Zaloguj się, aby obserwować  
NyGgA_MiLy

Jakie macie głośniki do kompa?

755 postów w tym temacie

Wybór głośników
Zamierzam zainwestować w dobre głosniki do kompa. Obecnie mam Creative, ale prosty model (2 małe głośniczki to za mało) mogę na to wydać ok max 400- 500 PLN, chyba, że są jakieś porównywalnie dobre i tańsze.
Co proponujecie?
Rozważam Logitech X-540 , Creative Inspire 5.1 T6100 BOX
ale szcerze mówiąc nie znam się na tym, Nie często się kupuje głośniki :)
co radzicie?
Jaką firmę i model wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 10:20, seles napisał:

Zamierzam zainwestować w dobre głosniki do kompa. Obecnie mam Creative, ale prosty model (2
małe głośniczki to za mało) mogę na to wydać ok max 400- 500 PLN, chyba, że są jakieś porównywalnie
dobre i tańsze. Co proponujecie? Jaką firmę i model wybrać?


Jeśli wystarczy Ci zestaw 2.0, to najlepszym wyborem będzie Creative Gigaworks T20 (cena ok. 175 zł)
Grają znakomicie, bas naprawdę robi wrażenie. Jeśli nie potrzebujesz nic więcej niż zestaw 2.0, to z pewnością tym się nie rozczarujesz. Używam ich od paru miesięcy i naprawdę nie mogę narzekać, a jestem bardzo wymagający :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 14:05, GearHead napisał:

Jeśli wystarczy Ci zestaw 2.0, to najlepszym wyborem będzie Creative Gigaworks T20 (cena
ok. 175 zł)
Grają znakomicie, bas naprawdę robi wrażenie. Jeśli nie potrzebujesz nic więcej niż zestaw
2.0, to z pewnością tym się nie rozczarujesz. Używam ich od paru miesięcy i naprawdę nie mogę
narzekać, a jestem bardzo wymagający :)

właściwie teraz mam 2.0, a zależy mi na dźwięku przestrzennym, idealnie byłoby 2 po boku i jeden nad ekranem. No i żeby fajnie wyglądały xD
za 215 jest zestaw Logitecha 5.1:
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=67418

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup Geniusy Sp-HF1250X, będą lepiej grały niż Logitechy nawet za <400pln, chyba że lubisz tak: "mocne łupnięcie i syki odrywające głowe" to kup Logitechy, ale jeżeli lubisz dobrą jakośc dzwięku to bierz te geniusy.
A najlepiej zrobisz jak kupisz kolumny głosnikowe z prawdziwego zdarzenia i do tego jakis zmachol (unitra) i będzie dawało rade, Logitechy i Creativy zjedzą na sniadanie. Zresztą to i tak nie trudne.
Na zdjęciu widac geniusy.


Creative Gigaworks T20 -nie bierz tego.

20071210221859

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam creativy T6060 są git, jedyną wadą jest sztywny kabel od "pilota"
EDIT:
jak można ulepszyć dźwięk przy kartach Creatve Audigy, bo EaXconsole jest liche, są jakieś programy producenta zgodne z tą kartą ? ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie 25-letnie kolumny od radia Amator (pamięta je ktoś jeszcze) podpięte do równie starego, a może jeszcze starszego amplitunera JVC. Efekt bije na głowę 90% komputerowych głośniczków 5.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Dzisiaj kupiłem nowe głośniki do kompa Creative T3100 (2 satelitarne + subwoofer). Wszystko niby ok, ale dźwięk z lewego głośnika się nie wydobywa. Nie to że zepsuty ale mam wrażenie, że całość jest ustawiona na prawy (główny) głośnik. Kiedy w opcjach menedżera dźwięku wybieram opcje by dźwięk krążył wokół głośników dźwięk, który powinny być wydobywany z lewego g. wydobywa się z prawgo tylko tak jakby z daleka. Subwoofer też jest w porządku. W panelu ster. w zakładce dźwięk też sprawdziłem czy aby lewy głośnik nie jest wyciszony ale nie...nie wiem co robić. Pomóżcie coś, proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 10:20, seles napisał:

Wybór głośników
Zamierzam zainwestować w dobre głosniki do kompa. Obecnie mam Creative, ale prosty model (2
małe głośniczki to za mało) mogę na to wydać ok max 400- 500 PLN, chyba, że są jakieś porównywalnie
dobre i tańsze.
Co proponujecie?
Rozważam Logitech X-540 , Creative Inspire 5.1 T6100 BOX
ale szcerze mówiąc nie znam się na tym, Nie często się kupuje głośniki :)
co radzicie?
Jaką firmę i model wybrać?


Radzę dołożyć trochę i kupić Creative GigaWorks G500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 17:00, Sarturias napisał:

/ciach/

Sorry, problem już rozwiązałem, wtyczka od lewego głośnika była źle włożona-taka rada dla kupujących te głośniki, by ten większy kabel ( left ) dobrze włożyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie grac na głosnikach to gratulacje a jak chcecie słuchac głośno muzyki to sobie podłączcie kompa pod radyjko albo kino domowe (ostro daje) [chyba ze ktos nie ma]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować