Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2008 o 19:04, Kizibono napisał:

Jeszcze mam zamiar zagrać w 3 częśći Metal Gear Solid zwłaszcza 3 jutro lece do sklepu

Tej gry nie mam, ale też planuję kupić, Grałem kiedyś na PS2 w MGS2 i bardzo mi się podobało. A trzecia część podobno jest jeszcze lepsza, w tej grze są dobre bajery, typu chowanie się przed przeciwnikami do pudełka albo szafki, albo podrzucanie im gazetek dla dorosłych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2008 o 19:05, NuGGet napisał:

> Jeszcze mam zamiar zagrać w 3 częśći Metal Gear Solid zwłaszcza 3 jutro lece do sklepu
Tej gry nie mam, ale też planuję kupić, Grałem kiedyś na PS2 w MGS2 i bardzo mi się podobało.
A trzecia częśc podobno jest jeszcze lepsza.


Ja grałem tylko w 1 część ale mam zamiar zagrać w reszte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 18:57, NuGGet napisał:

Jeśli lubisz "ścigałki" to też masz duży wybór, NFS''y, Gran Turismo, Test Drive Unlimited

A o Burnoutach zapomniał? :P Jedna z najlepszych i najsłynniejszych serii wyścigowych na Playstation.

Dnia 14.01.2008 o 18:57, NuGGet napisał:

Z RPG''ów jedynie jest mały wybór, bo poza Final fantasy mało
jest innych gier RPG.

A toś wypalił :P A nie zapomniałeś o grach pokroju Dragon Quest, Kingdom Hearts, Valkyrie Profile 2, Władca Pierścieni Trzecia Era? To są jRPG, a mamy jeszcze hack&slashe w stylu Baldur''s Gate Darka Allaince i zapewne inne. Poza tym, jeśli ktoś lubi jRPG, to PS2 jest obecnie najlepszą platformą dla tego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 22:47, Kafar napisał:

nie kupuje Snake Eater!!! to jest wersja USA i jest BARDZO słaba. Kup wersje europejska.

Metal Gear Solid 3: Subsistence


A czym to się różni ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2008 o 20:04, Quatre napisał:

A toś wypalił :P A nie zapomniałeś o grach pokroju Dragon Quest, Kingdom Hearts, Valkyrie Profile
2, Władca Pierścieni Trzecia Era? To są jRPG, a mamy jeszcze hack&slashe w stylu Baldur''s
Gate Darka Allaince i zapewne inne. Poza tym, jeśli ktoś lubi jRPG, to PS2 jest obecnie najlepszą
platformą dla tego gatunku.


A toś wypalił P Od kiedy Władca Pierścieni Trzecia Era jest jRPG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 22:47, Kafar napisał:

nie kupuje Snake Eater!!! to jest wersja USA i jest BARDZO słaba. Kup wersje europejska.

Metal Gear Solid 3: Subsistence


Kafar, czy ty wiesz co to jest wersja amerykańska i europejska?

Wiesz czym różni się Snake Eater od Subsistance''a ?

Sam jak widzisz jesteś BARDZO słaby w tych klimatach.

Proszę przedstaw mi Twoje róznice, które niby mają te gry. ? Tą słabość Snake Eater''a i moc Subsistence''a...

A wszystkich zainteresowanych Metal Gear''em zapraszam do wątku o nim samym, w którym chętnie udzielę odpowiedzi na każde pytanko. :)

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1361#u_318

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://giery.eu/PlayStation-2/Recenzje/Metal-Gear-Solid-3-Subsistance.html

Bez sensu bym coś własnego pisał. Ja mam obie wersje bo jak kupowałem tej Sub nie było jeszcze. Potem kupiłem Sub i w nią gram tylko.

P.S. szanse ze w sklepie znajdziesz snake są w sumie jak wygranie w lotka ale lepiej poinformować niż nic nie pisać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No źle to ująłem bo to nie wersja europejska co nie zmienia faktu ze Subsistance jest lepsze od Snake a i te są jeszcze w sklepach spotykane.

I także nie zmienia faktu że wersja Europejska jest bogatsza niż japońska i amerykańska;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 22:59, Wintesun napisał:

A toś wypalił P Od kiedy Władca Pierścieni Trzecia Era jest jRPG?

A i owszem, jest. Grałeś kiedyś w gry typu Final Fantasy? To one są uważane za erpegi ''w stylu japońskim''. Trzecia Era ma takie same fundamenty, tj. skrajna liniowość, walki z przeciwnikami wyszczególnione od reszty rozgrywki, drużyna kilkuosobowa i przełączanie się między postaciami podczas walki. Można powiedzieć, że Trzecia Era to japoński erpeg w europejskich klimatach :D Jak dla nie bomba! A gra naprawdę warta, aby w nią zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 23:43, Quatre napisał:

> A toś wypalił P Od kiedy Władca Pierścieni Trzecia Era jest jRPG?
A i owszem, jest. Grałeś kiedyś w gry typu Final Fantasy? To one są uważane za erpegi ''w stylu
japońskim''. Trzecia Era ma takie same fundamenty, tj. skrajna liniowość, walki z przeciwnikami
wyszczególnione od reszty rozgrywki, drużyna kilkuosobowa i przełączanie się między postaciami
podczas walki. Można powiedzieć, że Trzecia Era to japoński erpeg w europejskich klimatach
:D Jak dla nie bomba! A gra naprawdę warta, aby w nią zagrać.



Ale tej gry nie zrobili japończycy, więc siłą rzeczy możesz podpiąc go pod RPG, ale w życiu jRPG to nie będzie...


Wracając do posta Kafara

Europejska zawsze miała więcej dodatków, ale Snake Eater nie jest wersją amerykańską..
Zarówno w SE jak i w Subsistance w wersjach europejskich mamy więcej dodatków (np. więcej farb i kamuflaży).

Snake Eater od Subsistance różnią się:

- ceną. :) SE w cenie ok. 60zł na allegro, Subsistance teraz już trochę ponad 100zł, bo wyłączyli serwery.
- tym, że Subsistance posiada dodatkową płytę, z możliwością gry przez internet (Metal Gear Online)
- tym, że Subsistance posada reedycję dwóch pierwszych gier Metal Gear i Metal Gear 2: Solid Snake
- tym, że w Subsistance jest nowa kamera, można swobodnie ruszać nią wokoło całej postaci
- tym, że w Subsistance dodatana jest 3 płyta, na której znajduje się film, stworzony z cut-scenek z gry, tak złożony i wyreżyserowany, bo po jego zobaczeniu znało się mniej więcej fabułę gry. :)

Wersje japońska i amerykańska, na konsoli PAL, by nawet nie odpaliły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2008 o 07:14, Wiecha14 napisał:

Snake Eater od Subsistance różnią się:

- ceną. :) SE w cenie ok. 60zł na allegro, Subsistance teraz już trochę ponad 100zł, bo wyłączyli
serwery.
- tym, że Subsistance posiada dodatkową płytę, z możliwością gry przez internet (Metal Gear
Online)
- tym, że Subsistance posada reedycję dwóch pierwszych gier Metal Gear i Metal Gear 2: Solid
Snake
- tym, że w Subsistance jest nowa kamera, można swobodnie ruszać nią wokoło całej postaci
- tym, że w Subsistance dodatana jest 3 płyta, na której znajduje się film, stworzony z cut-scenek
z gry, tak złożony i wyreżyserowany, bo po jego zobaczeniu znało się mniej więcej fabułę gry.
:)


Czyli lepsza :P no ale fakt źle napisałem z tą wersja amerykańską i europejską. Pomyliło mi się akurat ten przypadek z inną grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 07:14, Wiecha14 napisał:

Ale tej gry nie zrobili japończycy, więc siłą rzeczy możesz podpiąc go pod RPG, ale w życiu
jRPG to nie będzie...

Z jRPG jest jak z anime. Niby jest to japońska sztuka animacji, ale tworzą ją też np. Francuzi czy Amerykanie. Dlatego nie klasyfikowałbym jRPG jako ''japońskie RPG'' w znaczeniu tworzone w Japonii, lecz właśnie RPG w stylu japońskim, nieważne przez kogo wyprodukowane. Nadal obstaję przy tym, że Trzecia Era to jRPG :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 10:58, Quatre napisał:

> Ale tej gry nie zrobili japończycy, więc siłą rzeczy możesz podpiąc go pod RPG, ale w
życiu
> jRPG to nie będzie...
Z jRPG jest jak z anime. Niby jest to japońska sztuka animacji, ale tworzą ją też np. Francuzi
czy Amerykanie. Dlatego nie klasyfikowałbym jRPG jako ''japońskie RPG'' w znaczeniu tworzone
w Japonii, lecz właśnie RPG w stylu japońskim, nieważne przez kogo wyprodukowane. Nadal obstaję
przy tym, że Trzecia Era to jRPG :]



Cytat z Wikipedii:

"jRPG (Japanese Role Playing Game) – gatunek gier, nazywanych tak z powodu swojego japońskiego pochodzenia. Często przezywane konsolowymi RPG, z uwagi na to, iż najczęściej ukazują się one jedynia na konsole stacjonarne, np. na PlayStation 2."

Z powodu japońskiego pochodzenia... Czyli jednak jRPG pochodzi z Japonii... Zgodzę się można jak to nazwali ''przezywać'' Trzecią Erę jRPGiem. z powodu jej konsolowości, ale ciągle nie mogę się zgodzić, jakoby Trzecia Era jest grą japońską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 12:25, Wiecha14 napisał:

Cytat z Wikipedii:
"jRPG (Japanese Role Playing Game) – gatunek gier, nazywanych tak z powodu swojego japońskiego
pochodzenia. Często przezywane konsolowymi RPG, z uwagi na to, iż najczęściej ukazują się one
jedynia na konsole stacjonarne, np. na PlayStation 2."
Z powodu japońskiego pochodzenia... Czyli jednak jRPG pochodzi z Japonii... Zgodzę się można
jak to nazwali ''przezywać'' Trzecią Erę jRPGiem. z powodu jej konsolowości, ale ciągle nie
mogę się zgodzić, jakoby Trzecia Era jest grą japońską.

To ja może również posłużę się cytatem z Wikipedii, aby Twoje argumenty obalić:
"Poza Japonią słowo anime służy wyłącznie do określenia japońskiej animacji"
To ciekawe jest, bo np. we Francji też tworzy się anime. Zgadzam się, że anime pochodzi z Japonii, ale obecnie w innych krajach również się je tworzy. Dokładnie tak samo jest z Trzecią Erą. Po raz kolejny upieram się, że jRPG nie oznacza, że coś koniecznie musi być z Japonii, a Wikipedia, jak powszechnie wiadomo, nie jest jakimś autorytetem i pełno w niej przekłamań, nieścisłości i niedomówień.
Gatunek jRPG wywodzi się z Japonii, w ogromnej większości jego przedstawiciele są z Japonii, ale są wyjątki - Trzecia Era. Ma ona prawie wszystkie cechy jRPG (oprócz grafiki mangowej), więc śmiało można ją do tego gatunku zaliczyć, nawet jeśli nie zrobili jej Japończycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 23:43, Quatre napisał:

> A toś wypalił P Od kiedy Władca Pierścieni Trzecia Era jest jRPG?
A i owszem, jest. Grałeś kiedyś w gry typu Final Fantasy? To one są uważane za erpegi ''w stylu
japońskim''. Trzecia Era ma takie same fundamenty, tj. skrajna liniowość, walki z przeciwnikami
wyszczególnione od reszty rozgrywki, drużyna kilkuosobowa i przełączanie się między postaciami
podczas walki. Można powiedzieć, że Trzecia Era to japoński erpeg w europejskich klimatach
:D Jak dla nie bomba! A gra naprawdę warta, aby w nią zagrać.


Ty mnie nie ucz co to jest jRPG "Specu"
PS.Sorry za offtopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, a ja się wciąż nie dowiedziałem waszej opinii na temat Test Drive''a Unlimited na PS2 :/ Miał ktoś z tym styczność? I na co zwrócić uwagę przy zakupie kabla RGB do PS2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem od razu. Jeśli grafika nie jest dla ciebie zbyt ważna to bierz i graj. Swoboda to zaleta tej gry. Niestety konwersja jest słaba. Niska rozdzielczość, blade kolory, brak motorów. Jest to na pewno podyktowane możliwościami PS2. Wyspa jest na prawdę duża. Nie robi jednak takiego wrażenia jak na Xboxie360 (sprawa oczywista). według mnie można by było ograniczyć samą wyspę i dopracować jakość grafiki. Gra się przyjemnie. TDU może zabrać kilkanaście godzin z życiorysu. Jednak brak wyżej określonego celu doprowadził do tego, że dosyć szybko ta gra mnie znudziła.

ja posiadam kabel RGB ze złotymi końcówkami. Nie powodują one zakłóceń. Ja mam taki http://www.empik.com/produkt?productId=352921&_name_=Kabel_RGB_z_AV_do_PlayStation_ i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 23:29, Wiecha14 napisał:

> Metal Gear Solid 3: Subsistence

Kafar, czy ty wiesz co to jest wersja amerykańska i europejska?

Proszę przedstaw mi Twoje róznice, które niby mają te gry. ? Tą słabość Snake Eater''a i moc
Subsistence''a...



Wersja USA jest w NTSC.
Subsistance do taka edycja kolekcjonerska (są 3 płyty, jakieś filmiki).
Jak nie zależy Ci na tych dodatkach, to kupuj co tanśze.

Subsistance miał też jakiś lepszy tryb online, i nową kamerę.

Ja mam Snake Eatera na razie czeka półce (kupiłem na wyrost, bo była dobra oferta edycji w metalowym pudełku - 36zł), ta kamera jest trochę irytująca. Ale grałem tylko 30 minut, żeby sprawdzić czy gra działa. Może się przyzwyczaję. (jakby był taki uciążliwy, to gra nie miałaby takich wysokich ocen). Trybem Online się nie kieruj przy wyborze, bo i tak już wyłączyli serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować