Zaloguj się, aby obserwować  
Nieznajomosc

Czytniki ebooków, czyli jaki wybrać? Pytania, opinie itp.

463 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2013 o 19:36, kaczek93 napisał:

Szukaj czytnika z analogowymi przyciskami bez dotykowego ekranu

Analogowe przyciski? Skądżeś to wytrzasnął?

Co do pokrowców/etui, ja się przejechałem na tym takim Bluecosto, bo uszkodził mi się ekran. Odkąd dostałem drugiego Kindle, przechowuję go w fabrycznym pudełku, bo dobrze zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 21:07, Graszcz napisał:

> Szukaj czytnika z analogowymi przyciskami bez dotykowego ekranu
Analogowe przyciski? Skądżeś to wytrzasnął?

Co do pokrowców/etui, ja się przejechałem na tym takim Bluecosto, bo uszkodził mi się
ekran. Odkąd dostałem drugiego Kindle, przechowuję go w fabrycznym pudełku, bo dobrze
zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi

Tfu...
Chodziło mi o tradycyjnego z przyciskami przerzucania stron itp.
Nie wiem dlaczego do głowy przyszło mi wyrażenie "analogowe" :)

Co do etui to ja korzystam odkąd kupiłem czytnik z takiego:
http://allegro.pl/etui-futeral-pokrowiec-kindle-4-i-5-czarne-i3462996833.html
Nosiłem Kindle'a wielokrotnie w plecaku między książkami i ciągle trzymam go w tym etui.
Nie uświadczyłem nawet minimalnych uszkodzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 22:31, kaczek93 napisał:

Co do etui to ja korzystam odkąd kupiłem czytnik z takiego:
http://allegro.pl/etui-futeral-pokrowiec-kindle-4-i-5-czarne-i3462996833.html


Też mam taki i sprawdza się znakomicie. Zresztą ochrona to jedno, ale dla mnie sam Kindle jest po prostu za mały, aby go wygodnie trzymać w ręce. Jak jest w etui, to przynajmniej jest za co złapać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 22:38, rob006 napisał:

> Co do etui to ja korzystam odkąd kupiłem czytnik z takiego:
> http://allegro.pl/etui-futeral-pokrowiec-kindle-4-i-5-czarne-i3462996833.html

Też mam taki i sprawdza się znakomicie. Zresztą ochrona to jedno, ale dla mnie sam Kindle
jest po prostu za mały, aby go wygodnie trzymać w ręce. Jak jest w etui, to przynajmniej
jest za co złapać. :P

Dokładnie. Samego Kindle''a dość niewygodnie się trzyma.
Z resztą, moje pierwsze wrażenie po otwarciu paczki z czytnikiem było właśnie "kurde, ale to małe". Teraz już przywykłem ale wcześniej wyobrażałem sobie większe rozmiary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 22:53, Graszcz napisał:

> http://allegro.pl/etui-futeral-pokrowiec-kindle-4-i-5-czarne-i3462996833.html
No i właśnie w takim mi się ekran uszkodził. To, że DO TEJ PORY ci się nic nie stało,
nie znaczy, że twój Kindle jest niezniszczalny ;]

Nie no, jasne że nie jest.
Zdradź jakieś szczegóły jak doszło do uszkodzenia.
Przednia klapka jest dość mocna więc nie wiem, pękła Ci i uszkodziła ekran czy coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 18:28, Pile napisał:

W podstawowej werrsji za 69$.

69$ to cena wersji z reklamami, tylko dla USA. Zamawiając do Polski czytnik kosztuje 89$ + przesyłka 20$ + VAT 23%.
Razem: 134.07$ lub 424.18 PLN.

Dnia 13.08.2013 o 18:28, Pile napisał:

1. Czy ogólnie polecacie ten czytnik?

Tak.

Dnia 13.08.2013 o 18:28, Pile napisał:

2. Słyszałem coś o jakiś zabezpieczeniach ebooków. To duży problem?

Chodzi o pliki książek zabezpieczone DRM. Nie zbliżać się do tego.

Dnia 13.08.2013 o 18:28, Pile napisał:

3. Jak to jest z formatami. Czy może to powodować problemy czy też są do tego jakieś
programy konwertujące?

Kindle czyta .mobi, które jest po prostu formatem .epub z troszkę inną budową pliku. Sam .epub to najpopularniejszy format czytnikowy. Do konwersji i zarządzania biblioteką polecam program calibre (praktycznie nie ma konkurencji).
PDF jako format na czytnik się kompletnie nie nadaje w 99% przypadków.

Dnia 13.08.2013 o 18:28, Pile napisał:

4. Czy jest sens w kupowaniu jakiś dodatkowych akcesoriów? Mówię tu np. o etui.

Etui warto, nawet te ''bluecosto'' się dobrze sprawdza, trzeba jednak uważać bo czytnik może wypaść górą tego pokrowca, od góry tam nie ma zamknięcia. Koszt takiego wynalazku na allegro to jakieś 20zł + wysyłka.
Ewentualnie można się też zastanowić nad lampką, ale nie ma co od razu się decydować.
Akcesoria polecam zamawiać na Allegro, nie Amazonie. Wychodzi dużo taniej.

Dnia 13.08.2013 o 18:28, Pile napisał:

5. Nigdy nie robiłem zakupów w zagranicznym sklepie. Mogę zapłacić przelewem w PLN?

Nie. Na Amazonie tylko karta z możliwością płatności w Internecie.

Dnia 13.08.2013 o 18:28, Pile napisał:

Czy powinienem coś jeszcze wiedzieć przed zakupem?

Czytnik w wersji z reklamami można kupić na Allegro i wyjdzie to taniej niż zwykła wersja zamawiana z Amazon.com. Reklamy istnieją w formie wygaszaczy ekranu (zamiast zwykłych obrazków) oraz bannera na dole menu. Nie powinno być problemów z realizacją gwarancji (nie słyszałem o 1 przypadku odmówienia tejże).
Po zakupie upewnij się, że czytnik jest zarejestrowany. Znacznie upraszcza to reklamację i daje dostęp do ustawienia godziny (i chyba tyle).

Dnia 13.08.2013 o 18:28, Pile napisał:

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Proszę. Jak masz jakiekolwiek pytania to pisz, mam z Kindlami i Amazonem sporo doświadczenia.


E: co to tych pokrowców Bluecosto na Kindle 5 (nie wiem czy touch/paperwhite się łapią).
Podobno (a nawet na pewno) jakiś czas temu (jak wyszedł Kindle 5) pojawiła się w Internecie dużo informacja (od różnych użytkowników), że te pokrowce jakby 'ścierają' tył urządzenia (ten plastik czy co to jest). Wyłożenie jakimś materiałem tyłu pokrowca rozwiązuje problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 22:53, Graszcz napisał:

> http://allegro.pl/etui-futeral-pokrowiec-kindle-4-i-5-czarne-i3462996833.html
No i właśnie w takim mi się ekran uszkodził. To, że DO TEJ PORY ci się nic nie stało,
nie znaczy, że twój Kindle jest niezniszczalny ;]

Kindle mojej mamy siedzi w takim hmm... ze 2 lata?
Miałeś pecha i tyle.
E: właśnie, w jaki sposób uszkodził ten pokrowiec ekran?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że jeśli jakaś część ekranu była po prostu martwa w takie jakby paski albo po prostu z kawałkiem jakiegoś menu/wygaszacza - takie uszkodzenie było bardzo rozpowszechnione wśród wersji Keyboard (sam miałem 2 razy) i prawdopodobnie nie miało to nic wspólnego z etui. W nowszych (''classic'') ten problem albo rozwiązano albo znacznie ograniczono. I nadal nie miało to raczej nic wspólnego z etui.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2013 o 01:33, krl_krl napisał:

Podobno (a nawet na pewno) [...] te pokrowce jakby ''ścierają'' tył urządzenia (ten plastik czy co to jest).

A nawet na pewno. Moj Kindle Classic ma wlasnie strasznie, ale to STRASZNIE zjechany tyl - wyglada jakby sie wylal atrament z tylu i zafarbowal. Paperwhite juz lezy w oryginalnym opakowaniu i ma sie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2013 o 01:33, krl_krl napisał:

E: właśnie, w jaki sposób uszkodził ten pokrowiec ekran?

Nie zrozumiałeś. Pokrowiec mi nie uszkodził Kindle, tylko po prostu niewystarczająco go ochronił przed zgnieceniem ekranu. Więc w pewnym sensie to uszkodzenie ma trochę wspólnego z pokrowcem.

Potwierdzam też, że ścierają tył urządzenia, ale to akurat czysto ''estetyczny'' problem

@kaczek93
>Zdradź jakieś szczegóły jak doszło do uszkodzenia.
Po prostu pewnego dnia wyciągnąłem z plecaka Kindle z uszkodzonym ekranem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2013 o 11:49, Pile napisał:

I co myślicie o wersji paperwhite?


http://swiatczytnikow.pl/przewodnik-ktora-wersje-kindle-wybrac/

W tym miejscu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. W skrócie, jeśli lubisz czytać wieczorem, będąc pozbawionym dostępu do dobrego źródła światła paperwhite sprawdza się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2013 o 11:49, Pile napisał:

Co sądzicie o tej ofercie?

http://allegro.pl/nowy-czytnik-ebook-kindle-5-wifi-bez-reklam-fv-23-i3440124273.html

I co myślicie o wersji paperwhite? Opłaca się dołożyć te 200zł? Dodam tylko, że czytnik
zamierzam używać głównie w pomieszczeniach.

Za swój czytnik (identyczny) dałem 350zł. Oczywiście nowy z gwarancją i ze wszystkim, wersja bez reklam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2013 o 11:49, Pile napisał:

Za takie pieniądze to już lepiej na Amazonie kupić...
Jak kupujesz na Allegro to patrz czy nie jest to przypadkiem wersja refub, niby nic strasznego ale lepiej chyba kupić nowy czytnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2013 o 10:21, Graszcz napisał:

> E: właśnie, w jaki sposób uszkodził ten pokrowiec ekran?
Nie zrozumiałeś. Pokrowiec mi nie uszkodził Kindle, tylko po prostu niewystarczająco
go ochronił przed zgnieceniem ekranu. Więc w pewnym sensie to uszkodzenie ma trochę wspólnego
z pokrowcem.

Potwierdzam też, że ścierają tył urządzenia, ale to akurat czysto ''estetyczny'' problem

@kaczek93
>Zdradź jakieś szczegóły jak doszło do uszkodzenia.
Po prostu pewnego dnia wyciągnąłem z plecaka Kindle z uszkodzonym ekranem i tyle.


Zdradź jeszcze jak ten ekran wyglądał po uszkodzeniu. Niekoniecznie była to wina nacisku, mogła być to kwestia temperatury czy nawet ciśnienia albo zwykłego pecha. Te ekrany są nadal bardziej podatne na uszkodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie przedstawia Kindle Keyboard, ja uszkodziłem Kindle Classic (4). Nie chciało mi się robić zdjęcia (to wyguglałem), ale mój ekran wygląda bardzo podobnie. Uszkodzony w taki sam sposób

Nie sądzę, by to była kwestia temperatury ani ciśnienia, nie wystawiałem wtedy czytnika na ekstremalne warunki atmosferyczne (a wcześniej ten czytnik znosił niezłe mrozy). Bardziej prawdopodobne jest zgniecenie czy coś w tym stylu, bo uszkodzenie nastąpiło w podróży, wakacyjny wyjazd, Kindle był w plecaku. Bardzo możliwe, że w którymś momencie plecak został przygnieciony czy coś w tym stylu.

20130814220630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2013 o 22:09, Graszcz napisał:

Zdjęcie przedstawia Kindle Keyboard, ja uszkodziłem Kindle Classic (4). Nie chciało mi
się robić zdjęcia (to wyguglałem), ale mój ekran wygląda bardzo podobnie. Uszkodzony
w taki sam sposób

Nie sądzę, by to była kwestia temperatury ani ciśnienia, nie wystawiałem wtedy czytnika
na ekstremalne warunki atmosferyczne (a wcześniej ten czytnik znosił niezłe mrozy). Bardziej
prawdopodobne jest zgniecenie czy coś w tym stylu, bo uszkodzenie nastąpiło w podróży,
wakacyjny wyjazd, Kindle był w plecaku. Bardzo możliwe, że w którymś momencie plecak
został przygnieciony czy coś w tym stylu.

Bardzo też możliwe, że samo się to stało, jak już pisałem, w wersji Keyboard było to bardzo częste, możliwe że w przypadku Twojego Classica rownież tak było. Albo i nie, faktycznie był jakiś nacisk. Anyways nie ma co panikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2013 o 23:06, krl_krl napisał:

Bardzo też możliwe, że samo się to stało, jak już pisałem, w wersji Keyboard było to
bardzo częste, możliwe że w przypadku Twojego Classica rownież tak było.

Skąd taki wniosek? Nie słyszałem, żeby Kindle Keyboard był awaryjny, a całkiem sporo o nim czytałem zanim zdecydowałem się na zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2013 o 00:05, Rusty-Luke napisał:


> Bardzo też możliwe, że samo się to stało, jak już pisałem, w wersji Keyboard było
to
> bardzo częste, możliwe że w przypadku Twojego Classica rownież tak było.
Skąd taki wniosek? Nie słyszałem, żeby Kindle Keyboard był awaryjny, a całkiem sporo
o nim czytałem zanim zdecydowałem się na zakup.

Ze swiata czytnikow i ogólnie googla, trochę o tym szukałem jak mój padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować