Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Tzn. ja uznaje to za taki quest, no mini-quest.. przecież nie każdemu jest pisane zobaczyć to spotkanie losowe. :) Co do Franka to kartę ma albo prezydent albo vice - można ukraść i powinna raczej być przy ścierwie jakie z nich zostaje po pokazaniu im z bliska aktualnie wybraną giwerę. :) Wtedy same wieżyczki starczą na obniżenie do około 500-600 HP (nie licząc krytyków). Co do NPC to można książki o tym pisać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o tym psie ? Jakie są z nim związane bonusy ? Czy gdybym nic nie robił to on by dokońca gry za mną łaził ? Czy to prawda że on obniża szczęście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

karta to nie problem, starczy podłożyć prezydentowi przy pomocy kradzieży (inżynieria wsteczna? ;) tykającą bombę do "kieszeni" ew użyć superstimpaków i uciąć sobie drzemkę. W sumie można też przekonać pewnego naukowca do wybycia wszystkich poza frankiem i tym odziałem przed nim, ale nie wiem czy na prezydenta też to działa.
do samego franka o ile dobrze pamiętam strzelałem z baazoki, co przy wspomaganiu działkami dało świetne efekty (ponoć można też przekonać sierżanta który stoi pomieszczenie przed frankiem żeby nam pomógł go załatwić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 20:52, sig. napisał:

(ponoć można też przekonać sierżanta który stoi pomieszczenie przed frankiem
żeby nam pomógł go załatwić)


Można, ale raczej dużo oni nie zdziałają. Tyle, że odwrócą uwagę. Pamiętam że jak przechodziłem F2, to mimo posiadania karty od prezydenta, nie mogłem zmusić do kooperacji wieżyczek. A Franka rozwaliłem z Bozara:) To był mój pierwszy wielki crpg w jaki grałem po kupnie komputera i korzystałem z jakiejś badziewiastej solucji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To Ci powinno pomóc. Opis co i jak, wraz z tym jak wykorzystać bug w grze. :)

(Pariahs): You find an area strewn with corpses. Guess they got unlucky somehow. Hanging around is a strange dog... who''ll start following you if you fail a LK check (there''s a new one every 10 seconds). This is the pariah dog, who will give you a Jinxed special perk (I can only assume that it does the same thing as the trait; whether they are cumulative is anyone''s guess), and lower your Luck to 1. What''s more, the dog takes up one of your NPC slots. Yipes! To get rid of the dog you must kill it, and it has 750 HP. If you can''t afford to waste the ammo, but have access to the Sierra Army Depot, go to the second level there and put the dog on the electric floor. Die, mongrel, die! If you''re evil you can take the dog to the organ extraction chamber and use it twice on the dog to kill it (which will net you 2 Human Brains (!) and -200 karma). If you kill the dog your LK returns to normal, you lose the Jinxed perk, and the dog will show up again on the Pariahs map (this is probably a bug).
------
Some would say the Pariahs encounter isn''t so bad, because there''s a bug you may be able to exploit to raise your Luck. There are no guarantees, but as far as I can tell this is how it works: 1) The bug doesn''t have anything to do with being able to find the pariah dog in the first place, or how to approach/kill it, rather it''s related to how the game keeps track of and modifies (or fails to modify) your stats. 2) To profit from the bug your original Luck must have been 5 or less. If it was 5 you must not have increased it to more than 6 (i.e. by taking the Gain Luck perk or the SF zeta scan), but raising your Luck from 4 to 7 does allow you to gain more Luck. 3) The bug triggers when your Luck has been raised from its initial value by getting Gain Luck and/or a zeta scan before the dog joins you. Although you get the Jinxed perk your Luck doesn''t go to 1, and when you kill the dog your LK increases above its current value. 4) The increase in Luck is equal to your current LK minus one; e.g. it will go from 4 to 7, or from 6 or more to 10. 5) If your original Luck was 6 or higher the first part of the bug may still trigger - not losing any Luck - but you don''t gain anything, either. 6) Returning to pick the dog up and kill it again works just the same, with your improved Luck as your new "original" value. 7) This stunt doesn''t always work (and it''s not so much that I don''t know why it doesn''t as that I don''t know how it does). The best way to go about exploiting this bug would probably be to start with LK 4, play until you run into the dog (making sure you don''t get to level 12 first and miss out on getting Better Criticals at level 9), give it the slip and get the zeta scan in NCR, then return to the dog and raise your LK to 10. A slightly more complicated plan would be to start with LK 1, get the zeta scan and let the dog raise it to 5, then get Gain Luck and trigger the bug again for LK 10 - basically you get three stat points in exchange for one perk, but this interferes with getting Better Criticals.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej mieć Cha - 7 a Wyt - 5 czy obie mieć na 6 ?? Postać ma być w sumie strzelająca, z nutką dyplomacji ( jeden skill to speech ). Nie wiem czy dając Wyt na 5 nie obniże sobie za bardzo końcowej liczby pkt wytrzymałości. Nie wiem też czy będzie znacząca różnica pomiędzy Cha 6 a 7 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź nieco niższą Wytrzymałość - nie jest aż tak kluczowa, natomiast Charyzma jest dla postaci o profilu dyplomatycznym raczej istotna. Tak naprawdę o ile nie zamieżasz na siłę twożyć postaci do walki w zwarciu to możesz sobie nawet pozwolić na obniżenie Wytrzymałości aż do 4, ale to już twoja decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc bardziej nastawiam się na strzelanie :) Nie wiecie ile daje wytrzymałość o oczko wyżej, punktów wytrzymałości co level ? ( trochę skomplikowane, ale chyba zrozumiałe :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bij mrówki i skorpiony, zbieraj przedmioty. Otwórz zamknięte drzwi umiejętnością Lockpick (Otwieranie zamków), a kolejne wrota wysadź dynamitem. Na końcu walcz z jednym z mieszkańców wioski, lub wyperswaduj mu ten pomysł (zależy od poziomu umiejętności Speech [w polskiej wersji to będzie chyba Retoryka?]). W razie problemów daj znać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na starcie PŻ są generowane według systemu -> PŻ = 15 + (2 x Wytrzymałość) + Siła.
Podczas awansów jest to -> 3 + Wytrzymałość/2 (zaokrąglone w dół)Także o ile nie planujesz później wziąć perka +1 do Wytrzymałości, lepiej jest wziąć parzystą liczbę pkt Wytrzymałości bo inaczej jeden punkt będzie po prostu zmarnowany. Tak czy siak 2 dodatkowe pkt Wytrzymałości to tylko 1 dodatkowy PŻ na level więc nie wydaje mi się żeby była to aż tak ważna cecha, jeśli bardzo zależy ci na PŻ lepiej weź perka "Life Giver" na 12 poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób żeby na 100% i szybko spotkać tego psa nieszczęścia ( tego pechowca :)) Podobno jak go się zabije to szczęście o 3 podskakuje. Potem podobno można go znowu spotkać jak się jeszcze raz wejdzie do tej lokacji. Znowu go zabić i znowu szczęście podskakuje. Czy może w wersji z pathem już to nie działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 02:55, ksiezniczkaAnia napisał:

Jest jakiś sposób żeby na 100% i szybko spotkać tego psa nieszczęścia ( tego pechowca :)) Podobno
jak go się zabije to szczęście o 3 podskakuje. Potem podobno można go znowu spotkać jak się
jeszcze raz wejdzie do tej lokacji. Znowu go zabić i znowu szczęście podskakuje. Czy może w
wersji z pathem już to nie działa ?



szczescie - owszem, podskakuje - problem polega na tym, ze jak sie przylaczy to najpierw spadnie do 1. No i o ile dobrze pamietam, to szczescie nie wroci do swego pierwotnego poziomu.

No i nie ma sposobu, zeby na 100% spotkac psa - jest to losowa lokacja i to czy wogole go sptkasz zalezy od wielu czynnikkow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 12:27, Iras. napisał:

szczescie - owszem, podskakuje - problem polega na tym, ze jak sie przylaczy to najpierw spadnie
do 1. No i o ile dobrze pamietam, to szczescie nie wroci do swego pierwotnego poziomu.


Do poprzdniego nie wróci, tylko podskoczy oczko wyżej :P Po przyłączeniu spada, jak zabijesz psa wzrasta wyżej niż miałeś. Nie wiem tylko w której wersji tak było, ale był to dobry sposób na podwyżeszeniu sobie szczęścia, ponieważ psa można było po zabiciu spotkać raz jeszcze i znów go zabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to psa przynoszącego pecha praktycznie nie dało sie zabić... Strzelałem z bozara z 30 razy i lekko ranny był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem parę postów wstecz i ciekawy jestem czy dobrze zrozumiałem że Cha nie jest aż tak bardzo istotna nawet dla postaci dyplomatycznych. Ilość opcji dialogowych jest chyba zależna od Int, a przebieg rozmowy od wysokości speecha. To co nam daje Cha, oprócz większej ilości NPC do przyłączenia ?
Albo inaczej : czy mając Int na 8 i Cha 4 ( tag skill "speech ) jest coś czego nie uda nam się zrobić ? Czy takie staty w jakimś momencie nas ograniczą w rozmowie albo w jakimś zadaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2007 o 23:22, hehe napisał:

Albo inaczej : czy mając Int na 8 i Cha 4 ( tag skill "speech ) jest coś czego nie uda nam
się zrobić ? Czy takie staty w jakimś momencie nas ograniczą w rozmowie albo w jakimś zadaniu
?

Dawno grałem, ale do jakiegoś gangu nie przyjmowano z niską charyzmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niektórych wypadkach w rozmowach i przy questach jest próg wymaganej Charyzmy, jeśli masz ją zbyt niską rozmówca reaguje na ciebie negatywnie i może ci czegoś nie powiedzieć lub czegoś nie dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować