Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2010 o 21:09, DragonLord napisał:

> Ja bym sie tu bardziej zastanawial czy ma na mysli BE male czy female...
Hmm? Nie do końca łapię aluzji.

Glupio jest robic aluzje, ktorych jednak nikt nie rozumie, podpowiedz: jak wyglada BE male i z czym go sie kojarzy


A i z kolei akcje w stolicach: kolejka mamutow
http://yfrog.com/0vwowscrnshot011210204900j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 18:37, Fumiko napisał:

To jeszcze jedz g***o, miliony much...


Chyba w Bravo Girl to przeczytałaś, bo muchy nie żywią się g****em :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 21:50, Azvar napisał:

Chyba w Bravo Girl to przeczytałaś, bo muchy nie żywią się g****em :P


W czym? Może mnie uświadomisz o czym Ty właściwie do mnie piszesz, bo takiej rzeczy do czytania to nie znam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 15:12, DemoBytom napisał:

Bzdury - daje radę w grach także..
http://computermonger.com/ati-mobility-radeon-hd-3200-review-benchmark.html
http://www.notebookcheck.net/ATI-Radeon-HD-3200.9591.0.html
Wiem, że niektórzy grają na tych kartach i większych problemów nie mają..


Obsłużyć obsłuży. WoW nigdy nie miał szczególnie wygórowanych wymagań sprzętowych. Pytanie tylko jaka będzie przyjemność z takiej gry.

Zasadniczo laptopy HP z serii Compaq są sprzętem raczej biurowym. Znajomy który ma Compaqa mówił mi, że po uruchomieniu gier, te laptopy dość szybko się przegrzewają (zgłaszają stosowne komunikaty)

Jeśli szukasz sprzętu do gier, to raczej szukałbym czegoś z serii Pavilion. Chociaż tu również mówi się że długo takie laptopy nie wytrzymują. Sam osobiście mam Paviliona dopiero pół roku, więc trudno mi komentować te informacje (póki co chodzi bezproblemowo). Jedyne co mnie martwi to to, że ten laptop rzeczywiście dość konkretnie się grzeje, jednak póki co jeszcze żadnego komunikatu o przegrzewaniu się nie miałem (wiatrak maksymalne obroty osiągał tylko przy flashowaniu biosa).

W każdym razie cokolwiek byś wybrał, polecam zakup podstawki chłodzącej pod laptopa :) Na pewno się przyda przy grach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz problem w tym ze WoW to taka gra, ktora moze miec 60 FPS i moze miec 9 FPS, jak ktos sobie spokojnie leveluje to moze naprawde na starym kompie pograc ale jak chce rajdowac w spookoju + z addonami to potrzebuje czegos lepszego. Na szczescie laptop dla siostry a nie dla mnie a ona tylko od czasu do czasu i nie jakos hardcorowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do doświadczonych elementalshammkow. Mam lvl 43. Moim problemem jest szybkośc zużywania się many. Obecnie bez żadnych buffów, czy enhantów mam 3500 many. Jak równiez nie ma żadnej rotacji, gram chaotycznie tzn w zależności od sytuacji, co do zasady jeżeli w party nie ma dobrego maga to w pomiarach dps jestem pierwszy lub drugi. Używam water globy i mana spring totem, jednakże one za dużo mi nie dają. Przyzwyczaiłem się do tak syzbkiego zuzywania many, ale niestety coraz częściej na różnych instancjach jestem przedmiotem drwin ze strony restoszamanow i enhantszamanow przez fakt, że często muszę prosić o MB. Dzisiaj od jednego resto usłyszałem tekst, że w ogole nie powinien zuzywac many i w ogole z niej korzytac bo przeciez nie jestem healer-wtf? i jaki ze mnie noob ze przy water globach i mana spring totem proszę o MB.
Jak ja moge być dobrym dps''em kiedy będe uzywal tylko piorunka(lighting bolt) a od czasu do czasu pozostałych spelli? Musze dodac, ze np na fire nova wyciagam czasami 880, na chainie w zalezności czy critnie czy nie na pierwszym mobie zdarza się czasami 700 reszta to ponad 300 lub ponad 400.
Czy istnieje jakiś sposób by korzytać z tych dobrodziejstw i utrzymywać mane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 14:32, Szejku napisał:

blablabla
Jak ja moge być dobrym dps''em kiedy będe uzywal tylko piorunka(lighting bolt) a od
czasu do czasu pozostałych spelli? Musze dodac, ze np na fire nova wyciagam czasami
880, na chainie w zalezności czy critnie czy nie na pierwszym mobie zdarza się czasami
700 reszta to ponad 300 lub ponad 400.
Czy istnieje jakiś sposób by korzytać z tych dobrodziejstw i utrzymywać mane?

Pokaż drzewko talentów jakie masz, co do rotacji to jest FS-LB-LB-LB na pojedynczym celu, a na kilku FS (kiedy kończy się cooldown od razu zmieniasz cel na kolejny i walisz jeszcze raz, rotacja od nowa) CL-LB-LB... Do tego jak jest 4+ mobów i nie padają zbyt szybko to walisz magma totem i fire nova kiedy tylko jest okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 14:32, Szejku napisał:

Czy istnieje jakiś sposób by korzytać z tych dobrodziejstw i utrzymywać mane?

2 x BoA trinkety. Albo naprawde solidne itemki na swój level. O ile normalny grind, z waleniem tylko LB, raczej nie wysysa many, to na instancjach jest już gorzej, bo zwykle nie dostajesz many z orbów Water Shielda, a wszelkie AOE jest bardziej kosztowne.
Aczkolwiek, nie widze czemu inne klasy miałyby mieć dużo lepiej, szaman jest stosunkowo wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 14:32, Szejku napisał:

w party nie ma dobrego maga to w pomiarach dps jestem pierwszy lub drugi. Używam water
globy i mana spring totem, jednakże one za dużo mi nie dają. Przyzwyczaiłem się do tak
syzbkiego zuzywania many,


Noś dużo napojów i po każdej walce łykaj szybko. Nie musisz przecież regenerować dużo, ale choćby te 3 sekundy już coś dadzą, a jako ranged dps możesz sobie pozwolić by zostać kawałek za drużyną.
Poza tym nie stawiaj wszystkich totemów. Ja najczęściej stawiałem tylko ogniowy żeby mieć więcej SP i wodny dla regeneracji many, resztę możesz spokojnie olać chyba że to walka z bossem. Na grupy mobów zwyczajnie nie opłaca się stawiać wszystkich czterech, bo bonus jaki dostanie reszta drużyny i tak nie da im wiele, a to Ty płacisz za to maną.
Gdy już zdobędziesz Thunderstorm możesz z niego korzystać by regenerować manę.

Dnia 13.01.2010 o 14:32, Szejku napisał:

Dzisiaj od jednego resto usłyszałem tekst, że w ogole nie powinien zuzywac many i w ogole
z niej korzytac bo przeciez nie jestem healer-wtf?


Mogłeś mu spokojnie powiedzieć, że jest idiotą. k

Dnia 13.01.2010 o 14:32, Szejku napisał:

Jak ja moge być dobrym dps''em kiedy będe uzywal tylko piorunka(lighting bolt) a od
czasu do czasu pozostałych spelli?


Gdy robiłem raz instancję northrendowe swoim ele shamanem miałem identyczny problem z regeneracją mimo pełnego setu heirloomów. Co więcej nie mogłem usiąść i się napić, bo teleportowało mnie do instancji z raptem dwoma napojami. Ograniczyłem się więc do Flame Shocka, spamowania LB i okazjonalnie CL gdy było więcej przeciwników. I tak miałem najlepszy dps. W zasadzie jeśli przeciwników jest mniej niż czterech możesz spokojnie wybrać tego, którego bije tank i utrzymując FS strzelać LB cały czas. To powinno zdejmować manę powoli. Jeśli wrogów jest więcej dorzuć czasami CL, ale ostrożnie i pogódź się z tym, że jakiś inny caster spamujący AoE będzie miał lepszy dps - świat się na tym nie kończy. Olej wszystkie bardzo manożerne umiejętności.

Na 43-cim poziomie ja bym proponował takie drzewko talentów
http://www.wowhead.com/?talent#hE0Mqczhth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)
Mam pytanie do Paladynow tankow (lub kogos kto sie na tym zna :P). Ostatnio wrocilem do wbijania 80 poziomu moim BE palkiem. Uznalem, ze skoro jest teraz porzadne LFG to zrobie z niego tanka. I tak sie stalo. Obecnie mam taki sprzet i talenty - http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Magtheridon&n=Ziraell . I tu kilka pytan. Na instancje wrzucam na siebie BoK, SoR i jade z JoW. Walke zaczynam (rzadziej) castujac Exorcism, ale najczesciej po prostu wbiegam w moby, w pierwszego judgementa i jakos to idzie. ALE... to troche nudne :P Cala walka i tankowanie skupia sie wlasnie na judgemencie i consecration. Jest jakis inny sposob na tankowanie? Oczywiscie mam na sobie tego buffa zwiekszajacego o 80% aggro z holy spelli (nie pamietam jak on sie nazywa). Z trzymaniem aggro generalnie nie mam problemow. Ale to po prostu tak w kij "radochy" daje ;) jesli ktos uzywa/uzywal innego judgementa i seala to niech powie, bo chetnie sie dowiem jak Wy to robicie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

low lvl ma to do siebie że nie posiadasz wszystkich skili dostępnych 80, tak więc nie posiadasz jescze takich ważnych talentów jak hotr/as czy skili jak dp/sotr- masz natomiast wyrol, hs, konsekracje- więc maluj takimi kolorami jakie posiadasz aż zdobędziesz więcej i z tym nic nie można zrobić, a jak ci się naprawde nudzi to sobie poskakaj... czy cos... ;P
ps: ja bym zmienił talenty, wywal z divinity i zamiast tego zainwestuj w imp dev aura- nie dość że 6% a nie 5 (divinity to bardziej healerski talent) to jeszcze na całe party/raid, reckoning też sobie odpuść ds+divine guardian jest bardzo przydatne, a bonus do ss na też niezły
glify: beznadziejne, (chyba jescze z reti eh? ;P) as+vengeange lub judgement, glif od konsekracji *psuje* rotacje na 80

@szejku
tak, doświadczenie jest bardzoooo potrzebne aby odpowiedzieć na twoje pytanie ;]
z maną jest tak że albo jest albo jej nie ma, klasy są optymalizwane dopiero pod 80 i to z wzięciem pod uwage pewnego gearu więc może być tak że na low lvlku po prostu brakuje - trzeba pić- brat na przykład lvlował niedawno priesta, podobnie jak ty miał olbrzymie problemy z maną (DISC/holy), wbił 80 i dalej miał problemy w słabym gearze, wymienił itemki na epiki i w magiczny sposob problemy zniknęły ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dev aura? Na inst i lvlingu latam z retri aura (wiecej aggro [mozliwe ze glupio robie :P]). Mowisz ze reckoning az tak bardzo sie nie przydaje? A sytuacji takiej, zeby uzyc DS jeszcze nie mialem szczerze mowiac. Myslisz ze jest sens na takim levelu i na instancjach podstawki i TBC w to pakowac?
Tak, glyphy jeszcze z retri :P ale szczerze mowiac nie widzialem nic sensownego zeby je zamienic :s jakies propozyzycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem sobie kiedyś, że nie będę robił DK, no ale przyszła w końcu pora sprawdzenia historii kryjącej się za przyłączeniem DK do hordy/alliance.

Spoiler

Scenka z tatusiem

była trochę żałosna, ale no nic.
W każdym razie przechodząc do sedna sprawy, skoro mam już tego DK to może bym spróbował tankowania nim i tu mam kilka pytań. Od razu mówię, że z tankowaniem poza obserwacją nie mam nic wspólnego xD
Poczytałem sobie co nieco na wiki i fajny tekst jaki się dziś pojawił na wow.com, no ale to się wszystko głównie tyczy osiemdziesiątek. Przynajmniej orientuję się już mniej więcej w umiejętnościach, talentach i rotacjach.

W tej chwili mam początkowy niebieski sprzęt DK. Oczywiście niestety bez defence. W związku z tym czy dam rade w tym zacząć coś działać, czy lepiej najpierw sobie uzbierać coś z defence (i gdzie najlepiej?). Poza tym heirloomy, wiem że nie ma tam nic głównie dla tanka, ale czy to co jest, jest warte zachodu?

Macie jakieś rady na temat tankowania dla startującego DK? Na drzewko jeszcze się nie zdecydowałem, chociaż skłaniam się ku frost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 19:50, Daimon_Frey napisał:

Mówiłem sobie kiedyś, że nie będę robił DK, no ale przyszła w końcu pora sprawdzenia
historii kryjącej się za przyłączeniem DK do hordy/alliance.

Spoiler

Scenka z tatusiem


była trochę żałosna, ale no nic.
W każdym razie przechodząc do sedna sprawy, skoro mam już tego DK to może bym spróbował
tankowania nim i tu mam kilka pytań. Od razu mówię, że z tankowaniem poza obserwacją
nie mam nic wspólnego xD
Poczytałem sobie co nieco na wiki i fajny tekst jaki się dziś pojawił na wow.com, no
ale to się wszystko głównie tyczy osiemdziesiątek. Przynajmniej orientuję się już mniej
więcej w umiejętnościach, talentach i rotacjach.

W tej chwili mam początkowy niebieski sprzęt DK. Oczywiście niestety bez defence. W związku
z tym czy dam rade w tym zacząć coś działać, czy lepiej najpierw sobie uzbierać coś z
defence (i gdzie najlepiej?). Poza tym heirloomy, wiem że nie ma tam nic głównie dla
tanka, ale czy to co jest, jest warte zachodu?

Macie jakieś rady na temat tankowania dla startującego DK? Na drzewko jeszcze się nie
zdecydowałem, chociaż skłaniam się ku frost.

Szczerze mowiac, moze mialem pecha, ale DK jako tank naprawde rzadko widzialem (czasem jako off, ale nie za czesto). I spotkalem sie ze zdaniem Unholy, Blood- dps, a frost do tankowania.

Teraz ja zadam pytanie- warto dobijac leatherworking razem z lvlem, czy lepiej poczekac do 80 lvla i wtedy cos dziergac? Bo na hunterze to lecialem z engiem i fakt oplacilo sie potem bo oszczedzalem czas no i dzieki tej profce moglem na poczatku wotlk troche zarobic (item zwiazany z questem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 20:51, Hydro2 napisał:

Szczerze mowiac, moze mialem pecha, ale DK jako tank naprawde rzadko widzialem (czasem
jako off, ale nie za czesto). I spotkalem sie ze zdaniem Unholy, Blood- dps, a frost
do tankowania.


Wiesz, tyle to i ja przeczytałem (z tą jednak różnicą, że przy odpowiednich talentach każde drzewko na tankowanie się nadaje). Post kierowałem raczej do osób, które DK miały okazję grać :)

Dnia 13.01.2010 o 20:51, Hydro2 napisał:

Teraz ja zadam pytanie- warto dobijac leatherworking razem z lvlem, czy lepiej poczekac
do 80 lvla i wtedy cos dziergac? Bo na hunterze to lecialem z engiem i fakt oplacilo
sie potem bo oszczedzalem czas no i dzieki tej profce moglem na poczatku wotlk troche
zarobic (item zwiazany z questem)


Jeśli razem z leatherworking masz skinning to warto chyba podczas levelowania, na bieżąco będziesz zbierać materiały. Jeśli nie to chyba nie ma wielkiej różnicy kiedy tym się zajmiesz. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 19:50, Ichvander napisał:

Dev aura? Na inst i lvlingu latam z retri aura (wiecej aggro [mozliwe ze glupio robie
:P]). Mowisz ze reckoning az tak bardzo sie nie przydaje? A sytuacji takiej, zeby uzyc
DS jeszcze nie mialem szczerze mowiac. Myslisz ze jest sens na takim levelu i na instancjach
podstawki i TBC w to pakowac?
Tak, glyphy jeszcze z retri :P ale szczerze mowiac nie widzialem nic sensownego zeby
je zamienic :s jakies propozyzycje?

nawet jeśli latasz z ret aurą to ten bonus do leczenia (nie stakuje się z buffem od drzwka druida, ale dla każdego innego healera a i druida który nie ma dostępu do formy drzewa, jest to dość fajny bonus) działą nawet podczas używania jakiejkolwiek aury (zostało to wprowadzone nie aż tak dawno z resztą 3.2? może już 3.1), na niskim lvlu aoe dmg idące na całę party jest nie często spotykane, ale już pod konieć podstawki (dm, strat, a i już w mara cośtam też jest... itp) a na pewno już podczas instancji z tbc możesz znacznie ułatwić życie healerowi zapuszczając ds+dp ratując całą grupe z kłopotów, reckoning jest pomijany przez... no w każdym razie dawno nie widziałem protadynów z tym talentem- kiedyś był używany głównie przez retri w pvp- oraz był bohaterem wielkiego nerfu- zasłużył tbh ;P nie jest tak że to kompletnie żły talent... po prostu są lepsze ale jeśli bardzo chcesz go to nie pakuj więcej niż 3/5, glify jak pisałem wyżej- avenger''s shield (słyszałem że crita niemiłosiernie w okolicach 60- coś kolo 1shota na zwykłego mobka-gracza ;P) + seal of vengeance lub np. glif od salvation jeśli chcesz mieć dodatkowego cd do solowania grupowych q ^^ lub zwykły od judgementa- zawsze to 10% judge dmg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 14:32, Szejku napisał:

Pytanie do doświadczonych elementalshammkow. Mam lvl 43. Moim problemem jest szybkośc
zużywania się many. Obecnie bez żadnych buffów, czy enhantów mam 3500 many.


Siadanie co chwila w celu napicia się jest na tym poziomie normalne i nie masz się co tym przejmować. Problem może być ewentualnie wtedy, jeśli mana kończy Ci się w połowie walki z bossem, ale to bardziej dotyczy healerów, dla których jest to czynnik kluczowy. Jak się nie jest healerem to zawsze można jeszcze tłuc wroga młotkiem/lagą/różdżką/co kto tam ma/ i przed osiągnięciem maksymalnego poziomu nie powinien to być problem.

Takie teksty jak przytaczasz, to przeważnie rzucają małolaty co myślą, że zjedli wszystkie rozumy. ;-P Potocznie nazywamy ich noobami. ;-P

Na Twoim miejscu po prostu w momencie utraty many po prostu tłukłabym wrogów wręcz, do czasu jej odzyskania - o ile sytuacja na polu bitwy pozwala na mniejszy dps przez chwilę i grupa nie ginie z tego powodu.

Na 80-tym lvl-u elemental shaman problemów z maną raczej nie miewa, ale może ja się nie znam, bo używam tej specjalizacji tylko do questowania i cały czas chodzę w sprzęcie dla healera - w rezultacie mam wrażenie, że mana mi się wcale nie zużywa. ;->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym http://www.wowhead.com/?talent#j0EZhxZ0gh.
To są zdolności podstawowe, szczegółowy opis tankowania blood/uh/frost pewnie znajdziesz na Tankspot. Ale różnice nie powinny być duże przez levelem 80. Przedtem, kiedy Unholy Blight był dodatkowym AoE, UH wygrywało o milę (nic nie mogło Ci się zerwać, a często taki tank miał pod koniec najwięcej damage done), teraz różnice wydają się bardziej subtelne.

Heirloomy odpuść, set DK spokojnie starcza do Northrendu (chyba z wyjątkiem ringów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 21:53, asfodel napisał:

Na 80-tym lvl-u elemental shaman problemów z maną raczej nie miewa, ale może ja się nie
znam, bo używam tej specjalizacji tylko do questowania i cały czas chodzę w sprzęcie
dla healera - w rezultacie mam wrażenie, że mana mi się wcale nie zużywa. ;->

Nie da się elementalem być oom na raidzie, a już w ogóle jak się wali thuunderfuck''i.
Sprawdzone. Nawet po 10 minutach na dummy mana mi się ruszała w granicach 90-95%, ale mam troche resto gearu z mp5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile dokładnie wynosi twoje mp5? Ja mam priestem w graniach 800 i potrafi wylecieć z many gdy healuje bez przerwy. Z tym że GS nie rewelacyjny, bo za bardzo nim nie gram (jakieś 4,5k)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się