Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony odkupuje winy - miesiąc subskrypcji PlayStation Plus i inne bonusy za darmo dla wszystkich użytkowników!

41 postów w tym temacie

Michał Ostasz

Firma Sony szykuje się do powrotu do działania usługi PlayStation Network. W dodatku chce ona udobruchać wszystkich jej użytkowników, którzy mogli stracić do niej zaufanie po wycieku ich prywatnych danych do sieci.

Przeczytaj cały tekst "Sony odkupuje winy - miesiąc subskrypcji PlayStation Plus i inne bonusy za darmo dla wszystkich użytkowników!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli stało się tak, jak pisałem już dobrych kilka dni temu. PSN+ dla wszystkich na miesiąc to najłatwiejsze (i najtańsze) rozwiązanie dla Sony, które i tak zmaga się w ostatnim czasie z wieloma problemami. A poza tym to również szansa na dodatkowy zarobek - w końcu na pewno jakiś odsetek użytkowników zdecyduje się na przedłużenie abonamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łaski nie robią chociaż darmowy miesiąc to i tak według mnie za mało za takie przeboje z PSN.

"W dodatku nasza sieć będzie teraz znacznie lepiej strzeżona..." - hakerzy lubią wyzwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli na miesiac mozna za free pograc w dostepne minis i klasyki ps one, ktore i tak po tym miesiacu wygasną ;/
trzeba bedzie w to grac na "okrągły zegar" ......żeby się nachapać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla osoby ktora nie korzystala z PSN+ takie nagrody to obelga za wyciek moich danych osobowych i kart kredytowych, niech sobie to zadośćuczynienie wsadza ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Od razu mówię, że z PS3 nie posiadam, tym samym Sony żadnych moich danych nie posiada (chyba, że je od kogoś odkupiła). Niemniej jednak, jeśli większość moich danych, włącznie z numerami kart wyciekłoby i wpadło w... "niepowołane ręce" przez lenistwo czy głupotę jakieś cholernej, badziewiarskiej firmy pokroju Sony, a później - w ramach *zadośćuczynienia* - daliby mi miesięczną wolniznę od abonamentu w jakiejś ich idiotycznej usłudze to najchętniej rozje***bym kilka głów.

Ale jako, że PS3 nie mam, to nie moja sprawa. Pozdrawiam serdecznie użytkowników tej jakże cudownej, wspaniałej, rewelacyjnej i pierwszorzędnej konsoli - jaką niewątpliwie jest - Sony Play Station 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi wszystko jedno czy dostane coś w zamian czy nie. Mam PS3 ale nie płacze jak nie ma na nim internetu. Wykradli moje dane? A niech sobie je wezmą, co im z moich danych jak do PSN żadnych kart kredytowych nie miałem podpiętych? Cała ta afera mi zwisa, lekko mówiąc. Dalej będę grał w wolnych chwilach na PS3, ale PCta i tak nikt nigdy nie przebije. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 13:01, Bartaz napisał:

Hmm... Od razu mówię, że z PS3 nie posiadam, tym samym Sony żadnych moich danych nie
posiada (chyba, że je od kogoś odkupiła). Niemniej jednak, jeśli większość moich danych,
włącznie z numerami kart wyciekłoby i wpadło w... "niepowołane ręce" przez lenistwo czy
głupotę jakieś cholernej, badziewiarskiej firmy pokroju Sony, a później - w ramach *zadośćuczynienia*
- daliby mi miesięczną wolniznę od abonamentu w jakiejś ich idiotycznej usłudze to najchętniej
rozje***bym kilka głów.


Krótko: s*** happens. To mogło się przydarzyć każdemu, trafiło na Sony. Tylko zastanawia mnie jedno: gdyby dane wyciekły od Microsoftu - afera byłaby jeszcze większa, ale co, gdyby dopuścili do tego "ci dobrzy", czyli Valve (Steam) czy Apple (iStore)?

Dlatego ja bez zbędnej spinki zablokowałem kartę, w wolnej chwili podskoczę do banku z wnioskiem o wystawienie nowej (przy okazji złożę reklamację, w następstwie której otrzymam zwrot kosztów - w BZ WBK wiedzą o wycieku i już w środę zalecali blokowanie kart), a przy tym na bieżąco monitoruję kolejne doniesienia. Aktualnie klepię moją magisterkę, więc i tak nie korzystałbym z PSN-u, aczkolwiek jestem w stanie zrozumieć frustrację osób odciętych przez tak długi czas od gry w sieci. Chociaż może to dobry moment na nadrobienie zaległości w singlu? ;)

Inna sprawa, że Skynet i tak przejmie nad nami kontrolę. Pozostaje tylko jedno pytanie - kiedy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w związku z całą tą "aferą" nie poniosłem żadnych strat, a wręcz przeciwnie, uzyskałem dostęp do PSN+. Nie mówię, że jest to usługa tak dobra jak XBOX Live, ale możliwość "wybadania" jej za free przez miesiąc jest dla mnie korzystna. A osoby które nie mają PS3 a najgłośniej krzyczą są po prostu zazdrośni, że 77 milionów użytkowników PlayStation mimo nie poniesionych realnie strat (ile osób padło tak na prawdę ofiarą ataku? ta liczba w porównaniu z 77 mln to nic, coś jakby trafić w totka) dostało taki "prezent". Oczywiście dane są wciąż w rękach hakerów i mogą być jeszcze wykorzystane, ale Sony już (z poślizgiem) poinformowało swoich klientów. To w ich gestii leży teraz bezpieczeństwo swoich kart i pieniędzy (prawdą jest, że Sony nie upilnowało tych danych). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to w końcu przetestuję sobie to PS+, może nawet później kupię. A zauważyliście mały haczyk? Przecież jeśli pobierzesz grę z PS+ to po wygaśnięciu subskrypcji, twoja gra też "wygasa". Czy może Sony z tego miesiąca da gry na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spayki nie, to nie mogło się przydarzyć MS czy innym firmom. Sorry, ale przechowywanie danych w plikach tekstowych? Może 15 lat temu to ok (gdy liczył się każdy skrawek pamięci), ale nie teraz w dobie potężnych baz danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale sami hejterzy i kozaki na tym forum, co by to nie zrobili komuś z sony itp...łohoho, a ja powiem tyle, że sony to tak wielka korporacja z taką kasą, że gdyby ktoś z sony sobie zażyczył to wziął by wlazł do waszego domu wyruchał wam psa/matke/zone/kochanke a i tak byscie nic nie mogli zrobic...ja tylko czekam jak hakerzy zaatakują cos pokroku facebooka zobaczymy co wtedy wszyscy powiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować