Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polski dubbing w Dragon Age II - petycja na Facebooku

228 postów w tym temacie

w takim razie wszyscy powinni nie kupowac tych gier, ja chociarz kocham DEAD SPACE zrezygnowalem z zamowienia poniewaz brak wogole polskiej wersji.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 19:35, czaczi87 napisał:

Ja tam nikomu nie bronię tych dubbingów, ale tylko wtedy kiedy ja będę miał wybór oryginalnej
wersji.

Gry prawie zawsze mają wybór pomiędzy 5 głównymi językami UE. EA spróbowało dodać do tej wielkiej 5 nasz język. Mnie to bardzo ucieszyło. Żałuję, że nie wyszło. Nie tylko oni się z tego wycofali. "Nasz" CDP na razie nie zdecydował się na cyfrowe wydanie Wiedźmina 2 z polskim dubbingiem.

Dnia 12.01.2011 o 19:35, czaczi87 napisał:

I niby czemu ja mam np. kupować gry na amazonie gdzie cena shippingu wynosi prawie
tyle co samej gry?

Na Amazonie wysyłka do Polski jest gratis (wystarczy wydać coś koło 30 funtów). Coraz więcej gier i filmów tam sprzedawanych ma napisy/lektora. Cenami często biją nasze sklepy na głowę.

Dnia 12.01.2011 o 19:35, czaczi87 napisał:

Na bank nie będę nabywał gier przez steama gdzie ceny są bardzo niekorzystnie
przeliczane z dolarów (nie wspominając o tym, że kupuje się tam tylko pliki, a nie namacalna
płytę).

Płyta to zbędny bajer. W promocjach Steam sprzedaje gry taniej niż są u nas w sklepach. Wystarczy trochę poczekać. Ja tak robię i jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za DA... ale jednak dubbing być powinien, dlatego też się podpisze. RPG bez dubbingu nie ma tego samego klimatu, mnie osobiście się odechciewa grać w rpg po inglisz z polskimi napisami... takie coś we wszystkim, ale nie w tego typu grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest prosta - jeśli ktoś dzisiaj domaga się polonizacji, czy dubbingu, to jeszcze wcale nie znaczy, że jest nieukiem i rozpieszczonym leniem.

Sam pamiętam czasy, kiedy o tłumaczeniu gier na język polski można było co najwyżej pomarzyć. I wszyscy jakoś sobie radzili. Jednak TE CZASY MINĘŁY. I nie mam zamiaru wyzywać każdego, komu nie pasuje angielska wersja gry, bo pełne tłumaczenie (z możliwościami wyboru - dubbing, napisy, lub bez) w dzisiejszych czasach staje się standardem w walce o nasze serca i portfele, a nie aktem łaski ze strony wydawców, o który powinniśmy błagać na kolanach.

Inna sprawa, że dubbing, jeśli niezbyt udany, często psuje klimat, jednak, jak już wspomniałem wyżej, po to daje się dzisiaj graczom możliwość wyboru kilku opcji podczas instalacji lub w menu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ta petycja nie przejdzie. Błagam, proszę, nie. Starczy mi skaszaniona jedynka, której nie kupiłem u nas ze względu na polonizację (na xboxie nie można wybrac wersji językowej :/) Mass Effect 2 też o mało nie sprowadzałem sobie z Anglii, bo wersji angielskiej miało wcale nie być. Mam nadzieję, że EA podobny zabieg (taki jak z DA2) zastosuje z najnowszą częścią Mass Effect 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ideałem pozostaje Mass Effect w wersji PC, gdzie miałam do wyboru pełną wersję angielską, polskąkinową, pełny polski dubbing ( a na Xboksie kinowa polska). I tak powinno być. Ci, którzy nie znają na tyle dobrze angielskiego, że nie wyłapią z gry wszystkich smaczków, powinni mieć taką samą szansę na dobrą zabawę, jak ludzie wolący oryginalne wersje językowe. Z drugiej strony osoby wolące grać w oryginalne językowe wersje, nie powinny ponosić dodatkowych kosztów, z jakimi wiąże się np sprowadzenie gry z UK. Osobiście nie znoszę polskiego dubbingu w grach, a najbardziej zdenerwowała mnie sytuacja z Mass Effect 2. Ponieważ w ME1 grałam najwięcej na Xboksie ( w wersję PC gram na laptopie na urlopach itp) i to właśnie tam miałam pliki z których chciałam kontynuować grę w drugiej części, kupiłam w dniu premiery wersję na Xboksa, przekonywana zarówno przez sprzedawcę w EMPIK-u jak i przez PRACOWNIKA EA, że wersję na konsolę będę mogła uruchomić w polskiej wersji kinowej ( oryginalne głosy+ polskie napisy). Niestety, wyszło jak wyszło ( na Xboksie nie mam jak wykonać tych "czarów" z podmianą plików), straciłam pieniądze, zmarnowałam czas no i oczywiście na jakiś tydzień straciłam dobry humor ( dopóki nie doszła paczka z Ultimy z angielską wersją). I jeszcze te kpiny z DLC-kami a szczególnie LoTSB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 20:27, a_g_a napisał:

Dla mnie ideałem pozostaje Mass Effect w wersji PC, gdzie miałam do wyboru pełną wersję
angielską, polskąkinową, pełny polski dubbing ( a na Xboksie kinowa polska). I tak powinno
być. Ci, którzy nie znają na tyle dobrze angielskiego, że nie wyłapią z gry wszystkich
smaczków, powinni mieć taką samą szansę na dobrą zabawę, jak ludzie wolący oryginalne
wersje językowe. Z drugiej strony osoby wolące grać w oryginalne językowe wersje, nie
powinny ponosić dodatkowych kosztów, z jakimi wiąże się np sprowadzenie gry z UK. Osobiście
nie znoszę polskiego dubbingu w grach, a najbardziej zdenerwowała mnie sytuacja z Mass
Effect 2. Ponieważ w ME1 grałam najwięcej na Xboksie ( w wersję PC gram na laptopie na
urlopach itp) i to właśnie tam miałam pliki z których chciałam kontynuować grę w drugiej
części, kupiłam w dniu premiery wersję na Xboksa, przekonywana zarówno przez sprzedawcę
w EMPIK-u jak i przez PRACOWNIKA EA, że wersję na konsolę będę mogła uruchomić w polskiej
wersji kinowej ( oryginalne głosy+ polskie napisy). Niestety, wyszło jak wyszło ( na
Xboksie nie mam jak wykonać tych "czarów" z podmianą plików), straciłam pieniądze, zmarnowałam
czas no i oczywiście na jakiś tydzień straciłam dobry humor ( dopóki nie doszła paczka
z Ultimy z angielską wersją). I jeszcze te kpiny z DLC-kami a szczególnie LoTSB


Zgadzam się.W ME był wybór i każdy miał co chciał jednemu smakuje to ,a innemu tamto.Więc DA2 powinien wyjść w dwóch wersjach choć by ze względu na swoją popularność.P;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować