Zaloguj się, aby obserwować  
Phelela

Śmigus dyngus

159 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2006 o 21:01, W3 napisał:

Niestety, gówniarze nie bardzo rozumieją o co chodzi w tej tradycji - dzisiaj np. widziałem
motocyklistę który miał szczęście w nieszczęściu - udało mu się nie przewrócić po tym jak został
potraktowany dwoma wiadrami przy prędkości ponad 80km/h...


szczerze to ja na miejscu tego motocyklisty (jesli sie nie wywalil) rozjechal bym tych gowniarzy motorem albo troche zranil ale ja mam jeszcze 3 lata do prawka ehhh...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 21:11, buraczek18 napisał:

(...)


I bardzo dobrze! Po pierwsze prawdziwy śmigus dyngus to tak naprawdę dwie tradycje. Pierwsza z południa Polski i krajów na południe od nas, to polewanie wodą, ale tylko dziewcząt. Druga, czyli śmigus to bicie młodych dziewcząt po nogach za pomocą giętkich witek. Trafiona panna miałaby mieć szczęście w małżeństwie, a chłopak, który trafił zapewniał sobie w ten sposób prędkie małżeństwo. Oblewanie się wiadrami wody, to nie jest tradycja!

Po drugie, a jeżeli oblana osoba potem dostaje zapalenia dróg oddechowych? A jeżeli sobie nie życzy. Chcesz pójść do kościoła, a tu boom jakiś mały szajbus wybiega z wielkim wiadrem i całego Cię oblewa.. Fajne uczucie nie? A gnojek rechocze. Ale beka, oblał niewinną osobę. Raduje Cię coś takiego? Zabawa dla plebsu.

Ja rozumiem, jak robi się to kameralnie, w gronie rodziny i przyjaciół, ale nie mieszać w to osoby postronne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez sensowne to i jeszcze chodzą tacy goście i zatrzymują samochody, a jak się im nie da kasy, to oczarnią(smołą)samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 22:23, PJ MW napisał:

Bez sensowne to i jeszcze chodzą tacy goście i zatrzymują samochody, a jak się im nie da kasy,
to oczarnią(smołą)samochód.


Ja pierdziu, dobre. Nie chciałbym tam mieszkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że nadmierne lanie innych ludzi, którzy nie mają na to ochoty, jest zabronione? Dzisiaj wokół osiedla, na któym mieszkam, jeździła policja. Ale i tak nikomu nie zrobiła, bo każdy lał wszystkich oprócz dorosłych i małych dzieci. Ja dzisiaj przyłączyłam się do grupy dziewczyn i lałyśmy chłopaków. Niestety, Klaudia, dziewczyna z grupy nie miała szczęścia. Strasznie została oblana. No i widziałam też dzisiaj trzy dziewczyny, które były oblane od stóp do głów, nie mając żadnej broni (mam na myśli butelki z wodą). To nie fair!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 21:59, Black Mind napisał:

no dla mnie to głupota... wiadomo tak sie oblać dla żartu ale to co niektóży wyprawiają to
już nie jest śmieszne :)


Co racja to racja...w zesżłym roku moją koleżankę tak oblali, że porządnie się przeziębiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 22:27, Kromster napisał:

eee tam wkońcu musi być jeden dzień w roku żeby troche podenerwować dziewczyny ale też bez
przesady


Właśnie...bez przesady. Apropos denerwowania, musi być jeden dzień w roku, żeby podenerwować też chłopaków:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgłupsze święto/obyczaj w całym roku, aż nóż się w kieszeni otwiera jak przechodzę obok bandy dresów z wiadrami. Pytanie zasadnicze oni leją wodą ludzi po to żeby oblać czy po to żeby jakąś burdę zrobić ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 22:23, PJ MW napisał:

Bez sensowne to i jeszcze chodzą tacy goście i zatrzymują samochody, a jak się im nie da kasy,
to oczarnią(smołą)samochód.


Wiesz, w sumei nie spotkałam się z taką sytuacją, ale to jest już SZCZYT WSZYSTKIEGO!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 22:30, oOreVenOo napisał:

Najgłupsze święto/obyczaj w całym roku, aż nóż się w kieszeni otwiera jak przechodzę obok bandy
dresów z wiadrami. Pytanie zasadnicze oni leją wodą ludzi po to żeby oblać czy po to żeby jakąś
burdę zrobić ? :/


Słuchaj gościu, oni leją dlatego, że po prostu sprawia świetną przyjemność i daje powody do śmiechu. Po za tym czemu uważasz Śmigus-Dyngus za najgłupsze święto/obyczaj w całym roku? Jeśli w laniu zachowa się umiar, to powstaje naprawdę dobra zabawa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się ale niektórzy jednak tego umiaru nie znają i przesadzają lekko np. lać ludzi w jak wychodzą z kościoła podobno są takie przypadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować