Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Chyba tak. Ale strażnik Salvatore''a (Mason bodajże) jest do nich znacznie bardziej przywiązany niż właściciel tych z Golgoty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:32, Karharot napisał:

Chyba tak. Ale strażnik Salvatore''a (Mason bodajże) jest do nich znacznie bardziej przywiązany
niż właściciel tych z Golgoty:)


No niewątpliwie. ;) Niemniej jednak rodzina Salvatore nie należy do tych "dobrych" w grze, więc jeżeli gramy pozytywnym bohaterem, to można ich utłuc. :) Pistolety laserowe to żadna przeszkoda, wystarczy Metal Armor Mark II i po problemie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:34, ksiezniczkaAnia napisał:

A nie wiesz czy warto zrobić mieszankę dyplomaty i strzelca. Wypali coś takiego ? Cha - 6 będzie
miała znaczący wpływ na rozmowy, czy bardziej zależą one od Int ?


Praktycznie każda kombinacja w tej grze wypala. Jest tyle sposobów gry i możliwości, że nie ma się co obawiać. Od inteligencji zależy liczba wariantów do wyboru podczas rozmowy, ale z tego co pamiętam, to charyzma również daje parę dodatkowych możliwości, jednak obniżając ją nie stracimy jakoś kolosalnie dużo z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:34, ksiezniczkaAnia napisał:

A nie wiesz czy warto zrobić mieszankę dyplomaty i strzelca. Wypali coś takiego ? Cha - 6 będzie
miała znaczący wpływ na rozmowy, czy bardziej zależą one od Int ?



6 powinno wystarczyć jak ci zabraknie zawsze możesz wziąśc 2 mentaty zaraz przed rozmową, po za tym możesz użyć okularów przeciw słonecznych(mając je zaekwipowane jak broń dają +1 charyzmy). Inteligencja się przydaje na ogół około 8 wystarczy(w grze są tylko 2 czy 3 dialogi wymagające INT 10 ale i tak nic nie daja dodatkowo), pożna miec troche mniej i używać mentat''ów przed ważniejszymi rozmowami wymagjącymi dużej INT.

A postać powinna dobrze sobie radzić, ja prawie zawsze gram hybrydą snajpera i dyplomaty z dużą INT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 17:06, Zakharov napisał:

6 powinno wystarczyć jak ci zabraknie zawsze możesz wziąśc 2 mentaty zaraz przed rozmową, po
za tym możesz użyć okularów przeciw słonecznych(mając je zaekwipowane jak broń dają +1 charyzmy).
Inteligencja się przydaje na ogół około 8 wystarczy(w grze są tylko 2 czy 3 dialogi wymagające
INT 10 ale i tak nic nie daja dodatkowo), pożna miec troche mniej i używać mentat''ów przed
ważniejszymi rozmowami wymagjącymi dużej INT.


Ale pamiętaj też, że im wyższa inteligencja tym więcej punktów do rozdziału pomiędzy skille na każdym poziomie, a Mentatsy z tego co pamiętam, tego nie zapewniają. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:34, ksiezniczkaAnia napisał:

A nie wiesz czy warto zrobić mieszankę dyplomaty i strzelca. Wypali coś takiego ? Cha - 6 będzie
miała znaczący wpływ na rozmowy, czy bardziej zależą one od Int ?


Dyplomaty i strzelca?? Wydaje mi się że to właśnie jest najlepsze rozwiązanie. Ja stworzyłem postać jaką opisywałem wcześniej, ale dopiero potem to przemyślałem, przeczytałęm kilka poradników, i wydaje mi się, że najlepsza by była taka mniej więcej postać:
S=5(z modułem i APA raczej problemu nie będzie, we wcześniejszej fazie gry siła się średnio przydaje
P=7
E=2
C=6(+okularaki+perk Przyciągająca osobowość+moduł ew +perk Przyrost charyzmy)
I=7(+moduł +perk)
A=8
L=7(+zeta skan w NRC+moduł)

Miałem teraz małe problemy z napisaniem cech tej postaci, z powodu braku punktów do rozdysponowania:) Aha i przy tworzeniu KONIECZNIE trzeba wziąść perk "Gifted" (Zdolniacha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 17:55, Karharot napisał:

Nie może, tego typu akcje muszą być wykonane przez główną postać.

Uuuu to źle. W takim razie nie wiem czy da rade zrobić dobrego strzelca dyplomatę i naukowca. Chciałam zrobić w grze wszystko, a jak widać trzeba z czegoś zrezygnować. Ale nauka chyba nie przydaje się aż tak często. Z tego co pamiętam to tylko w kilku przypadkach trzeba mieć wysoką. Jak się zdobywa mózg do robota, jak się tworzy robota i gdzieś tam jeszcze :P Ale dawno nie grałam i mogę nie pamiętać dokładnie... Często przydaje się wysoka nauka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 19:39, Matizk12 napisał:

L=7(+zeta skan w NRC+moduł)


Moim zdaniem za dużo. Wystarczy 3. I można go w czasie gry zwiększyć do 10.
U mnie zawsze działa:
Zeta skan = 5
Perk 6
Spotkanie z "psem z kulawą nogą" - spada do dwóch, ale po zabiciu psa rośnie do 10. Nie wiem czy to błąd, czy tak ma być. Raczej konieczne jest wybranie perka L+1 zęby zadziałało.

PS. moduł zwiększający szczęście? Chyba w tym pomyliło się z percepcją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 00:13, ksiezniczkaAnia napisał:

> Zeta skan = 5

Jak to robisz i na jakiej wersji ?


Wydanie ekstra klasyka - wersja polska.
"Zeta skan = 5" to miało oznaczać że po skanie podnosi się z 3 na 5 , czyli rośnie o +2". Tak dla ścisłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 00:11, Lucek napisał:

PS. moduł zwiększający szczęście? Chyba w tym pomyliło się z percepcją


No, masz racje, mała pomyłka. A tak co do tego psa, to ja na przykład gram już któryś raz w Fallouta i jescze nigdy go nie spotkałem, więc raczej nie tak ciekawie z tym szczęściem. Ja też gram na wydaniuu z Ekstra Klasyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 19:46, Grizzly. napisał:

Widze że zaczeliście też o tym psie z kulawą nogą, to go da się zabić ? Za każdym razem jak mi się trafił to musiałem wczytać poprzedniego save''a .

Jego HP to 750, więcej statów dałem kilka postów wyżej (pod tym względem jest chyba drugą postacią w grze z największą ilością HP, pierwszą, wiadomo - Frank 999 HP). Czemu wczytywałeś? Odp.: Możliwe, że aktywowały się "bonusy", które są związane z tym questem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 20:25, Vormulac napisał:

> Widze że zaczeliście też o tym psie z kulawą nogą, to go da się zabić ? Za każdym razem
jak mi się trafił to musiałem wczytać poprzedniego save''a .
Jego HP to 750, więcej statów dałem kilka postów wyżej (pod tym względem jest chyba drugą postacią
w grze z największą ilością HP, pierwszą, wiadomo - Frank 999 HP). Czemu wczytywałeś? Odp.:
Możliwe, że aktywowały się "bonusy", które są związane z tym questem. :)


To to był quest ? Jakie były bonusy z tym questem ? Ja myślałem że to jest najzłośliwsza rzecz w tej grze, kolega jeszcze mi powiedział że ten pies zmniejsza szczęście.
PS. Jak zabiliście tego Franka, ja miałem z nim olbrzymi problem. Nie znalazłem karty prezydenckiej więc działka rozwaliłem przed walką z Frankiem a samego franka było mi trudno rozwalić. NPC wogóle w tym mi nie chcieli pomagać (i tu mnie wkórza ta gra, te bugi że np. Marcus podczas bitwy sobie chodzi z miejsca do miejsca.) Więc rozwaliłem go strzelając po nogach, to go spowolniło, i nie mógł mi nic zrobić tym szponem :) I nie wiem czemu ale gauss rifle był mało skuteczny, wolałem bronie plazmowe i laserowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 20:34, Grizzly. napisał:

PS. Jak zabiliście tego Franka, ja miałem z nim olbrzymi problem.


Tak powinno być w końcu to finałowy Boss.

Dnia 18.05.2007 o 20:34, Grizzly. napisał:

Nie znalazłem karty prezydenckiej


Ma ją prezydent:) Oprócz tego jeśli twoja postać ma wysoką retorykę to możesz przekonać żołnierzy enklawy którzy stoją niedaleko aby przyłączyli się do walki z Frankiem, jeśli jednocześnie przekonasz ich i przeprogramujesz wierzyczki to Frank może zginąć bez jednego strzału z twojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować