Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

UFO - Czy istnieje?

2239 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2007 o 17:18, Zgodo napisał:

> A jak wyjaśnisz Stonehage, czy inne budowle z okresu kamiennego rozsiane po calym świecei.

> Zbudowane często z kamienia występującego setki, bądź tysiące kilometrów dalej?

Okrąg sam w sobie mógł stać się elementem kultu! Już starożytni matematycy przypisywali mu
niezwykłe właściwości!


Starożytni, gdizes tka od średniowiecza zaczęto sie interesować stonehage i było to jakoś w latach 1000, na samyum poczatku. To, żektos nazwał go miejscem kultu wcale nei zanczy, że im byl. I powiedz w jaki sposób transportowano kamieć z oddalonych setki kilometrów kamieniołomów?

Dnia 14.07.2007 o 17:18, Zgodo napisał:

Chociażby liczba Pi, która stanowi problem nawet dla współczesnych matematyków!


Tzw. Piramida Cheopsa chyab wyznacza liczbę Pi. Ponadto wyznacza 4 strony świata i chyba cos tam jeszcze matematycznego. A budowa jej była by być moze możliwa na obecnym stadium rozwoju człowieka.

Dnia 14.07.2007 o 17:18, Zgodo napisał:

Nie zapominajmy, że Stonehage jest elementem celtyckiego kultu druidów! Kult ten skupiał się
wokół natury (podobnie jak wiele innych kultów pierwotnych)! Stonehage powstało właśnie jako
miejsce kultu jego kształt wiąże się z elementami cyklicznymi w naturze (pory roku, śmierć
i narodziny, itp. itd.).


To, że ktoś to przejął jako miejsce kultu nie znaczy, że nim pierwotnie było. Naukowcy wolą dalej właśnie taką odpowiedź, bo tak naprawdę to wszystko co o tym wiedzą to tylko domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 17:26, Zieloonnyy napisał:

Lecz zauważ że pszczoły (nie żebym coś do nich miał) nie mają tak bardzo rozwiniętego mózgu
jak my.


Ale mają podobny (całe szczęście nie identyczny) instynkt stadny... A nie chodzi tu o rozwój mózgu ale o powielanie pewnych przyjętych wzorców!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 17:30, Zgodo napisał:

> Lecz zauważ że pszczoły (nie żebym coś do nich miał) nie mają tak bardzo rozwiniętego
mózgu
> jak my.

Ale mają podobny (całe szczęście nie identyczny) instynkt stadny... A nie chodzi tu o rozwój
mózgu ale o powielanie pewnych przyjętych wzorców!


Lecz zauważ że my też chyba lepiej się czujemy w grupie niż samotnie, a jednak niektórzy ludzie wymyślają coś innego, inne hipotezy niż drudzy ludzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 17:22, Zgodo napisał:

Chciałbym zauważyć jednak że już napisałem, że o wiele więcej jest różnic cywilizacyjnych niż
podobieństw!


Jednak te podobieństwa naprawdę o czymś świadczą.

Dnia 14.07.2007 o 17:22, Zgodo napisał:

Wzorce zachowane mogłybyć elementami "pra myśli cywilizacyjnej"! Czy podobną budowę pszczelich
uli na całym świecie będziecie też przypisywać obcym???


Jeżeli weźmiemy pod uwagę koncepcje, że wszytko zostało stworzone przez jakiegoś boga/kosmitę to tak. Pszczólki mają zakodowane w głowie takie a nie inne postępowanie. Jednak jest wiele rodzajów pszczół, które wybierają inne miejsca na swój ul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 17:30, Zgodo napisał:

Ale mają podobny (całe szczęście nie identyczny) instynkt stadny... A nie chodzi tu o rozwój
mózgu ale o powielanie pewnych przyjętych wzorców!


Czyli chesz powiedzieć, że wszystkie pszczoły nauczyły sie tak robić od jednej grupki "pierworodnych" pszczół i do dzisiaj powielają ten schemat? Hmm, dziwne, że pierwsze pszczoły nauczyły się robić ładny ul, a cała reszta następców już nic nie udoskonala i idzie tym samym schematem.

a co do życai. Tak nprawde to nie ma dowodów, że wszystko powstało w Afryce. Są koncepcje, że życei powstawało w wielu miejscach. To byla by ciekawa teoria: "szef, wszyzstkich szewfów" sytworzył prototym człowieka, potem dał go grupką swoich podwałdnych by zakolonizowali ziemie w różnych miejscach i stali sie przy okazji ich bogami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2007 o 16:44, Ceteris Paribus napisał:

O ile dobrze pamiętam to z Tobą rozmawiałem nt. istnienia Boga w innym temacie. Tak, popraw
jezeli sie mylę. Chodzi mi o to, że masz dowód podany na tacy a jednak go nei przyjmujesz,
dlaczego? To już nie jest mitologia, czy inne (uwarzane przez katolików) bajki, a trzon Waszej
wiary.

Bo wyraźnie napisałem, że to jest "dowodem" na niektórych. Ja się do nich nie zaliczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2007 o 15:57, MA8CIN napisał:

czy wiara w jedynego slusznego boga ktory nakazuje swym wiernym mordowanie w imie wiary nie
jest herezja ?

Która wiara nakazuje mordowanie w imię wiary?

Dnia 14.07.2007 o 15:57, MA8CIN napisał:

chrzescijanie zamordowali wiecej innowiercow niz lacznie wszystkie inne religie
na ziemi i wojny od czasow powstania swiata.

Hahaha, niezły joke. :D :D

Dnia 14.07.2007 o 15:57, MA8CIN napisał:

nie wierzycie w istnienie innych cywilizacji ?. odpowiedz na to znajdowala sie w bibli przed
jej ocenzurowaniem. poczytajcie " Księga Henocha". bylo jeszcze 600 ewangelii ale zostaly zniszczone
przez kosciol. tylko 4 z nich nadawaly sie do stworzenia wiary i objecia wladzy nad swiatem.

Widzę, że z matematyką też masz problemy.... 600 ewangelii, nieźle! Jak tak dalej pójdzie to do jutra będzie 666 żeby fajnie wyglądało...

Dnia 14.07.2007 o 15:57, MA8CIN napisał:

pozdro dla wszystkich heretykow.

PS.Ceteris Paribusa nikt w temacie o Bogu nie nazwał heretykiem (chyba, że ja to przeczyłem) - co prawda otrzymał słowa krytyki, ale nie za swoje poglądy, ale dlatego, że wszystkim starał się wmawiać, że Bóg nie istnieje, a TO WSZYSTKO OBCY i każdy kto wierzy w coś innego jest zamknięty, ślepy i nie wiadomo co jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 17:29, Ceteris Paribus napisał:

Starożytni, gdizes tka od średniowiecza zaczęto sie interesować stonehage i było to jakoś w
latach 1000, na samyum poczatku. To, żektos nazwał go miejscem kultu wcale nei zanczy, że im
byl. I powiedz w jaki sposób transportowano kamieć z oddalonych setki kilometrów kamieniołomów?


Mogły to być kamienie narzutowe pozostawione po lodowcach! Jeśli chodzi o cywilizacje średniowieczną to nie zapominajmy, że to głównie była cywilizacja pochodzenia romańskiego, w której zanikały naleciałości celtyckie!
Nie zapominajmy też że stare kulty miały miejsca "święte" w których odbywały się obrzedy religijne, wznoszono świątynie oraz ołtarze...

Dnia 14.07.2007 o 17:29, Ceteris Paribus napisał:

Tzw. Piramida Cheopsa chyab wyznacza liczbę Pi. Ponadto wyznacza 4 strony świata i chyba cos
tam jeszcze matematycznego. A budowa jej była by być moze możliwa na obecnym stadium rozwoju
człowieka.


Normalnie może i nie ale w starożytnym Egipcie przy budowach takich "monumentów" pracowało setki tysięcy robotników, z których tysiące gineło od morderczej pracy! To samo można powiedzieć np. o wielkim murze z którego można zbudować kilka piramid Cheopsa! Z resztą piramidy w Gizie nie były pierwszymi! Co do tych właściwości piramidy, to może starożytni posługiwali się metodami których my nie znamy... Ogromna część wiedzy starożytnych spłoneła w bibliotece w Aleksandrii!

Dnia 14.07.2007 o 17:29, Ceteris Paribus napisał:


> Nie zapominajmy, że Stonehage jest elementem celtyckiego kultu druidów! Kult ten skupiał
się
> wokół natury (podobnie jak wiele innych kultów pierwotnych)! Stonehage powstało właśnie
jako
> miejsce kultu jego kształt wiąże się z elementami cyklicznymi w naturze (pory roku, śmierć

> i narodziny, itp. itd.).

To, że ktoś to przejął jako miejsce kultu nie znaczy, że nim pierwotnie było. Naukowcy wolą
dalej właśnie taką odpowiedź, bo tak naprawdę to wszystko co o tym wiedzą to tylko domysły.


Racja! Nikt nie zapisał powstania Stonehage bo tamtejsze ludy nie znały pisma ale to nie zanaczy odrazu że mamy zacząć w bajki, które ktoś kiedyś zaczoł szerzyć! Poprostu ktoś kiedyś rzucił że Stonhage zbudowali alieni a reszta zaczeła to powtarzać. A nikt już do tego nie podchodzi jak do budynku wzniesionego ludzką ręką! Wiele tajemnic z naszej ludzkiej historii jeszcze nie znalazło rozwiązania co wcale nie oznacza że działali tu obcy!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 17:39, Ceteris Paribus napisał:

Czyli chesz powiedzieć, że wszystkie pszczoły nauczyły sie tak robić od jednej grupki "pierworodnych"
pszczół i do dzisiaj powielają ten schemat? Hmm, dziwne, że pierwsze pszczoły nauczyły się
robić ładny ul, a cała reszta następców już nic nie udoskonala i idzie tym samym schematem.


Nie zapominajmy, że ewolucja to proces bardzo długooooooooooo trawały a i u pszczułek występują pewne różnice ale głównie w hierarchii. Pozatym po co zmieniać coś co się dobrze sprawdza? Natura nie podejmuje pochopnych działań!

Dnia 14.07.2007 o 17:39, Ceteris Paribus napisał:



a co do życai. Tak nprawde to nie ma dowodów, że wszystko powstało w Afryce. Są koncepcje,
że życei powstawało w wielu miejscach. To byla by ciekawa teoria: "szef, wszyzstkich szewfów"
sytworzył prototym człowieka, potem dał go grupką swoich podwałdnych by zakolonizowali ziemie
w różnych miejscach i stali sie przy okazji ich bogami...


Życie wyszło z morza i rozpowszchniło się po całym lądzie! Tej wersji nie zarzecz nawet kościół! Jakby życie powstawało w kilku miejscach następowały by dramatyczne różnice jeśli chodzi o istoty zamieszkujące ziemie! Mogło tak być... ale wielki kataklizm, który zabił dinozaury sprawił że pozostała nieliczna grupka istot od których wewoluowała cała dzisiejsz fauna! Ssami rozpoczeły swoje życie od małych gryzoni i (wiem że trudno w to uwierzyć) ludzie też od nich się wywodzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozprawiacie o Stonehenge, a na terenie wysp brytyjskich jest- jeżeli dobrze pamiętam - cała masa fortów "rozsianych" na terenie wybrzeża i od owego wybrzeża stopionych w jednolitą masę. Owe konstrukcje mieszczą setki tysięcy ludzi, są bardzo duże...na początku XX wieku pewien profesor/archeolog próbował wyjaśnić stopienie się tych kamieni - ale bez skutku. Konstrukcje te stały na swoim miejscu jeszcze przed przybyciem Celtów - ci nadali historię, jakoby wielka cywilizacja miała bronić się przed atakiem potworów. Nie mam żadnych linków, ale kto mądry to znajdzie lub zna ten temat.
Nie dowodzi on istnienia kosmitów, ale chodzi mi tu o jedną sprawę - nasz piękna, wielka i jakże wszechwiedząca cywilizacja nadal wie dosyć niewiele. Czasem olewając pewne zagadnienia, zostawiamy coś umownie "jak leci"...tymczasem część dat się przesuwa, dodaje nowe gatunki itp. itd.
Nawet nie bawiąc się - w skądinąd całkiem trafny - tekst "gdybyśmy byli sami, to to by było ogromne marnotrawstwo powierzchni"...to przyjęcie czegoś żeby tylko było jest dziwne. Tak jak kiedyś za oceanem żyły diabły morskie, tak dziś kosmos ma świecić pustkami.
Inna sprawa, która mnie ciekawi - niektórzy naukowcy z góry zakładają, że życie w kosmosie, które znajdziemy będzie albo żadne, albo bardzo prymitywne, a z drugiej strony bez żadnych dowodów przyjmują za pewnik istnienie Boga(wyższego, twórczego bytu). Teraz powiedzcie mi - jest większa szansa, że w kosmosie istnieje życie inteligentne, czy że cały wszechświat jest tworem istniejącego poza czasem bytu?
Wracając do cywilizacji - nie chce mi się rozpisywać, podobieństwa macie pokazane na tych zdjęciach:

http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=1849

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 17:05, Ceteris Paribus napisał:

A jak wyjaśnisz Stonehage, czy inne budowle z okresu kamiennego rozsiane po calym świecei.
Zbudowane często z kamienia występującego setki, bądź tysiące kilometrów dalej?


Kamienie transportowano z kamieniołomu, oddalonego o wiele kilometrów od Stonehage, najpierw rzeką (mieli dosyć proste łodzie), potem lądem. Nie wiem, czy to jest hipoteza i czy zostało już to udowodnione. Wiem o tym z filmu dokumentalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o katastrofie w Roswell ( nie pmiętam za bardzo jak to się pisze), bo jak dla mnie to jest jakaś bujda na resorach!!!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rankiem 8 lipca 1947 roku pułkownik William Blanchard, komandor grupy 509, mającej siedzibę w Roswell, podał prasie i stacjom radiowym wiadomość, że odnaleziono wrak latającego dysku. Wiadomość ta obiegła szybko całą Amerykę i pojawiła się we wszystkich gazetach.

Jednak parę godzin później generał Roger Ramey, komandor 8 grupy z lotniska Fort Worth w Texasie, przekazał opinii publicznej kolejną wiadomość. Powiedział on, że Blanchard popełnił ogromną pomyłkę i że ten niezidentyfikowany obiekt to był balon atmosferyczny nowej generacji, a nie żadne UFO.

To jest kolejna wielka tajemnica. Zdarzenie spotęgowane głównie przez media w USA. Czyżby jakiś tajny projekt wojsk USA? Komandor powiedział co widział, a generał (pewnie wtajemniczony) zaprzeczył temu i podał jakąś bajkę. Ciekaw jestem, kiedy rząd USA zdecyduje sie opublikować więcej akt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2007 o 15:14, gogiell napisał:

Czyli że trochę istnieje a trochę nie
A trochę nie istnieje a trochę istnieje :P ?
Wytłumacz mi o co ci chodzi z tym równo. Albo coś istnieje albo nie. Nie ma czegoś takiego
"po równo" :P


Bo jest tak: na początku nie wierzyłem i wogóle nawet o tym nie myślałem aż do czasu kiedy w gazetach,telewizji ludzie mówią że istnieje więc już sam nie wiem jak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować