Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Radzę uważnie śledzić zmiany - ES już nie przerywa castów, a Totem of Wrath daje teraz spell power i debuff +3% crit chance (nie tylko spell) na wrogie cele ;) Można jeszcze wspomnieć o Elemental Oath a''la aura boomkina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 18:28, pkapis napisał:

Akurat bardzo często można się spotkać z opinią, że frost jest dobrym buildem do levelowania
ze względu na dużą przeżywalność. Pamiętam, że gdy swego czasu (jakoś w okolicach 3.1)
sprawdzałem wowwiki, to właśnie frost był tam polecany do tego.


Levelować, to sobie można nawet nie rozdysponowując w ogóle punktów talentów. ;-)
I też będzie dawało radę. Czego oczywiście nie polecam, ale jak się włoży coś tu i coś tam, a coś jeszcze indziej tak na przysłowiową ... (brzydko mówiąc), to nikt Cię za to nie będzie krytykował. Bo i nikt nie zwraca na to uwagi. Warriorzy tankują z fury, druidzi leczą z feral, a prieści z shadow magic. I żyją. Na chwilę obecną tak do lvl 70-75 można spokojnie nie martwić się o talenty.
A jak wyjdziesz z frost buildem na jakiś raid lvl 80, to Cię, delikatnie rzecz ujmując, kopną w rzyć. ;-) (za przeproszeniem ;-)).

Dnia 07.08.2009 o 18:28, pkapis napisał:

Mnie się akurat przyjemniej
nabija poziomy na arcane, które chociaż szybciej zżera manę, to jednocześnie również
szybciej i skuteczniej ubija przeciwników, ale to zapewne kwestia osobistych preferencji.


Frost jest najbezpieczniejszy, ale i najdłużej ubija się moby.
Fire wręcz przeciwnie.
Natomiast frost ma jedną przewagę nad innymi specami do lvlowania: Improved Blizzard + Shatter. ;-) Tylko trzeba wiedzieć, jak i gdzie. Ale i tak służy to tylko jak najszybszemu dostaniu się na 80-tkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 19:09, Niflheim napisał:

Witam. Dokupiłem właśnie dodatek "The Burning Crusade", i tu nasuwa się mały problem.
Mam zainstalowaną gołą (tzn. bez żadnych dodatków) wersję World of WarCraft, oczywiście
spatchowaną do najnowszej wersji. Czy mogę bez problemów doinstalować dodatek, czy może
bezpieczniej byłoby odinstalować podstawkę, zainstalować dodatek i zaktualizować grę?


Bez problemu - sam tak robiłem, ale niestety nie obędzie się bez ponownej instalacji patchy od wersji 2.0 (takiej w jakiej wydano TBC) w górę, czyli do obecnej wersji 3.2.0. To jedyny mankament instalowania dodatków do WoW :) Tak na marginesie, WotLK został wydany w wersji 3.0.2, czyli również trzebaby instalować kilka patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc podobnego kompa (ta sama grafa, tyle samo RAMu, procek inny- ja mam E6550 [brz o/c]) i na raidach, instancjach itp. bez problemu. Gorzej jak wchodze do Dalaranu i innych zatloczonych miast. Wtedy fps w granicach od 2 (!) do 20 maks.

Edit: ale musze jeszcze powiedziec ze korzystam z kilku addonow.. m.in. QH, titan, auctionner, cartographer... duzo by wymieniac ;) a to na pewno ma wplyw na wydajnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 20:01, Dann napisał:

Levelować, to sobie można nawet nie rozdysponowując w ogóle punktów talentów. ;-)
I też będzie dawało radę. Czego oczywiście nie polecam, ale jak się włoży coś tu i coś
tam, a coś jeszcze indziej tak na przysłowiową ... (brzydko mówiąc), to nikt Cię za to
nie będzie krytykował. Bo i nikt nie zwraca na to uwagi. Warriorzy tankują z fury, druidzi
leczą z feral, a prieści z shadow magic. I żyją. Na chwilę obecną tak do lvl 70-75 można
spokojnie nie martwić się o talenty.
A jak wyjdziesz z frost buildem na jakiś raid lvl 80, to Cię, delikatnie rzecz ujmując,
kopną w rzyć. ;-) (za przeproszeniem ;-)).


Dopóki człowiek nie wbije tej 80-tki, a nawet jeszcze przez dobrą chwilę później jeśli nie ma raidujących znajomych, może się o to w ogóle nie martwić. A różnica między dobrze dobranym buildem do levelowania (czyli takim, z którym się człowiek dobrze czuje i który jest skuteczny) to przy całej ścieżce 1-80 będzie oszczędność liczona w dniach, a także gruby gold którego się zaoszczędzi na naprawach.

Dnia 07.08.2009 o 20:01, Dann napisał:

Natomiast frost ma jedną przewagę nad innymi specami do lvlowania: Improved Blizzard
+ Shatter. ;-) Tylko trzeba wiedzieć, jak i gdzie. Ale i tak służy to tylko jak najszybszemu
dostaniu się na 80-tkę.


Jasne. Ale przecież o tym właśnie mówiłem pisząc o levelowaniu. Na 80-tym można zmienić sobie builda, albo wziąć drugi z dual spec i bawić się w dungeony, raidy, pvp czy co tam człowiek lubi. Ale dopóki postać do tego poziomu nie dobije, lepiej jest mieć build pozwalający skuteczniej i szybciej grać solo, niż build raidowy, tworzony z myślą o konkretnej roli w grupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 23:02, pkapis napisał:

Dopóki człowiek nie wbije tej 80-tki, a nawet jeszcze przez dobrą chwilę później jeśli
nie ma raidujących znajomych, może się o to w ogóle nie martwić. A różnica między dobrze
dobranym buildem do levelowania (czyli takim, z którym się człowiek dobrze czuje i który
jest skuteczny) to przy całej ścieżce 1-80 będzie oszczędność liczona w dniach, a także
gruby gold którego się zaoszczędzi na naprawach.


Generalnie coś w tym jest.
Aczkolwiek nie jest to w żadnym wypadku obligatoryjne. Jeśli levelujesz priesta jako holy, to w najgorszym wypadku tracisz tylko czas i ewentualnie złoto, którego nota bene na naprawy zielonych itemów wydaje się tyle co i nic (w porównaniu do np. średnio 25x13 sztuk złota z daily questów na 80-tym).
A z drugiej strony jak już ktoś zaprosi Cię do takiego ZF, Uld albo ST lub BF, to nie będziesz musiał się wstydzić swojego healu. ;-)

Dnia 07.08.2009 o 23:02, pkapis napisał:

Jasne. Ale przecież o tym właśnie mówiłem pisząc o levelowaniu. Na 80-tym można zmienić
sobie builda, albo wziąć drugi z dual spec i bawić się w dungeony, raidy, pvp czy co
tam człowiek lubi. Ale dopóki postać do tego poziomu nie dobije, lepiej jest mieć build
pozwalający skuteczniej i szybciej grać solo, niż build raidowy, tworzony z myślą o konkretnej
roli w grupie.


Owszem, dłużej się lvluje jako np. resto druid. ;-) Ale przecież nigdzie nie jest napisane, że Musze lvlować jako kitty lub boomer. To moja indywidualna sprawa. Nikt inny na tym nie straci, a może tylko zyskać, np. podczas <80 dungeonów. A może ja np. lubię grać resto i tyle.
A co do straconego czasu, to powiem Ci tyle. Dopadła mnie awaria PC i jako że padnięta płyta głowna była od ASUSa, wysłali ją do serwisu we Wrocławiu (mieszkam w okolicach W-wy) i już drugi tydzień mija, jak nie mam PC (teraz piszę z komputera zabytkowego mojego znajomego, więc nici z grania ;-)) i nie mogę lvlować mojego shamana.
To jest dopiero strata czasu, czyż nie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 19:09, Niflheim napisał:

Witam. Dokupiłem właśnie dodatek "The Burning Crusade", i tu nasuwa się mały problem.
Mam zainstalowaną gołą (tzn. bez żadnych dodatków) wersję World of WarCraft, oczywiście
spatchowaną do najnowszej wersji. Czy mogę bez problemów doinstalować dodatek, czy może
bezpieczniej byłoby odinstalować podstawkę, zainstalować dodatek i zaktualizować grę?


Nie wiem jak wyglądają najnowsze wydania TBC, w każdym razie premierowe instalki tego dodatku nie radzą sobie z patchami powyżej 3.0. Więc przy najnowszej wersji gry mogą być problemy, ale nie muszą. Jest tylko jeden sposób aby to sprawdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie czy jeśli założylem konto trial po czym zamieniłem je w ''''pełne'''' i wykorzystałem 40 darmowych dni mogę uzyskać dodatkowe 10 dni aktywując trial WotLK?? Oczywiście nie mam WotLK tylko WoW + TBC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 15:49, Jedrzej_92 napisał:

Hej mam pytanie czy jeśli założylem konto trial po czym zamieniłem je w ''''pełne''''
i wykorzystałem 40 darmowych dni mogę uzyskać dodatkowe 10 dni aktywując trial WotLK??
Oczywiście nie mam WotLK tylko WoW + TBC.


Tak, nie musisz nawet mieć aktywnego konta w chwili aktywacji. Jedyne co trzeba mieć aby uaktywnić trial WotLK, to konto WoW+TBC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliście wyłączyć zdobywanie exp na bg? Ja jednym z moich dk w ciągu kilku walk na AV(większosć wygranych) wbiłem 2lvle. Exp idzie bardzo szybko. Jedna wygrana na AV to nawet 4 bary expa. Twinków co prawda nie ma za wielu(tylko konta na których nie ma TBC albo WotLK mogą sobie twinkować) ale za to jest masa ludzi na lvlu około 55, 65 itp. Fakt, że dla 60tek to free kille ale kilka walk i lvle idą do góry. Nie wiem natomiast jak jest przy wyłączonym exp. Z tego co czytałem na forum Blizza, to walk albo w ogóle nie ma, albo zdarza się jedna na cały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 15:49, Jedrzej_92 napisał:

Hej mam pytanie czy jeśli założylem konto trial po czym zamieniłem je w ''''pełne'''' i wykorzystałem 40 darmowych dni mogę uzyskać dodatkowe 10 dni aktywując trial WotLK?? Oczywiście nie mam WotLK tylko WoW + TBC.


Tak ja tak zrobiłem i przez 10 dni spokojnie sobie śmigałem DK.
Ograniczenie jest takie, że nie możesz nabić więcej niż 70 lv swoją postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 19:43, Tribe napisał:

(...)ES już nie przerywa castów (...)

Humph ? Earth Shock - Instantly shocks the target with concussive force, causing 849 to 895 Nature damage. It also interrupts spellcasting and prevents any spell in that school from being cast for 2 sec. ( źródło - MMO champion.com )

Co prawda shamanem nie grałem od nowego patcha, ale raczej takiej zmiany by nie wprowadzili ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 21:37, Murith napisał:

Humph ? Earth Shock - Instantly shocks the target with concussive force, causing 849
to 895 Nature damage. It also interrupts spellcasting and prevents any spell in
that school from being cast for 2 sec. ( źródło - MMO champion.com )

Co prawda shamanem nie grałem od nowego patcha, ale raczej takiej zmiany by nie wprowadzili
;o


http://www.wowhead.com/?spell=49231 :
Instantly shocks the target with concussive force, causing 849 to 895 Nature damage and reducing melee attack speed by 10% for 8 sec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemano!
Chcę wrócić do wowa. Na liczniku na xf mam około 640 godzin. Przerwałem grę w lutym i chcę powrócić do mojego Be Dk 80 lvl, zebrać trochę kasy (zostawiłem postać spłukaną) i zrobić sobie nową postać - paladyna. Moje pytanie jest takie: czy żeby powrócić do gry wystarczy wklepać nowy kod pre paida, zalogować się i grać? czy są jakieś skomplikowane operacje przywracania konta ze stanu hibernacji?
Btw. jak się nazywa ten realm, na którym podobno gra tak dużo polaków? Swoją elfkę mam na doomhammerze ale zawsze grałem hordą więc chcę nową postać założyć na innym realmie i po stronie ally. Wiem że to trochę utrudnia sprawę ( zawsze można przez neutralny AH wystawić bułkę za 500g i kupić ją na 2 postaci, żeby przesłać trochę golda)
Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Wpisujesz kod pre-paidu i grasz.

Dużo Polaków powiadasz...hmm... to zależy czy chcesz Polaków czy bandę dzieciaków, którzy spamują na chatach i wyzywają się co chwile.

Zbierasz kase dla DK czy dla nowej postaci? Jak dla nowej, to musi byc na tym samym serwerze, no chyba że i DK przeniesiesz. Ale za to już trzeba płacić. W realu(przy czy nie chodzi mi tu o hipermarket :)) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wiem że to trochę utrudnia sprawę ( zawsze można przez neutralny AH wystawić bułkę za 500g i kupić ją na 2 postaci, żeby przesłać trochę golda)

Z tego co wiem nie można kupować przedmiotów wystawionych przez postaci z jednego konta. Więc będziesz jeszcze potrzebować kogoś kto Ci kupi tę bułkę za twoje pieniądze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mielismy na doomhammerze gildię polską ale się rozpadła. chciałbym moze 2 postać zrobic na innym realmie właśnie gdzie jest sporo polaków (Nie dzieci).

@DemoBytom

Więc może lepszym rozwiązaniem by było robić postać od nowa na innym realmie? Bo chcę koniecznie zagrać ally bo zawsze byłem po stronie Hordy, wiec ze zbierania kasy dla nowej postaci nici, bo nikogo nie znam po stronie ally :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 22:29, dulak napisał:

Więc może lepszym rozwiązaniem by było robić postać od nowa na innym realmie? Bo chcę koniecznie zagrać ally bo zawsze byłem po stronie Hordy, wiec ze zbierania kasy dla nowej postaci nici, bo nikogo nie znam po stronie ally :P


A czemu koniecznie na innym realmie?
Z tego co wiem (nie mam jeszcze możliwości przetestowania) można teraz mieć postać po stronie ally i hordy na jednym serwerze nawet na serwach PVP.
Jak masz zaufanego znajomego u siebie w gildii to bez problemu powinien ci pomóc przesłać kasę przez neutralny AH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się