Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age II

1759 postów w tym temacie

Podobno żeby liczyć na ciekawy romans z Izabelą trzeba jej oddać artefakt qunnari. Zgodziłem się oddać jej książkę, pokonałem Arishoka w pojedynku, ale później kiedy odwiedzam ją w akcie 3, ma ona do mnie pretensje i mówi, że "artefakt powinien należeć do niej". O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 18:30, damlon napisał:

Podobno żeby liczyć na ciekawy romans z Izabelą trzeba jej oddać artefakt qunnari. Zgodziłem
się oddać jej książkę, pokonałem Arishoka w pojedynku, ale później kiedy odwiedzam ją
w akcie 3, ma ona do mnie pretensje i mówi, że "artefakt powinien należeć do niej". O
co chodzi?


Przechodziłem już chwilę temu dokładnie tym sposobem i nie pamiętam, żeby miał coś takiego. Widocznie coś się zbugowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jak w Dragon Age 2 importować zapisany stan gry z jedynki ? BioWare chyba nie przewidziało, że nie wszyscy mogą mieć zainstalowaną pierwszą część. Niestety savy mam oddzielnie bez gry. Wiem, że w ME2 można było wybrać ścieżkę gdzie się znajdują. W DA2 nie ma takiej opcji ? Muszę instalować znów pierwszą część ? Pożyczyłem od kumpla grę i chcę sprawdzić jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2011 o 13:15, Saddler napisał:

Po prostu wklej sejwy do folderu Characters w X:\Documents and Settings\Mój komputer\Moje
dokumenty\BioWare\Dragon Age i będzie ok.


No własnie taka operacja nic nie daje. Co prawda gra widzi savy, ale tylko w opcji wczytaj grę. Z resztą nie można wczytać zapisu z jedynki... Błąd, ale to normalne. Już to rozkminiłem, niestety nie da się wczytać stanów gry bez zainstalowanej pierwszej części... Epic Fail dla BioWare za taką głupotę. Poza tym gra ma problem z samym importem zapisów. Piszę, że import będzie działał, ale na siłę mi wmawia, że nie przeszedłem gry lol2 ;) Na szczęście, jest to tylko głupi błąd, który w rzeczywistości nie ma miejsca w grze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię, że nie trzeba mieć zainstalowanej jedynki aby zaimportować z niej sejwa.
W moim przypadku nie było z tym żadnych problemów.

Wybacz idiotyczne pytanie, ale nie wklejasz tych sejwów przypadkiem do folderu dwójki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 09:37, Saddler napisał:

Zapewniam cię, że nie trzeba mieć zainstalowanej jedynki aby zaimportować z niej sejwa.
W moim przypadku nie było z tym żadnych problemów.

Wybacz idiotyczne pytanie, ale nie wklejasz tych sejwów przypadkiem do folderu dwójki?


Wklejałem do jedynki i do dwójki. Nie było żadnych zmian i gra ciągle nie widziała stanów gry z pierwszej części. No nie ważne, mam co chciałem gorszą metodą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 14:58, vegost napisał:

Wklejałem do jedynki i do dwójki. Nie było żadnych zmian i gra ciągle nie widziała stanów
gry z pierwszej części. No nie ważne, mam co chciałem gorszą metodą :P


Sejwy muszą być w folderze jedynki (początek ścieżki zależy od systemu)
\Documents\BioWare\Dragon Age\Characters\ itd.
I wybór sejwa z którego wybierasz historię jest możliwy tylko przy kreowaniu postaci(odpowiednia opcja), a nie poprzez "wczytaj grę"

Ta gorsza metoda to Save Game Creator czy co innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 01:06, Sarinew napisał:

Sejwy muszą być w folderze jedynki (początek ścieżki zależy od systemu)
\Documents\BioWare\Dragon Age\Characters\ itd.
I wybór sejwa z którego wybierasz historię jest możliwy tylko przy kreowaniu postaci(odpowiednia
opcja), a nie poprzez "wczytaj grę"

Ta gorsza metoda to Save Game Creator czy co innego?


Ja to wszystko wiem, umiem czytać co piszę w grze :) Ta gorsza metoda to instalacja na świeżo pierwszej części :P I potem bez problemu idzie import stanu gry z jedynki do dwójki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra przeszedłem Dragon Age II, jestem w szoku. Zajęło mi to ponad 40h i nawet mi się ta część spodobała. Szkoda jednak, że jest tak mało nawiązań do pierwszej części :P Poza tym, wybory moralne w drugiej części są chyba bardziej zawiłe niż, te z początku. Romansowanie też lipa. Myślałem, że Anders da więc od siebie xD Końcówka mnie zmiotła, jak i ostatni boss wtf ?! :) Najbardziej mnie wkurza to,

Spoiler

że team na koniec gry się rozpada :< Straciłem Sebastiana na rzecz Andersa, Izabele wcieło a Bathany odeszła do Szarej Straży, to akurat przez wybór moralny na głębokich ścieżkach. Czy jeśli nie wezmę Bathany do ekspedycji, to inna postać zachoruje ?

Dużo pytań >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

> Czy jeśli nie wezmę Bathany do ekspedycji, to inna postać zachoruje ?



Spoiler

Jeśli nie weźmiesz jej na ekspedycję podczas nieobecności Hawke w mieście stanie się coś co i tak was rozdzieli. Więc różnica jest w sumie żadna, no może poza taką, że po wcieleniu do Szarej Straży spotykasz ją na koniec gry. Jeśli jej nie weźmiesz lub nie wcielisz do SS(?!) już jej nie spotkasz.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 07:15, Adidas66 napisał:

Spoiler

Jeśli nie weźmiesz jej na ekspedycję podczas nieobecności Hawke w mieście stanie się
coś co i tak was rozdzieli. Więc różnica jest w sumie żadna, no może poza taką, że po
wcieleniu do Szarej Straży spotykasz ją na koniec gry. Jeśli jej nie weźmiesz lub nie
wcielisz do SS(?!) już jej nie spotkasz.


Spoiler


Jeśli Bethany zostanie w mieście w trakcie ekspedycji, wciąż będziesz mógł ją spotkać pod koniec każdego z rozdziałów (podobnie jak w przypadku wcielenia jej do szarej straży). Gorzej będzie jeśli ją weźmiesz na wyprawę, a w mieście zostawisz Andersa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

W swoich rozgrywkach przerabiałem po prostu dwa scenariusze, śmierć i Szarą Straż. Więc wykoncypowałem tylko, że jeśli jest zabrana do kręgu to jej już nie spotykamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 07:15, Adidas66 napisał:

Spoiler

Jeśli nie weźmiesz jej na ekspedycję podczas nieobecności Hawke w mieście stanie się
coś co i tak was rozdzieli. Więc różnica jest w sumie żadna, no może poza taką, że po
wcieleniu do Szarej Straży spotykasz ją na koniec gry. Jeśli jej nie weźmiesz lub nie
wcielisz do SS(?!) już jej nie spotkasz.



Świetnie, to jednak dobrze zrobiłem :P

Spoiler

A czy dostaje jakieś profity, jeśli obejmę urząd wicehrabiego ? Czy po prostu jest to taki ficzer, bez specjalnych efektów w fabule ? Bo jeśli dobrze zrozumiałem, to wojna między templariuszami i magami nastąpiła, kiedy nikt nie rządził Kirkwall. I jeszcze jedno pytanie, jak wygląda granie po stronie Templariuszy w ostatniej bitwie ? Też na końcu, będę walczył że Merdith i Orsino po przemianie ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 14:32, vegost napisał:

Spoiler

A czy dostaje jakieś profity, jeśli obejmę urząd wicehrabiego ? Czy po prostu jest to taki ficzer, bez specjalnych efektów w fabule?



Ficzer ;)

Dnia 13.09.2011 o 14:32, vegost napisał:

Spoiler

I jeszcze jedno pytanie, jak wygląda granie po stronie Templariuszy
w ostatniej bitwie ? Też na końcu, będę walczył że Merdith i Orsino po przemianie ?



Spoiler

Finałowe walki są takie same, więc wielkiej różnicy nie ma.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 20:06, Adidas66 napisał:

Spoiler

Finałowe walki są takie same, więc wielkiej różnicy nie ma.



Spoiler

Ale z drugiej strony, ciekawe jak to jest po stronie Templariuszy :P Teraz własnie przeszedłem "Dziedzictwo" i trochę się zawiodłem. Ale dostajemy fajny secik na koniec :P Pytanie: Czy da się, nie zabijać tego bossa na koniec ? I jeśli tak, to co on nam daje ? :)

Trochę się zawiodłem, bo znów nie ma balansu w bossach i przydupasach przed bossem. Trudniejsze są walki z przypadkowymi mobami niż z głównym bossem, to trochę dziwne. Czyli ogólnie, nie zepsułem sobie drużyny na koniec tak ? Przy kolejnym imporcie do DA3, mam nadzieję spotkać wszystkich bohaterów :P Bo jeśli nie, to będę musiał grać od nowa, żeby mieć wszystkich ;p Nie lubię jak nie mam pełnego zespołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 02:52, vegost napisał:

Spoiler

Ale z drugiej strony, ciekawe jak to jest po stronie Templariuszy :P


Spoiler

Tak samo - Orsino zmienia się, coby cię pokonać, a Meredith uznaje za konieczne zlikwidowanie zagrożenia jakim dla stabilności Kirkwall jest Czempion


Dnia 14.09.2011 o 02:52, vegost napisał:

Spoiler

Pytanie: Czy da się, nie zabijać tego bossa na koniec ? I jeśli tak, to co on nam daje ? :)


Spoiler

Walka jest nieunikniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 21:13, Karpik777 napisał:

>

Spoiler

Ale z drugiej strony, ciekawe jak to jest po stronie Templariuszy :P


Spoiler

Tak samo - Orsino zmienia się, coby cię pokonać, a Meredith uznaje za konieczne zlikwidowanie
zagrożenia jakim dla stabilności Kirkwall jest Czempion



>
Spoiler

Pytanie: Czy da się, nie zabijać tego bossa na koniec ? I jeśli tak, to co on
nam daje ? :)


Spoiler

Walka jest nieunikniona



Ok teraz wszystko jasne :) Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Dragon Age 2. Takie miniaturowe pytanie: paczkę z teksturami od Bioware instaluję w dowolnej kolejności czy musi być po jakimś określonym patchu (najnowszym czy starszym?). Pytanie może i z pozoru głupie, ale po tym ile bugów w Dragon Age 1 znalazłem to nic mnie już nie zdziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 14:00, Adidas66 napisał:

Spoiler

W swoich rozgrywkach przerabiałem po prostu dwa scenariusze, śmierć i Szarą Straż.
Więc wykoncypowałem tylko, że jeśli jest zabrana do kręgu to jej już nie spotykamy.




Spoiler

Ale nie grałeś w wariancie z siostrą w kręgu? Bo wiedz, że wtedy także się ją spotyka w 3 akcie , a jak się przyłączysz do magów w finale to można ją mieć w drużynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować