Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

UFO - Czy istnieje?

2239 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2007 o 19:26, Astmatyk napisał:

Swego czasu kumpel z uczelni zlapal dosc ostra korbe na tematyke UFO i zbieral na ten temat
multum materialow. Puscil mi kiedys wywiad z hackerem, skazanym na 66 lat bozbawienia wolnosci
za wlam na serwer NASA. Ponoc znalazl tam 2 katalogi ze zdjeciami satelitarnymi. Jedne oryginalne,
drugie zas to te same zdjecia lecz przerobione w programach graficznych tak, aby zatuszowac
niesamowite rzeczy jakie sie na nich znajdowaly. Mozna w to wierzyc lub nie, ale bylo to dosc
wiarygodne. Jestem przekonany, ze jest niemozliwym, zeby w tak ogromnym wszechswiecie nie bylo
zadnej innej cywilizacji poza nasza. Jezeli wszechswiat jest bezkresny, z pewnoscia gdzies
musialy sie zdarzyc podobne okolicznosci jak w naszym ukladzie slonecznym i planeta, ktora
jest przystosowana do zycia dla istot wszelkiej masci. Mozliwe, ze na takich planetach ewolucja
wygladala identycznie jak u nas, z tym, ze do powstania planety i zycia na niej doszlo duzo
wczesniej, stad taka cywilizacja moze byc duzo bardziej zaawansowana i wygladac inaczej niz
my. W koncu niewiadomo, jak beda wygladac ludzie za powiedzmy 20 mln lat. czlowiek ciagle ewoluuje.
Moze wtedy to my bedziemy ''szpiegowac'' jakas mniej zaawansowana planete a oni beda sie zastanawiac,
czy spodki latajace to prawda czy fikcja. My zas zobaczymy w wiadomosciach relacje z nieudanej
misji zwiadowczej na planecie XXX, w skutek ktorej nasz statek rozbil sie na niej a zaloga
prawdopodobnie nie zyje. W takim ukladzie oznazcaloby to, ze juz teraz gdzies formuje sie zycie
w odleglej galaktyce i np wlasnie jest na etapie dinozaurow. Caly temat jest bardzo tajemniczy,
tak naprawde, nam- szarym ludziom nigdy nie uda sie poznac calej prawdy na ten temat. Pozostaja
nam spekulacje i wiara w to, co dla kogo jest wygodne.

Koleś (Dude!) wierzę twojemu kumplowi. Ja widziałem filmy,zdjęcia i chole*ny spodek na żywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 16:02, ProHacker napisał:

Koleś (Dude!) wierzę twojemu kumplowi. Ja widziałem filmy,zdjęcia i chole*ny spodek na żywo.


Ja też widziałem zdjęcia UFO. Powiem więcej sam sporo takich zdjęć zrobiłem. Wszystkie zgodnie z konwencją , to znaczy podobne do innych zdjęć publikowanych w książkach i czasopismach , czyli nieostre, zamazane i ogólnie gó... na nich widać ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest to teria mowiaca o tym ze byla sobie wielka kula gazów i pyłów, ktora pewnega pieknego dnia rozleciala sie na drobne kawaleczki i wlasnie z tej materii powstaly planety i rozne takie. to sie stalo jakies 4,5 mld lat temu

ta teoria jest bardzie rzeczywista ni z to ze bóg stworzyl swiat w 6 dni i potem to wszystko olał! a juz na pewno nie uwierze ze swiat ma 6000 lat jak to jest napisane w Biblii............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2007 o 18:56, jakoktochce napisał:

ta teoria jest bardzie rzeczywista ni z to ze bóg stworzyl swiat w 6 dni i potem to wszystko
olał! a juz na pewno nie uwierze ze swiat ma 6000 lat jak to jest napisane w Biblii............

Człowieku, gdzie tak jest w biblii napisane?
"W czasach, gdy nauka w sensie współczesnym nie istniała, w judaizmie pojawiało się często literalne odczytywanie Tory, jakkolwiek warto zauważyć, że już średniowieczni mędrcy (zwłaszcza Majmonides [Rambam]) zwracali uwagę, że historia Kreacji nie powinna być odczytywana dosłownie. Uczeń Nachmanidesa, rabin Izaak z Akko, czołowy kabalista trzynastowieczny, oceniał wiek Wszechświata na około 15 miliardów lat, co jest zaskakująco bliskie współczesnym ustaleniom naukowym."
Ja dodam, że wg mojej książki od biologii wszechświat ma około 13 - 14mld lat.

"Ponadto zwróćmy uwagę, że Tora używa sformułowań, które z punktu widzenia nauki o ewolucji gatunków wydają się szczególnie zastanawiające: "Bóg zechciał, aby ziemia wydała roślinność" (Bereszit 1:11) i "Bóg zechciał, aby ziemia wydała żywe istoty zgodnie z ich gatunkami" (Bereszit 1:24).

Charakterystyczne jest, że Bóg nie stwarza roślin i zwierząt, ale powoduje swoją wolą, że "wydaje je ziemia". Stanowisko to jest - w swoim sensie metaforycznym - fundamentalnie zgodne z teorią ewolucji."

(Źródło: http://the614thcs.com/40.795.0.0.1.0.phtml)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w gruncie rzeczy to chodzilo mi o to ze jestem ateista i nie wieze w to co mowi Kosciół katolicki, ktory mowi ze swiat ma 6 tysiecy lat i inne bzdury o Arkach i takich tam.......

to sa moje poglady. temat skonczony.
przeciez my tu o UFO mamy mowic......... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd wzięło się to coś co wybuchło?

Sorry że dobiero teraz odpisuje na to pytanie ale byłem trochę zajęty!:P Odpowiedz jest z fizycznego punktu bardzo prosta! Bardzo popularne są 2 zjawiska: kreacji i annihilacji. Podczs procesu kreacji ze środowiska obojętnego powstają 2 cząsteczki które mają przeciwne ładunki ( materia i antymateria )[ jest to proces spontaniczny ] natomiast zjawisko annihilacji jest procesem odwrotnym - kiedy zdeżą się cząsteczki przeciwne znikają kompletnie bez śladu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 19:28, jakoktochce napisał:

w gruncie rzeczy to chodzilo mi o to ze jestem ateista i nie wieze w to co mowi Kosciół katolicki,
ktory mowi ze swiat ma 6 tysiecy lat i inne bzdury o Arkach i takich tam.......

Kościół katolicki nie mówi, że świat ma 6 tysięcy lat, proponuje zapoznać się z tematem, zanim zacznie się wygłaszać takie osądy (bzdury?).
I przy okazji masz dowód, że już w średniowieczu rabini twierdzili, że nie należy tego brać dosłownie - w średniowieczu, kiedy nauka jaką znamy dzisiaj praktycznie istniała.

Zgodo

Dnia 22.07.2007 o 19:28, jakoktochce napisał:

Podczs procesu kreacji ze środowiska obojętnego powstają 2 cząsteczki które mają przeciwne ładunki ( materia i antymateria )

Z tego co się orientuje materia i antymateria powstały dopiero po wybuchu tego czegoś. Poza tym, to coś było wszystkim co wtedy istniało, więc i środowiska nie było. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 19:46, Luke Shadow napisał:

w średniowieczu, kiedy nauka jaką znamy dzisiaj praktycznie istniała.

Eh, miało być "w średniowieczu, kiedy nauka jaką znamy dzisiaj praktycznie nie istniała."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 17:17, Lucek napisał:

> Koleś (Dude!) wierzę twojemu kumplowi. Ja widziałem filmy,zdjęcia i chole*ny spodek na
żywo.

Ja też widziałem zdjęcia UFO. Powiem więcej sam sporo takich zdjęć zrobiłem. Wszystkie zgodnie
z konwencją , to znaczy podobne do innych zdjęć publikowanych w książkach i czasopismach ,
czyli nieostre, zamazane i ogólnie gó... na nich widać ;P

Ja zdjęcia nie zrobiłem bo aparatu nie miałem, a no to co widziałem mam świadków bo widzieli to razem ze mną. Ale kto uwierzy zwykłym ludziom? No kto? Swego czasu raz chyba na Discovery był taki programik o tym czy to nie przypadkiem Amerykanie stworzyli UFO (Unindefinded Flying Object) chcą zatajić swoje eksperymenty. Więc...
Człowiek narazie nie będzie pewny czy jest sam na tym świecie, a Nasa czy tak ktoś inny zarządzający strefą 51 nie wyjawi swoich tajemnic dla ludzi postronnych.
Ale cuż... życie idzie dalej, trzeba czekać. A jak powszechnie wiadomo Tajemnica jest ciekawsza wtedy kiedy jest tajemnicą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 19:22, Luke Shadow napisał:


> ta teoria jest bardzie rzeczywista ni z to ze bóg stworzyl swiat w 6 dni i potem to wszystko

> olał! a juz na pewno nie uwierze ze swiat ma 6000 lat jak to jest napisane w Biblii............

Człowieku, gdzie tak jest w biblii napisane?
"W czasach, gdy nauka w sensie współczesnym nie istniała, w judaizmie pojawiało się często
literalne odczytywanie Tory, jakkolwiek warto zauważyć, że już średniowieczni mędrcy
(zwłaszcza Majmonides [Rambam]) zwracali uwagę, że historia Kreacji nie powinna być odczytywana
dosłownie. Uczeń Nachmanidesa, rabin Izaak z Akko, czołowy kabalista trzynastowieczny, oceniał
wiek Wszechświata na około 15 miliardów lat, co jest zaskakująco bliskie współczesnym ustaleniom
naukowym."
Ja dodam, że wg mojej książki od biologii wszechświat ma około 13 - 14mld lat.

"Ponadto zwróćmy uwagę, że Tora używa sformułowań, które z punktu widzenia nauki o ewolucji
gatunków wydają się szczególnie zastanawiające: "Bóg zechciał, aby ziemia wydała roślinność"
(Bereszit 1:11) i "Bóg zechciał, aby ziemia wydała żywe istoty zgodnie z ich gatunkami" (Bereszit
1:24).

Charakterystyczne jest, że Bóg nie stwarza roślin i zwierząt, ale powoduje swoją wolą, że "wydaje
je ziemia
". Stanowisko to jest - w swoim sensie metaforycznym - fundamentalnie zgodne z
teorią ewolucji."

(Źródło: http://the614thcs.com/40.795.0.0.1.0.phtml)

Co to jest? Rambam (Rambo?)? W bibli jest napisane że bóg stworzył ziemię. A z tym Rambamem to nie chodziło ci o Rabina? A właśnie... Dlaczego rozmawiasz o bogu skoro temat jest o UFO? Polecam Forum www.satan.pl Może ci się spodoba jak jesteś tym zainteresowany. Kończcie tego offtopa ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2007 o 20:36, ProHacker napisał:

Co to jest? Rambam (Rambo?)?

Wpisz sobie w google, już pierwszy link wszystko wyjaśni.

Dnia 22.07.2007 o 20:36, ProHacker napisał:

W bibli jest napisane że bóg stworzył ziemię. A z tym Rambamem
to nie chodziło ci o Rabina?

I co z tego, że Bóg wg biblii stworzył ziemię? I z w związku z tym rabinem?

Dnia 22.07.2007 o 20:36, ProHacker napisał:

A właśnie... Dlaczego rozmawiasz o bogu skoro temat jest o UFO?

Odpowiadam na zarzuty jakoktochce. Po co ciągniesz offtopa skoro temat jest o UFO?

Dnia 22.07.2007 o 20:36, ProHacker napisał:

Polecam Forum www.satan.pl Może ci się spodoba jak jesteś tym zainteresowany. Kończcie tego
offtopa ....

Znam tę stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też oglądałem ten programik na discovery o ufo . Było też coś o tym że w śnie ufo nawiedziło kolesia i takie tam opowiadał jak wyglądają itp . Ja bym dostał zawału gdyby takie coś mi się przydażyło x/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanko : Ktoś wie gdzie mogę zessać ten program SATI do wyszukiwania życia w kosmosie? Plix niech ktoś powie potrzebuję tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 20:50, ProHacker napisał:

A teraz pytanko : Ktoś wie gdzie mogę zessać ten program SATI do wyszukiwania życia w kosmosie?
Plix niech ktoś powie potrzebuję tego.


Może o to chodzi? http://setiathome.berkeley.edu/

Co do zdjęć UFO - problem jest taki, że dziś w wielu przypadkach nie da się jednoznacznie stwierdzić czy coś jest ściemą czy nie. Jest dość prawdopodobne, że pewne dowody zwyczajnie nam umknęły, bo były zbyt wiarygodne i uznano, że dany obiekt był modelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 21:01, Tomek1990 napisał:

> A teraz pytanko : Ktoś wie gdzie mogę zessać ten program SATI do wyszukiwania życia w
kosmosie?
> Plix niech ktoś powie potrzebuję tego.

Może o to chodzi? http://setiathome.berkeley.edu/

Co do zdjęć UFO - problem jest taki, że dziś w wielu przypadkach nie da się jednoznacznie stwierdzić
czy coś jest ściemą czy nie. Jest dość prawdopodobne, że pewne dowody zwyczajnie nam umknęły,
bo były zbyt wiarygodne i uznano, że dany obiekt był modelem.

Tak to to... chyba. MOżesz mi tam trochę sprawę wyjaśnić bo nie czaje wszystkiego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nigdy tego nie używałem, nazwa obiła mi się o uszy, więc pomyślałem, że o ten program chodzi...wszystko jest tam chyba wyjaśnione.
Podejrzewam, że program wychwytuje fale radiowe. Z oczywistych powodów uważam, że takie coś nie ma sensu:

1) Sygnał radiowy innej cywilizacji mógł nas minąć wiele tysięcy lat temu, bądź sprzed tysięcy lat pochodzi(jeżeli został wysłany z oddalonego systemu);

2) Nie był przeznaczony dla nas, jeżeli go byśmy rozszyfrowali, to będzie bezużyteczny;

3) W ogóle co to za pomysł, że jakaś inna cywilizacja nadaje na falach radiowych :P?;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 21:33, Tomek1990 napisał:

Sam nigdy tego nie używałem, nazwa obiła mi się o uszy, więc pomyślałem, że o ten program chodzi...wszystko
jest tam chyba wyjaśnione.
Podejrzewam, że program wychwytuje fale radiowe. Z oczywistych powodów uważam, że takie coś
nie ma sensu:

On ich niewychwytuje tylko szuka w nich sygnałów uporządkowanych.

Dnia 22.07.2007 o 21:33, Tomek1990 napisał:

1) Sygnał radiowy innej cywilizacji mógł nas minąć wiele tysięcy lat temu, bądź sprzed tysięcy
lat pochodzi(jeżeli został wysłany z oddalonego systemu);

Myślisz, że tu chodzi o pojedynczysygnał? Otóż nie. My nadajemy od 71 lat.

Dnia 22.07.2007 o 21:33, Tomek1990 napisał:


2) Nie był przeznaczony dla nas, jeżeli go byśmy rozszyfrowali, to będzie bezużyteczny;

Nie musi być użyteczny. Wystarczy, że wskaże nam kierunek.

Dnia 22.07.2007 o 21:33, Tomek1990 napisał:


3) W ogóle co to za pomysł, że jakaś inna cywilizacja nadaje na falach radiowych :P?;

A na jakich niby? Są dość przenikliwe, mają spory zasięg i łatwo je wytworzyć, co wynika zpodstawowych praw natury. Nie oczekujemy od nich celowego nadawania sygnału "hej jesteśmy tutaj". Nasz kochany Hitler jestnaszym pierwszym ambasadorem kosmicznym i to on nas reprezentuje w pierwszej kolejności, czego byliśmy zupełnie nieświadomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie sądze, że te latajace spodki itp to ufoludki :) .. to albo nasi wojskowi ćwiczą sprzęt.. albo są to ludzie z przyszłości :)

Ufoludki może i są ale są to raczej jakieś robale, insekty i mniej inteligentne kosmici niż to co pokazują w książkach czy w filmach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować