Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Nowa eXtra gra - Jakie byście chcieli mieć gry w przyszłych miesiącach? - Temat Ogólny :)

4215 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2006 o 21:21, Raiven2 napisał:

> W sumie CDP mógłby dać WH40k: DoW. Więcej ludzi przez neta by grało :)

Przecież już od dawna jest :? :P


jest w Extra Klasyce a nie w EG:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 21:21, Raiven2 napisał:

> W sumie CDP mógłby dać WH40k: DoW. Więcej ludzi przez neta by grało :)

Przecież już od dawna jest :? :P


Wątek jest o serii eXtra Gra a nie eXtra Klasyka, co często się tu ludziom mylo. Mimo że cena ta sama, to teoretycznie eXtra Gra znajduje więcej nabywców ze względu na sposób dystrybucji. Tak przynajmniej było jakiś czas temu, teraz jak jest to nie wiem, ale biorąc pod uwagę, że grudniowego numeru jeszcze nikt nie widział, to mogło się to trochę pozmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w każduym bąd razie częściej kupuję eXtra grę, gdyż mieszkam w tak małej mieścinie, że do sklepów komputerowych gry trafiają z dużym opóźnieniem, no a w kiosku wszystko jest na bieżąco.
A ogólnie to czekam na reedeycję Silent Hill, może trafi doeXtra gry (chociaż w to wątpię), albo do Platynowej Edycji (tam już prędzej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak sporo osób zdecydowało się na kupno HoM&M IV z Nowej eXtra Gry. Rano w salonikach prasowych było po kilka egz. Po południu w niektórych już nie widziałem ani jednego:) Sam zastanawiałem się czy nie kupić, bo jak większość przedmówców twierdzi - to może być ostatni numer NXG :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 23:20, Lailonn napisał:

Po co kupowac z EG skoro jest w NXK ? ;]


Chodzi o to, że jeżeli gra jest w dostępna we wszystkich kioskach, to jest większa szansa, że ktoś zwróci na nią uwagę. Poza tym nie wszyscy mają dostęp do Empików, Media-Marktów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 23:17, PoTomek napisał:

A jednak sporo osób zdecydowało się na kupno HoM&M IV z Nowej eXtra Gry. Rano w salonikach
prasowych było po kilka egz. Po południu w niektórych już nie widziałem ani jednego:) Sam zastanawiałem
się czy nie kupić, bo jak większość przedmówców twierdzi - to może być ostatni numer NXG :(


To jednak już się ukazała? Jakby ktoś z wypowiadających się tutaj kupił najnowszą eXtra Grę to mógłby napisać co będzie w następnym numerze (o ile w ogóle takowy się ukaże). Ja w ten numer na pewno się nie zaopatrzę, bo nie dalej jak 3 miesiące temu kupiłem Heroesów IV z eXtra Klasyki Next.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic na temat następnego numeru, a więc CDP zapewne kończy wydawać EG. Pozwolę sobie powrócić do Twojego wcześniejszego posta -> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=6226&pid=3126.

Moim zdaniem EG nie cieszyła się dużą popularnością. Może to przez dobór tytułów? Nie, nie były złe, ale "niedzielny" gracz, do jakiego seria była skierowana woli kupować głośne tytuły, ew. tytuły o których gdzieś wyczytał. EG od dawna nie miała reklamy na gram.pl, nie mówiąc już o gry.wp.pl. Nakład pierwszej EG to było 40.000 egzemplarzy. Sądzę, że w przypadku Heroes IV uległ on zmniejszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z XG mógł polegać na tym, że z czasem zaczęto dawać tytuły znane, które większość już miała.

Jako przykład podam Sagę Fallout - dwie pierwsze części trafiły (jeśli się nie mylę) do Clicka, z kolei trzecia część znalazła się w CD-A. Poza tym Fallout (każda część z osobna) był wydany w eXtra Klasyce. Może jeszcze coś by się znalazło związane z Fallout. Po prostu przedobrzyli. Na dodatek każda gra z XG trafiała po jakimś czasie do XKN co dawało ponoć bogatsze wydanie.

Dla przypomnienia dodam, że Heroes IV wraz z dodatkami pojawił się w Platynowej Kolekcji, następnie w XKN, a teraz w XG...

Po prostu tytuły znajdujące się w XG to spadki które już nie schodziły, w kilku innych seriach wydawiczych. Gdyby CDP decydowało się po jakimś czasie od premiery zamieścić tytuł w XG sytuacja wyglądała by inaczej - a tak dostajemy oklepane tytuły i to było porażką XG. Mi szczerze mówiąc mało przeszkadzały te tytuły bo zazwyczaj XG kupowałem, jednak piszę to myśląc o wszystkich nabywcach XG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przesycenie też było złe. Saga Fallout akurat była dobrym pomysłem - wiele osób kupiło ją dla modów na płycie bądź też po to, by mieć wszystko na jednym krążku. Ale fakt, powtarzalność gier w coraz to innych seriach też przyczyniła się do stanu obecnego, choć są ludzie, którzy za 50 zł gry nie kupią, ale za 20 zł tą samą grę kupią z chęcią. Ja EG kupowałem ze względu na pudełka - te od XKN są dla mnie nieporęczne, za duże wręcz.

Napisałem maila do migema, zobaczymy co mi odpisze w sprawie EG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 21:51, tykus napisał:

A ogólnie to czekam na reedeycję Silent Hill, może trafi doeXtra gry (chociaż w to wątpię),
albo do Platynowej Edycji (tam już prędzej).

Ooooo.... Ja też Silent Hilla (2!!!) czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 09:04, Arclight napisał:

Ja EG kupowałem ze względu
na pudełka - te od XKN są dla mnie nieporęczne, za duże wręcz.


XG miała to do siebie, że z zewnątrz wyglądała jak wydanie premierowe co bardzo chwaliłem, a XKN cóż - box jest ok tylko mnie denerwuje jakość wydania - tj. duże logo XKN na froncie pudełka oraz napis (te paskudne czerwone litery z boku pudełka).

Dnia 14.12.2006 o 09:04, Arclight napisał:

Napisałem maila do migema, zobaczymy co mi odpisze w sprawie EG.


O ile odpisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 09:57, Markus89 napisał:

XG miała to do siebie, że z zewnątrz wyglądała jak wydanie premierowe co bardzo chwaliłem,
a XKN cóż - box jest ok tylko mnie denerwuje jakość wydania - tj. duże logo XKN na froncie
pudełka oraz napis (te paskudne czerwone litery z boku pudełka).


No właśnie, XG wygląda(ła) bardzo fajnie na półce, ledwie widoczny znaczek też nie przeszkadzał. Do XKN nie mogę się przekonać, na półce wygląda dziwnie.

Dnia 14.12.2006 o 09:57, Markus89 napisał:

O ile odpisze...


Sądzę, że odpisze. O ile może sobie odpuścić komentarze na forum, to na maila powinien zareagować i napisać, co czeka XG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 12:16, Arclight napisał:

> O ile odpisze...

Sądzę, że odpisze. O ile może sobie odpuścić komentarze na forum, to na maila powinien zareagować
i napisać, co czeka XG.


Migem wydawał mi się na prawdę kompetentną osobą, ale jeśli nie stać go na oficjalne wyjaśnienie na forum to nie wiem czy zrobi to na maila, gdzie ktoś (w tym przypadku Ty) na forum go wyręczy... Tak czy siak czekam na jakieś info od niego bo obecne podejście jest bardzo nieprofesjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 12:50, deput666 napisał:

chce TOCA 3 lub Silent hill 3 (wien , nudzę:P) lub jakiś fajny symulator lotniczy.


Może i nudzisz, ale poczytaj kilka wcześniejszych postów - eXtra Gra to prawdopodobnie już przeszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 12:51, Markus89 napisał:

> chce TOCA 3 lub Silent hill 3 (wien , nudzę:P) lub jakiś fajny symulator lotniczy.

Może i nudzisz, ale poczytaj kilka wcześniejszych postów - eXtra Gra to prawdopodobnie już
przeszłość.



o , nie <żałoba:P>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie ma już Extra Gry to był naprawdę dobre. Dobrą gre masz pod reką w kazdym kioski ;( hlip hlip szkoda koniec extra gry ;(. Miałem każdą gre z Extra Gry hlip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować