Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2010 o 20:49, the_bishop napisał:

czy mozna w opcjach recounta pozmieniać cos/jakos żeby w czasie walki nie pożerało tyle
FPS ?


Recount nie bardzo ma jak zżerać fps, bo nie robi nic z grafiką. Jeśli już to zżera procesor, pamięć i sieć. na dwie pierwsze rzeczy polecam powyłączanie addonów, na ostatnią lepsze łącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 00:37, pkapis napisał:

Recount nie bardzo ma jak zżerać fps, bo nie robi nic z grafiką. Jeśli już to zżera procesor,
pamięć i sieć. na dwie pierwsze rzeczy polecam powyłączanie addonów, na ostatnią lepsze
łącze.


I co z tego, że nie ma, mimo wszystko zżera dużo mocy obliczeniowej jak na addon, a to powoduje tymczasowe freezy lub spadek fps. Karta graficzna nie jest jedynym podzespołem komputera odpowiedzialnym za wydajnoć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na nowe metody złodziejów kont! Ogłaszają się w trade jakoby meli mnóstwo ilvl264 BoE epicków i nie tylko, przy czym po whisperze dostajesz tylko ofertę odsyłającą do strony wraz z linkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 01:38, Azvar napisał:

I co z tego, że nie ma, mimo wszystko zżera dużo mocy obliczeniowej jak na addon, a to
powoduje tymczasowe freezy lub spadek fps. Karta graficzna nie jest jedynym podzespołem
komputera odpowiedzialnym za wydajnoć...


O to mi właśnie chodziło. Tracenie fpsów jest tylko jednym z objawów, bo komputer się przymula. Przecież napisałem, że przytyka się coś innego. Przerobienie informacji o obrażeniach, leczeniu, etc od chociażby dziewięciu innych osób już wpływa na łącze.
Swoją drogą recount jest badziewny i niedokładny - zwłaszcza jeśli chodzi o burst damage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Recounta - można zawsze wyłączyć synchronizację danych z innymi, zwykle sporo poprawia wydajność. Osobiście polecam jednak zbierać logi do World of Logs(wysyłają się po walce/raidzie i jest o wiele więcej statystyk) ewentualnie używać Skady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 11:34, Gallbaroquo napisał:

Paladyn pod prot nadaje sie do 2v2 jako dps?


Żartujesz? Jaki on tam DPS zrobi :) Przeciwko 2x DPS to BYĆ MOŻE ich wymęczycie, ale to będą walki po 10-15 minut i dłuższe... Ja gram jako Arms Warrior i Holy Paladin i powiem tobie, że jedynie byście się spłukali z many, a i tak padniecie.

Dnia 13.06.2010 o 11:34, Gallbaroquo napisał:

I czy do 3v3 lepszy jest arcane czy frost dla maga z setupem DK/Pala holy/mag?


Arcane to rzadkość na arenach... Frost jest zdecydowanie faworyzowane ze względu na freezy/stun/snare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 10:33, pkapis napisał:

http://www.wowhead.com/blog=159674
Nowe informacje dotyczące Cataclysm. Usuwają Paths of the Titans. Osobiście podoba mi
się zmiana dotycząca raid lockoutu - wreszcie rozpadnięcie się raidu nie będzie oznaczało
że to już koniec rajdowania na ten tydzień


O, mi jako 100% pugowcowi bardzo się ten pomysł podoba. Ale dlaczego dopiero teraz, przecież to najbardziej sensowne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 13:21, Miklus92 napisał:

Wiadomo już coś o premierze Cata? Jakaś data? Może chociaż miesiąc?

Alpha urszyła 30 lutego, bete planują na 31 czerwca.
Daty wydania ofc nie ma, ale zapewne 4 kwartał 2010, lub późny wrzesień. No chyba, że Ruby Sanctum będzie taka rewelacją, że zdołają przeciągnąć Wratha do 2011. Ale wtedy musiałaby być świeża dostawa free epixów do heroiców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 15:09, KaPe napisał:

No chyba, że
Ruby Sanctum będzie taka rewelacją, że zdołają przeciągnąć Wratha do 2011. Ale wtedy
musiałaby być świeża dostawa free epixów do heroiców.


Ruby Sanctum to przecież tylko jeden boss :) Na siłę mogliby uaktywnić kolejne "sanctum"'' (nawet w liczbie mnogiej), właśnie w wersji 5man. Pozostaje jednak kwestia aren i kolejnego sezonu, raczej nie zdarzyło się jeszcze żeby wystartował nowy sezon bez nowego Tier w PvE. Ja obstawiam wrzesień/październik 2010 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 10:33, pkapis napisał:

http://www.wowhead.com/blog=159674
Nowe informacje dotyczące Cataclysm. Usuwają Paths of the Titans. Osobiście podoba mi
się zmiana dotycząca raid lockoutu - wreszcie rozpadnięcie się raidu nie będzie oznaczało
że to już koniec rajdowania na ten tydzień


HAHA, usuneli najlepsze cechy nadchodzacego dodatku, a Ty sie cieszysz ze zmian dot. raid lockoutu?

No tak, wiecej achievementow! Przeciez to jest takie fajne, ze szok!

A juz brak dwoch ''''starych'''' dungeonow jak heroic DM i SFK wraz z premiera to zwykle lenistwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 16:51, Colmi napisał:

HAHA, usuneli najlepsze cechy nadchodzacego dodatku,


Bo widać były badziewne.
Patch of titans znika. Zamiast tego rozbudowany zostaje system glifów. Od początku mi się ten system nie podobał..
Jak Blizz napisał - zbyt przypominał on po prostu ulepszone glify - więc połączono go w jeden system (nowe, medium glify).

znikają talenty dla gildii - i dobrze. Niepotrzebne komplikowanie gry i potencjalnych sporów (na zasadzie guild leader, czemu wziąłeś ten bezsensowny talent?)..

Archeologia przestanie być must have dla każdej postaci - i dobrze. To secondary skill, jak fishin/cooking. Nie bardzo by mnie bawiło powerlevelowanie go na każdym alcie tylko na potrzeby patch of titans.

Może ktoś doszedł wreszcie do wniosku, że już i tak mamy za dużo systemów rozwoju postaci.. Na dzień dzisiejszy na max lv musimy zadbać o:
gear, talenty, glify, gemy, enchanty, consumeable.. Czy naprawdę potrzebujemy 7/8-mego (z guild talentami) systemu wpływającego na rozwój postaci? Moim zdaniem lepiej jest popracować nad obecnymi..

Dnia 13.06.2010 o 16:51, Colmi napisał:

A juz brak dwoch ''''starych'''' dungeonow jak heroic DM i SFK wraz z premiera to zwykle lenistwo.


Jeszcze nic nie jest postanowione.. Być może będą gotowe, być może nie..
No ale przy 3000 nowych questach (1000 w Wrathu), kompletnie przebudowanym systemie itemizacji, nowych instancji, nowych rajdów, hardmodów w stylu Algalona, przebudowie sporej części starego świata, wraz z dodaniem lokacji, których kiedyś nie było (spora część map jest obecnie niedostępna i pusta. Dzięki flying mountom możnaby tam wejść)..
Przy tych wszystkich nowościach nie odświeżenie 2 starych instancji rzeczywiście jest wielkim lenistwem.. Przecież to powinno być zrobione jako pierwsza rzecz >.<''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 17:35, DemoBytom napisał:

No ale przy 3000 nowych questach (1000 w Wrathu)

Oczywiście zdajesz sobie sprawe, że spośród 3000, 2000 to stare questy z nowymi nagrodami? :) No, może przesadzam, ale coś wątpie, by wszystko było tworzone od zera.

Nie żebym jakoś straszliwie płakał nad brakiem DM/SFK w 4.0, wole nowe rzeczy, jak starocia z podbitymi levelami. Byle rajdy przygotowali na czas, a nowe 5tki nie były zabawą na 10 minut każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 17:35, DemoBytom napisał:

> A juz brak dwoch ''''starych'''' dungeonow jak heroic DM i SFK wraz z premiera to
zwykle lenistwo.


Mogą równie dobrze skończyć na okładce, jako jednka z nieistniajęcych w grze rzeczy :P Jak to np było z bitwami powietrznymi na Wintergrasp na okładce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 17:35, DemoBytom napisał:

> HAHA, usuneli najlepsze cechy nadchodzacego dodatku,

Bo widać były badziewne.
Patch of titans znika. Zamiast tego rozbudowany zostaje system glifów. Od początku mi
się ten system nie podobał..
Jak Blizz napisał - zbyt przypominał on po prostu ulepszone glify - więc połączono go
w jeden system (nowe, medium glify).


WOW! Dodadza 3 nowe glify, ktore zmienia kosmetycznie niektore umiejetnosci. To przeciez bardzo dobra zmiana, zaslugujaca, by wydac ja w osobnym dodatku.
PotT to IMO byla bardzo dobrze zapowiadajaca sie zmiana systemu rozwoju postac, ale widocznie zbyt ambitna, by moc ja wydac w takiej grze jak WoW.

Przyklady:
http://static.mmo-champion.com/mmoc/images/news/2009/august/gamesystems_029.jpg
http://static.mmo-champion.com/mmoc/images/news/2009/august/gamesystems_030.jpg
Sa to ciekawsze glify, ktore daja troche wiecej frajdy, niz te, ktore sa obecnie, zmniejszajace cooldown o 1 minute, etc.

Dnia 13.06.2010 o 17:35, DemoBytom napisał:

znikają talenty dla gildii - i dobrze. Niepotrzebne komplikowanie gry i potencjalnych
sporów (na zasadzie guild leader, czemu wziąłeś ten bezsensowny talent?)..


No tak, wiecej achievementow, ktorych wykonanie przyniesie wiele zabawy i rozrywki.
Ja rozumiem, ze WoW ma byc gra dla casuali, ale od premiery w Europie minelo juz ponad 5 lat i od tego czasu gra staje sie coraz latwiejsza. Niektorzy gracze potrzebuja zmiany, ale biorac pod uwage playerbase WoWa to moglem sie spodziewac, ze usuniecie najciekawszych elementow nadchodzacego dodatku, ktore zasadniczo moglyby zmienic rozgrywke, splyna po nich - za przeproszeniem - jak gowno po klacie.

Dnia 13.06.2010 o 17:35, DemoBytom napisał:

Archeologia przestanie być must have dla każdej postaci - i dobrze. To secondary skill,
jak fishin/cooking. Nie bardzo by mnie bawiło powerlevelowanie go na każdym alcie tylko
na potrzeby patch of titans.


Tutaj moglbym sie zgodzic, ale teraz archeologia stanie sie po prostu zwyklym ozdobnikiem, ktora przyniesie kilka kolorowych tabardow, petow czy innych rownie istotnych przedmiotow.

Dnia 13.06.2010 o 17:35, DemoBytom napisał:

Może ktoś doszedł wreszcie do wniosku, że już i tak mamy za dużo systemów rozwoju postaci..
Na dzień dzisiejszy na max lv musimy zadbać o:
gear, talenty, glify, gemy, enchanty, consumeable.. Czy naprawdę potrzebujemy 7/8-mego
(z guild talentami) systemu wpływającego na rozwój postaci? Moim zdaniem lepiej jest
popracować nad obecnymi..


Hehe, Ty tak na serio ? Gear mozna teraz zebrac w kilka godzin/dni bedac totalnym casualem.
Talenty ? Troche Cie nie rozumiem. Wybor 1 talentu na level to az taka uciazliwa sprawa? Tym bardziej, ze wiekszosc talentow jest pasywna ?
Glify, gemy, enchanty , to nie sa, jak Ty to nazwales ''''systemy wplywajace na rozwoj postaci'''', lecz zwykle itemy, ktore po prostu kupujesz na AH, ''pakujesz'' w siebie i po pieciu minutach zapominasz o ich istnieniu. O flaskach juz nawet nie wspomne, bo rece mi opadly, gdy to przeczytalem.

Dnia 13.06.2010 o 17:35, DemoBytom napisał:

> A juz brak dwoch ''''starych'''' dungeonow jak heroic DM i SFK wraz z premiera to
zwykle lenistwo.

Jeszcze nic nie jest postanowione.. Być może będą gotowe, być może nie..
No ale przy 3000 nowych questach (1000 w Wrathu), kompletnie przebudowanym systemie itemizacji,
nowych instancji, nowych rajdów, hardmodów w stylu Algalona, przebudowie sporej części
starego świata, wraz z dodaniem lokacji, których kiedyś nie było (spora część map jest
obecnie niedostępna i pusta. Dzięki flying mountom możnaby tam wejść)..
Przy tych wszystkich nowościach nie odświeżenie 2 starych instancji rzeczywiście jest
wielkim lenistwem.. Przecież to powinno być zrobione jako pierwsza rzecz >.<''


Zauwaz, ze ponad 50% tych questow to beda zadania typu (jesli bedzie inaczej, w co nie wierze to pochyle glowe): idz zabij x mobow lub zbierz x przedmiotow i wroc z powrotem. Albo jazda jakims pojazdem i wstukiwanie 1 (slownie, JEDNEGO) skilla co kilka sekund.
Faktycznie, to zbyt duzo pracy, by dostosowac dwie stare, istniejace juz instancje dla graczy, ktorzy osiagneli 85 level.
Nowy dodatek to kolejny raz serwowane nam odgrzewane danie w postaci nowych widoczkow i kilku inst, zero powiewu swiezosci.

Byc moze ktos pomysli - po przeczytaniu tego posta - ze jestem jakims haterem i czepiam sie WoWa, ale Cataclysm zapowiadal sie dla mnie obiecujaco, a teraz caly hype mi opadl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

PotT to IMO byla bardzo dobrze zapowiadajaca sie zmiana systemu rozwoju postac, ale widocznie
zbyt ambitna, by moc ja wydac w takiej grze jak WoW.


Akurat w tym miejscu muszę zgodzić się z DemoBytomem. Wybacz, ale to wygląda dokładnie tak jak system glifów, tylko rozwijany inaczej. Zamiast kupowania glifów np. na aukcjach, jesteś zmuszony do levelowania drugorzędnej profesji, która staje się drugorzędną jedynie z nazwy.
Poza tym można było się tego spodziewać gdy Blizzard publikując zapowiedzi klas mówił o niedodawaniu czasem nowych umiejętności bo i tak jest w co klikać.

Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

Sa to ciekawsze glify, ktore daja troche wiecej frajdy, niz te, ktore sa obecnie, zmniejszajace
cooldown o 1 minute, etc.


Toż medium glify mają być właśnie ciekawsze od tych obecnych.
Pogódź się z tym, że tworzenie gry to (szczególnie w przypadku Blizzarda) robienie wielu rzeczy, które potem mogą wylądować w koszu jeśli nie spełniają pierwotnych założeń lub po prostu nie okazują się fajne w działaniu.

Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

ale biorac pod uwage playerbase WoWa to moglem sie spodziewac, ze usuniecie najciekawszych
elementow nadchodzacego dodatku, ktore zasadniczo moglyby zmienic rozgrywke, splyna po
nich - za przeproszeniem - jak gowno po klacie.


O przepraszam, nie wiesz czy to były najciekawsze elementy. To najwyżej mogły być elementy najciekawiej zapowiadające się. Zresztą jak sam wcześniej napisałeś. W praktyce mogło się okazać, że było to niezwykle nudne i dlatego wylądowało w koszu.

Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

Tutaj moglbym sie zgodzic, ale teraz archeologia stanie sie po prostu zwyklym ozdobnikiem,


I dobrze, przynajmniej rzeczywiście będzie secondary skill, tak jak nazwa mówi. A nie czymś co z nazwy jest rzeczą drugorzędną, ale w rzeczywistości wymaganą.

Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

ktore po prostu kupujesz na AH, ''pakujesz'' w siebie
i po pieciu minutach zapominasz o ich istnieniu.


Szczególnie jak zdobywasz nowe przedmioty, które od nowa wymagają od Ciebie nałożenia enchantów i gemów. Do tego jeszcze pilnowania tego by te enchanty i gemy były jedynymi właściwymi, bo inaczej uznają Cię za nooba.
Pewnie PotT też sprowadziło by się tylko do tej jednej właściwej, obowiązkowej ścieżki.

Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

Zauwaz, ze ponad 50% tych questow to beda zadania typu (jesli bedzie inaczej, w co nie
wierze to pochyle glowe): idz zabij x mobow lub zbierz x przedmiotow i wroc z powrotem.


I co z tego? Nie cel najważniejszy, ale jak został zrealizowany. Jak w tych questach będzie urozmaicone zabijanie x mobków, czy zbieraniu x rzeczy. Za przykład niech posłuży quest alliance w Howling Fiord, gdzie jako ptak zbierasz jajka - ciekawa odmiana od biegania własną postacią. Czy rozwalanie x mobków przy pomocy abomination w Zul''Drak i Icecrown.

Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

Albo jazda jakims pojazdem i wstukiwanie 1 (slownie, JEDNEGO) skilla co kilka sekund.
Faktycznie, to zbyt duzo pracy, by dostosowac dwie stare, istniejace juz instancje dla
graczy, ktorzy osiagneli 85 level.


Wystarczająca ilość pracy biorąc pod uwagę ogrom zmian jakiemu trzeba było poddać sam stary świat, o czym DemoBytom wspomniał. A że dochodzą i nowe obszary i nowe instancje, które są jednak ważniejsze od starych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

No tak, wiecej achievementow, ktorych wykonanie przyniesie wiele zabawy i rozrywki.
Ja rozumiem, ze WoW ma byc gra dla casuali, ale od premiery w Europie minelo juz ponad
5 lat i od tego czasu gra staje sie coraz latwiejsza.

nie masz nawet pojęcia o czym mówisz

Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

Niektorzy gracze potrzebuja zmiany,
ale biorac pod uwage playerbase WoWa to moglem sie spodziewac, ze usuniecie najciekawszych
elementow nadchodzacego dodatku, ktore zasadniczo moglyby zmienic rozgrywke, splyna po
nich - za przeproszeniem - jak gowno po klacie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

PotT to IMO byla bardzo dobrze zapowiadajaca sie zmiana systemu rozwoju postac, ale widocznie zbyt ambitna, by moc ja wydac w takiej grze jak WoW.


Naprawdę nie przypomina ci obecnego w grze systemu glifów? o_O''
Poza nazwą w sumie niewiele się to od nich różniło..

Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

Sa to ciekawsze glify, ktore daja troche wiecej frajdy, niz te, ktore sa obecnie, zmniejszajace cooldown o 1 minute, etc.


Bo oczywiście to nie ma prawa przejść jako nowe medium/major glify?
Co do obecnych glifów.. Cóż quick decay czy life tap dla locka, rzeczywiście są badziewne, nic w sumie nie dają i są tylko takie błe... A nie czekaj.. >.>''''

Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

No tak, wiecej achievementow, ktorych wykonanie przyniesie wiele zabawy i rozrywki.


Czy ja gdzieś pisałem choć słowo a achievementach?

Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

Ja rozumiem, ze WoW ma byc gra dla casuali, ale od premiery w Europie minelo juz ponad 5 lat i od tego czasu gra staje sie coraz latwiejsza. Niektorzy gracze potrzebuja zmiany,


Taa oczywiście.. Żeby nie było, że zmyślam cytat z blueposta:
"There will be more Algalon-style encounters—ultra-hard optional bosses for hardcore players only."
Ubiłeś Algalona? Hard mody? Większość graczy tego nie dała rady zrobić..
Płakanie, że gra jest coraz łatwiejsza jest chwilami już śmieszne.. Może jest parę rzeczy,które wymagałyby poprawy ale nie przesadzajmy z tym "casual only" shitem..

Niepotrzebne komplikowanie rozgrywki i dodawanie kolejnej rzeczy wpływającej na postać na max lv. jest conajmniej durnym sposobem na "utrudnianie" rozgrywki.. Casualom i tak to wielkiej różnicy nie zrobi - zaleją fora pytaniami "what is the best patch?"..
Lepiej popracować nad tym, by np. CC/interrupty były przydatne..

>ze usuniecie najciekawszych elementow nadchodzacego dodatku, ktore zasadniczo moglyby zmienic rozgrywke, splyna po nich - za przeproszeniem - jak gowno po klacie.

Znowu.. Nowa itemizacja, usunięcie wielu statystyk, dodanie mastery lv (czy jak się to tam miało nazywać), zmiany w skillach i podejściu do nich (choćby przemodelowanie haste''a - "casters cast too fast")..
NIee to w żadnym przypadku nie zmieni rozgrywki.. Ani trochę..

Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

Tutaj moglbym sie zgodzic, ale teraz archeologia stanie sie po prostu zwyklym ozdobnikiem, ktora przyniesie kilka kolorowych tabardow, petow czy innych rownie istotnych przedmiotow.


Czyli tym czym secondary skills powinno być. Reczy dodatkowe, nie wpływające w znacznym stopniu na rozwój postaci..
Co innego gdyby archeologię zrobić primary skillem - wtedy trzeba by jakoś uzasadnić wybór np. Arch ponad Inskyrpcję..

Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:


Hehe, Ty tak na serio ? Gear mozna teraz zebrac w kilka godzin/dni bedac totalnym casualem.


Chyba naprawdę nie rozumiesz..
W czasach podstawki na max lv. musieliśmy się martwić tylko o dobry gear, talenty, enchanty i ewentualnie jakieś flaski.. 4 rzeczy do opanowania.
W każdym z tych przypadków trzeba WIEDZIEĆ co jest sensowne pod PvE, PvP itd. Umieć zadecydować czy lepiej wziąć item A czy item B.. Enchant A czy enchant B.. itd..

W BC doszły gemy, które dość utrudniły gearowanie.. Bo teraz trzeba sie zastanowić czy "item A z 2 slotami jest rzeczywiście lepszy od itemu B z 1 slotem ale lepszymi statsami.. Bo jeśli włożę tu 2 gemy C to czy będzie to razem lepsze od włożenia gemu D, a może jednak lepiej włożyć 2 gemy E i F?".. itd..

We wrathu doszły glify - i znów to samo..

Dziś na 80 lv. trzeba umieć zdecydować jaki gear wziąć.. Np. czy jako lock lepiej mi chodzić z Nibelungiem czy Frost Needle + Scroudgelord Baton?
Dobrać gemy.. W przypadku locka jest to w miarę proste, ale przy holy palku? All int, a może wszystko po trochu?
Dobrać talenty - też trzeba wiedzieć jak to zrobić i co wybierać.. itd itd..

nawet z flaskami - czy będąc healerem lepiej wziąć frost wyrm? A może tą co daje mp5? a może jeszcze coś innego?
Co użyć w czasie walki? Haste potion? Może jednak destruction potion? Może jeszcze coś innego?
Wszystkie te drobne elementy wpływają na to jak sobie postać radzi w czasie walki..
Do tego dochodzą jeszcze najróżniejsze hit capy, def capy, blocki itd itd..

Ten system wymaga uproszczenia, bo zwyczajnie za dużo jest tu na dzień dzisiejszy wzajemnych zależności. Takie coś nawet ciężko balansować (np. zmiana talentu, który sprawia, że dla powiedzmy maga spirit staje się bardziej przydatny od haste. To wpływa na wybór gemów - co wpływa na wybór gearu (bo inne sockety mogą być nagle potrzebne), może nawet część enchantów warto by zmeinic?..
Tak było np. gdy wprowadzono Glyph of Quick Decay - nagle przy okazji zmienił się enchant dla 1-ręcznych broni.. Z +SP na Black Magic dajacy proc hast''a..

Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

Zauwaz, ze ponad 50% tych questow to beda zadania typu (jesli bedzie inaczej, w co nie wierze to pochyle glowe): idz zabij x mobow lub zbierz x przedmiotow i wroc z powrotem. Albo jazda jakims pojazdem i wstukiwanie 1 (slownie, JEDNEGO) skilla co kilka sekund.


Bo nawet przygotowanie takich questów zajmie góra 1 dzień prawda?
Przyjmijmy godzinę na 1 questa (co wcale nie jest tak długo, wręcz niemożliwe do spełnienia).. Questa trzeba w końcu zaprojektować, napisać skrypt, potem przepisać go do gry, wstawić wszelkie możliwe zależności między nimi, dodać dialogi, odpowiednie zdarzenia.. Jest z tym roboty..
No ale przyjmijmy 1 godzinę na questa - daje to nam 3000 roboczo-godzin pracy. Przyjmując 8 godzin pracy daje to nam 375 roboczo-dni by zrobić wszystko..
Niech questami zajmuje się 10 ludzi (podejrzewam, że nawet to będzie dużo) - nadal daje nam to 37.5 dnia na wykonanie ich..
Dodajmy do tego czas testów, poprawek itd...

Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

Faktycznie, to zbyt duzo pracy, by dostosowac dwie stare, istniejace juz instancje dla graczy, ktorzy osiagneli 85 level.


Projektowanie oprogramowania, cała ta iżynieria oprogramowania - to naprawdę dużo bardziej skomplikowany proces niż się niektórym wydaje.
Naprawdę przygotowanie nowego questa to nie "hej, zróbmy quest! Ok! <10 min później> Gotowe, nowy mega quest!!"..
Sama ilość dokumentacji, którą trzeba przygotować, najróżniejszych diagramów, przypadków możliwych zdarzeń, zależności, przytłacza przeciętnego człowieka..

jakiś czas temu na uczelni projektowaliśmy proste oprogramowanie dla kelnerów i pracowników restauracji - ot. urządzenie pozwalające mu spisywać zamówienie od klienta, wysyłające to do kuchni, które pozwoli w razie potrzeby sprawdzić, które składniki są w kuchni )na potrzeby dynamicznego menu..
Sam "papierowy" projekt zajął prawie pół roku i składał się z kilkuset stron, wypełnionych tekstem, diagramami, możliwymi problemami.. Ciężka rzecz do przeczytania - dla zwykłego człowieka nie do przejścia..

Wracając do WoWa - naprawdę wolę by dopracowali to co naprawdę będzioe mieć znaczenie w rozgrywce - porządne i sensowne skalowanie się poziomów (by niemożliwe było wbicie 85 w 3 dni oraz by nie zabierało to 6 miesięcy), zmiany w itemizacji, nowe instancje i rajdy (na dzień dobry dostajemy więcej niż we wrathu), nawet nowe widoczki..
Odnowienie 2 starych instancji naprawdę powinno być gdzies na końcu listy zmian..

Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

Nowy dodatek to kolejny raz serwowane nam odgrzewane danie w postaci nowych widoczkow i kilku inst, zero powiewu swiezosci.


Zaraz.. chcesz powiewu świerzości a przy tym odnawiania starych instancji? o_O''
Wydaje mi się, że już i tak Cata wprowadza bardzo dużo...

A Worgeni i Gobliny? To też nie jest kwestia tygodnia pracy..

Każda nowa rzecz, każda zmieniona rzecz wymaga pracy, dużo pracy. Potem testów, sporo testów.. Potem ponownej pracy przy poprawianiu tego co się spieprzyło..

Z tego co rozumiem, Blizz idzie w kierunku uproszczenia niepotrzebnie skomplikowanej mechaniki. Dla tego sporo zmian nas czeka w tej materii..
Nagłe dodanie 2 elementów, w znacznym stopniu komplikujące tą mechanikę, byłoby conajmniej głupie..
Od czasów podstawki nic się nie zmienia, tylko utrudnia się mechanikę gry, dodając coraz więcej zmiennych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się