Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2010 o 16:51, Colmi napisał:

HAHA, usuneli najlepsze cechy nadchodzacego dodatku, a Ty sie cieszysz ze zmian dot.
raid lockoutu?


Tak, bardzo się cieszę ze zmiany lockoutu. Uważam ją za ważną i porządaną. Oznacza, że człowiek któremu rozpadł się raid po pierwszym bossie, nie ma już nic do roboty przez resztę tygodnia.

Dnia 13.06.2010 o 16:51, Colmi napisał:

No tak, wiecej achievementow! Przeciez to jest takie fajne, ze szok!


Wspomniałem coś o achievementach? Podałem na forum link do nowych wiadomości o Cata. Świeżutkich, dopiero dzisiaj wrzuconych. Jedne się mogą podobać, inne nie, ale są one istotne. A ty zamiast powiedzieć "O, dzięki stary" naskakujesz na mnie, bo napisałem że podoba mi się jedna ze zmian, a nie pojechałem po innych.
Też jestem trochę zawiedziony brakiem Path of the Titans, bo chciałbym zobaczyć coś nowego. Ale nie będę nad tym płakał, a zmiana lockout to coś, co powinno już być wprowadzone.

Jeszcze pozwolę sobie skomentować to:

Dnia 13.06.2010 o 16:51, Colmi napisał:

Hehe, Ty tak na serio ? Gear mozna teraz zebrac w kilka godzin/dni bedac totalnym casualem.


Jeśli kogoś bawi robienie tych samych dungeonów po raz kolejny to pewnie tak. Mnie się zwyczajnie nie chce.

Dnia 13.06.2010 o 16:51, Colmi napisał:

Glify, gemy, enchanty , to nie sa, jak Ty to nazwales ''''systemy wplywajace na rozwoj postaci'''', lecz zwykle > itemy, ktore po prostu kupujesz na AH, ''pakujesz'' w siebie i po pieciu minutach zapominasz o ich istnieniu.


Trzeba jeszcze wiedzieć jakie brać, jak to wszystko złożyć, co ma capa i ile on wynosi, który glif z którym talentem świetnie się kombinuje, etc. Gdybym miał teraz wyekwipować na przykład świeżego resto druida albo priesta to nie miałbym pojęcia co im dawać. Musiałbym posiedzieć trochę na sieci i zobaczyć, co jest dla nich ważne, a co nie. Pewnie, że można kupić losowe gemy i glify i też to jakoś będzie działało, ale będzie to dalekie od optymalnej postaci.
Dlatego akurat bardzo się cieszę, że teraz to spirit będzie podstawową cechą healerów - do tej pory dla niektórych był bezużyteczny i że część statystyk się uprości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 20:52, Gallbaroquo napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega system Path of the Titans?


Na czym miał polegać ;)
wiki: http://www.wowwiki.com/Path_of_the_Titans

A w skrócie:
- dostępny dopiero po wbiciu 85
- powiązany z drugorzędną profesją archeologii, czyli wynajdywanie artefaktów itp.
- postać wybiera kult poświęcony konkretnemu tytanowi i korzysta z dedykowanej dla niego ścieżki rozwoju
- miały to być dodatkowe, antyczne glify
- progres na ścieżce miał się odbywać dzięki questowaniu, raidowaniu, pvp, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 10:01, pkapis napisał:

O to mi właśnie chodziło. Tracenie fpsów jest tylko jednym z objawów, bo komputer się
przymula. Przecież napisałem, że przytyka się coś innego. Przerobienie informacji o obrażeniach,
leczeniu, etc od chociażby dziewięciu innych osób już wpływa na łącze.
Swoją drogą recount jest badziewny i niedokładny - zwłaszcza jeśli chodzi o burst damage.


FPSy zależą od wielu czynników, w tym także od procesora. A już mniej od prędkości łącza (od prędkości łącza zależą lagi).

Dla przykładu - Auctioneer. Gdy karzesz temu modowi zrobić szybki skan, ten najpierw ściąga dane z serwera (stage 1). Podczas tego procesu nie ma raczej spadków FPS, za to może skoczyć ping.
Później Auctioneer przetwarza dane. Ten proces wymaga sporo zasobów procesora. W związku z tym FPSy drastycznie spadają na tym etapie. A ten etap jest już niezależny od połączenia - można nawet odejść od auction house''a gdy on trwa (w końcu dane zostały już pobrane).

I to samo się tyczy recounta. Podczas walk (kiedy procesor i tak jest już obciążony), dodatkowo recount prowadzi swoje obliczenia, dodatkowo przyczyniając się do spadku FPS, czasem dłuższych zacięć. Dlatego na słabszym sprzęcie (w szczególności przy słabym procku) nie polecam tego moda do raidów 25-osobowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką małą prośbę :)
Czy osoby grające hunterami w mm mogłyby mi podać swoją rotację ? Bo dopiero na 80 przełączyłem się na mm, ale niestety nie mogę znaleźć jakiejś dobrej rotacji ;/ Na manekinie wyciągnąłem niecałe 3k dps (chyba 2.8k) ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia z zebraniem 5,4-5,5k gs za emblemy w kilka godzin.

Co do reszty twojej wypowiedzi. Jeśli uważasz że Cata to będzie crap to przestań grać. W 100% zgadzam się z pkapis i DemoBytom co to gearowania i systemu glifów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 20:52, Gallbaroquo napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega system Path of the Titans?


Path of the Titans: Removed!
Blizzard has scrapped the entire Path of the Titans progression system. As it is, it may be coming back—but not likely.

Tom Chilton explained that Blizzard had spent a long time working on the Path of the Titans system, trying to balance making it complicated enough to be interesting, but simple enough to be understandable. At the end of the day, they realized that they had ripped it all down until it resembled an upgrade to the glyph system. Simultaneously, they felt that the Glyph system wasn''t as much of a game-changer in WotLK as they had originally wanted it to be, so they''ve decided instead to scrap the Path of the Titans concept, and instead focus on making the glyph system into the feature they had originally wanted.

źródło-> http://www.wowhead.com/blog=159674

nie ma o co się martwić hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

PotT to IMO byla bardzo dobrze zapowiadajaca sie zmiana systemu rozwoju postac, ale widocznie
zbyt ambitna, by moc ja wydac w takiej grze jak WoW.


Nie tyle zbyt ambitna, co po prostu kolejny czasopochłaniacz w grze... Porobiłoby się coś fajnego, a tak człowiek męczy codziennie te daily, dungeony, battlegroundy, raidy, areny i czasami nie zostaje nawet czasu na porobienie czegoś mniej monotonnego "for fun". A pewnie i tak skończyłoby tak samo jak glify i talenty, gdzie zapewne dla każdej klasy&roli byłby tylko 1 najlepszy wybór...

Dnia 13.06.2010 o 18:37, Colmi napisał:

Hehe, Ty tak na serio ? Gear mozna teraz zebrac w kilka godzin/dni bedac totalnym casualem.


Tja, szczególnie Tier10, tymbardziej jeśli ktoś ma ogromnego pecha do VoA... Przypominam, że to jest 405 x Emblem of Frost (gdze tygodniowo jako osoba przygotowująca się pod raiding nie wyciągniesz więcej jak 23 emblemów, natomiast już jako raider i tak możesz być w dupnej sytuacji, jeżeli RL w gildii postanowi raz po raz zrobić Extend Lockout na ICC) i trzeba to mieć, żeby móc zakupić ewentualny upgrade ilvl264. Z resztą po co gear causalom? Jakbym był causalem to bym nawet nie grał kilka godzin dziennie, bo to już podchodzi pod konkretne gierczenie, a co dopiero zbierać jakiś konkretny gear z uporem maniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 12:39, Azvar napisał:

Z resztą po co gear causalom?
Jakbym był causalem to bym nawet nie grał kilka godzin dziennie, bo to już podchodzi
pod konkretne gierczenie, a co dopiero zbierać jakiś konkretny gear z uporem maniaka.


sledze temat i skomentuje jako rasowy casual, mam gear pve za triumphy (t9 jesli dobrze pamietam) i nie mam zamiaru go ulepszac za emblemy z rajdow czy farmic frostow (frosty zdobywam ino przez hc raz dziennie i kiedys tam sobie zbiore na plaszczyk czy cos takiego). Szkoda mi czasu na robienie tego samego (czasochlonnego jak rajdy) codziennie, poki sa questy do zrobienia i klasy do pobawienia sie to bede gral w wowa. A dodatek z otwartymi ramionami powitam bo same zmiany swiata sa dla mnie warte uwagi. No i na questy ostrze sobie zabki ;]

nowe talenty szamana ktorym gram (ench/resto) mi sie nie podobaja, ale coz zrobic ;). Zmiany ktore poki co zapowiedziano wypadaja tak sobie: rozwiniecie glyphow przez farmienie archeologii aby zdobyc "jedyne sluszne" dla klasy nie brzmi fajnie i dobrze, ze z tego zrezygnowano. raid lockout ? sprawiedliwe. Widac, ze niektorzy (a raczej jedna osoba) sporo swego czasu nolife''ila i teraz "sepi" innym mozliwosci porobienia wiecej ;) Ta sama sytuacja co z dungeon finderem - ultawienie, dla casuali takich jak, ale ortodoxy sa na nie bo za latwo, bo to juz nie to samo co kiedys. Pierdulki dla gildi to dla mnie nic nowego po WAR. Czekam na wiecej info, ale dodatek i tak zamowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Cata było bliżej niż sądzimy? Niektóre serwery mają 24h przerwy w związku z przygotowaniami do Kataklizmu! Z tego co pamiętam, przy dwóch poprzednich dodatkach serwery były modernizowane na naprawdę krótko przed releasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 11:49, Azvar napisał:

> Paladyn pod prot nadaje sie do 2v2 jako dps?

Żartujesz? Jaki on tam DPS zrobi :) Przeciwko 2x DPS to BYĆ MOŻE ich wymęczycie, ale
to będą walki po 10-15 minut i dłuższe... Ja gram jako Arms Warrior i Holy Paladin i
powiem tobie, że jedynie byście się spłukali z many, a i tak padniecie.

> I czy do 3v3 lepszy jest arcane czy frost dla maga z setupem DK/Pala holy/mag?

Arcane to rzadkość na arenach... Frost jest zdecydowanie faworyzowane ze względu na freezy/stun/snare.



Owszem zrobi i to calkiem spory. na wyzszych ratingach prot paladinow biega wiecej niz retri. Ale jesli zaczynasz paladynem to nie pchaj sie jako prot na areny. Duzo trudniejszy do "ogarniecia" niz retri i wymaga lepszego sprzetu (mniej wiecej takiego powyzej 1800).
Arcane mag mial swoje chwile w poprzednim sezonie - comp z rogalem to potrafilo bolec, zreszta sam w takim gralem :D. Jak Azvar pisal - lepsze cc ma frost. A tak na marginesie to ciekawy ten wasz setup - w sensie nieczesto spotykany. Aha i jesli dopiero zaczynacie, to nastawcie sie na raczej powolny progress. Sezon sie konczy, wiec zaczal sie czas boostowania, szczegolnie w bracketach 2 vs 2 i 3 vs 3. Srednio ciekawie to czasem wyglada, kiedy 3 pierwsze mecze to full Wrathfull + dodatek :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 12:21, warzyw napisał:

Owszem zrobi i to calkiem spory. na wyzszych ratingach prot paladinow biega wiecej niz
retri.


No bez jaj, chcesz powiedzieć że on mi zagrozi jakoś jak gram dps+healer? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 11:55, Undertaker napisał:

Czyżby Cata było bliżej niż sądzimy? Niektóre serwery mają 24h przerwy w związku z przygotowaniami
do Kataklizmu! Z tego co pamiętam, przy dwóch poprzednich dodatkach serwery były modernizowane
na naprawdę krótko przed releasem.


Jeszcze nawet Beta nie wystartowała. Jeszcze patcha 3.3.5 nie wypuścili, a przed premierą będzie jeszcze 3.9. Do Cata na pewno jeszcze z kilka miesięcy pozostało. Serwery natomiast mogą być modernizowane z różnych powodów. Poza tym zawsze lepiej zacząć wszystko wcześniej niż na ostatnią chwile, zwłaszcza, że zapowiadają continet-wide battlegrounds, a patch 4.0 ma być jak dotąd największym patchem jaki Blizz wypuścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem. Mogłeś mnie przynajmniej okłamać. :( Nie mam już kompletnie nic do roboty, jako że nie raiduję. Mój main ma 5,5k GS i więcej nie przeskoczę. Cóż, pozostaje się uzbroić w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 12:26, Azvar napisał:

> Owszem zrobi i to calkiem spory. na wyzszych ratingach prot paladinow biega wiecej
niz
> retri.

No bez jaj, chcesz powiedzieć że on mi zagrozi jakoś jak gram dps+healer? :)



Krótko: tak, zagrozi :). W jakim ratingu grasz obecnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 12:36, Undertaker napisał:

Tak też myślałem. Mogłeś mnie przynajmniej okłamać. :( Nie mam już kompletnie nic do
roboty, jako że nie raiduję. Mój main ma 5,5k GS i więcej nie przeskoczę. Cóż, pozostaje
się uzbroić w cierpliwość.


Warto zobaczyc walke z lich kingiem, bedziesz mial okazje zalap sie, z buuffem na normalu wyczyszczenie icc to okolo 2h. I film - doswiadczenie go na wlasnej skorze, ze tak powiem, to inna para kaloszy niz obejrzenie na mmo-champion :).
Osobiscie tez mnie rajdy raczej meczyc ostatnio zaczeły i bardziej traktuje je jako obowiązek, chociaz heroici w obu wersjach to jednak spore wyzwanie, dlatego raczej chodze na rajdy wtedy kiedy ktos zwalnia spota bo sie późno robi:). Ale mam odskocznie w postaci pvp ,więc mi się tam nie nudzi. Tak i czekam na Cata, jak wszyscy - patche, niezealeznie od tego ile ich bedzie, niewiele zmienia - ot Ruby Sanctum, jeden boss, który z tego co widziałem na PTR bedzie zbity pierwszego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 14:28, warzyw napisał:

Warto zobaczyc walke z lich kingiem, bedziesz mial okazje zalap sie, z buuffem na normalu
wyczyszczenie icc to okolo 2h.


Nie, jeśli masz ludzi, którzy nie wiedzą co robić. W niektórych walkach oznacza to tylko tyle, że padną, w innych że pociagną za sobą i innych. Co prawda ICC dzięki buffowi nie jest już takie trudne, ale niezgrana drużyna nadal ma problemy z przeskoczeniem chociażby Blood Council czy Profesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się