Zaloguj się, aby obserwować  
Phelela

Śmigus dyngus

159 postów w tym temacie

Ten stary zwyczaj wywodzi sie od poganinów to oni to zapoczatkowali ja tam leje się tylko do 12 wg zwyczaju wychodzimy z kolegami i butelkami na dwór i się lejemy oczywiście nie obejdzie sie tez bez oblania w domu babci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 15:17, Phelela napisał:

Ten stary zwyczaj wywodzi sie od poganinów to oni to zapoczatkowali ja tam leje się tylko do
12 wg zwyczaju wychodzimy z kolegami i butelkami na dwór i się lejemy oczywiście nie obejdzie
sie tez bez oblania w domu babci:)

(fixed) poganów :P

Jesli wyjde na dwor to bede mokry ale nikt mnie nie obleje ;) Leje.

Tylko co o tym pisac? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 15:29, Araondoion napisał:

> Ten stary zwyczaj wywodzi sie od poganinów to oni to zapoczatkowali ja tam leje się tylko
do
> 12 wg zwyczaju wychodzimy z kolegami i butelkami na dwór i się lejemy oczywiście nie obejdzie

> sie tez bez oblania w domu babci:)
(fixed) poganów :P

(fixed)(fixed)pogan:D

Gdy byłem młodszy (tak do 16-17 lat) urządzaliśmy z rodzeństwem prawdziwe bitwy wodne - lały się hektolitry krw....wody;) Teraz, nie dość że się nie chce, to jeszcze pogoda z roku na rok coraz gorsza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 15:29, Araondoion napisał:

(fixed) poganów :P

Ojjj. poprawiac to ''tyz'' trzeba umiec. Forma poprawna to oczywiscie ''od kogo? czego? pogan'' ==>>
poganin m V, DB. ~anina; lm M. ~anie, DB. ~an

A co do tematu, to tak: Uwazam, ze tradycja sama w sobie jest ok. Przy czym mowie/pisze tutaj o czyms takim, ze tak jedna, jak i druga strona zabawy sie na to zgadza. A nie, ze idzie banda 10 ludzi przez miasto z wiadrami i atakuja Bogu ducha winne osoby :/ - w tym osoby idace/wracajace z np. Kosciola. Cos takiego zdecydowanie mi sie nie podoba. Zreszta, w ogole korzystanie z ''broni ciezkiej'' jest niezbyt fajne albo przyjemne. Zrozumiem jeszcze pistolety na wode, czy jakies kubki z woda. W koncu, nie chodzi tutaj o zmoczenie kogos kompletnie, tylko o zabawe ;). A wiec... <chlust> na wsyzstkich! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 15:49, Piotrek K. napisał:

> (fixed) poganów :P
Ojjj. poprawiac to ''tyz'' trzeba umiec. Forma poprawna to oczywiscie ''od kogo? czego?
pogan
'' ==>>
poganin m V, DB. ~anina; lm M. ~anie, DB. ~an

oj to przepraszam ale to chyba moja 1 taka wpadka :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na śmigusa dyngusa zawsze w domu siedze bo u mnie na ulicy dzieją się wręcz niezmieskie rzeczy;) Lanie wiader oj dzieje sie dzieje, cala ulica zalana, wiec wole zabunkrowac sie w domu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety dyngus jest często dla niektórych ludzi sposobem na wyładowanie agresji, którzy uważają, że w Dyngusa mają do wszystkiego prawo. Jednak jeśli trafi się na ludzi z umiarem to jest świetna zabawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu niecierpię tego zwyczaju. Marnotrastwo wody i psucie humoru osobom starszym. Niech szczyle się polewają, byle nie w moim pobliżu.

Nawet z umiarem nie lubię tego zwyczaju. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 16:24, lurynowicz napisał:

Nawet z umiarem nie lubię tego zwyczaju. :]

Bo został wypaczony. Chodziło o to, że polewało się panny, co świadczyło o tym, że się podobają. A potem one "mściły się" na kawalerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 16:24, lurynowicz napisał:

Po prostu niecierpię tego zwyczaju. Marnotrastwo wody i psucie humoru osobom starszym. Niech
szczyle się polewają, byle nie w moim pobliżu.

Nawet z umiarem nie lubię tego zwyczaju. :]

Czemu tak mówisz napewno sam sie lałeś tez nie udawaj aniołka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś lany poniedziałek był obchodzony inaczej. Teraz człowiek boi się wyjść z domu, bo może go jakiś uhmm... (bez urazy) dopaść i wiadrem wody go oblać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 19:22, The-Darkest napisał:

Jak zwykle w co wiekszych miastach pojawi sie pelno kretynow z wiadrami, ktorzy myla tradycje
z chuliganstwem...

ano właśnie. zwłąszcza żę w tradycji jest kropienie najładniejszych dziewczyn z gałązki, a wyalnie 10 wiader na każdego kto odważy sie wyjsc na ulice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 20:24, sig. napisał:

ano właśnie. zwłąszcza żę w tradycji jest kropienie najładniejszych dziewczyn z gałązki, a
wyalnie 10 wiader na każdego kto odważy sie wyjsc na ulice

Może w tych największych miastach nie ma najładniejszych dziewczyn, dlatego polewają zwykłych ludzi? Joke... :) Pamiętam jak rok temu jechałem autobusem wsiadło 4 gości oblało jakąś starszą babkę i na następnych przystanku wysiadli... brak słów po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować