Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2009 o 12:14, Paje96 napisał:

Mam problem wykonuje ostatnią cześa zadania o Artefaktach Nevera ale nie moge znaleźc
tych drzwi w Kompani Srebne Żagle którymi mam zejść na dól do grobowca.Powiedzcie gdzie
to jest załaczam screena.

Sorry że pisze post pod postem ale juz nie potrzebuje pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam dużo jeszcze nie grałem :) kończę powoli NWN2 a nie lubię grać w parę tytułów na raz ale już niedługo :) I takie małe info z jednej strony na której wystawiłem torrent:

"W "Diamentowej Edycji" gry NWN w wersji 1.69 smiga jak ta lala ;d "

Tak więc ściągać i grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. modułu "Eclipse of Moon". W piwnicy Anariona mam zniszczyć przedmioty nieprzydatne w podróży. Ktore to są przedmioty, bo po zniszczeniu tych co ja uważam nie ląduje w innej krainie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 18:07, Shadowtear napisał:

Mam pytanie dot. modułu "Eclipse of Moon". W piwnicy Anariona mam zniszczyć przedmioty
nieprzydatne w podróży. Które to są przedmioty, bo po zniszczeniu tych co ja uważam nie
ląduje w innej krainie?


Sam na razie nie gram, ale dowiedziałem się czegoś od Autora. Ogólnie to cała ta sprawa to zagadka(jakich pełno w tym module), która polega na tym, że musisz wybrać tylko niezbędny ekwipunek. I wtedy bez problemu powinieneś wylądować w innej krainie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to już się nie mogę doczytać rozgrywki :) widzę, że przygoda jest pełna haczyków które mogą sprawić nie lada problem :) lubię takie smaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 12:32, 88Bonzo napisał:

Z tego co czytam to już się nie mogę doczytać rozgrywki :) widzę, że przygoda jest pełna
haczyków które mogą sprawić nie lada problem :) lubię takie smaczki :)


Prawdziwe haczyki były w oryginalnej, pierwszej wersji, ale Autor musiał większość przerobić na łatwiejsze... Moduł do testów dostało kilku naprawdę zajadłych fanów RPG(i to nie tylko komputerowego) i mieli na prawdę duże problemy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 12:27, caramondl napisał:

> Mam pytanie dot. modułu "Eclipse of Moon". W piwnicy Anariona mam zniszczyć przedmioty

> nieprzydatne w podróży. Które to są przedmioty, bo po zniszczeniu tych co ja uważam
nie
> ląduje w innej krainie?

Sam na razie nie gram, ale dowiedziałem się czegoś od Autora. Ogólnie to cała ta sprawa
to zagadka(jakich pełno w tym module), która polega na tym, że musisz wybrać tylko niezbędny
ekwipunek. I wtedy bez problemu powinieneś wylądować w innej krainie...


Domyśliłem się tego, ale widocznie mój tok myślenia jest nieprawidłowy. Chlebek, pochodnia i mapa nie są odpowiedzią...Skrzynia i drewno niczego nie zmieniają. A wszystkich 512 kombinacji nie chce mi się sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2009 o 12:04, Kunek90 napisał:


Też bym chętnie sprawdził, ale na stronce jest podane, że moduł ma problem z Diamentową
edycją, a taką niestety posiadam :(


Problem z niektórymi diamentowymi edycjami jest taki że po instalacji zwykle źle aplikuje się łata 1.68 ( a takowa instaluje się automatycznie podczas instalacji DE)-wskutek czego mamy różne bugi przy różnych okazjach.
Zasadniczo z punktu teoretycznego nie wydaje się możliwe by jakiś moduł działał jak należy na np. wersji premierowej czy DE a przykładowo nie działał jak należy na wersji z EK. Takie stwierdzenie jest bez sensu ponieważ w zasadzie w samej instalce gry nic się nie zmienia przy kolejnych wydaniach (może poza tym że mamy od razu w miarę nową łatkę zaaplikowaną). Tak że poza tym że w DE instaluje się wszystko od razu (przez wszystko mam na myśli dodatki SoU i HotU –tudzież nie trzeba ‘żonglować’ płytami podczas instalacji) i mamy 1.68 na stracie ‘edycje’ to tylko kwestia nazwy wydawniczej, okładki na pudełku i ewentualnie jakichś bonusów które się dostaje przy zakupie-typu wydrukowane poradniki, jakieś tam płyty z soundtrackami itd. Po instalacji pliki gry jakie ma się na dysku są zasadniczo identyczne tak że raczej jakiekolwiek crashe mogą być jedynie wywołane niezałataną grą lub źle załataną grą (łatka która się zaaplikowała mogła być felerna, brakowało jakichś plików itd.). Myślę że jakiekolwiek problemy z grą załatwi łatanie na 1.69 zarówno na DE, EK, jak i premierowej wersji (czy na dobrą sprawę jakiejkolwiek innej jaka może się jeszcze pojawić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 13:46, Shadowtear napisał:

Domyśliłem się tego, ale widocznie mój tok myślenia jest nieprawidłowy. Chlebek, pochodnia
i mapa nie są odpowiedzią...Skrzynia i drewno niczego nie zmieniają. A wszystkich 512
kombinacji nie chce mi się sprawdzać.


Mam dokładne rozwiązanie, jak do tej pory nic nie wykombinowałeś:

Spoiler

Mają zostać: Mapa Skarbów, Pochodnia, Świeży chlebek i Garnek(garnek dlatego, że nie wszystko da się upiec nad ogniskiem, i że jakby do rzeki było daleko to garnek może być bardzo przydatny. No i inne zastosowania też by się znalazły np. kociołek czarownicy)


Uważaj dalej, bo Autor poinformował mnie, że to jedna z łatwiejszych zagadek...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 15:17, Aarin Gend napisał:

NWN mi się nie chce uruchomić po zainstalowaniu patcha 1.69. Czy wynikiem tego jest,
że nie mam Kingmakera?


Możliwe, ale nie musi to być to. U mnie sprawdzałem i chodzi normalnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 15:17, Aarin Gend napisał:

NWN mi sie nie chce uruchomia po zainstalowaniu patcha 1.69. Czy wynikiem tego jest,
?e nie mam Kingmakera?


Masz prawdopodobnie vistę. Patch 1.69 (o ile się nie mylę dopiero on daje granie bez p3yty) pod vistą wymaga uruchamiania jako administrator. rys. nwn1a

Mo?na te? trwale zmodyfikować skrót aby sam uruchamia3 grę jako admin rys. nwn1b i nwn1.c

Mo?na te? zmienia zak3adki zgodność i zabezpieczenia.

20090313195556

20090313195614

20090313195631

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę pytań mam :) Gram wojownikiem w nwn i teraz jestem w 2 akcie podstawki. A zostały mi jeszcze 2 dodatki+kingmaker.
1. Gdzie składować przedmioty by nie znikły? Na ziemi czy w skrzyni? Jak narazie zostawiłem w skrzyni. Jestem typem gracza co zbiera każdy przedmiot, bo nie wiem co się przyda i np. mam dużo klejnotów, zwojów i innych drobiazgów. Jeszcze na dodatek rzadko używam mikstur. Zajmują w sumie miejsce i tak już mam chyba 3-4 torby przechowywania lub ich podróbek by móc nosić więcej. Mam uraz do sprzedawania, bo w 1 akcie sprzedałem diament i musiałem go odkupić po wysokiej cenie by zrobić broń.
2. Czy broń, która wykuwa kowal w 1 akcie na zamówienie można ulepszyć później czy też trzeba szukać nowych broni z większym umagicznieniem (+2,+3 itd.).
3. Jak skończę podstawkę to lepiej przenieść postać do SoU, a potem HoU? Czy może zrobić nową postać w SoU i tą nową postacią grać w HoU, by zachować ciągłość fabularną? Bo czytałem, że w HoU kontynuujemy przygodę rozpoczętą w SoU. I lepiej żeby SoU zacząć nową postacią 1lvl, bo wysoki lvl ułatwi granie.
4. Czyli jeśli używam do nowej gry np. SoU, HoU wysokopoziomowych postaci z przedmiotami, to czy jej przedmioty też zostaną przeniesione ?
5. Czy przygody w kingmakerze są niezależne fabularnie od nwn+dodatków, tak, że można zagrać nową postacią?
Odpaliłem te przygody z kingmakera na chwilę i i wydaje mi się, że nie są powiązane, ale chciałby mieć pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2.Z tego co pamiętam to tej broni nie da się już dalej ulepszać.Trzeba szukać nowej z większym umagicznieniem.
3.Ja bardziej polecałbym najpierw zagrać w SoU,a dopiero,później w HotU.Po pierwsze,będzie zachowana ciągłość fabularna,a po drugie jeżeli na potrzeby dodatków masz zamiar tworzyć nową postać to SoU jest dla postaci niskopoziomowych,zaś HotU dla tych lepiej rozwiniętych.
4.Tak,większość przedmiotów zostanie przeniesiona,z tego co pamiętam to znikają tylko te które potrzebne są w podstawce do poszczególnych zadań.
5.Nie miałem okazji zagrać w Kingmakera,ale z tego co słyszałem wynika że jest to zestaw modułów nie związanych fabularnie z podstawką,ani z dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ludziska, odpalam nwn, ale w rozdzielczości 1024x768 włącza mi się jakby w małym oknie... w 800x600 jest ok, ale chcę grać w wyższej, co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kolejne pytanie- wziąłem klasę woj,a ale potem zmienię na kapłana- czy wybierając ulubiona broń upiorną maczugę dobrze zrobiłem? Będę mógł się tym posługiwać jako kapłan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 16:15, Budo napisał:

Kolejne pytanie- wziąłem klasę woj,a ale potem zmienię na kapłana- czy wybierając ulubiona
broń upiorną maczugę dobrze zrobiłem? Będę mógł się tym posługiwać jako kapłan?


Zdaje się, że w tej edycji AD&D możesz się posługiwać każdą bronią z klasy(lub wielu klas), którą dysponujesz. Także jak najbardziej będziesz mógł używać jej jako kapłan.

PS - strasznie długo w to nie grałem, mogę się mylić...:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 16:15, Budo napisał:


Kolejne pytanie- wziąłem klasę woj,a ale potem zmienię na kapłana- czy wybierając ulubiona
broń upiorną maczugę dobrze zrobiłem? Będę mógł się tym posługiwać jako kapłan?


Będziesz. Wojownik potrafi się posługiwać każdą bronią prostą i bojową, nie stracisz tych umiejętności. Aczkolwiek maczuga to nie jest jakaś bardzo mocna broń. No i upewnij się że masz odpowiednie cechy żeby łamać się z kapłanem - konkretnie mądrość będzie Ci potrzebna do rzucania zaklęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować