Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Mam pytanie
Przed zrzucaniem prezentow rozgrywa sie turniej
Jak w nim uczestniczyc??
Chodzi mi o te 15 minut
W zwiazku z tym ze nie wiem to stoje jaK KOLEK na dziedzincu w pelnej dezorientacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 16:03, Zebek napisał:

Mam pytanie
Przed zrzucaniem prezentow rozgrywa sie turniej
Jak w nim uczestniczyc??
Chodzi mi o te 15 minut
W zwiazku z tym ze nie wiem to stoje jaK KOLEK na dziedzincu w pelnej dezorientacji

Otóż trzeba czekać na dropy takich światełek. Zanim ktoś podniesie te światełko trzeba szybko do niego dobiec (najlepiej stanąć przy jakimś pustym dropie, tzn zapamiętać gdzie mniej więcej są takie dropy). Podnosząc światełko musimy donieść je do któregoś z magów (pokażą się namiary na minimapie) i po doniesieniu cały dis dostaje +1 pkt. Ważne żeby mieć więcej pkt niż przeciwnik, tzn biegające tu i ówdzie stwórki, które biegają za tobą jak masz światełko i jak dobiegną to giniesz i tracisz (odradzasz się trochę dalej, ale to trochę trwa). W momencie twojej śmierci te stworki dostają jeden punkt. Ot cała zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 16:03, Zebek napisał:

Mam pytanie
Przed zrzucaniem prezentow rozgrywa sie turniej
Jak w nim uczestniczyc??
Chodzi mi o te 15 minut
W zwiazku z tym ze nie wiem to stoje jaK KOLEK na dziedzincu w pelnej dezorientacji


Co jakiś czas pojawia się w losowym miejscu "Niebiański Ładunek" albo "Celestial Charge", mam nadzieję że nazw nie pokręciłem. Należy go wziąć i zanieść do jednego ze stojących w klasztorze czarodziejów. Gdy Ci się to uda otrzymujesz jednego tokena a niebiescy zdobywają punkt. Musisz jednak uważać na biegających wkoło graspów, jeżeli Cię złapią niosącego ładunek to giniesz i zostajesz wskrzeszony za paręnaście sekund. Ładunek przepada a czerwoni zdobywają punkt. Zatem gdy zauważysz graspa w pobliżu rzuć ładunek na ziemię i poczekaj jak się oddali. Po 15 minutach jeżeli Cantha wygrała te zawody w ganianego z nieba lecą prezenty. Jeżeli wygrali czerwoni, to zamiast prezentów graspowie biegają przez kolejne 15 minut po mapie i zabijają graczy. Miłej zabawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 14:21, Olamagato napisał:

1. Jest bardzo narażona na utratę życia ponieważ nie ma go zbyt wiele (ok. 2 razy mniej niż
wojownik)


Proszę Cię... przestań pisać głupoty -_-
(dalsze punkty też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 16:15, Ziemas napisał:

Czy ktoś mi powie w jaki sposób mogę przejść moją postacią z podstawowej gry do Factions lub
Nightfall?

Eh... tak więc musisz udać się albo na statek w Lion''s Arch i wykonać odpowiedni quest (Factions) albo Udać się do NPCa bodajże o imieniu Fisherman S (coś tam) w przypadku nightfalla. Też w LA oczywiście i także z questem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 16:25, bartek_kawa napisał:

Jak długo można Tokeny wymieniać?


Cesarz pojawia się co dwie godziny - każda nieparzysta czasu obowiązującego w Polsce, ostatni raz zdaje się jutro o 9 rano. Potem przez tydzień można wymienić tokeny na maskę u Imperial Supply Master Kagno Shing Jea Monastery. NPCe od drobniejszych wymian znikają zdaje się równo z końcem eventu, czyli jutro rano o 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 16:30, Klimos napisał:

> Jak długo można Tokeny wymieniać?

Cesarz pojawia się co dwie godziny - każda nieparzysta czasu obowiązującego w Polsce, ostatni
raz zdaje się jutro o 9 rano. Potem przez tydzień można wymienić tokeny na maskę u Imperial
Supply Master Kagno Shing Jea Monastery. NPCe od drobniejszych wymian znikają zdaje się równo
z końcem eventu, czyli jutro rano o 11.

Czyli Ci od pierdółek za 5 i 10 żetonów? A co do masek - można komuś dać Tokeny, a on wymieni je na maskę dla mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 16:36, bartek_kawa napisał:

Czyli Ci od pierdółek za 5 i 10 żetonów? A co do masek - można komuś dać Tokeny, a on wymieni
je na maskę dla mnie?


Nie ma takiej opcji- maski sa dopasowane do tego kto je wymienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 14:21, Olamagato napisał:

> czy możecie mi udzielić jakichś rad co do prowadzenia tej postaci?
Sam dopiero niedawno zacząłem jechać ta klasą i najłatwiej wyliczyć jej słabe strony:
1. Jest bardzo narażona na utratę życia ponieważ nie ma go zbyt wiele (ok. 2 razy mniej niż
wojownik), a może wystawić się na skupienie na siebie całego aggro. Zauważ, że najdroższym
ulepszeniem do pancerza dla zabójcy jest podwyższenie pancerza w czasie ataku na +15.


Każda klasa ma tyle samo życia. Różnice będzie jedynie pochodzić z run, insygnii i broni.

Dnia 12.08.2007 o 14:21, Olamagato napisał:

2. Zadaje jednostkowo stosunkowo niewielkie obrażenia (maks. 7-17), więc trzeba często używać
umiejętności, które tę wartość znacząco podwyższają.


Asek ma niesamowite możliwości spikowania, więc te obrażenia bazowe nie mają raczej dużego znaczenia.

Dnia 12.08.2007 o 14:21, Olamagato napisał:

3. Dość często w czasie ataku, gdy już wiadomo, że trzeba odskoczyć nie ma się jak ponieważ
przeciwnicy Cię blokują - to zresztą jest najczęstszą przyczyną śmierci. Warto więc często
używać umiejętności, które powodują odskok (np. krok cienia), albo skok do odległego przeciwnika.
Problem w tym, że w ogniu walki nie jest łatwo ocenić który przeciwnik jest odległy, a nie
widziałem na to żadnego skrótu .

C wybierze najbliższego wroga, ale tylko tyle możesz zrobić, resztę samemu oceniasz.

Dnia 12.08.2007 o 14:21, Olamagato napisał:

4. Dużo umiejętności zabiera nienajmniej energii (często 10-15), a tej zabójca ma bardzo mało.
Nie ma sensu więc mieć kilku skilli żrących po 15 bo i tak bedą się marnować. Dlatego musisz
zdobywać jej mnóstwo na przeciwnikach. Sprawa jest o tyle szczęśliwa, że każde trafienie krytyczne
daje si energię, a jak zmaksymalizujesz jego szansę, to masz tyle energi, że cały czas używając
skilli nigdy jej nie zabraknie (mogłoby zabraknąć tylko gdy seryjnie przestaniesz trafiać,
a na to nie pozwala statystyka). Drugi sposób, to kilka umiejętności, które dają trafienie
krytyczne na 100%, a trzeci, to czary, które powodują jej zwiększenie. Jeżeli problem energii
będzie denerwował Ciebie tak jak mnie, to zbudujesz takiego builda, któy będzie zbierał energię
z kilku źródeł.

Można próbować z zelous weapon.

Dnia 12.08.2007 o 14:21, Olamagato napisał:

> jakie upy w broniach są najlepszym rozwiązaniem
Nie ma najlepszego rozwiązania, tak jak nie ma najlepszego upa. Moim rozwiązaniem jest kupienie
kilku par nożyków z różnymi upami pod konkretne buildy (zresztą jak zapewne i u innych profesji).
Mi ostatnio podoba się +5 do pancerza bo razem z innymi ulepszeniami daje to 90 armoru w czasie
ataku.


Zelous z prefixów, nie polecam penetracji, najgorsza broń, do której można ją wstawić (owszem coś tam da, ale daleko od oczekiwań).

Dnia 12.08.2007 o 14:21, Olamagato napisał:

> jakie runy i insygnia wsadzić do zbroi?
Tu też nie będzie żadnej reguły. Najdroższe są te do pancerza więc większość grających uznała,
że to jest najsłabsza strona zabójcy. Ale wcale nie musisz robić tak jak większość - zależnie
od builda przeciwnicy mogą Cię prawie nie trafiać - szczególnie jeżeli miałbyś kombo z dolotem
i odskokiem. Wtedy silny pancerz i dużo życia nie jest Ci bardzo potrzebne, mógłbyś za to zmaksymalizować
obrażenia, żeby stać się bombą wlatującą, wybuchającą i znikającą.

Pancerz, nie ma co udawać, że nikt nas nigdy nie trafi, choćby elementaliści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 16:47, Nal napisał:

> > jakie runy i insygnia wsadzić do zbroi?

Aha, wydaje mi się, że powinieneś raczej unikać superior i major run, szkoda życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ehh, ciężko zajrzeć na wiki i poczytać w dragon festival?
Rolożuki, dragon arena (taki niby "pvp"), dragon nest, świąteczne questy do bicia tokenów i ringi na promenadzie (do bicia lucky/unlucky). Wszędzie można sie dostać z shing jea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 13:57, Lord Asgaroth napisał:

ok, skończył się drugi finał, sprawdzę jeszcze jak będzie na trzecim dla pewności, ale... nie
jest sprawiedliwy, tym razem dostałem 7 paczek +3 wyciągnąłem jeszcze od ludzi afk. A teraz
wynik dwóch znajomych, 15 i 12, bez dodatków. A widziałem, że niektórzy dostawali tego więcej.
Przede wszystkim tak jakby znacznie mniej jest tego ustrojstwa, niż miesiąc temu. I do tego
ten dziwaczny podział, który nie wiem od czego jest uzależniony. Na pewnie nie od ilości zaniesionych
ładunków.
Ja rozumiem, że ludziom dokucza lag, ale szczerze powiedziawszy, jeśli ktoś chce grać w mmo,
to powinien się chyba zastanowić nad niezłym łączem w pierwszej kolejności, a dopiero potem
nad tym, "którą część GW kupić". No trudno, mniejsza z tym. Po prostu uważam, że ta zmiana
jest na gorsze, tak jak kilka innych ostatnio wprowadzonych przez ANet. I "troszkę" mnie to
irytuje...


Sprawdziłem kolejny raz i za każdym razem tyle samo, najwyżej jedna nagroda więcej. Może w jakimś dziwnym miejscu stoisz, albo biegasz?
Ja stałem ciągle w miejscu gdzie podczas ostatniego festynu wypadało dużo prezentów, może to ma jakieś znaczenie. Nawet zbierając od razu nagrody, które się pojawiły, albo później jak się ich trochę nazbierało to i tak tyle samo ich dostałem. Więc jeżeli, tak jak pisałeś, ktoś dostał więcej to może stał w jeszcze lepszym miejscu niż ja, albo podał ile zebrał dodając swoje i te co udało mu się dodatkowo podebrać. I branie udziału w zabawie raczej nie ma znaczenia, za pierwszym razem chyba zaniosłem tylko jedną albo dwie Celestial Charge i liczba nagród była taka sama.
Z tymi zacięciami to często nie musi być wina połączenia internetowego, bo zresztą ta gra wymaga jakoś bardzo mało transferu przychodzącego i jeszcze mniej wychodzącego. Chyba częściej winą jest komputer, który mimo, że spełnia wymagania minimalne to i tak zacina jak pojawi się tyle graczy na raz.
I do tego jednym z haseł przy opisie Guild Wars jest: "No loot stealing, spawn camping, and endless travel", a te nagrody można właściwie do tego pierwszego zaliczyć.
A poprawki też mi często nie odpowiadają, też ciebie wnerwiały atrybuty przy umiejętnościach pokolorowane na czerwono? Na szczęście już od jakiegoś czasu są szare jak dawniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna poczekać aż AFK''erom przy 9 Rings skończy sie "własność" na prezentach i gdy przejdą one w neutralność to wtedy można je zgarnąć :D Jednakowoż jest ogormna konkurencja do takich paczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 18:05, Jarzy napisał:

Jednakowoż jest ogormna konkurencja do takich paczek.


Coraz większa niestety :(
O 17 udało mi się uzbierać ledwie połowę ilości paczek uzbieranych o 15.

I jeszcze jedno:
Podczas polowania na bezpańskie prezenty do 9 pierścieni przyjechał... rolożuk. Ktoś spotkał się z czymś takim wcześniej?

20070812180955

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 18:10, Klimos napisał:

> Jednakowoż jest ogormna konkurencja do takich paczek.

Coraz większa niestety :(
O 17 udało mi się uzbierać ledwie połowę ilości paczek uzbieranych o 15.

I jeszcze jedno:
Podczas polowania na bezpańskie prezenty do 9 pierścieni przyjechał... rolożuk. Ktoś spotkał
się z czymś takim wcześniej?

O ile dobrze pamiętam kiedyś można było zgarnąć miksturki zmiany w rolo-żuka, a dostawało się je za prawidłowe obstawienie zwycięzców w turnieju GvG chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze kilka razy i...jednak są różne ilości wypadających dla każdego prezentów, ostatnio dostałem ich bodajże 11. Stałem cały w tym samym miejscu. A co do "no loot stealing", to jasne...tylko, że to nie jest loot wg mnie :P A i tak biorąc pod uwagę fakt campowania na 9 rings, to ludzie jednak sobie dalej podkradają prezenty :P I tam już pada argument "nawet jak mają lag, to i tak szanse są równe". Po prostu uważam, że przekombinowali. Jeśli już chcieli naprawdę sprawiedliwego podziału, to prezenty mogłyby się pojawiać w plecaku. Najlepiej zależnie od osiągnięć w czasie walki o celestial charge. To tyle jeśli chodzi o moje dywagacje nt. dragon fest tutaj ;-)

A co do czerwonego koloru atrybutów, to był to po prostu jakiś błąd ponoć. Chociaż sam nie wiem, czy mi to nawet nie odpowiadało? :D Tak, czy inaczej, naprawili to.

@Klimos- świetny screenshot :D chyba są jakieś sposoby na "założenie kamuflażu" rolożuka na siebie, tak jak w przypadku np. elfów. Aczkolwiek nie orientuję się dokładnie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować