Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2 sprzedawany u nas jednak będzie miał DRM, wiemy jaki

358 postów w tym temacie

Szczerze. Nie robi mi aż tak ten DRM...
Ale fakt, że był artykuł o tym, że DRMu nie będzie... O tym całym uczciwym podejściu do gracza.
Wieelki minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 10:45, de99ial napisał:

OK nie doprecyzowałem - pisząc DRM mam na myśli jego najnowszą odsłonę - komunikacja
z zewnętrznym serwerem. Płyta w napędzie, klucze czy cokolwiek, co nie zmusza mnie do
łączenia się z jakimś tam serwerem jest do zaakceptowania (co nie znaczy, że mi się podoba).


Ale ty nie lubisz tego łączenia z serwerem "bo tak", czy masz jakiś racjonalny powód?

Dnia 15.04.2011 o 10:45, de99ial napisał:

Nic. Ale jeśli jest jakieś zjawisko i pomija się je milczeniem to to zjawisko będzie
trwać.


I tak będzie. To są biznesowe decyzje. 99% tych, którzy dzisiaj anulują preordery jutro polecą do Empiku. I wydawca o tym wie.

Dnia 15.04.2011 o 10:45, de99ial napisał:

Pomyśl jak wyglądałby nasz kraj gdyby ludzie za PRLu milczeli.


Dwie całkiem różne sytuacje.

Gdyby WSZYSCY gracze KATEGORYCZNIE zażądali usunięcia z gier wszystkich DRM-ów, to by wywalczyli. Ale ten 0,1% internetowych krzykaczy nie wystarczy.

Dnia 15.04.2011 o 10:45, de99ial napisał:

O kwestiach kontrowersyjnych warto rozmawiać.


Ale nie wtedy, gdy będzie to gadanie po próżnicy.

Dnia 15.04.2011 o 10:45, de99ial napisał:

Z pracy lub ze szkoły np.
I kto i gdzie napisał, że posiadacz dobrego kompa MUSI mieć dostęp do neta?


Nie MUSI. Ale i tak ma. Nie wiem jak u Ciebie, ale ja nie znam nikogo, kto mając komputer, nie ma internetu. Takie czasy, komputer = łączenie ze światem.

Dnia 15.04.2011 o 10:45, de99ial napisał:

Bo takich
jest wielu, którzy mają dobre kompy a nie mają neta bo max co mogą dostać to np. 256Kb/s
w cenie 2Mb/s - jest sens przepłacać?


Na wschodzie Polski jest źle w tej kwestii, ale nie aż tak jak mówisz. Zresztą są mobilne internety - iPlusy i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2011 o 11:20, Feallan napisał:

Ale ty nie lubisz tego łączenia z serwerem "bo tak", czy masz jakiś racjonalny powód?


Mam konkretny powód - nie traktuje się mnie uczciwie. I bije to w moją wolność.

Dnia 15.04.2011 o 11:20, Feallan napisał:


I tak będzie. To są biznesowe decyzje. 99% tych, którzy dzisiaj anulują preordery jutro
polecą do Empiku. I wydawca o tym wie.


Może tak, może nie. Ja nie polecę.

Dnia 15.04.2011 o 11:20, Feallan napisał:

Gdyby WSZYSCY gracze KATEGORYCZNIE zażądali usunięcia z gier wszystkich DRM-ów, to by
wywalczyli. Ale ten 0,1% internetowych krzykaczy nie wystarczy.


Trzeba zacząć od czegoś aby do czegoś dojść. Jest takie przysłowie - nie od razu Rzym zbudowano. Przypuszczam, że zaczęło się od jakiejś jednej cegły.

Dnia 15.04.2011 o 11:20, Feallan napisał:

Ale nie wtedy, gdy będzie to gadanie po próżnicy.


Dlatego swoje gadanie popieram czynem - głosuje moim portfelem. Tyle mogę - reszta nie zależy ode mnie. Ale może inni zrobią podobnie? Przykład trzeba dawać.

Dnia 15.04.2011 o 11:20, Feallan napisał:

Nie MUSI. Ale i tak ma. Nie wiem jak u Ciebie, ale ja nie znam nikogo, kto mając komputer,
nie ma internetu. Takie czasy, komputer = łączenie ze światem.


No to zdziwiłbyś się ilu ja znam takich co mają dobre kompy a nie mają dostępu do sieci w domu.

Dnia 15.04.2011 o 11:20, Feallan napisał:

Na wschodzie Polski jest źle w tej kwestii, ale nie aż tak jak mówisz. Zresztą są mobilne
internety - iPlusy i takie tam.


Kurde... Mieszkam w Lublinie więc nie mów mi jak jest źle a jak źle nie jest, OK? Mobilne internety... daj spokój, Ty to na poważnie napisałeś? Poczytaj sobie opinie o tych mobilnych, jakości, stabilności, itd. No i o cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 09:45, Delling napisał:

Na wstępie wspomnę, że takich ludzi jak Ty tępię z zasady. Piszesz to co Ci wpadnie akurat
do głowy i jesteś idealnym wzorcem postępowania wielu polaczków którzy mają się za ekspertów
w każdej dziedzinie.


Zwrot "polaczek" jest naprawdę obraźliwy dla naszego narodu, prosiłbym go nie używać.
===
O sprawie Wiedźmina się nie wypowiem, bo mnie tytuł w sumie nie interesuje, przynajmniej nie w obecnie wydawanej formie (czytaj - czekam na GOTY, itp.).
===
PS. Free Kevin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka wyjątkowość Polskiego gracza? ;P Na całym świecie jak widzę gra sprzedawana jest tylko w edycji premium i kolekcjonerskiej.

http://www.game.co.uk/Games/PC-Games-and-Downloads/Role-Playing/The-Witcher-2-Assassins-of-Kings-Premium-Edition/~r352763/?s=witcher+2

http://www.game.co.uk/Games/PC-Games-and-Downloads/Role-Playing/The-Witcher-2-Assassins-of-Kings-Collectors-Edition/~r352762/?s=witcher+2

A cała afera nie jest w samym DLC tylk ow tym, że CDP zarzekał się jacy to oni cudowni i kochani bo nie będzie DRM, DLC to tylko na bogato i jaka tam rewolucje dla graczy szykuja. Do tego Gram.pl dolozylo swjej winy nakrecajac hype tak ostro, ze pojawialy sie artykuly o tym ile pracy trzeba bylo wlozyc w ten odlew glowy Geralta. A potem bah czar prysł i DRM jest a DLCki zapowiadaja sie nie lepiej niz do innych giera do tego teraz jeszcze bany "za propagowanie piractwa".

Gdyby informacja o tych 50MB była wcześniej, nie byłoby żadnej afery.

A co do ludzi co dostaną grę wcześniej - z jakiej racji macie zacząć grać wcześniej? :P Premiera jest ustalona i tyle. Ja miałem swój WoW: Cataclysm też wcześniej ale nie płakałem, ze nie mogę zacząć grać przed innymi.


Osobiście mam tylko nadzieję, że całe to "pieprzenie" się nad dodatkami typu dobór pudełka, model głowy z mydła czy liczenie zmarszczek na twarzy Geralta, nie odbije się na jakości gry. Bo po takim nakręcaniu ludzi to można tylko hitu się spodziewać (w końcu twórcy są bardziej niż pewni sukcesu :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 12:14, Miliydan napisał:

Witam, zbieramy wszystkie pytania, które do nas macie odnośnie Wiedźmina 2 i w przeciągu
kilku najbliższych dni będziemy na nie odpowiadać :)


To korzystając z okazji mam jedno - czy i jeśli tak to kiedy planujecie zdjęcie DRMa z wersji BOX Wiedźmina 2? W jakiej postaci może się to zdarzyć (patch, aktualizator, nowa edycja BOX)?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia... Chciałem tylko przypomnieć jak bardzo wychwalane przed premierą było DAII - co z tego wyszło większość wie. Czyżby zanosiło się na analogiczną sytuację? Stawiam, że jednak tak i naprawdę nie uważam, aby W2 miał być aż tak wspaniały, epicki oraz niesamowity jak CDPR oraz gram.pl twierdzą... Były podobne zachwyty przed premierą Bulletstorm, a również wyszło jak wyszło. Nakręcanie hype`u, bo gra polska i robiona przez Polaków zrozumiałbym, gdyby końcowy produkt był naprawdę doskonały. To co obserwuję aktualnie zakrawa na kpinę i nic więcej.
Całe szczęście, że już wyleczyłem się z zamówień przedpremierowych na gramie: mniej nerwów oraz kasy wyrzuconej w błoto. ;) Na dodatek Wieśmak 2 mnie w ogóle nie nawilża i nie sądzę, abym nabył go kiedykolwiek nawet w wersji GOTY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 12:14, Miliydan napisał:

Witam, zbieramy wszystkie pytania, które do nas macie odnośnie Wiedźmina 2 i w przeciągu
kilku najbliższych dni będziemy na nie odpowiadać :)


Prosze bardzo:
1. kiedy (i czy w ogole) zostanie wydana latka likwidujaca DRM, skoro podobno chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie sie przed wyciekiem gry przed premiera? Dlaczego klamano w lutym, ze w grze nie bedzie DRM?
2. czy wersja finalna (tzn. ta ktora pojawi sie w pudelku) bedzie pozbawiona problemow z praca pod windowsem 7 (info o problemach z GOLa)?
3. co oznacza, ze gra pelnie mozliwosci rozwinie dopiero na szesciu rdzeniowych procesorach (wg slow pana Gopa)? Czy na mocnej konfiguracji dwurdzeniowej z mocna karta graficzna (np. radon 68xx, 69xx) gra tej "pelni" nie rozwinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 12:14, Miliydan napisał:

Witam, zbieramy wszystkie pytania, które do nas macie odnośnie Wiedźmina 2 i w przeciągu
kilku najbliższych dni będziemy na nie odpowiadać :)

1. Co konkretnie będzie importowane z Wiedźmina pierwszego? Chodzi mi o to czy będzie importowany ekwipunek (szczególnie zbroja, miecze, kasa), doświadczenie, itd.
2. Czy będą jakieś ograniczenia co do instalacji DLC? Słyszałem plotki, że tylko jedno, posiadacze EK dwa, a tymczasem może się już 4 nazbierać (preorder empika + majowe cda).
3. Dołączam się do pytania - kiedy będzie usunięty drm?
4. Dlaczego zamawiający EK będą mogli zagrać dopiero 1 dzień przed premierą skoro gra ma być wysyłana 12 maja? Chyba nie stanowi problemu odblokowanie możliwości wcześniejszej gry skoro i tak czy siak cośtam z internetu trzeba będzie pobrać. Pomijając już fakt, że jaki posiadacz EK chciałby się nią z piratami dzielić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 12:14, Miliydan napisał:

Witam, zbieramy wszystkie pytania, które do nas macie odnośnie Wiedźmina 2 i w przeciągu
kilku najbliższych dni będziemy na nie odpowiadać :)


Mam jeszcze jedno pytanie - czy plakaty z Triss dedykowane do Playboya pojawią się w dystrybucji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to czyli nie jest to jakaś naprawdę zła forma... pociągnięcie 50MB czegoś dodatkowego i rejestracja... i taka mi się tak naprawdę podoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli DRM ma być usunięty w krótkim okresie po oficjalnej premierze gry to moje pytania są bezzasadne, ale jeżeli nie to:
1. Na ilu komputerach naraz może być zainstalowany W2?
2. W jaki sposób sprawdzane będzie, że naraz jest odpalone nie więcej niż 5 kopii aplikacji?
3. Czy istnieje możliwość dezaktywacji aktywacji? Co w przypadku awarii (pad dysku, wirus powodujący przymuszoną reinstalację systemu itp. itd.)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 11:56, Siberian_Husky napisał:

Jaka wyjątkowość Polskiego gracza? ;P Na całym świecie jak widzę gra sprzedawana jest
tylko w edycji premium i kolekcjonerskiej.

na gram.pl zawsze pisza, ze tylko u nich jest to i tamto, ale caly swiat ma to samo hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 12:14, Miliydan napisał:

Witam, zbieramy wszystkie pytania, które do nas macie odnośnie Wiedźmina 2 i w przeciągu
kilku najbliższych dni będziemy na nie odpowiadać :)


z innej beczki: jak można zdobyć koszulkę W2- taką jaką miał Tomek Gop na prezentacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahahaha. kupujecie gry i jeszcze macie sapy. narzekacie na 50mb? o co chodzi?
ja mam dla tych co mają bóle propozycję.
Sprzedajcie komputery, przestańcie grać w gry i weźcie się [m] za robotę.
Dziękuję dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 14:39, Olas84 napisał:

hahahaha. kupujecie gry i jeszcze macie sapy. narzekacie na 50mb? o co chodzi?
ja mam dla tych co mają bóle propozycję.
Sprzedajcie komputery, przestańcie grać w gry i weźcie się [m] za robotę.
Dziękuję dobranoc



<facepalm>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 12:49, heyboy napisał:

1. Co konkretnie będzie importowane z Wiedźmina pierwszego? Chodzi mi o to czy będzie
importowany ekwipunek (szczególnie zbroja, miecze, kasa), doświadczenie, itd.


http://polygamia.pl/Polygamia/12,95387,9311544,PTV_Live__Zadajemy_Wasze_pytania_o_Wiedzmina_2.html?bo=1

Filmik 3, czas pytania: 3m 54s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 11:34, de99ial napisał:

Mam konkretny powód - nie traktuje się mnie uczciwie. I bije to w moją wolność.


Masz wolność. Kupujesz, albo nie.

Dnia 15.04.2011 o 11:34, de99ial napisał:

Może tak, może nie. Ja nie polecę.


Twoja wola. Ja polecę. Prawdopodobnie.

Dnia 15.04.2011 o 11:34, de99ial napisał:

Trzeba zacząć od czegoś aby do czegoś dojść. Jest takie przysłowie - nie od razu Rzym
zbudowano. Przypuszczam, że zaczęło się od jakiejś jednej cegły.


W przypadku DRM-ów cegła będzie tylko jedna. Zdecydowana większość i tak grę kupi, z DRM czy bez, bo po prostu chce zagrać. IMO odmawianie sobie gry ze względu na jej zabezpieczenia, to jak nie kupić roweru, bo żeby pojeździć najpierw trzeba napompować koła i zdjąć blokadę...

Dnia 15.04.2011 o 11:34, de99ial napisał:

Dlatego swoje gadanie popieram czynem - głosuje moim portfelem. Tyle mogę - reszta nie
zależy ode mnie. Ale może inni zrobią podobnie? Przykład trzeba dawać.


Kijem Wisły nie zawrócisz.

Dnia 15.04.2011 o 11:34, de99ial napisał:

No to zdziwiłbyś się ilu ja znam takich co mają dobre kompy a nie mają dostępu do sieci
w domu.


Dziwni ludzie jacyś. Kiedyś byłem uzależniony od kompa, teraz jestem raczej od internetu.

Dnia 15.04.2011 o 11:34, de99ial napisał:

Kurde... Mieszkam w Lublinie więc nie mów mi jak jest źle a jak źle nie jest, OK? Mobilne
internety... daj spokój, Ty to na poważnie napisałeś?


Dla ludzi, którzy mogą mieć tylko bardzo wolne i bardzo drogie łącza? Raczej tak. Może jakiś głupi jestem, ale widzę że za 57 zł miesięcznie można mieć nie-taką-złą ofertę (oczywiście do grania takie coś się nie nadaje, ale do ściągnięcia tych 50 Mb?).

Dnia 15.04.2011 o 11:34, de99ial napisał:

Poczytaj sobie opinie o tych mobilnych,
jakości, stabilności, itd. No i o cenach.


Nie jest tak źle jak było jeszcze parę lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować