Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

PLAYSTATION 2 - INFORMACJE OGÓLNE

PlayStation 2 - dane techniczne i inne detale - http://pl.wikipedia.org/wiki/Play_Station_2

Cena: Nowa około 500 - 450 złotych (wersja Slim + 1 pad oraz kable), używana koło 300 złotych

Różnica między wersją Slim a zwykłą: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6341&pid=168

Kolory Konsoli: czarny,srebny oraz różowy (w Polsce)

Możliwość podłączenia internetu: Tak

Dodatki do Konsoli: karty pamięci, multitap, podstawka Vertical Stand, kamerka
EyeToy, oraz akcesoria dodawane razem z grą np: gitara do Guitar Hero

Najlepsze gry na PlayStation 2:

http://www.metacritics.com/games/ps2/scores/

albo

http://www.gamespot.com/ w dziale PlayStation 2 ( nie zamieściłem linka do rankingu bo jest za długi )

lub dla osób słabo znających j. angielski:

http://www.gry-online.pl/s042.asp

( po prawej są ikonki różnych platform, klikamy ,,PS2" następnie ,,wszechczasów" i mamy listę najlepszych gier)


<ostateczne poprawki poprzednich postów>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 01:14, Quatre napisał:

PS. Witam imiennika ^_^ Też jestem Dominik :)


He he, miło to słyszeć ;)


A czy da się poczciwą PS2 podłączyć do monitora CRT? Czy tylko do LCD? Są może jakieś przejściówki lub coś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 11:11, DoMiNo1992 napisał:

A czy da się poczciwą PS2 podłączyć do monitora CRT? Czy tylko do LCD? Są może jakieś
przejściówki lub coś? :)


Hm, mówiąc monitor CRT masz na myśli taki komputerowy, czy telewizor?
Jeżeli ten pierwszy to raczej się nie da, te monitory nie miały odpowiednich wejść. Potrzebny byłby VGA Box - wydatek rzędu 180 zł. Jeżeli ta druga opcja to nie ma kłopotu, bo większość telewizorów CRT jest wyposażona w wejścia AV / Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można by też dodać info o niemożności podłączenia PS2 do zwykłego monitora komputerowego bez koniecznych przejściówek czy innych cudów, nie znam się na tym, ale już wcześniej w tym wątku o tym była mowa, trzeba poszukać. To samo z instrukcją podłączenia PS2 do internetu - też już ktoś o tym coś pisał, był pamiętam link do forum tylko o PS2, gdzie było o tym szerzej. W ogóle link do forum o PS2 by sie przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś wykasować dane z karty pamięci (chodzi mi o wszystkie niewidoczne śmieci) tzn. tak jak by ją przywrócić w stan fabryczny?

Czy da się jakoś przywrócić konsolkę do stanu fabrycznego? Bo coś namieszałem w opcjach i mam nie za fajną sytuację...

P.S.
Ile KB wolnych ma czyściutka karta pamięci SONY 64MB? Ja wykasowałem wszystkie dane i wyszła mi dziwna liczba 64841... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 21:42, DoMiNo1992 napisał:

Czy da się jakoś wykasować dane z karty pamięci (chodzi mi o wszystkie niewidoczne śmieci)
tzn. tak jak by ją przywrócić w stan fabryczny?


W menu konsoli wciskasz Browse ( musisz miec oczywiscie karte w slocie konsoli ;) , wybierasz karte pamieci i potem nacikasz na daną ikonke z gry iwyskauje Ci opcje savu i naciszkasz ,, delete" i potwierdzasz
i sie kasuje . Powtrzasz kasowanie az wszytko sie wykasuje.

Dnia 23.03.2008 o 21:42, DoMiNo1992 napisał:

Czy da się jakoś przywrócić konsolkę do stanu fabrycznego? Bo coś namieszałem w opcjach
i mam nie za fajną sytuację...


Dokladnie opisz co sie stało , tak nie możemy Ci pomóc, myśle jednkaże ze rozwiaznie Twojego problemu bedzie w instrukcji dołaczonej razem z konsola w rodziale problemy , warto poczytać :)

Dnia 23.03.2008 o 21:42, DoMiNo1992 napisał:

P.S.
Ile KB wolnych ma czyściutka karta pamięci SONY 64MB? Ja wykasowałem wszystkie dane i
wyszła mi dziwna liczba 64841... ;/


Rożnie to bywa , moze taka liczba to po prostu mały bug czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy da się wgrać jakieś pliki na kartę pamięci? Tzn. czy da sią ją w jakiś sposób podłączyć do komputera i wgrać na przykład jakąś muzykę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 22:02, DoMiNo1992 napisał:

A czy da się wgrać jakieś pliki na kartę pamięci? Tzn. czy da sią ją w jakiś sposób podłączyć
do komputera i wgrać na przykład jakąś muzykę? ;)


mozesz o Tym zapomnieć :) Nie da rady , nawet nie moglem podłaczyc mp3 przez kable do konsoli bo nie czytało .


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znów ja... mam problem z kartą pamięci... sądze, że zapisały się tam jakieś "niewidzialne" dane, czy ktoś miał podobny problem? Czy da się to jakoś usunąć? Poprostu moja karta zamiast mieć 65536 ma tylko 64939 - oczywiście mówię o czystej karcie - bez żadnego zapisu ani innego pliku (wszystkie "widoczne" usunąłem) ;)

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 01:02, DoMiNo1992 napisał:

To znów ja... mam problem z kartą pamięci... sądze, że zapisały się tam jakieś "niewidzialne"
dane, czy ktoś miał podobny problem? Czy da się to jakoś usunąć? Poprostu moja karta
zamiast mieć 65536 ma tylko 64939 - oczywiście mówię o czystej karcie - bez żadnego zapisu
ani innego pliku (wszystkie "widoczne" usunąłem) ;)

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam! ;)


Masz 64MB na same save''y z gier i szukasz 1 MB ? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to masz naprawdę wielki problem. Tragiczny.

ROBIĆ AFERĘ O PÓŁ MEGABAJTA?!

aaaaaaaargh :]. Zawsze tak jest, nie masz co rozpaczać. Czy to na pendrive''ach czy na kartach pamięci do PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 01:02, DoMiNo1992 napisał:

To znów ja... mam problem z kartą pamięci... sądze, że zapisały się tam jakieś "niewidzialne"
dane, czy ktoś miał podobny problem? Czy da się to jakoś usunąć? Poprostu moja karta
zamiast mieć 65536 ma tylko 64939 - oczywiście mówię o czystej karcie - bez żadnego zapisu
ani innego pliku (wszystkie "widoczne" usunąłem) ;)

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam! ;)


Jedyne rozwiązanie - zrobić porządnego formata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o zależy do czego chcesz tego PSP używać. Jeżeli chcesz grać to lepszym wyborem jest Nintendo DS. Ma więcej gier, sterowanie rysikiem to naprawdę fajna sprawa, gry są średnio tańsze o jakieś 40 zł od tych na PSP.Jeżeli natomiast nie masz odtwarzacza mp3, jakimś cudem masz filmy na UMD. Wiesz, że kupisz mało gier (PSP ma bardzo mały asortyment dobrych tytułów) to handheld Sony, w wersji Gigapack za 999zł, będzie lepszym wyborem. Co do odtwarzania muzyki i filmów na PS2: na papierze jest to możliwe. Na mojej czarnulce (wersja Fat) można włączać muzykę i filmy. Są jednak pewne ale: obsługa multimediów za pomocą pada nie należy do wygodniejszych. Przy sesji filmowej konsola potrafi zacząć świrować. Podejrzewam, że to jest wina mojego egzemplarza czarnulki ewentualnie tej partii.


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 01:11, Wintesun napisał:

Jedyne rozwiązanie - zrobić porządnego formata


A jak zrobić tego formata? ;P

Do Taikun i ak.47 - tak robię aferę! ;P A tak serio to nie jest wcale błahostka... najpierw miałem 65536, wgrało się kilka save''wów, ale je usunąłem i zrobiło się mniej wolnego miejsca... (żeby nie było - usunąłem wszystkie) i tak jest zawsze... xD co się wgra jakiś save i go usunę to robi się co raz mniej miejsca... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 10:45, DoMiNo1992 napisał:

> Jedyne rozwiązanie - zrobić porządnego formata

A jak zrobić tego formata? ;P

Do Taikun i ak.47 - tak robię aferę! ;P A tak serio to nie jest wcale błahostka...
najpierw miałem 65536, wgrało się kilka save''wów, ale je usunąłem i zrobiło się mniej
wolnego miejsca... (żeby nie było - usunąłem wszystkie) i tak jest zawsze... xD co się
wgra jakiś save i go usunę to robi się co raz mniej miejsca... ;/


Ja mam 8MB memorkę, gram dużo, nawet nie wiem ile mam tam wolnego miejsca. Wracając do problemu stawiam na jakieś pliki konfiguracyjne konsoli .... btw. zabrakło Ci kiedyś miejsca na tch 64 Mb ze tak rozpaczasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale jak jest co raz mniej miejsca, to kiedyś może wogóle zabraknąć, nie? Wracając do formata - nie mam przerobionej konsolki itd. czy da jakoś rade go nadal zrobić? Czy w serwisach by mi ją sformatowali jak coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 12:22, DoMiNo1992 napisał:

Nie, ale jak jest co raz mniej miejsca, to kiedyś może wogóle zabraknąć, nie? Wracając
do formata - nie mam przerobionej konsolki itd. czy da jakoś rade go nadal zrobić? Czy
w serwisach by mi ją sformatowali jak coś?


Ludzie ale marudzisz... Usuwasz wszystko i bedziesz mial na niej tyle miejsca ile miała zaraz po zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować