Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2012 o 07:30, Odin123 napisał:

Co do Miraddy to jej zabardzo nie lubiłem , ponieważ ciągle "płakała" "mój ojciec to...
", "mój ojciec tamto..." "moje geny..." etcetera ctcetera. A Ash nie była taka zła w
1 kiedy nie żcuała rasistowskimi tekstami.


Dla mnie Talia była najlepsza, taka słodka dziewczyna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sczególnie dlatego, ze pomimo bycia Quarianką miała takie bardzo ludzkie podejście. Coś w stylu dziewczyny będącej jednocześnie najlepszym kumplem.

Spoiler

No i motyw jak sie upiła i ten patent ze słomką - genialny. Z resztą rozmowa z Javikiem też przednia.



A co do samej gry to skończyłem i naprawdę nieco za mało w stosunku do oczekiwań jest w nim pokazane, powiedziane i td.

Spoiler

Tym bardziej, że wiele watków nagle znika i przestaje mieć znaczenie. Tak jabyśmy w ogóle pewnych rzeczy nie zrobili. Wiadomo, że raczej nie oczekiwalibyśmy Sheparda i Tali na Ranochu wychowującego bobasy w skafandrach i chełmach na głowie, ale zamiast różnicy w kolorach i opowieści starego astronoma można było włączyć tam kilka słów od naszej drużyny. Pokazac jak oni przeżyli decyzję Sheparda no i jego nieuchronną śmierć. Przeciez wiele z tych postaci odegrało ogromną rolę zarówno w fabule jak i odbiorze gry, a pozostało nam zobaczyć jak wysiadają ze statku w jakiejśc dźunglii... Zaleciało nieco żenadą...



Drugi raz ją skończę by poromansować z Liarą bo
Spoiler

motyw z jej prezentem jak wracamy na Ziemię

był dla mnie ujmujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może już ktoś to pisał i na pewno jest ktoś kto wie więcej odemnie na ten temat. Ale tak na szybko podziele się z wami moimi spostrzeżeniami z zakończeń gry.
Na początku

Spoiler

zdziwiło mnie że w ostatnim wyborze nie mogłem zadziałać na Ilusive Man''a jako paragon/renegede.


Spoiler

Nie wiem, może trzeba było dać te zapasy leków za darmo a nie wymieniać gdy dr. Chawkas nas o to poprosiła[wymiana 5pkt. oddanie 15pkt. paragona]


Wszystkie zakończenia zagrałem na tym samym save''ie.
Spoiler

Niebieskie: Co tutaj zwróciło moją uwagę to to że cytadela się zamyka a nie wybucha, żołnierze wiwatują że żniwarze odlatują.
Zielone: Cytadela wybucha, co ciekawe żołnierze nie wiwatują lecz patrzą jak żniwiarze odlatują. Synteza się udała, Joker ma zielone oczy + jakby "cyber skóre" w niektórych miejscach. EDI również jest bardziej zielona, Liara to samo.
Czerwone: Cytadela wybucha, żołnierze również wiwatują gdy żniwiarze upadają na ziemię. No i prawdopodobnie Shepard [nieśmiertelnik N7 możemy zauważyć] leży gdzieś w gruzach i się budzi.



Gdy już jesteśmy po liście autorów,
Spoiler

mamy Astronoma z dzieckiem, co ciekawe to dziecko ma ten sam głos który miał chłopiec z prologu/ katalizator.


No i jeszcze ostatnia rzecz to,
Spoiler

to że cofa nas do stanu sprzed ataku na bazę Cerberusa. [Można myśleć że DLC po prostu wydłuży tą całą misje i pokaże to "prawdziwe zakończenie"]



To tyle, nie jestem żadnym super specem od Mass Effect''a lecz zwykłym fanem serii. Więc proszę bez chłosty. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 13:47, Noma napisał:

Być może już ktoś to pisał i na pewno jest ktoś kto wie więcej odemnie na ten temat.
Ale tak na szybko podziele się z wami moimi spostrzeżeniami z zakończeń gry.
Na początku

Spoiler

zdziwiło mnie że w ostatnim wyborze nie mogłem zadziałać na Ilusive Man''a
jako paragon/renegede.


Spoiler

Nie wiem, może trzeba było dać te zapasy leków za darmo a nie wymieniać gdy dr. Chawkas
nas o to poprosiła[wymiana 5pkt. oddanie 15pkt. paragona]


Wszystkie zakończenia zagrałem na tym samym save''ie.
Spoiler

Niebieskie: Co tutaj zwróciło moją uwagę to to że cytadela się zamyka a nie
wybucha, żołnierze wiwatują że żniwarze odlatują.
Zielone: Cytadela wybucha, co ciekawe żołnierze nie wiwatują lecz patrzą jak żniwiarze
odlatują. Synteza się udała, Joker ma zielone oczy + jakby "cyber skóre" w niektórych
miejscach. EDI również jest bardziej zielona, Liara to samo.
Czerwone: Cytadela wybucha, żołnierze również wiwatują gdy żniwiarze upadają na
ziemię. No i prawdopodobnie Shepard [nieśmiertelnik N7 możemy zauważyć] leży gdzieś w
gruzach i się budzi.



Gdy już jesteśmy po liście autorów,
Spoiler

mamy Astronoma z dzieckiem, co ciekawe to dziecko
ma ten sam głos który miał chłopiec z prologu/ katalizator.


No i jeszcze ostatnia rzecz to,
Spoiler

to że cofa nas do stanu sprzed ataku na bazę Cerberusa.
[Można myśleć że DLC po prostu wydłuży tą całą misje i pokaże to "prawdziwe zakończenie"]



To tyle, nie jestem żadnym super specem od Mass Effect''a lecz zwykłym fanem serii. Więc
proszę bez chłosty. ^^


Miałem to samo z tym ostatnim wyborem

Spoiler

Nie zauważyłem tego motywu z wiekszą ilością zielonego pigmentu. Musze się jeszcze raz przyjrzeć.

Nieśmiertelnik N7 nie musi oznaczać żyjącego Sheparda, ale na pewno to czerwone zakończenie jest tym, w którym Shepard ostatecznie wyrywa się spod Indktrynacji żniwiarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem jak przechodziłeś grę, bo kiedy ja wybrałem ją do dowodzenia grupami to nikt nie ginął.
A dowodzenie to chyba nie tworzenie pola biotycznego? Do tego oczywiście wybrałem Samarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię Tali, ale trudno mi jest pogodzić się z tym, ze nawiązuję romans z kimś, czyjej twarzy nawet nie widziałem :P
Ashley? Ma ciężki i twardy charakter co mi się za bardzo nie podoba. Brakuje jej kobiecej subtelności, czego Mirandzie nie brakuje.
@Thalanthas
Szukaj na pokładach obserwacyjnych w kwaterach załogi, w pewnym momencie będzie leżała za jedną z kanap na podłodze, dlatego trudno jest ją zauważyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 14:40, Bezi_113 napisał:

Ja bardzo lubię Tali, ale trudno mi jest pogodzić się z tym, ze nawiązuję romans z kimś,
czyjej twarzy nawet nie widziałem :P


Rzeczywiście twarzy nie widzisz, ale potem daje Ci ona swoje zdjęcie . Zawsze to coś. Zresztą jej charakter i zachowanie najbardziej mi odpowiada, więc na resztę przymykam oko. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie pewne pytanie.

Spoiler

Czy w ME3 giną tylko 3 postacie odgórnie (Mordin,Thane i Legion) ? A jeśli tak to można to jakoś zmienić ? Wiem, że Legion poświęca się dla pojednania Gethów i Quarian. Może jak wybiorę inną opcje to nie padnie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 15:06, vegost napisał:

jak wybiorę inną opcje to nie padnie ? :)

Spoiler

Możesz dać gethom wolną wolę co zaskutkuje zniszczeniem przez nich quarian, w tym Tali. Legion w każdym razie przeżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 15:06, vegost napisał:

Nurtuje mnie pewne pytanie.

Spoiler

Czy w ME3 giną tylko 3 postacie odgórnie (Mordin,Thane
i Legion) ? A jeśli tak to można to jakoś zmienić ? Wiem, że Legion poświęca się dla
pojednania Gethów i Quarian. Może jak wybiorę inną opcje to nie padnie ? :)


Z tego co wiem to ocalić można tylko

Spoiler

Mordina. Z tego co się orientuję musisz sprawić by Wrex zginął w jedynce, w dwójce nie zachować danych ucznia Mordina przez co w trójce umrze Eve. Gdy jedynym przywódcą krogan jest Wreav da radę przekonać Mordina że jest zbyt wcześnie by wyleczyć genophage bo taki durny przywódca jak Wreav tylko doprowadziłby do kolejnej rebelii. Jeśli tak to rozegrasz to Mordin uda że wjechał do Shroud i tam zginął lecząc genophage, ale tak naprawdę tego nie zrobił i dołączył do prac nad Crucible

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 15:11, Bezi_113 napisał:

Spoiler

Możesz dać gethom wolną wolę co zaskutkuje zniszczeniem przez nich quarian, w tym
Tali. Legion w każdym razie przeżyje.


Spoiler

Aby na pewno? Byłem przekonany że bez względu czy pomagamy Gethom czy pojednujemy ich z Quarianami Legion i tak odstawi Heroic Sacrifice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Możliwe, że źle zapamiętałem, w momencie oglądania tej cutscenki byłem zły z powodu dokonania złego wyboru więc nic dziwnego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2012 o 15:11, Bezi_113 napisał:

Spoiler

Możesz dać gethom wolną wolę co zaskutkuje zniszczeniem przez nich quarian, w tym
Tali. Legion w każdym razie przeżyje.


Spoiler

Legion zawsze zginie, nawet jeśli poświęcisz quarian to on i tak musi umrzeć aby Gethy uzyskały wolną wolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli jest to odgórnie wszystko to w sumie dobrze. Nie chciałem tracić towarzyszy z ME2 tylko dlatego, że coś źle zrobiłem >XD

@Hubi_Koshi

Spoiler

ale czy to nie zmniejsza naszej siły galaktycznej jak nie wyleczymy genofagium ? No i skąd wiadomo, że mordin żyje ? Potem pisze list do nas, że pracuję nad Tyglem ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 15:24, vegost napisał:

@Hubi_Koshi

Spoiler

ale czy to nie zmniejsza naszej siły galaktycznej jak nie wyleczymy
genofagium ? No i skąd wiadomo, że mordin żyje ? Potem pisze list do nas, że pracuję
nad Tyglem ? :P


Spoiler

Ech, przecież tłumaczyłem, przekonujemy go żeby nie leczył, on wtedy udaje że zginął (my wiemy że nie zginął) a pod koniec gry przed atakiem na Cytadelę można z nim pogadać przez ten terminal komunikacyjny w bazie w Londynie. Co do siły, jeśli przywódcą jest Wreav to nie osłabia siły krogan, leczenie genofagium nie ma ŻADNEGO wpływu na możliwości bojowe krogan, lekarstwo było jedynie kartą przetargową by kupić pomoc Krogan. Jeśli przywódcą byłby Wrex (możesz zabić Mordina by nie wyleczył genofagium jeśli Wrex i Eve żyją) to się skapnie że go oszukałeś, ale jeśli jest nim Wreav to nie, za głupi na to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 15:41, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Ech, przecież tłumaczyłem, przekonujemy go żeby nie leczył, on wtedy udaje że zginął
(my wiemy że nie zginął) a pod koniec gry przed atakiem na Cytadelę można z nim pogadać
przez ten terminal komunikacyjny w bazie w Londynie. Co do siły, jeśli przywódcą jest
Wreav to nie osłabia siły krogan, leczenie genofagium nie ma ŻADNEGO wpływu na możliwości
bojowe krogan, lekarstwo było jedynie kartą przetargową by kupić pomoc Krogan. Jeśli
przywódcą byłby Wrex (możesz zabić Mordina by nie wyleczył genofagium jeśli Wrex i Eve
żyją) to się skapnie że go oszukałeś, ale jeśli jest nim Wreav to nie, za głupi na to
jest.



Whaha niezłe :) Ale myślę, że jest to chyba najgorsze rozwiązanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 15:43, vegost napisał:

Whaha niezłe :) Ale myślę, że jest to chyba najgorsze rozwiązanie :P

Pytałeś czy się da, nie pytałeś czy jest to dobre rozwiązanie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować