa pamięć, przypomnę że ceny do sprzetu starszego rynek nieco inaczej ustawia ceny (najczęściej zawyżając ogromnie koszta nieprodukowanych już podzespołów), a modernizacja sprzętu często jest bez sensu, skoro za niewiele większą cenę można nabyć sprzęt we współczesnej technologii, a nie sprzed 5-7 lat.
W przypadku mojego krzemiaka dochodzi jeszcze kwestia zepsutego jednego portu plus posiadanie systemu 32bitowego, więc nawet jakbym się uparł, to 3GB RAMu nie przeskoczę.

Tak czy siak małpiaków z serwera ubyło i idzie jakoś grać, choć grind Mardera II odbywa się niezwykle powolnie. :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 00:44, Nephren-Ka napisał:

krzemiaczkowi problemów na ustawieniach wyższych jak minimalne. W dzisiejszych czasach
kiedy 8gb ramu można mieć za niecałe 300zł marudzenie że gra nie wyrabia na 2gb wygląda
nieco zabawnie.;p


Dodaj do tego kolejne kolejne parę stówek za Windowsa 64-bit, bo 32-bit nie udźwignie więcej niż niecałe 4GB RAM, a mało kto się do niedawna tym przejmował. Chociaż to nadal mniej niż PS3 gdy o PS4 słyszy się codziennie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 00:55, meryphillia napisał:

Tak czy siak małpiaków z serwera ubyło i idzie jakoś grać, choć grind Mardera II odbywa
się niezwykle powolnie. :F


Mardery to teraz expi chyba cały serwer.xD

Edit - ot złośliwe forum, nie wrzuciło mi screena, gdzie dobre 20 pojazdów po obu stronach do różne Mardery.xD

@pkapis - hmm, serio myślisz że chociaż z 10% graczy WoTa siedzi teraz na oryginalnych systemach? ;p
Zakładając że dbało się o swój stary pc(czyli miało w nim w miarę porządny zasilacz), wystarczy zostawić grafikę(którą wymienić można później) i dysk/i, dołożyć do tego zestaw ram+proc+mobo(można się zamknąć w kwocie ~1k z całkiem przyzwoitym sprzętem) i już mamy czołgi śmigające w miarę ładnie.

20131031010254

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę niewłaściwie patrzysz na optymalizację WoT-a. Jego problemem jest to, że działa skrajnie różnie zależnie od takiej dużej ilości czynników, że cudem jest jego popularność. U jednych gra działa idealnie, a tymczasem u innych przy niemal takiej samej konfiguracji są niezłe problemy. Do tego trzeba dorzucić duże skoki fpsów. Miejscami mój lapek wyrabia na 70, czasami spada do 10 i to niekoniecznie wtedy, kiedy dużo się dzieje. Takie Arkham City z bardzo nielicznymi wyjątkami na najniższych ustawieniach szło cały czas na 24-25 fpsach, a WoT nie ma takiej stabilności.
Nie muszę mówić, że akurat przy takim modelu ekonomicznym optymalizacja powinna być priorytetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 01:02, pkapis napisał:

Dodaj do tego kolejne kolejne parę stówek za Windowsa 64-bit, bo 32-bit nie udźwignie
więcej niż niecałe 4GB RAM, a mało kto się do niedawna tym przejmował. Chociaż to nadal
mniej niż PS3 gdy o PS4 słyszy się codziennie ;-)


Akurat Windowsy już takie drogie nie są. M$ po wielu latach w końcu poszło po rozum do głowy i zaczęło dopasowywać się do rynku, a nie na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 01:12, McFlash napisał:

Trochę niewłaściwie patrzysz na optymalizację WoT-a. Jego problemem jest to, że działa
skrajnie różnie zależnie od takiej dużej ilości czynników, że cudem jest jego popularność.
U jednych gra działa idealnie, a tymczasem u innych przy niemal takiej samej konfiguracji
są niezłe problemy. Do tego trzeba dorzucić duże skoki fpsów. Miejscami mój lapek wyrabia
na 70, czasami spada do 10 i to niekoniecznie wtedy, kiedy dużo się dzieje. Takie Arkham
City z bardzo nielicznymi wyjątkami na najniższych ustawieniach szło cały czas na 24-25
fpsach, a WoT nie ma takiej stabilności.
Nie muszę mówić, że akurat przy takim modelu ekonomicznym optymalizacja powinna być priorytetem.


Heh, ale z grami na pc dość często tak jest, że u jednego działa dobrze, a u drugiego gorzej, chociaż ten drugi ma tylko ''y'' zamiast ''x'' po cyferkach w nazwie swojej grafiki.xD
Szybki test, w co grywam ostatnio od czasu do czasu: Path of Exile(gracze narzekają na optymalizację), LoL(gracze narzekają na optymalizację), Wurm Online(gracze narzekają na optymalizację), Football Manager 2013(niedługo 14) i ofc gracze narzekają na optymalizację. Ot ciekawy przypadek.
Ja wiem że WoT jest słabo zoptymalizowany, ale primo sam tego jakoś nie odczuwam, secundo inne gry też tak mają.

Temat grania na laptopie to już osobna opowieść(dla mnie osobiście sama idea robienia potężnych lapków do grania jest idiotyczna). Jedno co mi przychodzi na myśl to mój znajmy, który zakupił kiedyś mocnego laptopa który w teorii mocą był równy jego stacjonarnemu pecetowi, a wszystkie gry bez wyjątku chodziły na nim jednak gorzej.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do optymalizacji Wota, to jej nie ma ta gra na to co oferuje działa dziwnie i to bardzo.
Gram na dobrym sprzęcie i stabilnym necie i to co ta gra mi czasem serwuje to śmiech.
Ostatnio grałem sporo w Wopa - cóż wbijałem sobie free premiemiu. I w Wopie ktory wygląda dużo lepiej i jest bardziej dynamiczny gra działa świetnie cały czas mam <80fps - czasem lekko spada, ale jest płynnie i bez lagów.
No ale w Wopa gra tak bardzo mało ludzi :) i serwerki dają rade.

Natomiast Wot od ostatnich 2 patchy:

Fps - tu stabilnie <50 cały czas
Lagi i przycinki - i tu coś jest nie tak bo:
- spot wroga - lampka miga na czerwono - czasem przycinka
- duża strzelanina - lapka miga na czerwono - przycinka - ale fps cały czas ponad 50

Więc albo serwery im nie wyrabiają albo coś nie bangla
Podane przykłady nie występują cały czas, ale są dość częste. I nie uświadczam ich sam, ale większość osób w klanie. Już nie będę wspominał innych MMO w które gram bo tam takich jaj nie zauważyłem.
Dwa patche w stecz gra działała jak złoto więc dla mnie sprawa jest jasna - coś popieprzyli i tyle.
Już przemilczę ostatnie jajca ze spotingiem i innym babolami.

I kończąc - jednemu nic nie przeszkadza i nie zauważa lekkich lagów, opóźnień i może grać na low.
Ja zwracam na to uwagę i jest dla mnie ważne aby wszystko działało tak jak powinno.
Co do Wg - powinni zająć się jak najszybciej tworzeniem gry na nowym wydajnym silniku, a nie dodawaniem nowych fantasy tanks i prem tanków. Długo gram w Wota i nigdy jak teraz nie mam ochoty rzucić tej gry w diabły przez te babole. Wbiłem w wopie 6m-cy premki i mimo to motywacja do gry jest prawie zerowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie coraz bardziej zaczynają przemawiać teorie spiskowe dotyczące ustawianych walk oraz przeklętego RNG.
http://www.vbaddict.net/player/eu/Kubelo
W ciągu ostatnich 4 miesięcy WR spadł mi z 57,4 do 56,3, kiedy od momentu jak zacząłem grać w WoT, WR szedł tylko w górę. Dwoję się i troję, zadaję kosmiczne obrażenia, inicjuję ataki, flankuję i porażka za porażką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawiane walki, to nie teoria spiskowa tylko fakt.
Ale tak czy siak nie to jest problemem tej gry, tylko ocean miernych graczy.

Warto czasami zainstalować xvm na jakiś czas, by zobaczyć w jakich teamach lądujemy w ciągu dnia.
Oczywiście o ile sami jakoś wybijamy się spośród tego oceanu czerwieni. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedzę sobie w Obiekcie 212 w krzaczkach, status bitwy 9:1 dla przeciwnika, gruba większość teamu nawet nie ruszyła zasranej skampionej dupy poza lasek w okolicy miejsca rozpoczęcia bitwy. I wpada sobie wrogi AMX 13 90 do owego lasku, tak nieszczęśliwie że akurat pod moją lufę będąc ustawionym do mnie przodem. No to jeb - 203 mm pocisk przeciwpancerny poszedł i trafił owego AMXa oddalonego ode mnie już może o 20-30 metrów i co? I NIC. Ściągnęło mu gąsienicę i nawet punkcika HP nie zabrało. Mam w planie kilka bardzo soczystych maili do supportu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy mechaniki gry związanej z gąsienicami?
A ucinając dalsze wywody: "przecież z niego w rzeczywistości nic by nie zostało" - WoT to nie symulator. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 18:32, UnionPacific napisał:

Siedzę sobie w Obiekcie 212 w krzaczkach, status bitwy 9:1 dla przeciwnika, gruba większość
teamu nawet nie ruszyła zasranej skampionej dupy poza lasek w okolicy miejsca rozpoczęcia
bitwy. I wpada sobie wrogi AMX 13 90 do owego lasku, tak nieszczęśliwie że akurat pod
moją lufę będąc ustawionym do mnie przodem. No to jeb - 203 mm pocisk przeciwpancerny
poszedł i trafił owego AMXa oddalonego ode mnie już może o 20-30 metrów i co? I NIC.
Ściągnęło mu gąsienicę i nawet punkcika HP nie zabrało. Mam w planie kilka bardzo soczystych
maili do supportu. :D


Pewnie pocisk uderzył przed gąskami, które - tak jak napisał meryphillia - wchłonęły cały dmg. To niestety część zmian w mechanice HE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować