Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2 sprzedawany u nas jednak będzie miał DRM, wiemy jaki

358 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2011 o 15:16, Garett napisał:

Gorzej jesli ktos nie zdezaktywuje danego zetonu-aktywacji,
to wtedy jak najbardziej po wykorzystaniu 5 - gra sie nie uruchomi (nie zaktywuje).



To się ściągnie cracka, sorry ale taka jest prawda, pierwsze co zrobię po kupnie gry, to poszukam jakiegoś działającego cracka i będe miał gdzieś durne DRMy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 15:03, de99ial napisał:

Nawet nie wiesz co komentujesz...


Liczyłem na oryginalny cytat (na moim necie oglądanie całej konferencji na YT zajmuje duuuużo czasu), ale spoko, mam już ;)
Myślałem, że te "5 uruchomionych kopii" to nadinterpretacja redaktora, ale jednak nie.
Hmm rzeczywiście dziwna sprawa. Czyżby jednak internet był cały czas potrzebny?

Dla zainteresowanych: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=WOr8B1_B7KM#t=513s
"Grę można zainstalować na dowolnej liczbie komputerów. Nie ma żadnych ograniczeń co do tego. Można też odpalić tę grę na 5 komputerach. Maksymalnie 5 komputerach jednocześnie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 15:34, Hipcio napisał:

To się ściągnie cracka, sorry ale taka jest prawda, pierwsze co zrobię po kupnie gry,
to poszukam jakiegoś działającego cracka i będe miał gdzieś durne DRMy.


Ale to chyba jest jakies kuriozum, zeby do swojego egz. oryginalnej gry, kupionej za ciezkie pieniadze sciagac cracki? Nie godze sie (dlatego nie kupuje gier zabezpieczonych w ten sposob) na finansowanie z moich pieniedzy (w koncu licencja za DRM nie jest za darmo) walki z rynkiem wtornym, bo do tego sie to wszystko sprowadza, bajki o piratach do mnie nie trafiaja.

Volvox -> tak, net bedzie potrzebny przy instalacji/deinstalacji gry, inaczej sie tego w tym przypadku nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 15:34, Hipcio napisał:

To się ściągnie cracka, sorry ale taka jest prawda, pierwsze co zrobię po kupnie gry,


A zastanawiałeś się, jak może istnieć crack do czegoś, co jeszcze nie wyciekło do sieci? Również po premierze cracka nie będzie, bo na torrentach będzie królować kopia z GOG.com, która żadnego DRM-u nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 15:34, Hipcio napisał:

> Gorzej jesli ktos nie zdezaktywuje danego zetonu-aktywacji,
> to wtedy jak najbardziej po wykorzystaniu 5 - gra sie nie uruchomi (nie zaktywuje).

To się ściągnie cracka, sorry ale taka jest prawda, pierwsze co zrobię po kupnie gry,
to poszukam jakiegoś działającego cracka i będe miał gdzieś durne DRMy.


To zgłosi się do pomocy technicznej danego wydawcy lub samego SecuROM i mu odblokują klucz.
Poza tym - patrz Vojtas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to was trochę pocieszy:
http://www.thewitcher.com/images/newsletter/TW2_FAQ_April2011.pdf

"Furthermore, we will make every effort to cooperate with our publishing and distribution partners to remove the DRM in a postrelease update."

A co do cracka, to jak pisałem wcześniej, jeżeli w tych 50MB jest jakiś istotny składnik gry, bez którego nie będzie działała, to raczej żaden crack nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej znalazlem potwierdzenie tego, co napisalem wyzej

"While we are aware of some players’ associations with the SecuROM technology, the server
infrastructure of its provider, SONY, gives us the highest level of confidence that registering legal
copies will be problem-free. Every legal copy can be played on up to five machines at a time. What’s
more, registrations can be revoked at any time; in effect, The Witcher 2 can be installed on unlimited
number of machines."


A z ew. kupnem poczekam az wydadza latke usuwajaca DRM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 17:06, Garett napisał:

Przynajmniej znalazlem potwierdzenie tego, co napisalem wyzej

"While we are aware of some players’ associations with the SecuROM technology,
the server
infrastructure of its provider, SONY, gives us the highest level of confidence that registering
legal
copies will be problem-free. Every legal copy can be played on up to five machines at
a time. What’s
more, registrations can be revoked at any time; in effect, The Witcher 2 can be installed
on unlimited
number of machines."


A z ew. kupnem poczekam az wydadza latke usuwajaca DRM.



Czyli mamy system z Red Alerta 3 i Spore - limit instalacji.

Zdecydowanie czekam na edycję DRM free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 17:06, Garett napisał:

A z ew. kupnem poczekam az wydadza latke usuwajaca DRM.


Nawet jak już zdejmą DRM, to i tak przy instalacji będziesz musiał podać klucz i pobrać przynajmniej te 50MB (jeśli do tego czasu nie wyjdzie większy patch).
W momencie wydania patcha odbezpieczającego dane na płytach nie ulegną samoaktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 17:03, BelisariuS_F napisał:

Przeczytałem toto i:
OMG, pojawia się kolejna durnota w postaci patchy tylko przez magiczny aktualizator redów... Czyli za każdym razem jak zainstalujesz grę i będziesz chciał spatchować pobieraj patcha od nowa. Toż to geniusz w czystej postaci... :/
I jeszcze propos importu save-ów - jak Wiedźmin 1 jest zainstalowany to W2 sobie wykryje potrzebnego sejwa. Mam nadzieję, że tylko folder z sejwem w odpowiednim miejscu się będzie musiał znaleźć, tudzież będzie opcja wskazania W2 tegoż sejwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 17:13, de99ial napisał:

Czyli mamy system z Red Alerta 3 i Spore - limit instalacji.

Zdecydowanie czekam na edycję DRM free.


Nie tyle limit instalacji, co limit równoczesnych aktywacji.
Jesli klucz zdezaktywujesz, to możesz grę instalować again and again and again...
5 równoczesnych instalacji chyba wystarczy - masz więcej komputerów, na których będziesz chciał grać?
Wygląda na to, że robisz problem z niczego.

Ba! Nawet jeśli w przedziwny sposób 5 razy sformatujesz kompa bez dezaktywacji (czyli zablokujesz klucz), to po kontakcie z pomocą techniczną będziesz znów mógł grę aktywować - tak było w przypadku każdej innej gry z zabezpieczeniem online.
Od samego CDP dla przykładu mogą to być: Arcania (SecuROM Online), Split/Second (SecuROM Online), TRON (SecuROM Online), Ogniem i Mieczem (Starforce+), Disciples III (Starforce+).

Co ciekawe, gdy CDP wydaje gry ze Starforce+, to mamy mozliwość 3 równoczesnych aktywacji, a gdy Cenega wydała ostatniego STALKERA, to limit wynosił 1 aktywną grę na 1 klucz - ale tam nikt jakoś burzy nie robił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 17:14, G_S_PattoN napisał:

Nawet jak już zdejmą DRM, to i tak przy instalacji będziesz musiał podać klucz i pobrać
przynajmniej te 50MB (jeśli do tego czasu nie wyjdzie większy patch).


Nie widze problemu zeby wydac 50 MB latke, ktora zawiera brakujace pliki i "nie zasyfiony" plik .exe. Nawet wiecej, zawsze mozna wydac late, ktora zainstaluje gre z oryginalnych plyt, obchodzac zadzumiony instalator na dvd... no ale to trzeba chciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 17:20, heyboy napisał:

OMG, pojawia się kolejna durnota w postaci patchy tylko
przez magiczny aktualizator redów... Czyli za każdym razem jak
zainstalujesz grę i będziesz chciał spatchować pobieraj patcha
od nowa. Toż to geniusz w czystej postaci... :/


No patrz, w Steamie też jest ta durnota! I ogromna większość nie narzeka, że Valve dba o support. :O

Słuchaj, nie chcesz, nie kupuj, kto Cię zmusza? Stroisz fochy jak 5-letnie rozkapryszone dziecko, które samo nie wie, czego chce. A suchy chleb...! Weź im jeszcze wyślij bombę w paczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 17:14, G_S_PattoN napisał:

> A z ew. kupnem poczekam az wydadza latke usuwajaca DRM.

Nawet jak już zdejmą DRM, to i tak przy instalacji będziesz musiał podać klucz i pobrać
przynajmniej te 50MB (jeśli do tego czasu nie wyjdzie większy patch).
W momencie wydania patcha odbezpieczającego dane na płytach nie ulegną samoaktualizacji.


Przecież klucz do aktywacji oraz to 50MB to jest DRM! Patch usuwający DRM będzie musiał usuwać konieczność aktywacji i zawierać te 50MB (i najlepiej być udostępniony luzem na necie, a nie tylko przez auto patchera, żeby dodatkowo nie wymagać rejestracji do jego ściągnięcia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 17:49, Vojtas napisał:

No patrz, w Steamie też jest ta durnota! I ogromna większość nie narzeka, że Valve dba
o support. :O

To ja jestem widać w tej mniejszości, bo dla mnie Steam jest po prostu upierdliwy :O

Dnia 18.04.2011 o 17:49, Vojtas napisał:

Słuchaj, nie chcesz, nie kupuj, kto Cię zmusza?

Nikt mnie nie zmusza i niestety muszę się godzić na takie głupie praktyki, bo w W2 chcę zagrać. Nie zmienia to faktu, że brak patchy offline uważam za głupi. Pobieranie n-ty raz tych samych plików, jak można by je zrzucić na płytkę i wsadzić do pudełka z grą, jest jakby nie patrzeć głupie i traci się na to niepotrzebnie czas.

Dnia 18.04.2011 o 17:49, Vojtas napisał:

Stroisz fochy jak 5-letnie rozkapryszone dziecko, które samo nie wie, czego chce.

Hmmm, wolno mi. Żyjemy w wolnym kraju. Ponoć...

Dnia 18.04.2011 o 17:49, Vojtas napisał:

Weź im jeszcze wyślij bombę w paczce.

Eeee, znając pocztę polską, to jeszcze by zaginęła gdzieś po drodze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 18:21, heyboy napisał:

To ja jestem widać w tej mniejszości, bo dla mnie Steam jest po prostu upierdliwy :O

Dla mnie to najwygodniejszy system, jaki do tej pory widziałem. Gra się patchuje sama, często nawet nie zauważam kiedy i jest od razu gotowa do gry. Nie trzeba niczego szukać, ściągać odpowiedniej wersji itd. A jak do tego dodać jeszcze Steam Cloud (niestety niedostępny we wszystkich produkcjach) to jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

Czyli DOKŁADNIE jak w przypadku RA3 - aktywujesz i musisz dezaktywować...

Hell... w dobie nowych wieści od CDP chyba zrezygnuję w ogóle z zakupu ich gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 18:21, heyboy napisał:

> No patrz, w Steamie też jest ta durnota! I ogromna większość nie narzeka, że Valve
dba
> o support. :O
To ja jestem widać w tej mniejszości, bo dla mnie Steam jest po prostu upierdliwy :O


Witaj w klubie - dla mnie Steam to syf. Podobny do DRMów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie pasuje, bo czasem łatki są masakrycznie duże i pobierają się dość długo. Steam jest dla ludzi z szybkim łączem. Niestety nie zawsze się takim dysponuje. Jeśli więc coś jest super-uber-mega produkcją w którą chcę zagrać i nie ma innej niż steamowa wersja, to wtedy skazany jestem na steama. Z czego również zadowolony nie jestem. Tak to już niestety jest - jednym się steam podoba, innym nie :)
Zdaje się, że Duke Nukem Forever ma mieć steama :/

@de99ial
Bo to jest swego rodzaju drm. W końcu uniemożliwia zarządzanie własną kopią gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne. Tyle pieniędzy i tylko po to, aby piraci nie mogli odpalić gry na kilka dni przed premierą. Kilka dni, które za parę tygodni nie będą miały znaczenia, a normalni gracze nadal będą musieli bawić się w zabezpieczenia.

Najpierw tydzień przed premierą zmalał do marnego dnia, a teraz pojawiły się jeszcze zabezpieczenia, których to być nie miało. Nawet jakiś wielki wywiad z tego powodu się odbył i co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować