Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Tajemniczy rok 2012, czyżby zagłada ludzkości?

1605 postów w tym temacie

Dla wierzących w t ą bujdę proponują już coś kombinować, a sam 1 stycznia 2013 wypiję piwo i się zaśmieję się w oczy jakiemuś "prorokowi" który się mylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 22:53, SeluS93 napisał:

Dla wierzących w t ą bujdę proponują już coś kombinować, a sam 1 stycznia 2013 wypiję
piwo i się zaśmieję się w oczy jakiemuś "prorokowi" który się mylił.

Piwo w sylwestra.. oO Koniec świata..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2009 o 00:12, Stalker69 napisał:

Piwo w sylwestra.. oO Koniec świata..


wszystko jest dobre ważne żeby miało procenty :D

A co do tego końca świata...już ich kilka miało być, wszystkie przeżyłem i raczej w 2013 roku dalej bedę sobie chodził po tym świecie a jedyny koniec świata jaki doczekam to własnego życia z powodów naturalnych (mam taką nadzieję ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 00:12, Stalker69 napisał:

> Dla wierzących w t ą bujdę proponują już coś kombinować, a sam 1 stycznia 2013 wypiję

> piwo i się zaśmieję się w oczy jakiemuś "prorokowi" który się mylił.
Piwo w sylwestra.. oO Koniec świata..


e tam, a poza tym sylwester jest 31 grudnia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec świata to ja będę miał po sylwestrze. A tak serio to coś w tym jest ale nie zbyt wiele mogę zrobić i cokolwiek się wydarzy to będzie ciekawie. Jestem optymistą. Jak przeżyję to będzie super ale jak zginę to nie będę mógł nawet narzekać. Poza tym w końcu poznam "prawdę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz sam fakt ze zyjemy w dosc zaawansowanym technologicznie i szybko rozwijajacym sie spoleczenstwie, a ludzie i tak wierza w bajki o koncu swiata w 2012 powolujac sie na zegar stworzony przez zacofanych Majow ktorzy wierzyli w boga słonca i oddawali w ofierze tysiace ofiar na raz daje do myslenia...
----------------
Po prostu otaczaja nas debile, ktorych miejsce jest w jaskini, gdzie mogliby robic malunki na scianach i wierzyc w proroctwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strzezcie się 2012,..albowiem Polska organizuje Mistrzostwa Europy w piłce nożnej:)
Cóż, jak dla mnie koniec świata to to nie będzie, ale wielki fail na pewno...
Co do innych przepowiedni: ilekroć nadchodzi czas weryfikacji przepowiedni w praktyce, pojawia się nowa data końca świata, więc nie można tego traktować poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie ma być żaden koniec świata, co pisałem już setki razy. Po drugie... Majowie zacofani?! Człowieku, my im nie dorastamy do pięt. Byli setki razy bardziej rozwinięci niż my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 19:22, jcl99 napisał:

Po pierwsze to nie ma być żaden koniec świata, co pisałem już setki razy. Po drugie...
Majowie zacofani?! Człowieku, my im nie dorastamy do pięt. Byli setki razy bardziej rozwinięci
niż my.

Hahahahahah przeciez ci indianie nawet nie slyseli o czyms takim jak prąd elektryczny, bliżej im do epoki kamienia łupanego niz do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 19:22, jcl99 napisał:

Po pierwsze to nie ma być żaden koniec świata, co pisałem już setki razy. Po drugie...
Majowie zacofani?! Człowieku, my im nie dorastamy do pięt. Byli setki razy bardziej rozwinięci
niż my.

Tzn. byli bardziej rozwinięci niżmy w tamtym okresie, czy oni wtedy, a my teraz?

W 2012 roku nie będzie końca świata inaczej nie byłoby gier zaplanowanych na później :D. Wie ktoś może jaka jest inna data końca świata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 17:58, Shego napisał:

Juz sam fakt ze zyjemy w dosc zaawansowanym technologicznie i szybko rozwijajacym sie
spoleczenstwie, a ludzie i tak wierza w bajki o koncu swiata w 2012 powolujac
sie na zegar stworzony przez zacofanych Majow ktorzy wierzyli w boga słonca i oddawali
w ofierze tysiace ofiar na raz daje do myslenia...
----------------
Po prostu otaczaja nas debile, ktorych miejsce jest w jaskini, gdzie mogliby robic malunki
na scianach i wierzyc w proroctwa



Zacofani majowie znali się na astrologi o wiele lepiej niż kolejne cywilizacje.
Dosc powiedziec że trzeba było setek lat aby ludzkosć doszła do tego do czego cywilizacja majów.
Powrót do szkoły lub chociaż szperanie po necie się kłania - jak pan nie masz bladego pojęcia o danym temacie to nie pisz nic lub chociaż sprawdź pobieznie sprawę zanim dodasz bezsensowny post.

Nie mniej zgodze się z tobą co do faktu że konieć świata i teorie na jego temat są durne strasznie. Badacze kultury i astronomii Majów są zgodni, że rok 2012 nie miał szczególnego znaczenia dla tej cywilizacji, tutaj doszukiwał bym się raczej nadinterpretacji z naszej strony. Ludzie wmawiali sobie że rok 2000 będzie końcem świata, mamy dziś końcówkę 2009 roku i ciagle żyjemy. Potem powstały tysiące teori mniej lub bardziej bzdurnych o mistycznym orku 2012, które również uważam za kompletne bzdury.

"Koniec Świata" natomiast dla mnie może nastąpić z kilku bardziej realnych przyczyn - np nieoczekiwane uderzenie komety, we wszechświecie krążą miliardy ciał niebieskich, takie prawdopodobieństwo istniało od miliardów lat i jest to jeden z bardziej prawdopodobnych "końców świata"

Drugi kataklizm to może być erupcja super wulkanu yellowstone - nie mniej to nie zabiło by życia na ziemi, nie wyginęli byśmy wszyscy nie mniej była by to katastrofa gigantyczna która posłała by nas zapewne kilka dziesiąta lat wstecz pod względem technologii i rozwoju światowego.

Wojna atomowa - też nie jest kataklizmem który by nas wytępił co do jednego. Fakt 3cia wojna światowa jest realna, jeśli wybuchnie jej żniwo będzie straszne ale nie na tyle żeby wyginał rodzaj ludzki [a teorię o tym że jak odpalą tyle głowic atomowych i ziemia wypadnie z orbity można schować w kieszeń - Krakatau eksplodował w 1883 z siłą bodajże większą niż ma cały arsenał nuklearny świata i z orbity nie wypadliśmy, wieki temu erupcja super wulkanu Toba była jeszcze potężniejsza i tez z orbity ziemia nie wypadła]

Natomiast 100% pewny koniec świata nastąpi gdy nasze słoneczko wypali się za wiele wiele lat [nie mam pojęcia na ile to szacowali czy na setki czy na tysiące lat dlatego nie będę podawał żadnych niepewnych danych]


Reasumując - 2012 rok jest zdecydowanie wytworem ludzkiej nadinterpretacji i grupowego fanatyzmu i paranoi pewnych jednostek społecznych które lubią sobie wypaczać rzeczywistość wierzeniami w jakieś mistyczne moce, siły nadprzyrodzone itp bzdury [nie żebym negował istnienie zjawisk paranormalnych ale takie bzdury jak atak obcych w 2012 roku to już mocna przesada, podobnie sprawa się ma z jakimś wyimaginowanym wybuchem słońca i tym podobnymi bzdetami snutymi o roku 2012]

Ludzie jeszcze zapierają się że efekt cieplarniany spowoduje potop - no niestety tez chybiona teoria bo naukowcy podają wyniki pomiarów świadczące o tym że klimat na ziemi się schładza od kilku lat względem lat uprzednich co się niejako kłóci z teoriami o efekcie cieplarnianym który miał spowodować potop [efekt cieplarniany oczywiście mamy ale nie tak rozdmuchany jak nam to wmawiają fanatycy wszelakich "armagedonów"]

Rok 2012 - rozdmuchany równie mocno jak świńska grypa jak na mój gust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 19:22, jcl99 napisał:

Po pierwsze to nie ma być żaden koniec świata, co pisałem już setki razy. Po drugie...
Majowie zacofani?! Człowieku, my im nie dorastamy do pięt. Byli setki razy bardziej rozwinięci
niż my.


Chyba duchowo? ;P
Niby w czym bardziej rozwinięci? Praktycznie, wszystkie te stare rozwiązania architektoniczne, już zostały zrozumiane, a to chyba była jedyna przewaga. Której już nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2009 o 19:40, tylor2 napisał:

:D. Wie ktoś może jaka jest inna data końca świata?

Dowiemy sie jak przepowiednia z 2012 nie wypali :( a ludzie beda potrzebowali nowych zeby czyms zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2009 o 19:42, Pietro87 napisał:

Powrót do szkoły lub chociaż szperanie po necie się kłania - jak pan nie masz bladego
pojęcia o danym temacie to nie pisz nic lub chociaż sprawdź pobieznie sprawę zanim dodasz
bezsensowny post.

Posiadali wieksza wiedze niz my na ten temat? Posiadali chociaz mape wszechswiata? Z czym do ludzi chlopie, zwykle indianskie plemie ktore długo gapilo sie w gwiazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 19:22, jcl99 napisał:

Po pierwsze to nie ma być żaden koniec świata, co pisałem już setki razy. Po drugie...
Majowie zacofani?! Człowieku, my im nie dorastamy do pięt. Byli setki razy bardziej rozwinięci
niż my.


Podaj jakieś dowody. Jakoś nie wydaje mi się żeby ci leśni dziadkowie byli lepiej rozwinięci niż dzisiejsi wykształceni ludzie i nasza cywilizacja. W czym byli lepsi? Matematyka? Astronomia i fizyka? Nie wydaje mi się. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem , że ten ich kalendarz (czyt. majów) jest oparty na czymś z wiązanym ze słońcem i kiedyś było tak , że ziemia jakoś specyficznie się na orbicie ustawiła i coś im nie wyszło w obliczeniach. Wiem , że coś tu pogmatwałem , ale poczytajcie w internecie o tym , jak chcecie dokładniejszych informacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 19:44, Shego napisał:


> Powrót do szkoły lub chociaż szperanie po necie się kłania - jak pan nie masz bladego

> pojęcia o danym temacie to nie pisz nic lub chociaż sprawdź pobieznie sprawę zanim
dodasz
> bezsensowny post.
Posiadali wieksza wiedze niz my na ten temat? Posiadali chociaz mape wszechswiata? Z
czym do ludzi chlopie, zwykle indianskie plemie ktore długo gapilo sie w gwiazdy



Ile ty masz lat że nie czytasz ze zrozumieniem...
Nazywanie cywilizacji majów która jest niejako kolebka kolejnych cywilizacji "zacofaną" zakrawa na spory brak wiedzy i hipokryzję.
Nie porównywałem majów do obecnej cywilizacji bo nawet ślepy steevie wonder by zauważył że obecnie jesteśmy wyżej rozwinięci niż majowie.
Nie mniej wiedza jaka oni posiadali wieki temu była ogromna a kolejne cywilizacje aby zbliżyć się chociaż do ich poziomu potrzebowały setek lat. To majowie prowadzili precyzyjne obserwacje astronomiczne, m.in. przewidywali zaćmienia oraz obliczyli czas obrotu Księżyca dookoła Ziemi, Posługiwali się również skomplikowanymi systemami rachuby czasu - czyli słynnym "kalendarzem majów", rozwinęli również dwudziestkowy system zapisu matematycznego i wynaleźli koncepcję zera.
Nazywanie ich zacofana cywilizacją świadczy o kompletnym braku wiedzy w tej dziedzinie. Porównywanie ich z obecnym rozwojem technologicznym natomiast świadczy o wysoce rozwiniętej ignorancji lub zwykłej głupocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować