Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

> Główną kwestią jest teraz chyba "łatwość raidowania". Kiedyś żeby wejść do MC trzeba
> było zrobić niezbyt łatwy attunement jak na tamte czasy, posiadać w miarę dobry sprzęt,
> 40 osób w gildii, zgranie, doświadczenie a przede wszystkim chęć grania. PRETBC wymagało
> dużo więcej od graczy niż TBC. Teraz bez urazy każdy debil może raidować, nie zdobędzie
> sprzętu tak to zdobędzie go srak przez głupie badge, imba sety z tailora/lw i nie wiadomo
> co jeszcze. Taki głupi set z tailoru jest na poziomie T4/5 jak nie lepiej. Kiedyś nie
> było tak łatwo zdobyć sprzętu, nie było badgy, nie było Gladiatora, nie było nerfów i
> znoszonych attunementów.

Bzdury Waćpan gada na temat MC. Zapamiętałem je jako instancję, gdzie wchodził rajd z 5 osobami afk i 10 nie umiejącymi grać, a loot sam spadał. Gear musiał mieć main tank, słaby gear/skill u healerów rozwiązywało się zwiększając ich liczbę. MC był takimi badgeami tamtego czasu: nie wymagał nic, a dawał przedmioty, które pomagały zacząć "poważne" rajdowanie. A attunement był banalny, niektóre klasy mogły go zrobić solo, może chodziło o ten od Onyxii?
Dopiero na poziomie AQ40 zaczynało się sito i odpadały osoby, które nijak się nie nadawały. I zgadzam się, że wyższe instancje są teraz łatwiejsze niż kiedyś - BT zostało wyczyszczone w tempie iście ekspresowym, mniej niż dwa tygodnie, w porównaniu z ponad dwa miesiące na Naxxramas.

Natomiast znoszonych attunementów nie było, bo attunementów prawie nie było... Onyxia była jedynym wyjątkiem, bo MC i BWL wymagały pójścia do instancji w pugu, AQ40 nic nie wymagało, a Naxx niedużej reputacji z AD i przyniesienia paru świecidełek.
A propos setu tailorowego, to niektóre cześci są na poziomie t6, więc jest on przesadzony (ale w połowie przez to, że ma dobrze rozłożone punkty w porównaniu z rzeczami z t4 i 5).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałeś przed TBC, chyba nie sądzisz, że każda walka to był niesamowity skill? Molten Core? Bez żartów. BWL miało Razorgore i Vaela na starcie, a potem Broodlord, gwałtowny spadek w trudności. Podobnie 3 smoki(fire resist, hah). Fankriss? Anub? Razuvious - pomijam kretyńską mechanike resistów na Mind Control, jako, że sam odpowiadałem za MC potrafiło to naprawde wkurzyć. Grobulus? Noth? Faerlina? Heigan, gdzie mogło i 10 osób go ubić, a 30 zginąć, bo nie umieli biegać?

Największy problem, to spadek trudności w T6. Przed Vashj, Kaelem bossy są z grubsza porównywalne, potem mamy skok, a następnie kolosalny spadek, który podnosi się dopiero na Archimondzie i Illidanie. Blizzard zbyt delikatnie podszedł do kwestii gearu, nie trzeba ubrać rajdu w T5 by wymieść całe T6, tak jak i Kara gear z nadwyżką starcza na T5.

Z drugiej strony, mechanika została dość dokładnie rozgryziona. Forum EJ to znakomite źródło informacji o rajdach, a Bosskillers gotowy poradnik co i jak bić. Niegdyś nie było to tak powszechne, teraz niemal każdy boss jest zaraz po ubiciu dokładnie rozpracowany, i pozostaje tylko kwestia dostosowania tego do własnej gildii. WWS potrafi ujawnić słabe punktu w rajdzie i ulepszyć DPS, by w konsekwencji jeszcze bardziej ułatwić walki. Armory - koniec z PvP specami w rajdzie. Generalnie ludzie stali się po prostu sporo lepsi w rajdowaniu, i to widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 22:36, CH1CKEN napisał:

Odnośnie BLa: Można z niego się przenieść na mój serwer - Mazrigos. Ostatnio spotykając
Polaka (których niestety coraz więcej na moim serwie :( z powodu tych migracji) spytałem
się czy jest z BLa, a on na to: "nie obrazaj mnie" - i nie dziwie mu się. Granie na Blu
wśród bardziej doświadczonych graczy jest uważane za coś noobowskie i lamerskie. Jeden
z moich najlepszych kumpli w grze przeniósł się na BL, oczywiście mówiłem mu, że polski
serwer to syf, ale było już po fakcie. Jak tylko skończył mu się cooldown na transfer
(można raz na 3, czy 6 miesięcy) wrócił na poprzedni serwer stwierdzając to samo (polski
serwer to syf), wytłumaczył się, że musiał tego doświadczyć na własnej skórze by to sobie
uświadomić :P Nie wspominając o tym, że na BLu zrobił połowę Eye i SSC gdzie jego poprzednia
gildia na Mazrigosie doszła do Illidana...


Dla czego wszyscy na BL tak narzekają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 22:38, Vic napisał:

A propos setu tailorowego, to niektóre cześci są na poziomie t6, więc jest on przesadzony
(ale w połowie przez to, że ma dobrze rozłożone punkty w porównaniu z rzeczami z t4 i
5).

To przykład błędu w itemizacji, który próbowali naprawić w 2.1 - ale płacz jaki się podniósł po znerfowaniu tych itemków skutecznie ich zniechęcił. Tak to już jest, dałeś komuś palec to spróbuj zabrać, a całą ręke ci urwie.

W sumie, rzecz która mi w tym wszystkim daje nadzieje, to to, że BT jednak zostało zbufowane po tym, jak Nihilum je znisczyło w tak krótkim czasie. Ktoś wspominał, że nie trzeba było kitować elementali na Illidanie? Bloodboil robił 1/3 dmg? No lol, to dopiero musiały być czasy.

A główny czynnik Naxxa = 8 tanków w 4/9 T3 na 4 horsemenów, na tamte czasy coś niesłychanego. Ubranie tylu warriorów, plus farmienie tego bzdurnego trinketu z ZG, by mieć mniej resistów na tauncie, sam Tigole przyznał niegdyś, że to była głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 22:39, CH1CKEN napisał:

TBH ilość graczy nie ma znaczenia - takie Zul''Gurub było 20 man, a ile zabawy :P (czytaj
trudności xD).

Oj ma, ma. Gdy w 40 osobowym rajdzie miałeś 15 hilerów, ciężko było dopatrzeć się, kto się obijał. W ZG miałeś, ilu, 5? W obecnych rajdach norma to 7-8, nie mówiąc o WWS. Dużo łatwiej jest upilnować małą grupę, od razu widać kto co spieprzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 22:45, KaPe napisał:

Dużo łatwiej jest upilnować małą grupę, od razu widać kto co spieprzył.

Między innymi dlatego Blizzard pozostaje przy 25man i 10man raidach - innych w dodatku nie ujrzymy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MC wymaga attu, BWL też, Naxx także, AQ także (tyle, że serwer robi) itp itd. Trudniej było dostać się do tych instancji i tyle. Wiesz teraz można robić solo attu do MC, wtedy ? Nie koniecznie, zdarzało się to ale często był to bardziej fart niż oczywista możliwość. BWL jak BWL, raidy z 70tkami tam padają, a co dopiero na mając 60 lvle same. KaPe to oczywiste, że poziom nie będzie rósł cały czas itp itd, czasem bardziej dostaniemy w kość czasem mniej. Mi chodzi głównie o to, że raidowanie stało się dużo łatwiejsze niż kiedyś i myślę, że taka prawda. Czy ludzie zaczęli lepiej raidować ? Hmm wątpię, na pewno nie na moim serwerze. Nawet przy tak dużych zasobach informacji może 20% graczy raidujących z nich korzysta.

Pytanie takie: opłaca się to craftować http://www.wowhead.com/?spell=41206 ? i czy może mi to ktoś wykraftować czy muszę mieć receptę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 22:39, KaPe napisał:

Z drugiej strony, mechanika została dość dokładnie rozgryziona. Forum EJ to znakomite
źródło informacji o rajdach, a Bosskillers gotowy poradnik co i jak bić. Niegdyś nie
było to tak powszechne, teraz niemal każdy boss jest zaraz po ubiciu dokładnie rozpracowany,
i pozostaje tylko kwestia dostosowania tego do własnej gildii. WWS potrafi ujawnić słabe
punktu w rajdzie i ulepszyć DPS, by w konsekwencji jeszcze bardziej ułatwić walki. Armory
- koniec z PvP specami w rajdzie. Generalnie ludzie stali się po prostu sporo lepsi w
rajdowaniu, i to widać.


To prawda, narzędzia są teraz dużo lepsze. Dobrze pamiętam chałupnicze metody przeszukiwania combat loga, chodzenie za ludźmi aby widzieć co robią, kryminalne zagadki typu "który to paladyn ma vindication?", i masę "urban legends" na temat bossów (np. skakanie na thekalu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 22:48, oOreVenOo napisał:

Pytanie takie: opłaca się to craftować http://www.wowhead.com/?spell=41206 ? i czy może
mi to ktoś wykraftować czy muszę mieć receptę ?

Musisz kupić recepte. Generalnie bracery są lepsze, ale znowu bracery można dostać Vindicatora z PvP, a shoulderów nie ma. W sumie jako fire nie wykorzystasz ich do końca do czasu patcha, bo na scorche haste nie działa. Ale przed T5 lepszych nie znajdziesz - poza wersją tailorową dla frost, ofc. Zresztą, obadaj
http://maxdps.com/mage/fire.php
Lista dostępnego gearu i ile da ci dps.

A co do atu - bądźmy poważni, atu do Karazhan był trudniejszy niż do MC i BWL razem wzięte. Tylko Onyxia była upierdliwa. Poza tym, duh, że ludzie giną w BWL. W karazhan będą padać na 80, i co? A, że ludzie lepiej rajdują, to oczywiste. Wiadomo, że dalej jest pełno tardów, ale przeciętny poziom wzrósł, może nie jakoś niesamowicie, ale jest poprawa. Na pewno dużo łatwiej jest uzyskać informacje, a to już daje dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>masę "urban legends" na temat bossów (np. skakanie na

Dnia 09.02.2008 o 22:53, Vic napisał:

thekalu).

Chyba raczej Deep Breath na Onyxii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 22:48, oOreVenOo napisał:

MC wymaga attu, BWL też, Naxx także, AQ także (tyle, że serwer robi) itp itd. Trudniej
było dostać się do tych instancji i tyle.


Napisałem o tym wyżej,ale dodam:attunement do Karazhanu jest dłuższy niż attunement do tych instancji razem wziętych... A gate opening do AQ się niezbyt liczy, bo napracować się musi tylko jedna gildia, wszyscy pozostali wchodzą za darmo (mogą pomóc przy oddawaniu przedmiotów, ale nie muszą).

EDIT: Do diabła, drugi raz powtarzam to co zdążył KaPe napisać... muszę klikać odśwież przed postem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam o te shouldery bo zastanawiam się nad respeckiem na fire, nie chce mi się robić Spellfire Setu, z drugiej strony pre paid mi dzisiaj wygasł, zacznę grać najwcześniej za miesiąc, może jakiś patch coś zmieni z hastem w co wątpię, zobaczymy. Najbardziej mnie przeraża cena heart of darkness 450g ea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 23:09, oOreVenOo napisał:

Pytam o te shouldery bo zastanawiam się nad respeckiem na fire, nie chce mi się robić
Spellfire Setu, z drugiej strony pre paid mi dzisiaj wygasł, zacznę grać najwcześniej
za miesiąc, może jakiś patch coś zmieni z hastem w co wątpię, zobaczymy. Najbardziej
mnie przeraża cena heart of darkness 450g ea.

Uh, Spellfire = podstawa, razem z Spellstrike. Pare dni daily i kase masz. Albo przyfarmić, bez przesady, że to tyle kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spellfire na pewno podstawa... Spellstrike ? Zobacz na mój head i spodnie, tutaj nie wiem czy jest sens robić spellstrike, ewentualnie head ale myślę, że spodnie mogą zostać jak najbardziej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 23:16, oOreVenOo napisał:

Spellfire na pewno podstawa... Spellstrike ? Zobacz na mój head i spodnie, tutaj nie
wiem czy jest sens robić spellstrike, ewentualnie head ale myślę, że spodnie mogą zostać
jak najbardziej. :)


Spellstrike jest lepszy od tych spodni, nie zapominaj o set bonusie. W gruncie rzeczy on troche daje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 23:25, Latniak napisał:

Spellstrike jest lepszy od tych spodni, nie zapominaj o set bonusie. W gruncie rzeczy
on troche daje :)


Hmm możliwe, nigdy nie porównywałem ich. W każdym razie jak mówiłem pre paid wygasł, teraz co najwyżej mogę sobie posiedzieć na forum i poprzeglądać jakieś pierdoły. Anyway będzie pre paid to zobaczymy, na razie nie mam ochoty coś na gre, w sumie i tak praktycznie nie ma mnie w domu, tyle co wieczorami albo nocą.

Latniak o ile pamiętam miałeś warlocka, jak możesz podaj nick. Chętnie zobaczę co tam masz ciekawego na nim, jeżeli nie masz nic przeciwko. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 23:32, oOreVenOo napisał:

Latniak o ile pamiętam miałeś warlocka, jak możesz podaj nick. Chętnie zobaczę co tam
masz ciekawego na nim, jeżeli nie masz nic przeciwko. :))


Spoko, tylko zauważ że ja jakoś od ponad miesiąca już prawie nie gram. Wszystko wina sesji, ale teraz powoli będę wracał. Zapłace abonament jakoś za tydzień :)

A oto link http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Hellfire&n=Latniak

Założony jest kit dps (mam jeszcze pare itemków dzięki którym dobijam 202 hit rating), no i blessings deck siedzi w banku, wystarczy wymienić na trinkecika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ni moge zalogowac sie na swoje konto na www.worldofwarcraft.com a na wowie (grze) mi all dziala .. -.- Jak cos to podajcie mi strone do zalogowania jak wam bedzie dzialac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się