Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

UFO - Czy istnieje?

2239 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2007 o 00:45, Lucek napisał:

Jeśli natomiast nas badają to należałoby się zastanowić nad powodami, i podejść do nich z dużą
dozą ostrożności.

Traktują obserwacje jak telewizję.
Kanał Polska to kanał komediowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 00:48, TYHE napisał:

> Jeśli natomiast nas badają to należałoby się zastanowić nad powodami, i podejść do nich
z dużą
> dozą ostrożności.
Traktują obserwacje jak telewizję.
Kanał Polska to kanał komediowy.


W takim razie na pewno nie są przedstawicielami wyżej rozwiniętej cywilizacji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 00:45, Lucek napisał:

Załóżmy na chwilę że UFO istnieje i że są to pojazdy jakiejś tam cywilizacji pozaziemskiej.
No to po kiego grzyba przylatują do nas , i to całymi chmarami sądząc po ilości obserwacji
UFO?


Zwiad? Badania? Czyjaś praca naukowa?(tak jak my obserwujemy zachowania nizszych gatunków, z którymi konaktow nie nawiązujemy).

Dnia 19.07.2007 o 00:45, Lucek napisał:

Skoro już tu przylecieli te ileś lat świetlnych to dlaczego się chowają przed nami?
Boją się ? Raczej nie, skoro zdecydowanie górują nad nami technologicznie.
Chcą nawiązać kontakt? Też nie, bo przez tyle lat ile obserwuje się UFO dawno temu by ten kontakt
nawiązali.


Może sie wstydzą, że będą alienowani przez społeczeństwo? ;-) Poważnie - to moze nawet nie mają interesu z nami się porozumieć. My też z mrówkami jakoś sie nie dogadujemy, bo i po co? Być moze nawiazali juz kontak, ale dla nas jest to póki co "fikcją"...

Dnia 19.07.2007 o 00:45, Lucek napisał:

Jeśli natomiast nas badają to należałoby się zastanowić nad powodami, i podejść do nich z dużą
dozą ostrożności.


Popieram, bo moze być tak jak z indianami z A.płd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś się ze mną zgodzi... Ale jak można fanatycznie wierzyć w UFO odżucając całkowicie pojęcie BOGA. Skoro Bóg stworzył ziemie to raczej z niej nie pochodził... A i dodam tylko, że największą komedią dla mnie jest to, kiedy "niewiara" staje się "wiarą ortodoksyjną" kiedy to ktoś twierdzi że skoro wierzycie to jesteście głupi, podatni na manipulację, brzydcy, śmierdzicie i w ogóle jesteście bleeeeee... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 13:18, Zgodo napisał:

Nie wiem czy ktoś się ze mną zgodzi... Ale jak można fanatycznie wierzyć w UFO odżucając całkowicie
pojęcie BOGA. Skoro Bóg stworzył ziemie to raczej z niej nie pochodził... A i dodam tylko,
że największą komedią dla mnie jest to, kiedy "niewiara" staje się "wiarą ortodoksyjną" kiedy
to ktoś twierdzi że skoro wierzycie to jesteście głupi, podatni na manipulację, brzydcy, śmierdzicie
i w ogóle jesteście bleeeeee... :P

Coś w tym jest :-] Naruszę trochę koncepcję wiary. Otóż Bóg stworzył człowieka mając jednocześnie jakiś w tym swój plan. I jeżeli umarł za NAS to PO CO by stwarzał inne cywilizacje? Oczywiście mógł to zrobić, jednak my tym raczej się nie powinniśmy zajmować. Nie po to żyjemy. Po za tym to jak na razie nie ma wystarczających dowodów świadczących jakoby UFO naprawdę istniało. Te wszystkie zdjęcia, nagrania filmowe itp. to mogą być zwykłe fotomontaże. Zresztą czy człowiek nie potrafił by zbudować latającego statku w kształcie talerza? Wracając do innych cywilizacji to idealnie pasuje tu pewne zdanie Marka Twaina:
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ zawiódł się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował." Jak dla mnie nic do dać, nic ująć xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 13:18, Zgodo napisał:

Nie wiem czy ktoś się ze mną zgodzi...


Zalerzy od światopoglądu.

Dnia 19.07.2007 o 13:18, Zgodo napisał:

Ale jak można fanatycznie wierzyć w UFO odżucając całkowicie
pojęcie BOGA.


Chyba tu o mnie chodzi, tak? Więc fanatycznie nie wierzę, nie wystawiam pomników "UFO", nier modlę się do "UFO", nie liczę na "UFO", że mi w życiu ppmoże. Co do całkowitego odrzucenia to chyba mnie źle rozumiesz. Dla mnie wszyscy tzw. "bogowie" są starodawnym synoinimem nowego słowa "kosmici", czy jak niektórzy wolą sobie uprościć, wrzucając wszystko do jednego worka "UFO". Wszystkie "boskie" "cuda" i czyny są po prostu działalnością kogoś, czegoś, czego my na tamtym etapie nie potrafiliśmy pojąć.

Dnia 19.07.2007 o 13:18, Zgodo napisał:

Skoro Bóg stworzył ziemie to raczej z niej nie pochodził...


Który bóg? Bo z starych przekazów jest ich trochę (tych bogów). No, ale oczywiscie dla Ciebie, porządnego kaolika całą prawda jest tylko Bóg JHWH. Myślę, że za tym wszystkim stoji ktoś jeszcze "większy" i "potrzniejszy" od Waszych "bogów", czy "kosmitów". A ich cuda na ziemi zostały zinterpretowane jako cuda istot "boskich". Chyba Ty pytałeś się kiedyś: skoro "UFO" istnieje, to czemu już nas nie odwiedza? Taka sama anologia, skoro ten Bóg czy tamci inni bogowie istnieli to czemu jużnas nie nawiedzają? Czemu już nie powstają nowe religie, które mają kontakt z jakimś ich "bogiem"?

Dnia 19.07.2007 o 13:18, Zgodo napisał:

A i dodam tylko,
że największą komedią dla mnie jest to, kiedy "niewiara" staje się "wiarą ortodoksyjną" kiedy
to ktoś twierdzi że skoro wierzycie to jesteście głupi, podatni na manipulację, brzydcy, śmierdzicie
i w ogóle jesteście bleeeeee... :P


To jest Twoje zdanie. Ja zgodzę się tylko z tym co potkreśliłem, choć ubralbym to w delikatniejsze słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 13:35, Mr.Kubu napisał:

Po za tym to jak na razie nie ma wystarczających dowodów świadczących jakoby UFO naprawdę istniało.


Są dowody. I niechodzi mi o jakieś zdjęcia, czy amatorskie filmy. Ja cały czas staram się pokazać dowody z przeszłosci, które mówią nam o kontaktach z cywilizacją pozaziemska. Jednak 99% populacji, nie chce tak na to patrzeć. Nie mówie tu tylko o Biblli, mam na mysli tez wiele innych starożytnych przekazów, z róznych części świata. wiele zjawisk tam opisanych staje sie dla nas zrozumiała, dopiero na obecnym poziomie rozwoju - jednak nie wszyscy chcą na to otworzyć oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 07:05, Lucek napisał:

> > Jeśli natomiast nas badają to należałoby się zastanowić nad powodami, i podejść do
nich
> z dużą
> > dozą ostrożności.
> Traktują obserwacje jak telewizję.
> Kanał Polska to kanał komediowy.

W takim razie na pewno nie są przedstawicielami wyżej rozwiniętej cywilizacji :P

Jezeli sa to na pewno sie mylisz gdyz gdyby nie byli madrzejsi do nas to jak by go ktos zobaczyl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 07:05, Lucek napisał:

> > Jeśli natomiast nas badają to należałoby się zastanowić nad powodami, i podejść do
nich
> z dużą
> > dozą ostrożności.
> Traktują obserwacje jak telewizję.
> Kanał Polska to kanał komediowy.

W takim razie na pewno nie są przedstawicielami wyżej rozwiniętej cywilizacji :P

Ale oni potrafią nas obserwować, a my nawet nie umiemy ich znaleźć. Więc kto jest tu bardziej rozwinięty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 16:47, Ceteris Paribus napisał:

Są dowody. I niechodzi mi o jakieś zdjęcia, czy amatorskie filmy. Ja cały czas staram się pokazać dowody z przeszłosci,
które mówią nam o kontaktach z cywilizacją pozaziemska.

To nie są dowody. To są hipotezy. Gdyby to były dowody, to miałbyś je w każdym szkolnym podręczniku a Erich von Daeniken miałby nagrodę Nobla i byłby czołowym światowym naukowcem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 17:15, A-cis napisał:

To nie są dowody. To są hipotezy. Gdyby to były dowody, to miałbyś je w każdym szkolnym podręczniku
a Erich von Daeniken miałby nagrodę Nobla i byłby czołowym światowym naukowcem :-D


Spokojnie spokojnie. Na to jeszcze przyjdzie czas ;-) POśmiertnie zostanei nagrodzony nagrodą Nobla, albo innym wyróżnieniem. I cały świat nauki po raz kolejny złapie sięza głowę mówiac - "przecież to oczywiste!". Kwestja czasu. Wymrze stare pokolenia, które jest ograniczone. Na ich miejsce przyjdą młodzi, którzy nie widza tych barier. Po prostu ówczesnym w głowie się nie mieści, że błysk, chuk i wrzask to może być lądowanie statku kosmicznego, a nie zejście Pana. Do tego by to zrozumieć potrzeba i technologi(mniej wiecej takiej jak już mamy), ale i troche wyobraźni. Wiele takich i podobnych zajść jest opiana w starożytnych tekstach, więc nie mogą to byc hipotezy, gdyż tamci ludize spisywali to co widzieli, słyszeli. Luke Shadow chyba w tym temacei pokazał fragment tekstu, który "można" interpretować jako kontakt nie z Bogiem, a "kosmitami". Był to chuyba fragment Biblii, albo jakiegoś innego ważnego dla katolików dziełą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem o naukowcu z NASA, który podjął się wybudowania modelu pojazdu z księgi Ezechiela tak jak to sugeruje Daeniken tylko po to by mu udowodnic, że to nawet nie wygląda jak statek kosmiczny. Gdy skończył powiedział "gdybym wiedział jaki to miało napęd, to poleciałbym tym w kosmos".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 16:51, dawiddawiddaiwd napisał:

Jezeli sa to na pewno sie mylisz gdyz gdyby nie byli madrzejsi do nas to jak by go ktos zobaczyl??


Dobry człowieku, chyba nie zauważyłeś że to była raczej żartobliwa wymiana zdań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 20:24, Lucek napisał:

> Jezeli sa to na pewno sie mylisz gdyz gdyby nie byli madrzejsi do nas to jak by go ktos
zobaczyl??

Dobry człowieku, chyba nie zauważyłeś że to była raczej żartobliwa wymiana zdań :)

nie wiesz nie zauwazylem :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 17:26, Ceteris Paribus napisał:

Spokojnie spokojnie. Na to jeszcze przyjdzie czas ;-) POśmiertnie zostanei nagrodzony nagrodą
Nobla, albo innym wyróżnieniem. I cały świat nauki po raz kolejny złapie sięza głowę mówiac
- "przecież to oczywiste!". Kwestja czasu. Wymrze stare pokolenia, które jest ograniczone.
Na ich miejsce przyjdą młodzi, którzy nie widza tych barier. Po prostu ówczesnym w głowie się
nie mieści, że błysk, chuk i wrzask to może być lądowanie statku kosmicznego, a nie zejście
Pana. Do tego by to zrozumieć potrzeba i technologi(mniej wiecej takiej jak już mamy), ale
i troche wyobraźni. Wiele takich i podobnych zajść jest opiana w starożytnych tekstach, więc
nie mogą to byc hipotezy, gdyż tamci ludize spisywali to co widzieli, słyszeli. Luke Shadow
chyba w tym temacei pokazał fragment tekstu, który "można" interpretować jako kontakt nie z
Bogiem, a "kosmitami". Był to chuyba fragment Biblii, albo jakiegoś innego ważnego dla katolików
dziełą.


W zasadzie masz rację, tak z grubsza odbywa się zastępowanie starych idei i teorii nowymi, tzn. przez wymieranie zwolenników tych starych. Tyle że dopóki to wszystko co dotyczy UFO odbywa się na zasadzie wiary, a tylko w niewielkim stopniu poważnych badaniach naukowych, prowadzonych przez obiektywnych i krytycznie nastawionych naukowców, wyposażonych w zaawansowany sprzęt i nowoczesne laboratoria, dopóty będzie to zjawisko bardziej religijne niż jakiekolwiek inne. Na razie badaniami UFO zajmują się tylko zapaleńcy którzy nie badają zjawiska , tylko szukają dowodów , a nawet nie dowodów, tylko sposobów udowodnienia że UFO jest tym czy owym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie widziałem UFO, ale jest bardzo dużo argumentów mówiących o istnieniu UFO. Widziałem wiele zdjęć na tan temat. Ja myślę, że UFO istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 20:59, M.W napisał:

ja jeszcze nie widziałem UFO,

Chwali Ci sie to ;P

Dnia 19.07.2007 o 20:59, M.W napisał:

ale jest bardzo dużo argumentów mówiących o istnieniu UFO.

Przedstawa je ;)

Dnia 19.07.2007 o 20:59, M.W napisał:

Widziałem wiele zdjęć na tan temat.

Cóż, ja równiez widziałem ale nie można w nie wieżyć, równie dobrze może być to fotomontaż. Dlaczego zawsze przedstawia on spodek, czyli coś co chcemy zobaczyć? Dlaczeggo nikt nie widział pojazd ufo w jakiejś innej postaci?

Dnia 19.07.2007 o 20:59, M.W napisał:

Ja myślę, że UFO istnieje.

Ja również, a to dlatego że wszechświat jest za duży na nas samych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 09:48, Obi-wan Kenobii napisał:

> ja jeszcze nie widziałem UFO,
Chwali Ci sie to ;P
> ale jest bardzo dużo argumentów mówiących o istnieniu UFO.
Przedstawa je ;)
> Widziałem wiele zdjęć na tan temat.
Cóż, ja równiez widziałem ale nie można w nie wieżyć, równie dobrze może być to fotomontaż.
Dlaczego zawsze przedstawia on spodek, czyli coś co chcemy zobaczyć? Dlaczeggo nikt nie widział
pojazd ufo w jakiejś innej postaci?
> Ja myślę, że UFO istnieje.
Ja również, a to dlatego że wszechświat jest za duży na nas samych...

Masz rację - niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 09:48, Obi-wan Kenobii napisał:

> ja jeszcze nie widziałem UFO,
Chwali Ci sie to ;P
> ale jest bardzo dużo argumentów mówiących o istnieniu UFO.
Przedstawa je ;)
> Widziałem wiele zdjęć na tan temat.
Cóż, ja równiez widziałem ale nie można w nie wieżyć, równie dobrze może być to fotomontaż.
Dlaczego zawsze przedstawia on spodek, czyli coś co chcemy zobaczyć? Dlaczeggo nikt nie widział
pojazd ufo w jakiejś innej postaci?
> Ja myślę, że UFO istnieje.
Ja również, a to dlatego że wszechświat jest za duży na nas samych...

Hmmm wszyscy mówią że to spodek. I racja, ale no cóż jeżli jest tyle dowodów świadczących o tym, że UFO istnieje to jakaś prawda musi być. Poza ty tak jak powiedziales wszechswiat jest duza, a byc może nie skonczony i nie wydaje mi sie że mozemy byc sami.Pamiętam kiedys jak bylem na dzialce na noc pod namiotem na chwile wyszedlem dla spraw fizjologicznych, a na niebie coś latało i po chwili znikłochcialem zrobic zdjecie, ale niestety znikło. Nie mog udowodnic, żę to było UFo gdyż nie było blisko nie nie mam dowodów.
Według mnie UFO istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poruszonu tu ważną sprawę... Dlaczego wszyscy uważają, żę UFO to latający spodek? Owszem naukowcy twierdzą że w takiej jednostce można zainstalować napend antygrawitacyjny wykożystujący silne pole elektro magnetyczne ale z kilkku względów jest on nie praktyczny! np.
1. Urządzenie to wymaga ogromnych ilości energii.
2. Statek taki do porusznia potrzebuje obiektów "żeby się od nich odpychać" (planet, gwiazd i różnej maści latających kamieni).
Jest on więc nie przydatny do podróży kosmicznej.

Bardziej prawdopodobne że bardziej zawansowane cywilizacje (jeśli takowe istnieją) wykorzystują coś w rodzaju załamania czasoprzestrzeni do podróżowania pomiędzy ogromnymi dystansami. W taki przypadku bardziej prawdopodobne stają się jednostk o kształtach geometrycznych... (sferyczne, kubistyczne itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować