Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Moduł jest. Ale to nie ten głosowy (który kupuje się w New Reno Arms). To moduł pamięciowy, dzięki któremu komputer w San Francisco podnosi nam jeden z współczynników (nie pamiętam który). Gdzieś w Krypcie 8 znajdujemy też metalowy pancerz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 12:30, Tajemnic napisał:

Moduł jest. Ale to nie ten głosowy (który kupuje się w New Reno Arms). To moduł pamięciowy,
dzięki któremu komputer w San Francisco podnosi nam jeden z współczynników (nie pamiętam który).


Długo się nie grało, długo i pamięć zawodzi... ;)

Dnia 17.05.2007 o 12:30, Tajemnic napisał:

Gdzieś w Krypcie 8 znajdujemy też metalowy pancerz...


Metalowych pancerzy mam już nadmiar... dokładnie trzy. No ale jeden dodatkowy nie zawadzi, poszukam... byle nie był za zamknietymi drzwiami, których nie moge otworzyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczynam grać. Jak proponujecie postać zbudować, bo dawno nie grałam i już nie pamiętam kompletnie. Chyba "gifted" podnosi wszytskie staty o 1 tak więc będą na 6. Agility dam na max, siła na 6 ( pancerz i tak chyba na 10 podnosi ?, ale nie wiem czy wystarczy do boksu :/ ). Poradźcie coś ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 12:47, ksiezniczkaAnia napisał:

siła na 6 ( pancerz i tak chyba na 10 podnosi ?

pancerz podnosi o 4, i jest i (chyba) dodatkowo czip podnoszący siłę o 1 (tak więc na upartego starczyło by 5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze brałem "Gifted" i drobną budowę (nie pamiętam jak było po angielsku :)), inteligencję na 10, szczęście na 5, przynajmniej 7 na Charyzmę a reszta wedle własnego widzimisię.
A walki wygrywałem waląc po oczach, metodą save/load :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio grałem chyba taka postacią ( dawno to było :)) : Siła - 6, Per - 7, Cha - 6, Int - 7, Zre - 10, Luck - 5 Niektórzy obniżają szczęście, podobno nie ma to znacznego wpływu na przebieg gry, a dodatkowe punkty można wykorzystać na coś inego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj bedzie trzeba dzisiaj zainstalowac Fallouciaka:D Jak widze jak gadacie o swoich postaciach i misyjach to od razu chce mi sie grac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 12:26, hunter22 napisał:

Te co się dało to otworzyłem, z tego co pamiętam tam gdzieś powinien być moduł głosowy (czy
coś) potrzebne do naprawy (czegoś tam) w krypcie 13. Wydaje mi się, że ten moduł jest za jednymi
zamkniętymi drzwiami albo coś mi się podziobało z tym modułem


Powinien tam gdzieś być.

Dnia 17.05.2007 o 12:26, hunter22 napisał:

Grając tworzę postacie super pakerów i nie mogę za bardzo niczego tracić na zbędne mi umiejętności
otwierania zamków, więc inwestycja w to nie ma sensu.


No cóż w takim wypadku nie bardzo możesz nażekać że nie udaje ci się otworzyć zamków, albo jesteś dobry w walce, albo w umiejętnościach "pobocznych", nie można mieć wszystkiego na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 12:30, Tajemnic napisał:

Moduł jest. Ale to nie ten głosowy (który kupuje się w New Reno Arms). To moduł pamięciowy,
dzięki któremu komputer w San Francisco podnosi nam jeden z współczynników (nie pamiętam który).


Czerwony moduł podnoszący siłę. Ale moduł do komputera w Krypcie 13 też tam jest (drugi faktycznie jest w New Reno ale trzeba za niego zapłacić, tak czy siak potrzebny jest tylko jeden więc jeśli można go mieć za darmo...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 13:24, Karharot napisał:

Czerwony moduł podnoszący siłę. Ale moduł do komputera w Krypcie 13 też tam jest (drugi faktycznie
jest w New Reno ale trzeba za niego zapłacić, tak czy siak potrzebny jest tylko jeden więc
jeśli można go mieć za darmo...).


No to jednak dobrze mi się wydawało, że ten moduł tam jest... jednak moja pamięć nie zawodzi :D A skoro można taki kupić to nie mam się o co martwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 13:19, NuGGet napisał:

Oj bedzie trzeba dzisiaj zainstalowac Fallouciaka:D Jak widze jak gadacie o swoich postaciach
i misyjach to od razu chce mi sie grac:P


Właśnie instaluje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czasie gry następujące statystyki mogą być podniesione: Siła, Percepcja, Charyzma, Inteligencja - po jednym punkcie w San Francisco (najpierw musisz znaleźć moduły które są do tego potrzebne, o ile pamiętam ich lokacje to: krypta w Kryptopolis, Sierra Army Depot, Baza Wojskowa, baza Navarro), można znaleźć pancerz dający +4 do Siły i okularki dające +1 do Charyzmy, w RNK możesz również odwiedzić tamtejszego Centrologa który może ci zwiększyć szczęście o +2. Od pewnego poziomu będziesz miał również możliwość dobrania sobie perków zwiększających cechy o +1 (możesz wziąść po jednym dla każdej cechy).
Ponieważ gra ma limit - każda statystyka może wynosić max 10 punktów powinieneś rozplanować swoją postać tak aby powyższe bonusy się nie zmarnowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz może kiedy można wybierać perki zwiększające cechy ?

Wie ktoś może też co obowiązkowo powinna mieć postać małego dyplomaty ? Zawsze grałem chodzącą maszyną do zabijania :P a teraz dla odmiany chciałbym trochę pogadać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 13:43, hehe napisał:

A pamiętasz może kiedy można wybierać perki zwiększające cechy ?

Wie ktoś może też co obowiązkowo powinna mieć postać małego dyplomaty ? Zawsze grałem chodzącą
maszyną do zabijania :P a teraz dla odmiany chciałbym trochę pogadać ?

Parę minut temu napisałem o najlepszym (wg. mnie) rozdziale punktów na taką postać. A jako umiejętności bierzesz "speech", "small guns" (przyda się) i złodziejstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 13:43, hehe napisał:

A pamiętasz może kiedy można wybierać perki zwiększające cechy ?


O ile pamiętam to od 12 poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 13:18, hehe napisał:

Niektórzy obniżają szczęście, podobno nie ma to znacznego wpływu na przebieg gry, a dodatkowe punkty można wykorzystać na coś inego.

Mała wartość szczęścia znacznie wpływa na grę, m. in. brak możliwości uzyskania "pijackich" perków czy chociażby mała szansa na losowe spotkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takiej postaci :
Str - 5 Power Armour daje + 4 ( łatwo zdobyć na początku gry :)), operacja + 1 i mamy 10
Per- 6 Tyle powinno wystarczyć, a jak nie to zawsze jest operacja i perk
End- 6 Tu chyba też nie sensu dawać więcej, też można podnieść perkiem
Cha- 6 3 NPC , można podnieść okularkami na czas rozmowy i zawsze jest nieśmiertelna operacja i perk :)
Int - 8 Operacja i perk i możemy mieć 10
Agi -10
L - 6 Można podnieść o 2 dzięki zeta scan, perk daje nam + 1 i mamy 9 a tyle chyba wystarczy do znajdowania ciekawych lokacji

Tag skill :
Speech ( po Polsku przetłumaczyli to jako retoryka :/ ), small gun, big gun

Nie pamiętam tylko czy charyzma ma znaczący wpływ na rozmowy ? Czy biorąc speech trzeba mieć wysoką Cha czy niekoniecznie ? Czy Myron może za nas szperać w komputerach itd, czy trzeba samemu rozwijać "science" ? Czy może warto zamiast w speech inwestować w science ? A może jedno i drugie, w końcu na pewnym poziomie można dodać jeden tag skill który rozwija się 2 razy szybciej.
Ehh szkoda że nie mogę być najlepsza we wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 13:43, hehe napisał:

Wie ktoś może też co obowiązkowo powinna mieć postać małego dyplomaty ? Zawsze grałem chodzącą
maszyną do zabijania :P a teraz dla odmiany chciałbym trochę pogadać ?



Ja wiem bo gram taką postacią. Mam tak:
S=5 (moduł + arm bedzie 10)
P=6(lepirj jak będzie trochę więcej, zawsze się przyda
E=5(można spokojnie obniżyć do 4 albo nawet 3, dla dyplomaty ta cech nie jest ważna)
C=9(nie wiem gdzie są te okularki więc to jest przydatne, a dzięki małemu trickowi z tego co wiem zamiast 5 można mieć 6 NPC(profit "przyciągająca osobowość" a potem moduł
I=10(Skoro jestem dyplomatą, to a np. nigdy nie chodziłęm do SAD alobo MB, bo nie miałem sposobu na wieżyczki więc o moduł wg mnie troche trudno, a int się przydaje do rozmów
A=6(8 AP wystarczy, czarną robotę będą za ciebie odwalać kumple (Cassidy, Marcus, Sulik)
L=6(+2 zeta skanem w NRC, częstsze krytyki

Skille:
ręczna broń palna (przydatna, bo mimo wszystko nawet dyplomata musi czasami zawalczyć)
kradzież ( CZęsto się przydaje i cżęsto z niej korzystam
retoryka(No to to akurat chyba proste dlaczego)

I mi się taką postacią dobrze gra, choć trochę lepiej zawsze mogłoby być np odejmując wytrzymałości i dodać do Szczęścia, tak żeby po zeta skanie było 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:07, Matizk12 napisał:

C=9(nie wiem gdzie są te okularki więc to jest przydatne


W jednym z grobów na Golgocie

Dnia 17.05.2007 o 16:07, Matizk12 napisał:

I=10(Skoro jestem dyplomatą, to a np. nigdy nie chodziłęm do SAD alobo MB, bo nie miałem sposobu
na wieżyczki więc o moduł wg mnie troche trudno


Wieżyczki najlepiej załatwić ze snajperki (lub karabinu laserowego/plazmowego jeśli masz skilla), celujesz w sensory i metodą save/load walisz tak długo aż zaliczysz krytyka który je roztrzaska. Z kilkoma wieżyczkami może ci to chwilę zająć ale bonus do INT jest tego wart (tak po prawdzie to bonus do każdej cechy jest tego wart). Na czas takiego strzelania lepiej odłączyć resztę drużyny - inaczej wystartują do przodu i wieżyczka zrobi z nich mielonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:18, Karharot napisał:

W jednym z grobów na Golgocie


A czy też przypadkiem nie ma podobnych okularków strażnik pana Salvatore''a w New Reno? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować