Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 07.03.2009 o 14:26, pkapis napisał:

Akurat JC nie jest zły ani taki kosztowny strasznie. Na niektórych przedmiotach
można zarabiać całkiem ładnie jak na ten poziom, rudę prospectować i sprzedawać same
kamienie, etc. Nie będzie to pewnie aż tak opłacalne jak czysty mining / skinning, ale
daje się na tym robić kasę. A jak się wymaksuje? Ostatnio dobił mnie gildiowy jewelcrafter
stwierdzając, że właśnie poszedł mu na AH przedmiot za 1200G. A ja w tym czasie ciułałem
pieniądze z questów i materiałów na szybszy riding.


Nie zarobisz nic przed wbiciem 350 skill (green cutsy dopiero czasem się zaczynają sprzedawać). Do tego to jest cholernie pieniądzożerna prfesja przy levelowaniu właśnie przez to, że wszystko co masz z miningu musisz prospectować (może jeszcze nie z Malachite/Tiger itp. ale te późniejsze już tak). Najbardziej dobijający jest level 250-300, już wcześniej trzeba przetopić 50-60 Thorium na bary -> settingi, a późniejsze receptury wymagają po 1, a potem po 2 cholernie drogie kamienie (10g+ każdy albo marnowanie kolejnych dziesiątek thorium). Rzecz jasna tego się nie da sprzedać i co najwyżej można dać enchanterowi na DE.

To, na czym głównie mogą zarabiać JC to ich daily, które daje 1 token wymienialny na Dragon`s Eye lub recipe. Te 1200g z ringu to wcale nie tak dużo, zważywszy, że potrzeba do niego Frozen Orba (50-100g) + 4x Dragon Eye (200gx4) + pomniejsze matsy pokroju titanium czy Eternali, a sama receptura też kosztuje 6 tokenów (czyli równowartość 6 Dragon`s Eyes).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JC zarabiali całą masę forsy na normalnych cutach jeśli w miarę szybko wylevelowali po wejściu Wratha i mieli do zaoferowania produkt zanim konkurencja się nasiliła. Teraz też pewnie da się całkiem sensownie zarobić, ale nie są to już kokosy. Ale nie jest to wcale mniej niż zarabia LW, BS, inżynier a profesja daje dobry bonus dla postaci (który jest bardzo uniwersalny, więc przyda się niezależnie od klasy, speca i tego co chce się robić w grze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 13:22, Vaxinar napisał:

Jeszcze takie pytanko a''propo tego. :)
Zamierzam posłuchać Twojej rady, ale najlepiej dorobie się sprzedając "surowo" to co
zbiorę, czy może to co wytworze z tego co zbiorę (sztabki żelaza...).


Już chyba ktoś mówil, ale podczas levelingu najlepiej mining+skinning.
Musisz tylko czesto sprawdzac na AH co sie lepiej sprzedaje. Jednego dnia drozej schodzi np. copper ore, innego copper bary (ktore robimy z copper ore). Trzeba sie do rynku dostosowac :P

Dnia 07.03.2009 o 13:22, Vaxinar napisał:

I dużo osób doradzało mi jubilerstwo, co o tym sądzisz?


Nie radze. Zadna profesja crafterska ci na poczatku nie bedzie zarabiac. Dopiero na wysokim lv umiejketnosci powoli zaczniesz zarabiac. Najlepiej dobic do max lv na mining+skinning a potem ewentualnie sobie zmienic na jakies crafterskie.
Przynajmniej mi nic z jevelcraftingu nie chcialo schodzic :/

Co ciekawe glyphow z inscription tez nikt nie chcial.. Probowalem ostatnio minor glyph of penguin sprzedac za 1g.. I nie poszzedl o_O Zaden minor mi jeszcze nie poszedl.. Sprzedawalem np. glyph of healthstone (bylem pewien ze pojdzie) - nie poszedl o_O''

aha, bo pytales kiedys - gram na serwerze Sporeggar po stronie chordy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 16:49, DragonLord napisał:

Nie zarobisz nic przed wbiciem 350 skill (green cutsy dopiero czasem się zaczynają sprzedawać).


Jeśli mówiąc "nic" masz na myśli spore pieniądze to tak, ale jeśli podbijasz profesję levelując to niektóre rzeczy jak najbardziej schodzą. Nie są to duże pieniądze, ale daje się z tego żyć, kupić riding i mounta, etc. Wiem na pewno, bo moja dziewczyna ma akurat JC, gra sobie powoli, a nie chce żadnych pieniędzy nawet gdy jej potrzebne. I jakoś potrafi sprzedać parę pierścieni czy kamyków.
Tylko jak mówię, to nie są duże pieniądze. Daje się z tego żyć, ale z zarobkami z mining + skinning nie ma co porównywać. Na dwóch zbierackich nie tylko kasa leci szybko, ale jeszcze jest łatwiej, bo nie trzeba sprawdzać większej ilości produktów żeby wiedzieć co schodzi. Wybór jest prosty - ruda albo sztabki, a przy ziołach i skórach i to nie.
Zresztą może dam przykład - zrobiłem sobie niedawno paladyna na Defias Brotherhood, żeby zobaczyć jak to wygląda RPPVP. Na 12 poziomie stać mnie było na kupienie zielonego sprzętu z AH, dwóch toreb 16-slotowych i jeszcze mi zostało. A to się robi ile? Parę godzin? Jedyny przypadek kiedy zarabiałem więcej to zaraz po wejściu pre-WotLK, gdy zioła osiągały astronomiczne ceny i za silverleaf czy peacebloom można było dostać ponad 20G, albo i 40 w szczytowym momencie. Ale to się szybko skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 17:30, pkapis napisał:

> Nie zarobisz nic przed wbiciem 350 skill (green cutsy dopiero czasem się zaczynają
sprzedawać).

Jeśli mówiąc "nic" masz na myśli spore pieniądze to tak, ale jeśli podbijasz profesję
levelując to niektóre rzeczy jak najbardziej schodzą. Nie są to duże pieniądze, ale daje
się z tego żyć, kupić riding i mounta, etc. Wiem na pewno, bo moja dziewczyna ma akurat

Nie rozumiesz, nie zarabiasz na tym NIC, bo i tak tak naprawdę sprzedajesz to, co masz z INNEJ profesji, czyli mining. O zarabianiu można mówić wtedy, kiedy przez przerobienie rudy dostajesz coś o większej wartości a to jest praktycznie niemożliwe na niższych levelach. Ale dalej mógłbyś się upierać, że przerobienie 15 Thorium (wartych 30g) na gemy, z gemów zrobienie pierścienia, a potem sprzedanie go za 5-10g max, z czego będą schodziły w tempie 1 na 2 dni to zarobek. Równie dobrze mógłbyś sprzedawać samą rudę i mieć z tego więcej kasy (i jedną profkę wolną). Żadną profesją nie-zbieracką nie zarabiasz, co najwyżej levelujesz małymi kosztami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 18:55, Furion III napisał:

Na jakich realm''ach jest dużo ludzi, tak aby było dużo ludzi również niskopoziomowych
(chce grać krasnoludem)?


Hmm, taki złoty środek to trudno jest znaleźć, na pewno na serwerach o populacji high i locked jest dużo ludzi, ale wielu z nich gra altami równiez, więc nie masz się co obawiac zanadto.. Na serwerach "recommended" teoretycznie powinno być dużo niskopoziomowych postaci, jako że są rekomendowane dla nowych graczy, jednak ja empirycznie się przekonałem o tym że to nie jest do końca prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo: to ja jestem tą dziewczyną co ma JC i głupoty gadasz, bo na mounta sobie zarobiłam powoli właśnie opychając pierścionki. A jak się człowiek zaprzyjaźni z alchemikiem i wykorzysta te rzadsze receptury wymagające składników zrobionych alchemią właśnie, to schodzą jak świeże bułeczki. A do tej pory jak mam deficyt kasy to robie rundkę, szukam truesilver i opycham commander''s ringi. Jeszcze poniżej 13 golda żadnego nie sprzedałam (a potrafią i do 30 dojść).

Edit: no chyba, że komuś nie zależy na grze a na jak najszybszym dochapaniu się tysięcy golda... można i tak, ale what's the fun in it?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 18:02, DragonLord napisał:

Nie rozumiesz, nie zarabiasz na tym NIC, bo i tak tak naprawdę sprzedajesz to, co masz


Myślę że to Ty nie rozumiesz. Jeśli po przerobieniu tego wszystkiego zostają Ci jakieś pieniądze i jesteś na plusie to zarabiasz. To wynika z definicji samego słowa zarobić. Jeśli kupowałbyś materiały, np. gemy i sprzedawał wyroby za tyle samo, wtedy wychodzisz na zero, a jeśli za mniej to dopłacasz. Ale skoro masz z tego więcej pieniędzy niż włożyłeś to zarabiasz. To że mógłbyś zarobić więcej w inny sposób tego nie zmienia.

Dnia 07.03.2009 o 18:02, DragonLord napisał:

z INNEJ profesji, czyli mining. O zarabianiu można mówić wtedy, kiedy przez przerobienie
rudy dostajesz coś o większej wartości


Bzdura. O zarobieniu mówimy wtedy, gdy w wyniku wykonywania profesji mamy jakikolwiek zysk. Nawet jeśli będzie to durny jeden miedziak. A z JC dostaje się trochę więcej jednak.

Dnia 07.03.2009 o 18:02, DragonLord napisał:

Ale dalej mógłbyś się upierać, że przerobienie 15 Thorium (wartych 30g) na gemy, z gemów
zrobienie pierścienia, a potem sprzedanie go za 5-10g max, z czego będą schodziły w tempie
1 na 2 dni to zarobek.


Nie mam pojęcia jak jest z Thorium, ale wiem że z Copper było tak, że z trzech i gemu robiło się pierścień których schodził za np. 1g, gdy stack 20 copper chodził za niewiele więcej. Ale nawet patrząc na Twój przykład - to jest zarobek, bo masz w kieszeni więcej niż w to zainwestowałeś.

Dnia 07.03.2009 o 18:02, DragonLord napisał:

Równie dobrze mógłbyś sprzedawać samą rudę i mieć z tego więcej
kasy (i jedną profkę wolną).


Mógłbyś, wtedy zarabisz więcej, ale nie będziesz miał własnego JC. Dlatego trzeba sobie zadać pytanie, czy chce się zarabiać dużo w szybkim czasie czy podnosić profesję i mieć małe zarobki. Ale nadal zarobki, bo gdybyś nie zarabiał to nie dałoby się podnosić JC podczas levelowania postaci bez wsparcia ze strony innych.

Dnia 07.03.2009 o 18:02, DragonLord napisał:

Żadną profesją nie-zbieracką nie zarabiasz, co najwyżej levelujesz małymi kosztami.


Proponuję lekturę słownika języka polskiego. Zwłaszcza definicje słów zarobić i koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 22:19, pkapis napisał:

Bzdura. O zarobieniu mówimy wtedy, gdy w wyniku wykonywania profesji mamy jakikolwiek
zysk. Nawet jeśli będzie to durny jeden miedziak. A z JC dostaje się trochę więcej jednak.

Logika jest tutaj taka, że niektórym się wydaje, że jeśli mamy, przykładowo, Mining + JC - to materiały są za darmo, co jest oczywistą bzdurą, bo zamiast dawać stack rudy na prospecting, moglibyśmy puścić go na AH za ileśtam golda, i to jest koszt uzyskania ew. przychodu z JC. Wcale nie jest takie oczywiste, że zawsze wychodzimy na plus - owszem, niby zawsze ''coś zarobimy'', ale niekoniecznie więcej, niż na zwyczajnym opchnięciu samego ore.

Ogólnie zresztą chodzi, że levelowanie profesji wyrobniczych jest czasem mocno upierdliwe i kosztowne, i o ile niektóre wyroby zarabiają na siebie, to do niektórych grubo dokładamy, by tylko zrobić pare skill pointów. A zbieractwo praktycznie robi się samo, i za darmo. Także licząc czas, szczególnie w przypadku skiningu, gdzie praktycznie i tak robimy to co zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 05:10, KaPe napisał:

Logika jest tutaj taka, że niektórym się wydaje, że jeśli mamy, przykładowo, Mining +
JC - to materiały są za darmo, co jest oczywistą bzdurą, bo zamiast dawać stack rudy


Zebranie rudy - czy po to żeby ją sprzedać czy żeby ją przerobić przy pomocy JC - ma koszt czasowy. Ale nie ma kosztu pieniężnego (poza wydawanym na kolejne smeltingi i poziomy profesji oraz zakupienie kilofu).

Dnia 08.03.2009 o 05:10, KaPe napisał:

na prospecting, moglibyśmy puścić go na AH za ileśtam golda, i to jest koszt uzyskania
ew. przychodu z JC. Wcale nie jest takie oczywiste, że zawsze wychodzimy na plus - owszem,
niby zawsze ''coś zarobimy'', ale niekoniecznie więcej, niż na zwyczajnym opchnięciu
samego ore.


Kurcze, pisałem wyraźnie, że na mining + skinning czyli opychaniu materiałów zarabia się zdecydowanie więcej.

Dnia 08.03.2009 o 05:10, KaPe napisał:

Ogólnie zresztą chodzi, że levelowanie profesji wyrobniczych jest czasem mocno upierdliwe
i kosztowne, i o ile niektóre wyroby zarabiają na siebie, to do niektórych grubo dokładamy,
by tylko zrobić pare skill pointów. A zbieractwo praktycznie robi się samo, i za darmo.


Owszem. I ja to zaznaczałem. Ale niektórzy chcieliby mieć jednak własną profesję wyrabiającą coś choćby dla fajnych okularków z inżynierii czy własnych trinketów (bo są BoP a postać bez JC przez długi czas nie ma do nich dostępu). Cały czas usiłuję powiedzieć że tak się da grać. Będzie się zarabiało niewiele w porównaniu ze zbieraczami, ale jednak zarabiało. Niektórym to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ale kolejne pytania nooba... :/

Wybrałem sobie ten mining i skining, ale w przeciwieństwie do szycia tutaj mam problem:
1. Zbieram skórę ze zwierzaka i co dalej...? Klikam na umiejętność skining, kurson się zmienia, klukam na skórę i nic. :(
2. A mining - co mam robić z zebranym materiałem? I w jaki sposób, bo chyba jakieś nowej umiejętności nie zauważyłem. Czy może ja tylko zbieram?

P.S.
Blizzard prowadzi jakąś stronę, jak w przypadku W3, na której można obejrzeć konta graczy, ewntualnie ich postacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 12:10, Vaxinar napisał:

Blizzard prowadzi jakąś stronę, jak w przypadku W3, na której można obejrzeć konta graczy,
ewntualnie ich postacie?


eu.wowarmory.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Commander Ring - 3 Truesilver Ore, 2 Star Ruby, 2 Citrine. Truesilver Ore - 3x5g (3x2g jak skupujesz gotowe bary), Star Ruby 2x5g Citrine 2x1g. Łączny średni koszt - 27g (18 z barami). Jeżeli opchniesz go za więcej, masz zysk, wszystko poniżej, nie ważne jak byś tego nie ubrała, to STRATA, bowiem te same materiały można by sprzedać za wyższą sumę. Oczywiście ceny na twoim serwerze mogą być inne i faktycznie z tego może być jakiś zysk, ale to jest średnia cena na realmach. O mouncie nawet nie mów, bo z samych questów można mieć kasę na niego po nerfie 40->30. Moja pierwsza postać wykorzystując parę sztuczek z AH (limiteted recipes w szczególności przy realmie z dużą ilością graczy) + profesje zbierackie miała ponad 300g na 40, i ponad 1000g i epicką broń na 60 (wymienioną na pierwszy green z Out, ale to szczegół). Każdej następnej musiałem dawać kasę, bo gdy próbowałem profesji łączonych (skin+LW, tailor+ench, herb+alch) nijak nie mogłem wyjść na tyle, by na 60 mieć mounta 100% (a i levelowałem dużo szybciej mając doświadczenie).

@pkapis -proszę Cię, przestań łączyć 2 profesje jak jedną. Masz DWIE. Jedna to mining, kosztuje Cię on czas, w zamian dostajesz rudę. Drugą, osobna, to JC. Możesz ją użyć, by przerobić ore na gemy/pierścienie. Jeżeli sprzedasz je nawet u vendora, to razem masz jakiś zysk (w końcu "z niczego" masz ore -> ring -> kilka s u vendora). Ale jeżeli cena gotowego produktu JC < ceny materiałów użytych do produkcji, to samym tylko JC tracisz pieniądze. Nie mam żadnych zastrzeżeń, że z Mining zarabiasz, ale póki nie przerobisz ore na coś bardziej wartościowego JC nie zarabia nic. Jeżeli faktycznie można tak zrobić, wtedy mogę przyznać, że na tym serwerze można zarabiać levelując JC.

Zresztą serwer wygląda na recommended/high-locked, co oznacza niezbalansowane ceny na poziomach pre-LichKing (1g za stack copper? U mnie spokojnie za 5g idzie poza sobotnim/niedzielnym wysypie). Zresztą nawet wtedy lepiej wykorzystać 3 profesję aka Zmysł Handlowy i przetrzymać Ore parę dni i później wystawić 3 razy drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skinning umożliwia Ci zdjęcie skóry, czego inni nie mogą zrobić i tyle, dajesz do AH. To samo z minerałami, wszystko do AH, a zysk chomikuj lub kup jakieś gotowce. Na początku może wydawać się mało, ale jeżeli ja skończyłem pierwszą postacią z ponad 3k na ding70, to na 77 prawie na pewno będziesz mógł mieć epic flying (chyba, że levelowanie jest aż tak przyspieszone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 12:10, Vaxinar napisał:

Dzięki za pomoc, ale kolejne pytania nooba... :/

Wybrałem sobie ten mining i skining, ale w przeciwieństwie do szycia tutaj mam problem:
1. Zbieram skórę ze zwierzaka i co dalej...? Klikam na umiejętność skining, kurson się
zmienia, klukam na skórę i nic. :(


I nic. Skinning służy tylko do pozyskiwania skórek. Do wykorzystywania ich, i tworzenia jakichś pancerzy służy profesja Leatherworking.

Dnia 08.03.2009 o 12:10, Vaxinar napisał:

2. A mining - co mam robić z zebranym materiałem? I w jaki sposób, bo chyba jakieś nowej
umiejętności nie zauważyłem. Czy może ja tylko zbieram?


Mining, zbierasz i przetapiasz (umiejtność Smelting). I sprzedajesz na Auction Housie. Sprzedaż czystej rudy jest jednak często droższa niż przetopionych sztabek.

Dnia 08.03.2009 o 12:10, Vaxinar napisał:

P.S.
Blizzard prowadzi jakąś stronę, jak w przypadku W3, na której można obejrzeć konta graczy,
ewntualnie ich postacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam ludzi, którzy biorą się za profesję "produkcyjną" nie mając wspierającej je "zbierackiej". Twoje wyliczanie z AH możesz sobie, wybacz, wsadzić w zadek, bo nie potrzebuję kupować czegokolwiek - zbieram sobie rudę przy okazji i bazuję na tym co zbiorę. I TU jest ztsk, a nie na jakichś wyimaginowanych obliczeniach. Za 27g to Commandera nikt by nie sprzedał, przynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się