Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2010 o 20:55, Lailonn napisał:

To co mam robić do czasu wydania Cata? Walka o restless jak rozumiem jest bezsensowna.
Farmić fishing? :D I skąd wiara, że Cata cokolwiek naprawi?


Relentless...

Za tydzień prawodpodobnie startuje 4.0.3a, czyli The Shattering. Zmian w świecie gry jest tyle, że można by napisać książkę (i to moja opinia, na PTR już trochę pozwiedzałem, jest super), więc na pewno nie będziesz się nudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 21:27, Lailonn napisał:

Nie zamierzam jednak poświęcić życia dla gry ;p

W takim razie pomyliłeś WoWa z inną grą - tu inaczej się nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2010 o 15:46, CH1CKEN napisał:

W takim razie pomyliłeś WoWa z inną grą - tu inaczej się nie da...

"Hartkorowcy rajdują 10 godzin dziennie każdego dnia, a kolejne 10 farmują altami, inaczej nie da się nic osiągnąć", tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2010 o 17:21, KaPe napisał:

> W takim razie pomyliłeś WoWa z inną grą - tu inaczej się nie da...
"Hartkorowcy rajdują 10 godzin dziennie każdego dnia, a kolejne 10 farmują altami, inaczej nie da się nic osiągnąć", tak?


Niekoniecznie, ale by coś w tej grze dostać trzeba jednak trochę czasu poświęcić.. U nas zwykły rajd to jakieś 4-5h mamy conajmniej z 3-5 rajdów w tygodniu (a w czasach popularności ICC mieliśmy rajdy codziennie nawet). Wprawdzie dla różnych grup, różnych charów, jednak trzon był zwykle ten sam - 2-3 oficerów, kilku rajderów, którzy byli na każdym rajdzie.
A do hartkorowców nam mimo wszystko daleko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2010 o 17:51, DemoBytom napisał:

A do hartkorowców nam mimo wszystko daleko..


Skoro spotykacie się 5 razy w tygodniu na 4-5 h to to jest hardcore, przynajmniej moim zdaniem. Bicie skryptów przez tyle godzin tygodniowo musi zostawić trwałe ślady na psychice XD

Wszystko jednak zależy od ludzi z którymi się gra, wam ICC zajmuje 4-5h, komuś innemu 2 - 2,5h.

Dobrze, że PvP rządzi się innymi prawami ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z moją gildią spotykamy się 3 razy w tygodniu raidujemy po 3h od 20 do 23 i to nam wystarcza żeby dojść do LK HC 10 i z jeden dzień powipować, ale oczywiście raidy są praktycznie codziennie na jakieś odstępy np. RS lub jakieś raidy z podstawki prowadzące przez ludzi którzy chcą insane wbić (chodź trzech z The Insane już w gildi mamy :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie podejście jest zdrowe, zdecydowanie. Mój rekord to właśnie 2,5h na full HC clear ICC 10. Ale nudzi mnie wykonywanie tego samego, dobrze, że Cata już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chciala, zeby moja gildia rajdowala. Niestety gildia jest w spoczynku a planowana reaktywacja w Cataclysmie. Oby rzeczywiscie do niej doszlo bo inaczej bede sie musiala zaczac rozgladac za nowa gildia. Pugi sa fajne ale tylko na chwile lub na alcie a nie zeby sie meczyc co tydzien..z nowymi balwanami;).

DemoBytom
3-5 razy w tygodniu no wow! Tzn 3 razy to norma w rajdujacej gildi, ale zeby udalo sie zebrac ludzi wiecej niz 3 razy w ciagu tygodnia to sukces. W kazdej rajdujacej gildi w jakiej bylam zawsze byli ludzie co *dzis nie moge* itp. Tylko, ze nie pomysleli ze skoro dolaczyli to powinni byc w stanie gotowosci wiecej niz tew 50% raidow...;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2010 o 09:15, Eilene napisał:

Pugi sa fajne ale tylko na chwile lub na alcie a nie
zeby sie meczyc co tydzien..z nowymi balwanami;).


Raz sie trafi na balwanow, innym razem na calkiem sympatyczne grono. Dzisiaj w nocy trafilem na balwanow, tank sie zdziwil, ze jest tankiem. :) Za to wczoraj druzyna trafila sie wyjatkowo zgrana. Nie dosc, ze kazdy doskonale wspieral kazdego to jeszcze bardzo luzna atmosfera panowala na kanale, i bylo po prostu fajnie. I na od razu 2 lvl do przodu bylem. :) Na razie chodze na rajde z losowymi osobami, bo dopiero teraz calkiem na powaznie wzialem sie za WoWa, choc jestem w gildi to ona jest raczej na wymarciu, choc podejrzewam, ze po premierze Cata odzyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2010 o 09:15, Eilene napisał:

DemoBytom
3-5 razy w tygodniu no wow! Tzn 3 razy to norma w rajdujacej gildi, ale zeby udalo sie zebrac ludzi wiecej niz 3 razy w ciagu tygodnia to sukces.


Erm.. nigdzie nie powiedziałem, że to cały czas ta sama grupa..
"Wprawdzie dla różnych grup, różnych charów, jednak trzon był zwykle ten sam"

w czasach popularności ICC:
środa - ICC25
czwartek ICC10 grupa 1
piątek ICC10 grupa 2
sobota Ulduar
niedziela ICC10 grupa 1 kontynuacja
poniedziałek ICC10 grupa 2 kontynuacja
wtorek wolny rajd, bądź brak rajdu.

Jak mówię - trzon zwykle jest ten sam - ja na przykład chodziłem na więszość rajdów na 2 różnych charach. Tak samo nasz gildiowy rajd leader i 2-3 oficerów/rajdowców. Tak więc te 5-6 w tygodniu mi się zbierało. Niektórzy byli tylko na jednym rajdzie, na przykład tylko w czwartek. W niedzielę na kontynuacji mieliśmy pół grupy "świeże".
Hardkorem nie jestem, ale wolne wieczory mam, to korzystam (a przez wakacje i więcej czasu miałem).
Co do czasu - rajdy mamy od 19.30 do 23/24 w zależności od grupy. W tym trzeba doliczyć trochę czasu na początku na zebranie się, zwykle mamy też 1-2 planowane przerwy po 10-15 min. ATM standardowe ICC dla nas to jeden wieczór 11/12 i kontynuacja na LK.

LK10 HC nie widziałem, nawet Putriego czy Sindy nigdy nie próbowaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pugi? Już wolę powiedzieć gildii, że nie idziemy, a niżeli szukać kolejnego pro dupka, który zacznie mi prawić swoje mądrości na wispie, że jak jeszcze 2 wipy to wychodzi. Ogólnie śmieje się z każdej pro gildii, która uważa się za rasę panów, bo nad sobą maja nazwę, którą jakoś sobie wylansowali. Przez takich właśnie bałwanów raidy kończą się szybciej niż to przewidują ludzie. Nie obchodzi mnie to, że jakiś idiota robił wersje HC bez buffa po premierze ICC, nie obchodzi mnie to, że on siedzi w jakiejś znanej gildii. Skoro zgodził się pójść z moją grupką to powinien akceptować nasze warunki.

Ostatnio miałem takiego bałwana, że niby dorosły, a chyba gość nie zdał matury z czytania ze zrozumieniem. Kolega z gildii napisał mu "Zabiliśmy LK i teraz chcemy próbować HC", a ten przeczytał "Robiliśmy już ICC HC". A potem jak nasz tank miał go dość, bo gość zaczął się rządzić to specjalnie puszczał stwora na niego. Naturalnie tez zaraz zaczął się drzeć "CO ROBISZ, CZEMU NIE TRZYMASZ MOBA!", to mu odpowiedział "no trudno, uciekł mi zginiesz najwyżej, nie obchodzi mnie to". Ten tylko palnął, że z takim podejściem to tylko kaza sobie róbcie i wyszedł. Spoko, ale jego gadanie, że jeszcze 2 wipy to wychodzi jest o wiele lepszym podejściem.

Ogólnie to ciekaw jestem czy idioci w cata, pozostaną idiotami. Przykładowo, jedna gildia ubije wszystkich bossów w nowym raidzie. Pójdzie moja gildia, zatrzymamy się na jednym bosie, to zaraz zacznie ktoś drzeć twarz "OMG gildia X zabiła go już i jest banalny!! Jesteście noobami! nie gram z wami!"

A tak, obecnie ze swoją gildię robimy wypady od piątku (co 2 tygodnie) do niedzieli od 19-23. Choć ostatnio ludzie, pomimo tego, że jesteśmy po czasie, to nie raz i do 2 w nocy chcą dalej robić. W cata planujemy trzymać się tych samych terminów, dodatkowo stworzyć grupę dzienną. Bo mamy parę osób, które nie mogą w piątki, soboty i niedziele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2010 o 13:27, Osiol napisał:

Ogólnie to ciekaw jestem czy idioci w cata, pozostaną idiotami.


Korzystasz z internetu. Oczywiście, że pozostaną idiotami. Taka jest niezmienna zasada wszechświata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem dowiedziałem się że jest 7 dni gry za free i pozwoliłem sobie odpalić kolejny raz WoW :D
Najprawdopodobniej powrócę do gry po wyjściu dodatku, szybko wbije 85 lvl i poszukam gildii bo moje stare na servie pewnie mnie nie przyjmą, a szkoda.

Zalogowałem się dziś i... i jedną z pierwszych rzeczy, którą zauważyłem, a raczej nie zauważyłem to aplikacja, gdzie byli zapisani moi "znajomi". Nie pamiętam dokładnej nazwy tej opcji. Czy została usunięta:o? Gdzie się podziała?
Szukałem też z kilkanaście minut nowych buildów dla druida resto i nie znalazłem kompletnie nic:| Wspomożecie linkami? Jak i buildem do lvlowania, ale dla moonkina w czasie strasznego i niebezpiecznego Kataklizmu?
Co obecnie się robi na serverach?
Dlaczego dostałem 3 wiadomości w wow, gdzie łącznie było 1k golda:o?
Czy zaszły jakieś poważne zmiany od czasu kiedy za kilka dni miało wejść icc?
Czy są jakieś nowe addony, który każdy powinien mieć?
Czy o czymś zapomniałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2010 o 13:50, In_The_End napisał:

Czy została usunięta:o? Gdzie się podziała?


Powinna być tam gdzie zawsze czyli pod ''o''.

Dnia 19.11.2010 o 13:50, In_The_End napisał:

Szukałem też z kilkanaście minut nowych buildów dla druida resto i nie znalazłem kompletnie
nic:| Wspomożecie linkami? Jak i buildem do lvlowania, ale dla moonkina w czasie strasznego
i niebezpiecznego Kataklizmu?


Armory może być tutaj przydatne, albo pogadaj z kimś in-game.

Dnia 19.11.2010 o 13:50, In_The_End napisał:

Co obecnie się robi na serverach?


Ogólnie nic. Wszyscy czekają.

Dnia 19.11.2010 o 13:50, In_The_End napisał:

Dlaczego dostałem 3 wiadomości w wow, gdzie łącznie było 1k golda:o?


Wymieniło Ci wszystkie marki / emblemy etc na gold.

Dnia 19.11.2010 o 13:50, In_The_End napisał:

Czy zaszły jakieś poważne zmiany od czasu kiedy za kilka dni miało wejść icc?


Eee, większość już sam zauważyłeś. Buildy / Raid Locki - sporo tego polecam lekturę patch notes.

Dnia 19.11.2010 o 13:50, In_The_End napisał:

Czy są jakieś nowe addony, który każdy powinien mieć?


Zapewne nowe wersje starych, tutaj rewolucji nie oczekuj.

Dnia 19.11.2010 o 13:50, In_The_End napisał:

Czy o czymś zapomniałem?


Tak, zerknąć na oficjalna stronę gry XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dziwne i noobskie pytanie, otóż sćiągnąłem sobie triala i... nie chce sie zalogować do gry. Otóż wszystko dobrze, ściągnąłem programik który ściąga triala, on z kolei ściągnął jakieś dwa "patche" (nie pamiętam, ale chyba po 5 mb i 30 mb). Kiedy chce się zalogowac, jest napisane "connected" a potem, po dość długim czasie "you have been disconnected from the server". Firewall''a wina to nie jest, połączenie internetowe tez jest w porządku, jako dowód załączam screena. Wersja europejska.

20101119140501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz nieaktualną wersję gry. Obecna to 4.0.3, Ty masz 3.3.5 (lewy dolny róg ekranu logowania). Nie wiem skąd brałeś triala, ale obecnie jest nowy klient który ściąga wszystko automatycznie bez podziału na patche. Uruchamiaj grę poprzez Launcher, jeśli on nie zacznie ściągać nowych patchy to ściągnij nowego klienta z battle.net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2010 o 13:50, In_The_End napisał:

Szukałem też z kilkanaście minut nowych buildów dla druida resto i nie znalazłem kompletnie
nic:| Wspomożecie linkami? Jak i buildem do lvlowania, ale dla moonkina w czasie strasznego
i niebezpiecznego Kataklizmu?

teraz drzewka działają tak że naprawde trzeba się naćwiczyć aby zrobić "zły" build, a do lvlowania tym bardziej... naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się