Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2006 o 01:31, WoWmen napisał:

W SV będą 3 rajdowe instancjeZG, Zul''Kunda i Zul''Mamwe :P


Ta, a ostatnia to będzie Zul''ugula, w której będzie miniboss "Wowmen", za jego pokonanie dostaje się buffa "+100 do trollowania" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań.
1. Kto wykonuje w grze łuki i jakich umiejętności używa?
2. Jesli gram Hunterem i mam peta to jak sie wyloguje to co sie z nim dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mapa w instrukcji?
Bo wszystkie wymienione przez ciebie miejsca są tam zaznaczone, tylko pytanie brzmi czy każde takie zaznaczone miejsce musi być w przyszłości instantem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 01:31, WoWmen napisał:

Rozbawiają mnie ludzie którzy dopiero słyszą o nowych instancjach.. Ja o takich jak AQ, Grim
batol, ZG, Karazhan i innych wiedziałem już w kwietniu bodajże :P tak samo o nowych terenach
Quel''Thalas, Gilneas, Kul Trias, Crestfall.
W SV będą 3 rajdowe instancjeZG, Zul''Kunda i Zul''Mamwe :P zgadnijcie skąd to wiem :p


Troszke sie przewiozles ;p
Zul''Kunda i Zul''Mamwe to nic innego jak ruiny starych miast ktore juz istnieja i nie zostana przerobione na Dungeony. Zauwaz, ze czesc zaznaczonych punktow na mapie to tylko miasta i co wazniejsze punkty. Zobacz tez, ze nie ma tam Maraduon czy Dire Maul.
Nowe Dungeony najlepiej poznac po pozostawionych portlach (Darkwhisper Gore, Stratholme (kolo barona, tam bedzie najnoszy Dungeon)). Sporo o tym co w przyszlosci mozna sie dowiedziec z filmikow pokazujacych niedostepne elementy w grze (SPOILER..Miejscie pojedynku z Mannorothem czy grob Hellscreama)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może i :P DM chyba potem zostało zaplanowale i Marudon. Szkoda że Grim Batol nie ma jeszcze :( bo rozmiary samych bram by do niego dojsć są monstrualne i bedzie to napewno rajdowe miejsce (60lvl elitarne smoki bodajże na 40lvl oberwałem z firebale bez krytyka za 1.7k :D) No grób Hellscreama już jest ale nie ma tam nic prócz infernali i Doomguardów :( no jest posąg. I tak najlepsza będzie ta z BC pod drzewem świata :) tylko nie rozumiem zakresu 54-70 bo na niskim lvl będzie się ginąć zanim się wejdzie chyba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 09:22, HoZar napisał:

myslicie ze dodatek bedzie obowiazkowy czy moze za darmo ?

NIe będzie obowiązkowy. A cena będzie około 40-80zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 20:42, Stwór napisał:

Powinieneś się też skontaktować z Blizzem.. Na forum raczej nic nie zdziałasz.. Lepiej napisać
do nich maila.. Może używałeś jakiś programów "zbyt" ułatwiających grę? I cie zbanowali? hmm..
Dziwne



No wkoncu przyszedl mail od nich... po 24 godzinach od bana !!!! Tragedia poprostu. Ale wkoncu wiem za co ban... Za nazwe postaci... Odpadlem - po miesiacu gry im sie nazwa nie spodobala (Zyklon dodam) No szkoda ze to w taki sposob sie odbywa... bez ostrzezenia, upomnienia - odrazu sruu 72 godziny. Eh szkoda slow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 12:25, Zyklon napisał:

No wkoncu przyszedl mail od nich... po 24 godzinach od bana !!!! Tragedia poprostu. Ale wkoncu
wiem za co ban... Za nazwe postaci... Odpadlem - po miesiacu gry im sie nazwa nie spodobala
(Zyklon dodam) No szkoda ze to w taki sposob sie odbywa... bez ostrzezenia, upomnienia - odrazu
sruu 72 godziny. Eh szkoda slow.

Hmm a co jest w tej xywce złego? proponuje do nich napisać by wyjaśnili i by Ci oddali te 3 dni....odebrali Ci je bezprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 12:25, Zyklon napisał:

No wkoncu przyszedl mail od nich... po 24 godzinach od bana !!!! Tragedia poprostu. Ale wkoncu
wiem za co ban... Za nazwe postaci... Odpadlem - po miesiacu gry im sie nazwa nie spodobala
(Zyklon dodam) No szkoda ze to w taki sposob sie odbywa... bez ostrzezenia, upomnienia - odrazu
sruu 72 godziny. Eh szkoda slow.


Mi się nie wydaje że dostałeś od tak sobie bana.. Zawsze jak ktoś ma nie odpowiednie imię swojej postaci dostaje ostrzeżenie.. I możliwość zmiany.. GM to robi o ile się nie myle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grim Batol, hmm

Szczerze mówiąc to może być ciekawe miejsce, tylko zastanawia mnie jaka historia będzie w niej zawarta. No bo wątpie żebyśmy mieli bić czerwone smoki - w końcu jedynie smoki koloru czarnego sprzeciwiły się wszystkim innym i dążą do dominacji.

No cóż, myślę że to miejsce byłoby również dobrym materiałem do battlegrounda do którego można dojść poprzez Caverns of Time (tak jak ma to być w przypadku Góry Hyjal). Kto czytał "Dzień Smoka" Knaaka ten wie o co może chodzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wkońcu inne smoki mogą też się oderwać ;) wkońcu czas mija ;) a gra nie jest zamrożona tylko się rozwija. Choć perspektywa bicia smoków jest nudna bo już są oklepane :P mógłby być jakiś dunegon z masive ilością elementali dla odmiany. ALbo jakiś zbuntowanych elfów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas mija, ale czerwone smoki nadal są sobą, a co więcej dzięki ludziom znowu są w pełni sił (patrz Dzień Smoka). Podstawowym problemem tej instancji byłby fakt że czerwone smoki były za wczasów więzione przez hordę a później uwolnił je mag. Mogłoby to być miejsc na miare Caverns of Time - legowisko smoków, jednak Caverns of Time pozwala przenosić się w czasie, tylko na co by mogło pozwalać Grim Batol? Trudno jest też sobię w tej sytuacji wyobrazić żeby czerwone smoki były zachwycone z powodu wizyty hordy, no ale jednak w Blackrock Spire Vaelastrasz jest przyjaźnie nastawiony do wszystkich - zarówno przymierza jak i hordy (a to jest czerwony smok).

Instant z żywiołakami? Zywioły zostały uwięzione pod Blackrock Mountain, w samym Molten Core. Ragnarosa pokonujesz tam, Thunderuna można pokonać w Silithus.

Zbuntowane elfy? Jakoś tak nie bardzo. No ale jak dotąd Blizzard dodał instant z robalami (które też nie za bardzo pasują, ale zobaczymy, na Argent Dawn jeszcze Ahn''Qiraj jest zamknięte a i tak najpierw dobrze byłoby uporać się z Nefarianem).

No i wiemy że będzie Naxxramas nad Stratholmem w najbliższym czasie (18 bossów podobno!), a w dodatku ma być Hyjal i Karazhan ale o tych miejscach to już chyba wszyscy wiedzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 06:59, Michal256 napisał:

Mapa w instrukcji?
Bo wszystkie wymienione przez ciebie miejsca są tam zaznaczone, tylko pytanie brzmi czy każde
takie zaznaczone miejsce musi być w przyszłości instantem? ;)


Oby nie, bo póki co jestem zawiedziony kolejnymi patchami - ciągle nowe instancje (i to raidowe - dgeez, skąd na to się czas weźmie...) i nowe battlegroundy, a brak nowych zwykłych lokacji do zwiedzania (przydałby się tak wogóle revamp tych istniejących lokacji, bo takie np Burning Steppes to zawodzi na całej linii... ledwo 3 questy dla hordy...). Chodzi o to , żeby jakoś bardziej tego WoWa ożywili, bo narazie to wygląda tak: większość siedzi w Orgrimmar i kampuje AH (nadal), czekając na battlegrounda lub wbijając się na raidy tu i tam. A po lokacjach do outdoor biegają same poziomki (tzn przeciwnicy ze stosunkowo słabym sprzętem), co praktycznie zabija outdoor pvp :/ Latam godzinami po tych lokacjach i dosłownie skacze z radości jak dopadnę kogoś z kim można powalczyć (że niby mogę tak samo na BG? bzdura, BG ma z pvp tyle wspólnego co szachy ze sportem, całe walki polegają tam na zergowaniu przeciwników w 10 na 1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałbym nic przeciwko kolejnym nowym instantom (najlepiej na 40-osób), ale byłbym jeszcze bardziej zadowolony gdyby sprzęt z nich zdobywało się szybciej. Teorytycznie nowy instant - nowy set, ale niestety w praktyce żeby zdobyć tier2 trzeba mieć opanowane Blackwing Lair, ale gdyby to było mało to trzeba cały czas chodzić do Molten Core po spodnie które lecą z Ragnarosa (ostatni boss w molten core). Osobiście najchętniej bym molten core zupełnie pominął i skupił się na Blackwing Lair a później Ahn''Qiraj, ale to niestety niemożliwe.

Jest pewna szansa że wraz z Naxxramas nowy set (tier3) będzie do zdobycia tylko tam. Wtedy po opanowaniu tej instancji mam nadzieję na pozostawienie poprzednich gdzieś daleko za sobą ;) (no może by tak jeszcze tylko do exalted u hydraxian dojechać ;). Ale prawda jest taka że biorąc pod uwagę ile instancji dodaje blizzard, po prostu nie będzie sposobu aby regularnie urządzać wypady do wszystkich. Molten Core - to jakieś 3-4 godziny po dobrym opanowaniu, rekord to półtorej godziny ale żeby dojść do takiej wprawy też trzeba się sporo napracować. Blackwing Lair - no cóż - 5 godzin to dość realny czas, ale nie wiem jak długo trzeba chodzić żeby dojść do takiej wprawy - wiem tylko tyle że zadanie na otwarcie Ahn''Qiraj wymaga ukończenia Blackwing Lair w czasie 5 godzin od Vaelastrasza licząc. Ahn''Qiraj - minie sporo czasu zanim wszyscy poznamy tą instancję, a więc trzeba ją liczyć na dość długą. Poza tym - Naxxramas - 18 bossów - to będzie naprawdę długi instant. Praktycznie zwiedzanie ich wszystkich będzie wymagało całego tygodnia gry, a ile osób mogłoby sobie na takie codzienne gry pozwolić? A tu trzeba 40 osób. No i jest jescze AQ 20-osobowe i Zul''Gurrub.

Battlegroundy? No cóż, nie śledze tego wątku na tyle długo żeby wiedzieć kim grasz (zaglądam tu raz na pare miechów więc trudno i trudno jest mi pamiętać) no ale osobiście uważa za rozgrywke na warsong gulch za bardzo dobrą zabawe, POD WARUNKIEM, że grupa z którą tam wchodzę jest dość sensowna. Niestety na AD mamy dość ciężki przypadek zbyt małej ilości hordy, a jak już wchodzą to są to zgrane grupy które dostają się tam zaraz po dołączeniu. W przymierzu tak nie jest - mnóstwo osób dołącza się pojedyńczo co strasznie tamuje kolejki, a jak już wejdzie jakaś grupa to po 2-3 godzinach czekania dużo osób zdąży odpaść (disc, konieczne wyjście gdzieś - no nie ma siły żeby znaleźć taki skład który non-stop ma czas i w każdej chwili jest gotowy wejść na battleground).
Mimo to uważam że BG to naprawdę dobre miejsca. Pamięta wspaniałe walki na Warsong Gulch z lata - 3 godziny naprawdę dobrej walki - dwie grupy z samymi dobrymi graczami i zwycięstwo 3:2.
To jest coś czego mi teraz brakuje w Warcrafcie. No ale może znowu w lecie... a tymczasem instancje 40-osobowe i zdobywanie coraz lepszego sprzętu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dużo grałem i doszło pytanie : kim grać. Bo mam już wiele postaci z przynajmniej 4g w kieszeni i ok. 16 lvl''u i nie mam pojęcia którą grać. Otóż muszę wybrać między : Rogue ; Hunter ; Warlock ; Mage ; Shaman ; Warrior. I proszę o pomoc. Rogue jest niezwykle częsty i nie wiem, czy to nie wada. Nie chcę być w większości. Warrior podobno słaby, zwłaszcza w PvP. Hunter po 20 lvl''u zaczął mnie nużyć. I został wybór między Warlock, Mage, Shaman. Która z tych profesji lepsza?

PS : Od biedy może być rogue :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 18:10, Welin napisał:

Warrior podobno słaby, zwłaszcza w PvP.


Tak jasne.. Powiedz to tym zastępom cloth userów (i nie tylko bo lubię też walki z paladynami:) ) którzy biegają z cmentarza.. Z mojego powodu oczywiście:) To tylko głupie gadanie.. Każdy ma szanse z każdym wystarczy umieć grać! Nie ma najsilniejszej klasy.. Wszystkie są zrównoważone:) Jak nie umiesz grać to i epiki nie pomoga:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialem powiedziec ze wow byl..bylo dla mnie najlepszym rpg online i zawsze wyklucalem sie ze jest lepsze od guild wars...jednak mam tej gry juz dosc jest poprostu totalnie nudna...gdziekolwiek bym nie poszedl jest zawsze to samo.Zanim poznalem ta gre mialem zupelnie inne wyobrazenie na temat wow.myslaem ze sie przemierza swiat znajdujac rozne itemy exploratujac jakies jaskinie lokacje z random dropami...bahah nic bardziej mylnego peirwsze co mnei zaskoczyly to instance z postawionymi wielkimi kamieniami (meeting stone) wiec kazdy juz wie ze tam cos znajzie dla siebie a znajac instance na pamiec wiadomo do jakiego bosa isc i po jaki item tto tylko kwestia czasu az sie go zdobedzie.exploatowac swaita bez qestow nie ma po co bo nawet jak trafi sie na bosa ona nic nie wyzuci bez party lub qesta.Co do pvp pewnie niedlugo wszyscy beda grali paladynami,shadow priestami i shamanami blziard jest slepy czy co?! przeciez te psotacie sa za silne!!Co do pvp moze i jest zabawne ale wkoncu sie nudzi!ja gram w wow moze 3 miechy nie wiem jak mozna w to grac 1 rok lub wiecej omg!Byc moze za duzo oczekuje ale jak dla mnie ta gra sprawia iluzje wspanialej tylko na samym poczatku poniej czar pryska i zaczyna sie zastanawiac za sie placi taka sume pieniedzy za ktora mozna by kupic cos innego.Za to co ja wydalem na wow moglbym juz miec na gothica 3 obviliona heresa 5 i jeszcze cos :) dodam na koniec ze w zyciu ukonczylem wiele gier po graczem jest dobre 13 lat ale zadna gra nie wnerwiala mnie glupota jak world of warcraft...:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się