Zaloguj się, aby obserwować  
Kraju

BioShock: Infinite - Temat Ogólny

661 postów w tym temacie

Fizyka kwantowa - warto było czytać te wszystkie książki o niej, teraz człowiek nie czuje się tak zagubiony jak główni bohaterowie gry.
Eli - swoista Idoru, stworzona by ją kochać i człowiek wpada po uszy już przy pierwszym spotkaniu, a z każdą kolejną spędzoną z nią chwilą uczucie nabiera na sile do tego stopnia, że autentycznie czułem się jak szmata, kiedy obraziła się na Bookera. Ech gdyby tylko była świadomą swego istnienia istotą, a nie zlepkiem kodu.
Fabuła - mocna,

Spoiler

motyw z rusznikażem, świadomością śmierci i mieszaniem się wspomnień

jest dość poruszający, zaś plan Comstocka i przeszłość DeWitta tak bardzo napędzają, że w zasadzie gra byłaby genialna sama w sobie nawet bez głównej roli żeńskiej. Zaś bez dwójki fizyków straciła by wiele, tych dwoje to chyba najbardziej intrygujące postaci na jakie natknąłem się kiedykolwiek w grze/literaturze/filmie.
Ken Levine wizjonerem jest, bez dwóch zdań. W Infinite pokazał, że jest w szczytowej formie co lud powinno cieszyć, bo mamy tylko kolejny as w rękawie do dyskusji na temat wirtualnej rozrywki, a sprawy sztuki.
Boli tylko to, że człowiekowi się mażyło napisać książkę w podobnym klimacie zabawy z fizyką kwantową, bądź nawet zrobić film, a teraz trzeba kombinować nad tym żeby nie zostać o plagiat oskarżonym. Cóż może gdyby się miało większy budżet i było szybszym, wyperswaduję to Kenowi zanim wpadnie na pomysł zrobienia Infinite ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z season passem dodanym do pre-ordera polskiego? niby podczas instalacji wyskoczyło mi bioshock infinite season pass ale podczas gry powinno sie dostawać bonus za pre-ordera tzn. skórki do dwóch broni,ulepszenia do broni,zestaw 5 butelek do zdolności a kiedy jestem w tym momencie w którym powinno sie dostać te rzeczy za season passa to nie dostaje ich jakby w ogóle nie było tego season passa,jak ktoś ma podobny problem lub wie jak to rozwiazać to będe wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle czekam na maila od MUVE z kodem do sp, bo mam Songbiord edition i tam nie był zintegrowany z kodem głownym. Ciekawe kiedy będą rozsyłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 00:32, Kraju napisał:

Najnowsze sterowniki (dzisiaj wyszły) podobno nieźle poprawiają wydajność.

Dziś jeszcze nie grałem ale ludzie piszą, że sterowniki nic nie dały, gra ma lagi zawsze w tych samych miejscach i niezależnie od ustawień graficznych + zabiera praktycznie całą pamięć graficzną z karty z 1GB RAM
chyba, podobnie jak to było w przypadku " Tomb Raidera ", trzeba będzie poczekać na patch / patche - u mnie, podobnie jak u innych, gra bardzo ścina podczas festynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bardzo niedobra dla mnie informacja. Grę dzisiaj zamówiłem i liczyłem, że będzie mi chodzić na wysokich bez żadnych ścin. Zobaczymy, może wydadzą do tego czasu nowego patcha, a jak nie to trzeba czekać na nowe sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona po 11 godzinach zabawy. Muszę przyznać, że dawno żadna gra (ba, żadna w ogóle) nie wstrząsnęła tak mną jak BI i jego zakończenie. Ta zabawa z fizyką kwantową i wspomnieniami sprawiła trochę, że się lekko zgubiłem w tym wszystkim na początku, ale potem gdy wiedziałem coraz więcej byłem w coraz większym zdumieniu. I niech ktoś powie, że gry nie są rodzajem sztuki. Gra warta swoich pieniędzy, bez dwóch zdań. Historia lepsza od nie jednej książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 21:05, darkwind21 napisał:

Szybkie pytanko, czy podczas gry można używać tylko 2 wigorów na raz, a zmienia się je
tylko w momencie znalezienia następnego?


Nie - w każdym momencie możesz nacisnąć dłużej klawisz Q (odpowiadający za zmianę wigorów) i z okrągłego menu wybrać sobie pożądany wigor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kopię się w rzyć - cholerny BioShock: Infinite, którego miałem kupić parę tygodni temu, którego postanowiłem sobie odpuścić, na którego mam obecnie ochotę nie do odparcia. Kopniaki spowodowane są tym, że do pre-orderów dodawano przecież cudne steelbooki, a obecnie jest "tylko" Season Pass. Oferta świetna, ale u licha, za tyle samo jeszcze niedawno miałbym więęęcej. Sam jestem sobie winien. Cóż, chyba się złamię i jednak wezmę, bo nie wierzę, że zgarnę taki pakiet taniej przed, powiedzmy, grudniem. Zniżka na zakupy w muve aktywna, ale przedtem skoczę jeszcze zajrzeć do Media Markt, bo jeśli chodzi za równą stówę, to szkoda zużywać rabat na dziesięciozłotowy upust. Potężny jest magnetyzm BioShocka, zaiste.

Ktoś wrzucił gameplay nagrany na nieco gorszym laptopie od mojego i ma na high średnio jakieś 25 FPS, bez sterów/patchy. Nieźle, na ultra nie pogram na pewno, ale jest okay. Teraz przydałoby się jeszcze potwierdzenie, że blokada regionalna obejmuje jedynie aktywację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 23:26, Janek_Izdebski napisał:

Hej, a chcesz kupić tego Steel Booka może? :D


Steam, Janek. Dobijemy jakiegoś targu.

Gra zamówiona, przypomniałem sobie, że przecież obniżki na muve są na nieograniczoną ilość gier.

Postaram samemu się wywiedzieć, ale jeśli ktoś ma już stuprocentowo potwierdzoną informację, że blokada regionalna nie wykracza poza aktywację, to pragnę raz jeszcze podkreślić, że byłbym wdzięczny za info. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 23:41, paraGaladh napisał:

Steam, Janek. Dobijemy jakiegoś targu.

Coś się wymyśli.

Dnia 27.03.2013 o 23:41, paraGaladh napisał:

Gra zamówiona, przypomniałem sobie, że przecież obniżki na muve są na nieograniczoną
ilość gier.

:)

Dnia 27.03.2013 o 23:41, paraGaladh napisał:

Postaram samemu się wywiedzieć, ale jeśli ktoś ma już stuprocentowo potwierdzoną informację,
że blokada regionalna nie wykracza poza aktywację, to pragnę raz jeszcze podkreślić,
że byłbym wdzięczny za info. Dzięki!

Do końca tygodnia powinienem mieć odpowiedź w sprawie tego, czy polską wersję będzie można odpalić z zagranicznego IP. Na 99% tak właśnie będzie, ale potwierdzenie stuprocentowe będę miał później. Nie omieszkam o tym tutaj poinformować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno na problemy z płynnością na kartach Invidii działa coś takiego:

Fix:
"Navigate to and open BaseEngine.ini located in "Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\BioShock Infinite\Engine\Config\BaseEngine"
Scroll Down To [SystemSettings]
VsyncTo60WhenUnder30=False Change to VsyncTo60WhenUnder30=True

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 00:20, pawbuk napisał:

Sprawdzaleś ten sposób u siebie? ;)


Na razie tylko dokonałem tej zmiany, jeszcze nie sprawdziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 00:25, lis_23 napisał:

> Sprawdzaleś ten sposób u siebie? ;)

Na razie tylko dokonałem tej zmiany, jeszcze nie sprawdziłem.


Sprawdziłem, na razie nie tnie ale gra dziwnie się uruchamia; najpierw jest niska rozdzielczość a dopiero po wejściu do menu gry zmienia się na 1920x1080.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować