Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Optimus spłacił milionową pożyczkę

37 postów w tym temacie

Ajajaj - wy nie rozumiecie :P Po to tutaj to opublikowali, aby wywołać zamierzony ruch na giełdzie :P Premiera Wieśka tuż tuż . . .BIZNES !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się ciesze że takie ciekawostki się pojawiają. Zgaduje że owy dług został zaciągnięty do produkcji Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla [zaznaczam] rozgarniętego gracza, w wieku przekraczającym 16 lat, który potrafi wyciągać wnioski z różnych faktów i miał kiedykolwiek jakiś kredyt (czy to u kolegi, rodziców, a nawet banku co się zdarza) może wywnioskować tutaj wręcz chłopską logiką, że skoro Optimus aka CDProjekt nie ma teraz już kredytu, ma czysty zysk, który może przeznaczyć na inne cele: czy to kupno/utworzenie nowego oddziału firmy zajmującego się developingiem nowych gier - tutaj nowe opcje:

Wiedźmin 3
Przywrócenie projektów:
Wiedźmin na konsole
czy
Ta strzelanka czy tam inna gra, która powstała, ale ostatecznie projekt zamknięto.

Nieistotne, $$=nowe siły przerobowe=nowe gry lub projekty=interes się kręci zarówno dla CDP jak i graczy (w przypadku gdy takowe plany się potwierdzą).

Myślcie trochę o postowicze z bożej łaski, a nie trzaskacie w te klawiatury co wam do łba przyjdzie, jaki lament to już napisać trzeba.

Co z tego, że komercja? To lepiej by gram i CDP były małymi firemkami/oddziałami, które zarabiają na reklamach ze stron co tylko by dawało góra na utrzymanie serwera/listę płac? W jakim świecie wy żyjecie? Źródło forsy nie kończy się na rodzicach dających wam 20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że opublikowaliśmy tego newsa tylko i wyłącznie po to, by akcje Optimusa szły w górę napełniając pieniędzmi kieszenie ich właścicieli, a Wiedźmin 2 sprzedał się w trylionowym nakładzie zapewniając newsmanom na gramie dziwnym cudem nowe Jaguary i trzecią willę. ;)

A na poważnie to informujemy już od jakiegoś czasu na bieżąco o poczynaniach giełdowych Optimusa (tak, to jest właśnie CD Projekt) oraz City Interactive, bo jest to jednak temat, który niektórych interesuje. Dodatkowo news umieszczony jest w kategorii "ciekawostka". ;)

Dla zainteresowanych tematem -> http://www.gram.pl/newsroom.asp?tag=optimus&te=9AzgG,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech mnie, Optimus spłacił pożyczkę! To teraz proszę o podobne artykuły nt. kredytów zaciągniętych przez Ubisoft, Activision, EA Games, Microsoft, Sony, Capcom, Square Enix, Take Two, THQ, Konami, Segę, Warner Bros, Valve, Nintendo, People Can Fly (polska marka!), City Interactive (też polska marka!)...itd. I dorzućcie jeszcze miesięczne przychody każdej z tych firm.

Ja wiem że każdy orze jak może ale czy to nie jest popadanie w przesadę? Bo jakiego gracza w ogóle to obchodzi że jakaś tam firma spłaciła pożyczkę?! Najpierw 20 newsów dotyczących wymagań Wiedźmina (od twórców gry, od dystrybutora, od Krysi z gazowni, od wujka Google, od cioci Wikipedii, od chomika Boo, od Elminstera, od Anonymous, od Władysława Jagiełły, od piratów którzy mają ten tytuł jeszcze zanim go skończono, od UEFA, od PZPN, od Thralla, od Jainy Proudmoore, od Mario, od Linka, od Jacka Sparrowa, od Kerrigan, od księcia Persji i od Jima Raynora) a teraz jeszcze to.

Teraz tylko czekać na news że już tylko tydzień do premiery Wiedźmina 2. A potem że 6 dni. Kolejny że już tylko 5 dni...itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff, wczoraj jeszcze siedziałem ze znajomymi i zastanawialiśmy się czy Optimus spłacił pożyczkę.
Dobrze, że wszystko skończyło się dobrze!

a tak serio:
WTF?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NintendoPassion, optimus nie spłacił pożyczki bankowi tylko innej spółce.

Nawiasem mówiąc, powyższy news należy, z biznesowego punktu widzenia, do tych złych wiadomości (dla spółki i dla inwestorów). Gracze, czyli ludzie czytające tego niusa powinni mieć to gdzieś komu optimus (CDP) wisi pieniądze, p. Jakubasowi, czy aktualnemu udziałowcowi spółki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 18:07, Swahveck napisał:

NintendoPassion, optimus nie spłacił pożyczki bankowi tylko innej spółce.

Nawiasem mówiąc, powyższy news należy, z biznesowego punktu widzenia, do tych złych wiadomości (dla spółki i dla inwestorów). Gracze, czyli ludzie czytające tego niusa powinni mieć to gdzieś komu optimus (CDP) wisi pieniądze, p. Jakubasowi, czy aktualnemu udziałowcowi spółki.


Z biznesowego punktu widzenia to akurat dobry news, bo CDP "wisi" teraz swoim, a nie "obcym". Gracze, którzy są zainteresowani tym, jakie gry wyjdą w najbliższym czasie, a jakie nie i dlaczego, raczej powinni interesować się takimi newsami, bo od czasu, gdy na zrobienie dużej, rozbudowanej i efektownej gry są potrzebne (duże) pieniądze z zewnątrz (czyt. od inwestora, którym dzięki giełdzie każdy może sie stać), to szybciej i więcej informacji o planach wydawniczych można znaleźć w komunikatach espi i na forach giełdowych, niż w serwisach branżowych.

A tak w ogóle, to tu nie ma żadnego konfliktu na linii gracze-inwestorzy (którzy często też są graczami komputerowymi/konsolowymi), bo wszyscy są po tej samej stronie i wszyscy mają ten sam cel, jak najwięcej jak najlepszych gier, czego sobie i wam wszystkim życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w jakim celu news zostal zamieszczony. To nie jest chyba kolejna ukryta reklama Wiedźmina 2 ? Ja sie juz boje lodowki otworzyc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to lepiej taki news niż następny news z cyklu "Kolejne trzy piksele z Wiedźmina ujawnione!!!!!!". Jako ciekawostka to dosyć fajny news, taki trochę odmienny. Oprócz tego, że zajął mi czas, a nie dał zbyt wiele to nic do niego nie mam. Ale na pewno kogoś to zainteresuję bardziej niż mnie, więc ja tam nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

karvaialka, jeżeli ktoś traci zdolność kredytową to emituje akcje albo bierze pieniądze od akcjonariuszy. Jeżeli akcjonariusze pożyczają swojej spółce pieniądze to znaczy że jest ona w złej kondycji (na tyle złej, że wolą sami pożyczyć niż iść do banku, co jest mniej korzystne chociażby z podatkowego punktu widzenia, vide cienka kapitalizacja). W ogóle to się zdecyduj, pożyczanie pieniędzy od inwestora to jest pożyczanie od swoich czy z zewnątrz?

Skoro komentowany news jest na miejscu, to dlaczego nie pisze się tutaj o biznesowej sytuacji prawdziwych kolosów? acti? vivendi?

Jeżeli ktoś z forumowiczów gra na giełdzie to polecam akcje optimusa, zwłaszcza jeżeli zamierza je kupić półtora roku temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie dacie informacji o cenach akcji City Interactive które są w porównaniu do Optimusa kosmicznie większe obecny poziom to 30,25 zł za akcję, faktem jest że podczas ostatniego notowania straciła firma na wartości jednej akcji 1,79% lecz w ciągu roku zyskała ponad 572,49% na wartości nie wierzycie to sprawdźcie sami http://www.gpw.pl/karta_spolki/PLCTINT00018/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

twardy90, masz rację - obie spółki są niewyobrażalnie przewartościowane. Korekta będzie większa niż na spółkach surowcowych, i to pewnie szybciej (myślę że niedługo po premierze W2 polecą optimus i city).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować