Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uproszczony system dialogowy w Dragon Age II

159 postów w tym temacie

Cóż ja narazie każde informacje o DA2 traktuje jak plotki (nawet te potwierdzone przez Bioware) a to z prostej przyczyny, mają jeszcze czas na zmienienie nawet już potwierdzonych elementów gry na podstawie reakcji graczy.
Na Dragon Age 2 czekam z nadzieją że będzie przynajmniej tak dobry jak Origins, jeśli nie będzie (w co szczerze wątpie) to będzie to jedyna gra która mnie zawiedzie ze studia Bioware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak tania szmira jak DA:O jest nadal porównywana do gier klasy Baldur''s Gate? Pepsi, grałeś w to w ogóle czy po prostu bezmyślnie powtarzasz opinie ''szanowanych portali''?

Druga część tej wielce przełomowej dla gatunku serii (kolejne pogrzebane nadzieje i zwrot w stronę bezmózgiej siekaniny) jest rzeczywiście kolejnym krokiem w kierunku wytyczonym przez ME, ME2, i inne tego typu potworki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 22:53, vegost napisał:

Nie szkodzi, wystarczy że jest łapczywy na kase. Za wszelką cenę chcą wyrwać kase od
graczy w najgorszy sposób. Dla mnie oni nie istnieją.


to moze popracujesz pare lat za darmo ? czy tez bedziesz "lapczywy na kase"...

najgorszy sposob ? jakies przyklady ? wg mnie poprostu sie cenia, a od lat nie wypuscili w moim odczuciu nic slabego

co do systemu dialogow: nie spodziewalem sie niczego tak prymitywnego... wielka szkoda. Cieszylem sie z narzuconego glownego bohatera (mozna konkretny scnariusz pod cos takiego pisac, ale pewno wyjdzie sztampa jak zwykle i zero mocnych i realistycznych zwrotow - zeby tylko nie zlapac wyzszej kategori wiekowej, albo sie komus nie narazic - zasrana poprawnosc polityczna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynkę spartoliliście, jarając się jak małe dzieci krwią, brutalnością i wszystkim, co podpadało pod 18+.

Dwójkę spartolicie jeszcze bardziej, czyniąc ją grą dla debili.

Gratulacje, BioWare!

Ahhh, czuć wyraźnie, że Armageddon tuż tuż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw bohater stworzony przez twórców,a teraz jeszcze ograniczone dialogi. Ciekawe co jeszcze zostanie uproszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DA II bedzie do kitu , ogólne cała jedynka nie nalezy do najwybitniejszych i nawet zastanawiam się czemu osiagneła sukces , mozliwe że poprzez dobrą reklame a II bedzie gorsza od jedynki bo na nic lepszego sie nie zapowiada wiec papa DA .
Jka to fajnie można zniszczyć gre przed premierą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>KotOR 1-2 był ostatnią grą, która zasługiwała

Dnia 24.07.2010 o 00:28, Archacus napisał:

na miano "genialnej" gry.

2 była obsidianu i, przynajmniej IMO, właśnie dlatego, że nie siliła się na bycie kolejną wersją opowieści o zniszczeniu gwiazdy śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 01:20, Fristron napisał:

Jeśli to będą postawy a''la Alpha Protocol, to może być nieźle - szpiegowski RPG od Obsidianu
pokazał, że postawy + system wpływu to doskonałe połączenie.

mnie osobiście denerwowało to, że nie wiedziałem co postać odpowie - zwłaszcza że checkpointy nie ułatwiały powótrzenia rozmowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 09:25, Growin napisał:

3 różne wypowiedzi, które i tak nie mają wpływu na wynik finalny rozmowy...

edit. A gdzie jest crpgfan?

Rodzice nie pozwalają mu siadać do komputera przed 10.

Spoiler

Ale jak przyjdzie, to zacznie nam wmawiać, że tak wygląda postęp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2010 o 01:37, seancamel napisał:


IGN wyciągnęło zbyt pochopne wnioski. (nie po raz pierwszy zresztą...) Opcji dialogowych
będzie znacznie więcej...

wow, 5. Pewnie jak w Mass effect - grzeczniutka, pyskata (przy czym tylko one kończą questa powodzeniem i sprowadzają się do załatwienia sprawy po dobroci lub siłą - oczywiście nie ma też miejsca na oportunizm, przez całą grę trzeba trzymać się jednego charakteru) i pozostałe trzy, które nic nie wnoszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 02:12, Jarden napisał:

Cóż ja narazie każde informacje o DA2 traktuje jak plotki (nawet te potwierdzone przez
Bioware) a to z prostej przyczyny, mają jeszcze czas na zmienienie nawet już potwierdzonych
elementów gry na podstawie reakcji graczy.
Na Dragon Age 2 czekam z nadzieją że będzie przynajmniej tak dobry jak Origins, jeśli
nie będzie (w co szczerze wątpie) to będzie to jedyna gra która mnie zawiedzie ze studia
Bioware.

Bio to nie Blizz czy Valve i nie będą słuchać graczy, którzy marudzą na system dialogowy.
@vegost: Blizz leci na kase? Czemu? Bo SC2 w Polsce kosztuje tyle samo co w innych krajach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech uproszczą jeszcze bardziej rozwój postaci, kreowanie bohatera i inny stricte eRPGowe sprawy. Później niech krzyczą, że następca Baldura powraca, ja wtedy powiem im, że do Baldura nigdy się nawet nie zbliżą upraszczając rozgrywkę. Nowemu DA będzie bliżej serii ME. Nie rozumiem podejścia EA, żeby w portfolio mieć tak podobne gry. To nazywa się kanibalizm, jeśli celują w tą samą grupę odbiorców, że jedna gra zabiera drugiej chętnych na kupno. Nie tak dawno miałem jeszcze wątpliwości, czy kupić nowe DA, czy nowego Wiedźmina (wychodzą w podobnym okresie czasowym), teraz nie mam takich wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 10:01, Henrar napisał:

> Cóż ja narazie każde informacje o DA2 traktuje jak plotki (nawet te potwierdzone
przez
> Bioware) a to z prostej przyczyny, mają jeszcze czas na zmienienie nawet już potwierdzonych

> elementów gry na podstawie reakcji graczy.
> Na Dragon Age 2 czekam z nadzieją że będzie przynajmniej tak dobry jak Origins,
jeśli
> nie będzie (w co szczerze wątpie) to będzie to jedyna gra która mnie zawiedzie ze
studia
> Bioware.
Bio to nie Blizz czy Valve i nie będą słuchać graczy, którzy marudzą na system dialogowy.
@vegost: Blizz leci na kase? Czemu? Bo SC2 w Polsce kosztuje tyle samo co w innych krajach?

Nie, Blizz leci na kasę, bo SC2 kosztuje tyle, ile gra konsolowa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 10:00, PabloZ_94 napisał:

Nieprawda, ma być pięć opcji wyboru, a nie trzy.
IGN rzetelny jak nasze media. :)

Zakładając, że każy dialog będzie miał te 5 opcji (bo z tego co wyczytałem na forum Bio, demo, w które grali było "action-packed" (czyli sieczka) z jednym dialogiem. Rasowy RPG.
@Jarden: akurat Dragon Age IMO był straszliwie nudny, miał zbyt dużo walki (Fade i Deep Roads) i miejscami zamieniał się w h&s. A o fabule to już mi się nie chce nawet mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 00:07, dark_master napisał:

co nie zmienia faktu że jest dobrym punktem odniesienia, bo po Warcrafcie 3 nic innego
nie męczyli. Jakie będzie SC2 to sie dopiero przekonamy, bo Fallout3 też wg recenzentów
się trzymał kupy, a Da było dark fantasy.


Ja grałem w SC2, jest jeszcze szybciej i jeszcze bardziej hardcore''owo. Tutaj uproszczeń nie ma, gra jest bezlitosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować