Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

>Follaucie. FALLOUCIE!

Dnia 21.04.2007 o 17:28, Amistan napisał:

Równie dobrze podobałby
mi się Fallout FPS, albo jak w Morrowindzie :-P (choć wiem że niniejszym zostanę tu wyklęty
od czci i wiary).
Dla mnie najważniejszy jest świat przedstawiony, interakcje, dialogi, fabuła i wielość wątków
oraz postaci.
No i kolor, taka ogólna tonacja. Fallout jest dla mnie taki żółto-brązowy. Beżowy trochę. Zardzewiały
i pustynny.


Na klimat Fallouta niewątpliwie ma wpływ również to, że akcja jest pokazana w rzucie izometrycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 17:28, Amistan napisał:

> Ale czy ruiny Fallouta wyglądają jak dzisiejsze budynki? No wiesz mnie się wydawało, że
w Falloucie
> klimat pochodzi raczej z lat 40'' i 50'' dwudziestego wieku ;/ spójrz na samochody (wraki,

> ale jednak) przypominają dzisiejsze samochody? Albo chociaż concepty? Nie wydaje mi się.


Masz rację, fakt, chociaż myslę że oglądając na ekranie wrak BMW lub Fiata Bravo sprzed 100
lat ;-) będę się czuł podobnie jak oglądając starego Chryslera lub Cadillaca.
Chociaż wraki Maluchów i Polonezów na jakichś starożytnych złomowiskach dodałyby kolorytu
;-)
Z drugiej strony dziś mamy w sumie to samo na parkingach.
A czy dzisiejsze budynki są aż tak różne od tych sprzed 50-ciu lat? Niektóre może tak, ale
w większości to ludzie mieszkają wciąż w podobnych domach. A już nie wiem czym mogłaby różnić
się ruina domu dzisiejszego i takiego sprzed 50-ciu lat. Poza tym to co widzieliśmy w grze
to w większości budynki budowane lub odnawiane już przez mieszkańców żyjących tam.

Ale widać wyraźnie że Fallout odwołuje się do Mad Maxa. Dla mnie każda gra w tej rzeczywistości
będzie wyglądać podobnie.
A co do gier turowych - nie mam nic przeciwko. Po prostu dla mnie akurat to nie jest decydujące
o klimacie gry. Jak dla mnie równie dobrze mogłaby być jak i nie. Tak samo jak widok z rzutu
izometrycznego - nie jest dla mnie nieodzowny w kolejnym Follaucie. Równie dobrze podobałby
mi się Fallout FPS, albo jak w Morrowindzie :-P (choć wiem że niniejszym zostanę tu wyklęty
od czci i wiary).
Dla mnie najważniejszy jest świat przedstawiony, interakcje, dialogi, fabuła i wielość wątków
oraz postaci.
No i kolor, taka ogólna tonacja. Fallout jest dla mnie taki żółto-brązowy. Beżowy trochę. Zardzewiały
i pustynny.


Zgodzę się z zardzewiałym i dodam że też trochę przypalony ;) ale osobiście nie wyobrażam sobie Fallouta 3 jako Morrowinda... czy Obliviona ;/. Grałam w obie gry i uważam że to całkiem inne klimaty ;/ piękny świat Obliviona nie pasuje do tego całego brudu Fallouta i po prostu nie wyobrażam sobie tej gry jako FPS ;/ to by poważnie nadszarpnęło klimat ;/ ale to tylko moje zdanie... każdy może mieć jaki chce, w końcu i tak nie mamy wpływu na to jak trzecia część będzie wyglądać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 16:03, Skrytobójca napisał:

Próbował ktoś grać z postacią o 1 inteligencji ? Ubaw po pachy ( uparłem się żeby skończyć
nią grę )


da sie w ogóle skończyć grę taką postacią?? w sumie nigdy nielubiłem dać postaci mniej niz 7 inteligencji... zawsze jednak wolałem grać mądra postacią... ;f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 16:03, Skrytobójca napisał:

Próbował ktoś grać z postacią o 1 inteligencji ? Ubaw po pachy ( uparłem się żeby skończyć
nią grę )


Czy ta postać potrafiła się chociaż poprawnie posługiwać bronią?A opcje dialogowe wyglądały zapewne tak:
-GECK
-kibel
-koniec rozmowy

Czyli witajcie w Oblivionie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 16:05, DarkCloud napisał:

> Próbował ktoś grać z postacią o 1 inteligencji ? Ubaw po pachy ( uparłem się żeby skończyć

> nią grę )

da sie w ogóle skończyć grę taką postacią?? w sumie nigdy nielubiłem dać postaci mniej niz
7 inteligencji... zawsze jednak wolałem grać mądra postacią... ;f

Ostatnio tak zrobiłem postać że miałem inteligencje na 10 ale szczęście na 2:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 16:03, Skrytobójca napisał:

Próbował ktoś grać z postacią o 1 inteligencji ? Ubaw po pachy ( uparłem się żeby skończyć
nią grę )



gralam ;] gre jak najbardziej da sie skonczyc - tylko masa questow przechodzi kolo nosa. ale mimo tego warto taka postacia zagrac, chociazby dla samych tekstow ktore padaja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 16:06, Flash606 napisał:

> Próbował ktoś grać z postacią o 1 inteligencji ? Ubaw po pachy ( uparłem się żeby skończyć

> nią grę )

Czy ta postać potrafiła się chociaż poprawnie posługiwać bronią?A opcje dialogowe wyglądały
zapewne tak:
-GECK
-kibel
-koniec rozmowy

Czyli witajcie w Oblivionie!

Potrafiła, ale rzeczywiście tak wyglądały opcje dialogowe, niestety bez mentatsów się nie obejdzie...
słuchajcie, co trzeba poczytać / z kim pogadać by dostać pracę na ranczu westina ( tzn. żeby strażnik mnie wpuścił)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 16:08, Iras. napisał:

> Próbował ktoś grać z postacią o 1 inteligencji ? Ubaw po pachy ( uparłem się żeby skończyć

> nią grę )


gralam ;] gre jak najbardziej da sie skonczyc - tylko masa questow przechodzi kolo nosa. ale
mimo tego warto taka postacia zagrac, chociazby dla samych tekstow ktore padaja :P

Możesz jakiś zacytować xD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 16:09, Skrytobójca napisał:

Potrafiła, ale rzeczywiście tak wyglądały opcje dialogowe, niestety bez mentatsów się nie obejdzie...
słuchajcie, co trzeba poczytać / z kim pogadać by dostać pracę na ranczu westina ( tzn. żeby
strażnik mnie wpuścił)


najedz sie psycho - az ci spadnie inteligencja do 3 :P wejdziesz bez najmniejszych problemow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 16:09, Skrytobójca napisał:

słuchajcie, co trzeba poczytać / z kim pogadać by dostać pracę na ranczu westina ( tzn. żeby
strażnik mnie wpuścił)


o ile mnie pamięć nie myli z szeryfem NCR.. ale dawno już nie grałem, wiec nie dam sobie głowy obciąć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest też konwersacja z ukc 9 po zeta scanie i kilkoma innymi osobami, w ogóle wyzwanie jest tak grać...


No na dziś zakończone, muszę rozwinąć locpick by się włamać do gecka( debilka nie potrafiła powiedzieć że chce GECK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 00:05, mgrmetal napisał:

mam pytanie- dlaczego nie mogę z braci carson w nowym reno ściągnąć kasy ??:/


hm... zależy. jesli jesteś już Mad Manem jakiejś innej rodziny, to wtedy nie możesz już tej kasy sciągnąć. w innym wypadku nie ma żadnych problemów i bracia oddają kasę bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 16:03, Skrytobójca napisał:

Próbował ktoś grać z postacią o 1 inteligencji ? Ubaw po pachy ( uparłem się żeby skończyć
nią grę )


Ale to jest przegięcie. Prawie wszystkie opcje dialogowe to:
"ugh"
"chcę siusiu"
i tym podobne. Nawet Sulik z takimś kims nie chce gadać (!).
Da się w ogóle kogoś przyłączyć z taką inteligencją do ekipy? Przy takich dialogach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 02:11, Amistan napisał:

> Próbował ktoś grać z postacią o 1 inteligencji ? Ubaw po pachy ( uparłem się żeby skończyć

> nią grę )

Ale to jest przegięcie. Prawie wszystkie opcje dialogowe to:
"ugh"
"chcę siusiu"
i tym podobne. Nawet Sulik z takimś kims nie chce gadać (!).
Da się w ogóle kogoś przyłączyć z taką inteligencją do ekipy? Przy takich dialogach?

Mentatsy dobre na wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować