Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Castlevania: Lords of Shadow - recenzja

77 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2010 o 20:28, Henrar napisał:

A więc rozdawajmy ósemki czy dziewiątki na prawo i lewo, żeby średniej na metacritic
nie zawyżać/zaniżać.
@alexds: nie ma to jak poórywnywać FPSa do slashera. Inne gatunki.


Henrar Twoja opinię też juz poznałem ... god of war, ps3, god of war, ps3 fap fap fap ...

Castelvania - grałem jedynie w demko - jest bardzo dobre! Za slasherami nie przepadam ale ten przypadł mi do gustu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 20:43, maXan napisał:

Henrar Twoja opinię też juz poznałem ... god of war, ps3, god of war, ps3 fap fap fap
...


Nie zgadłeś - mnie, delikatnie mówiąc, WALĄ platformy i kłótnie fanbojów nt. wyższości jednej nad drugą. A w GoWa (jedynkę i dwojkę) grałem już dośc dawno temu i to były prawdopodbnie ostatnie slashery poza TFU, w które grałem, bo za tym gatunkiem nie przepadam. To tak przy okazji.
Ale to od twoich komentarzy czuć fanbojstwem na kilometr, nie od moich.

Natomiast ufanie demkom może się okazać zgubne - przykładem może być SW: TFU2. Demko zachęcało do kupna pełnej wersji (pardon, pociętego triala) - a ten okazał się strasznie słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 20:32, Henrar napisał:

Ja to wiem - i tak będzie prawdopodobnie w przypadku nowego CoD-a (byłbym zdziwiony,
gdyby miał oceny niższe niż 85/100), ale wtedy duża część osób jakoś nie marudzi, prawda?

CoD to w ogóle ciekawostka, bo tutaj w ciemno można zakładać, że gra 10 nie dostanie, a i z 9 może mieć problem. Dlaczego? Dlatego, że robi ją Treyarch, a nie super-duper-IW :D I sama faktyczna jakość nic tutaj do gadania nie ma, bo chodzi o metkę.

a co do porównań Sniper-Castlevania. Ludzie, to są dwa różne gatunki, to tak jakbyście chcieli sapera z CoDem porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzje na gram.pl już od dłuższego czasu czytam tylko dla zabicia czasu, ew. żeby zobaczyć kawałek fajnie napisanego tekstu. Sama ocena jednak totalnie mnie nie interesuje, bo to oczywiste, że nie da się być w 100% obiektywnym oceniając grę. Dla jednych jest lepsza, a dla innych gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 20:49, dark_master napisał:

a co do porównań Sniper-Castlevania. Ludzie, to są dwa różne gatunki, to tak jakbyście
chcieli sapera z CoDem porównać.


Aha. Czyli w porównaniu z innymi FPSami (np. Borderlands, Bad Company 2 itp), Sniper jest grą dobrą (zasługuje na 7.5), natomiast w porównaniu z innymi slasherami (Dante''s Inferno) nowa Castlevania jest grą co najwyżej średnią... A ja myślałem, że skala ocen jest taka sama dla wszystkich gier. Bo teraz nie wiem, jak np. rozumieć oceny takiego choćby APB - czy został słabo oceniony jako FPS czy jako MMO...

Gatunek nie ma tu nic do rzeczy. Nikt nie porównuje Castlevanii do Snipera, StarCrafta czy Silent Huntera. Porównujemy oceny, jakie gry o tak różnej jakości otrzymują. A to, czy jedna gra jest slasherem a druga FPSem, MMO czy samochodówką, nie ma nic do rzeczy. Dla każdej z nich skala ocen jest (a przynajmniej powinna być) taka sama. A jeśli nie jest, to chciałbym wiedzieć, czym różni się ocena przyznana Bad Company 2 od oceny przyznanej StarCraftowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż gry nie mam (jeszcze), ale oceną jestem totalnie zszokowany...

Nowa Castlevania, ktorą wypuściło Mercury Steam jest uważana za jedną z lepszych tegorocznych gier - zero hypu, praktycznie mało co sie o tej grze mówiło, a wyszło cudeńko, ktorym zachwycają się recenzenci... ale przede wszystkim gracze (co jest największą mozliwą rekomendacją dla dewelopera). Wystarczy poczytać fora. Jedyne narzekania jakie znalazlem to strona techniczna - optymalizacja powiedzmy nie jest najwyższych lotów, zwłaszcza na klocku (te 30 klatek to wyciaga ledwie- ledwie, choć w samej grze sie tego nie zauważa). To zapisujemy po stronie minusów.

A co po stronie plusów ? Klimat, długośc rozgrywki (15-20 godzin), przepiękne i dopieszczone miejscówki (które się nie powtarzają, o jakimś żenującym copy-paste nie ma mowy), spora menażeria stworów do ubicia (rownież - roznorakich, a nie ten sam w trzech wariantach). Polecam obejrzeć filmiki choćby na gol-u. Grafika rownież cud-miód i orzeszki. Do tego wysoki poziom trudności i spora liczba zagadek. Tyle recenzenci i gracze.

Z wyjątkiem tego gramowego... Cóż... o gustach sie ponoć nie dyskutuje, ale jeszcze nigdy żadnej oceny nie uważałem za tak niesprawiedliwą jak ta. Przereklamowane gówna czy średniaki nie raz i nie dwa na tym serwisie dostały ocene z dupy, z przymknięciem oka na bugi, bo "znany deweloper", więc nie wypada dać niskiej oceny ;-)

Szczerze polecam sprawdzić demo - dla mnie jedyną wadą było to, że jest strasznie krótkie :) Ja wsiąkłem od razu - a nie jestem miłośnikiem slasherów, a elementy zagadek logicznych wywołuja u mnie ostartnimi czasy przerażenie ;-) Tutaj... ani jedno, ani drugie nie przeszkadzało - a to już najwyższa rekomendacja: wsiąknąć w grę należącą do gatunku, ktory się niespecjalnie lubi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w nową Castlevanię 20h i absolutnie nie zgadzam się z oceną. 6,8?!?! Ja dałbym mocne 9/10! Grę przechodzę drugi raz (mam 20h gry za sobą) i uważam że jest to jedna z lepszych gier tego roku. Moim zdaniem jest to najlepsza Castlevania w jaką grałem, praca kamery jest bardzo dobra (nie wiem czemu zdaniem autora jest fatalna), fabuła wciąga jak diabli (zakończenie to wisienka na torcie), bossowie są zróżnicowani i wymagający a mechanizm rozgrywki jest po prostu bardzo przyjemny i prosty w opanowaniu. Jak więc widać nie zgadzam się z minusami jakie wystawił grze autor tej recenzji. Polecam grę i czekam na dwójeczkę. Średnia ocen wg Metacritic 85% (49 recenzji) mówi sama za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6.8 ?!

To jest kolejna recenzja w której recenzent wychodzi z założenia że chce mieć kolejną metroidvanię i jak dostanie coś innego to syf.

Na tej zasadzie to Fallout 3 powinien dostać ocene 7 a nie 9. A to dobra gra przecież.

Ja tam się cieszę że nie widzę kolejnej reinkarnacji Alucarda w 2D. Nie to żeby tamte były złe ale co za dużo to nie zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok czy recenzent grał w tą gre ? jak mozna jej dac 6.1 a Enslaved: Odyssey to the West dostala 9,1 ???
Castlevania: Lords of Shadow spokojnie moze byc nominowana do gry roku , z ocena 8+
Zazwyczaj nie pisze na forum etc . ale ocena 6,1 to profanacja gra jest dluga ma tyle bosow (jednym z ciekawszych jest " dark knight " ) i chocby dla zobaczenia po napisach epilogu w tej grze warta ja ukonczyc (filmik epilog jest poprostu niesamowity ) , poprostu mozna odniesc wrazenie ze recenzent nie przeszedl calej gry a gral tylko w demo , a co do Enslaved tam naprawde wystarczxa 2 guziki na w sumie hmm 3 rodzajow przeciwnikow w calej grze , slaby atak mocny atak i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 21:31, aerobird napisał:

ok czy recenzent grał w tą gre ? jak mozna jej dac 6.1 a Enslaved: Odyssey to the West
dostala 9,1 ???


Tak, że Lucas jest chyba bardziej łagodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WOW. to ja się chyba przesiadam na średniaki bo dla mnie Castlevania to jedna z najlepszych gier w jakie grałem... rozumiem że od teraz na gram.pl 6.8 to nowe 9.0 :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu, wczoraj napisałem, że gram.pl schodzi na psy tak jak gry-online. Pomyliłem się. gram.pl już zeszło na psy i pozostawiło gry-online daleko w tyle. Gra, która jest jednym z zaskoczeń tego roku, do tego oczywiście jest bardzo dobra, dostaje "aż" 6.8? LOL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 21:11, Lordpilot napisał:

Cóż gry nie mam (jeszcze), ale oceną jestem totalnie zszokowany...

Nowa Castlevania, ktorą wypuściło Mercury Steam jest uważana za jedną z lepszych tegorocznych
gier - zero hypu, praktycznie mało co sie o tej grze mówiło, a wyszło cudeńko, ktorym
zachwycają się recenzenci... ale przede wszystkim gracze (co jest największą mozliwą
rekomendacją dla dewelopera). Wystarczy poczytać fora.

Albo przejrzeć brytyjskie sklepy z grami w 2/3 Castlevania jest "sold out" (a można ją wyrwać za 20 funciaków, niestety nie w tej chwili i trzeba czekać :/). Oczywiście ilość sprzedanych gier nie koniecznie świadczy o jakości, ale w przypadku tak słabej akcji marketingowej obecną sytuację należy jednak uznać za sukces.

O ile ostatnio nawet oceny na gramie odpowiadały moim odczuciom (MoH, Fable, Vanquish, Enslaved etc.) to w tym przypadku uważam, że ocena jest zaniżona. I grę tę kupię na pewno przed GoWem3 (jedynka była nawet ciekawa - choć zalatywała amatorszczyzną, dwójka mnie nudziła, ale skończyłem ją z obowiązku, trójka poczeka aż za 40 zł będzie można ją kupić ;)). I osobiście porównywanie wszystkiego do GoWa, Uncharted, KZ etc. odrobinę mnie drażni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2010 o 21:03, Ring5 napisał:

Aha. Czyli w porównaniu z innymi FPSami (np. Borderlands, Bad Company 2 itp), Sniper
jest grą dobrą (zasługuje na 7.5), natomiast w porównaniu z innymi slasherami (Dante''s
Inferno) nowa Castlevania jest grą co najwyżej średnią... A ja myślałem, że skala ocen
jest taka sama dla wszystkich gier. Bo teraz nie wiem, jak np. rozumieć oceny takiego
choćby APB - czy został słabo oceniony jako FPS czy jako MMO...

ale tak szczerze - tetrisa czy chessmastera nazwałbyś grą słabą i w ogóle max 6/10 tylko dlatego ze ma gorszą grafikę lub mniej dynamiczny niż (imo koszmarnie nudny) farCry 2? Albo dlaczego ME1 jest oceniany jako 10/10 bo to dobry shooter, chociaż RPG <a jako RPG go reklamowany> był zwyczajnie słaby?
W snipera nie grałem, opinie znam skrajne <zresztą obecnie FPS to specyficzny gatunek gdzie oceny zaczynają się od 8 oczek>, więc może zasłużył, może nie - w każdym razie cięzko mi zestawić obok siebie slashera i shootera ''ocena w ocenę'' bo od każdej z nich wymaga się czego innego.
Zresztą, kto myślący sugeruje się samą oceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6.8? Kompletna bzdura.

Przeszedłem tą grę w sumie 2 razy z hakiem (do zdobycia platyny) i z recenzją w 80% się nie zgadzam.
Gra ma swoje problemy na czele z raczej kiepską fabułą, ale taka ocena jest chyba mocno przesadzona.Fakt, nie jest to gra nawet na 8.5, ale litości.
Ciekawi mnie fakt, że takie Enslaved, które ma dużo gorszą kamerę, do tego rozgrywka jest schematyczna i przewidywalna jak rozkład jazdy autobusów, otrzymało dużo wyższą ocenę. Ok, Enslaved ma znacznie lepszą fabułę, ale już sama rozgrywka jest znacznie gorsza niż w Castlevanii.

Dodatkowo stwierdzenie, że to nie Castlevania strasznie mnie drażni. Co z tego? Skoro to "reboot" serii, to chyba lepiej, że nie jest to dokładnie ta sama gra, którą Konami karmi nas od ponad 20 lat.
Fallout 3 to też "nie fallout", ale nikt tej grze jakoś tego nie zarzuca.

Cała recenzja jest napisana z punktu widzenia człowieka z góry uprzedzonego do gry. Licho.

Poza tym jakość recenzji jest, że pozwolę sobie skorzystać z określenia wykorzystanego przez autora, z dupy.
Polecam przejść jakiś szybki kurs pisania tekstów, które będą przeznaczone dla większej grupy odbiorców, niż
tylko dla pana Genka i jego kolegów spod monopolowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 21:48, dark_master napisał:

Albo dlaczego ME1 jest oceniany jako 10/10 bo to dobry shooter, chociaż RPG <a jako
RPG go reklamowany> był zwyczajnie słaby?


To chyba chodzi o ME2? Bo jedynka jeszcze uchodziła jako RPG a całość była wspaniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy w prawdziwym świecie. Ocenianie gier podparte wyobrażeniem zaczerpniętym z zapowiedzi i nazwy jest wg. mnie niemądre i szkodliwe. Mój przypadek: nie miałem styczności z żadną dotychczas stworzoną Castlevanią, nie mam też zamiaru nadrabiać tego. I nie mogę i nie chcę patrzeć na LoS przez pryzmat poprzedników, po prostu oceniam ją taką jaką jest. Więc albo recenzje są naprawdę wysoce subiektywną sprawą, albo ktoś powinien zmienić swoje podejście i odrzucić zbędną część bagażu doświadczeń. Tym bardziej, o ile dobrze pamiętam, LoS jest re-bootem, więc nie wiem jaki sens ma nawiązywanie do czegokolwiek z tej serii.

W temacie kopiowania innych też nie widzę jednak większego sensu w odejmowaniu z tego powodu oczek. Prócz GoW:CoO i DMC3 które były ok, ale jak dla mnie - na jeden raz, nie miałem też kontaktu ze slasherami, nie mój gatunek. A LoS mnie dla odmiany wciągnęło i zaciekawiło od razu. Uważam, że to co pożyczyło zrobiło lepiej i w swoim własnym stylu.

Recenzję uważam za wybitnie subiektywną i nasyconą rozczarowaniem spowodowanym własnymi wyobrażeniami i nadziejami, a nie oceną produkcji jaka jest sama z siebie. Myślę, że kopiowanie nie powinno być akceptowane bezkrytycznie, w końcu chcemy innowacji itd. jednak np. co powiedzieć o osobach, które swojej przygody z danym gatunkiem nie zaczęły od tytułów które go zdefiniowały tylko poźniejszych albo, w danej serii, od prequeli i dlatego wystawili wyższe noty niż weterani starszych gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lordpilot jesl ichodzi o framerate to full wersja chodzi tak samo srednio na obydwu platformach . Nie ma zadnych roznic na korzysc jakiejs z nich . W demie owszem x360 sprawowal sie ciut gorzej . Full chodzi tak samo "dobrze" na obydwu jesli tak to mozna nazwac . Niestety rzadko widzi sie tam 30fps ,a cutsceny to istny slideshow z iloscia klatek na poziomie 15-20 i rzadkimi przeblyskami wiekszej ilosci klatek :D .
Milo by bylo pograc w to na PC w 1080p oraz w 60 klatkach :P . Mam nadzieje ,ze Sega sie zdecyduje i zrobi milego porta :D . Gra sie troche marnuje z taka wydajnoscia na konsolach IMO ,choc nie gra sie zle ,czuje ,ze to nie jest to :] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować