Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 09.06.2010 o 13:38, DemoBytom napisał:

> Nie wiem czy wiesz - ja się tym akurat wcześniej nie interesowałem i dopiero niedawno
odkryłem - rzeczy za honor potrafią być bardzo dobre i niedrogie.

W sumie nawet nie sprawdzałem.. Ale na mojej healerce mam dokładnie 0 honor killsów i
nie pali mi się by iść na BG (choć czasem sie zastanawiam czy jako holy się nie przejść
i nie pohealować trochę rajdu.. Ale to najpierw Healbota bym musiał pobrać ;P)


Proponuje wymienic bodajże 30 Stone Keeper Shards na 2000 HP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że żeby użyć Haunta czy choćby UA musisz stanąć w miejscu przez 1,5sec. Dlatego imo lepiej jest iść w SL/FL, który polega na "Corr, CoA, Tab, repeat". 2 doty w biegu załatwiają sprawę, a Felek za nimi biega i pomaga dobijać (Cleavem). A w dungeonach i tak nic nie pobije full demon locka, ten self-sp buff jest po prostu chory (jedyna klasa, która była w stanie przebić mojego SV hunta, 2,5kdps w Violet Hold to jednak coś).

Ja sam preferuję playstyle Affliction, ale on jest po prostu niepraktyczny gdy marnuje się ponad połowę damage dotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2010 o 14:43, Zebek napisał:

Proponuje wymienic bodajże 30 Stone Keeper Shards na 2000 HP


Shardy = Northend, a Demo chyba wciaż w Outlandach leczy :).
@Demo pomecz sie troche na bg, obejrzyj itemki pvp u vendora w SW, duzej ilosci honoru nie wymagaja, a statystyki maja sporo lepsze. Z drugiej strony holadin na bg to jest/byla i bedzie dla mnie meczarnia :), a jako retri bylo zabawnie. Randomcast macro ftw!

@Kadaj widzialem, ze grasz na Saurfangu, mozesz nick podac czy to tajemnica pilnie strzezona:P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jak by można było prościej mi to wytłumaczyć bo ja ni wząb nie rozumiem nic;/


PS: A czy muszę płacic abonament co miesiąc czy mogę tylko kupować kartę pre paid na wakacje i ferie zimowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 16:20, DragonLord napisał:

Zauważ, że żeby użyć Haunta czy choćby UA musisz stanąć w miejscu przez 1,5sec. Dlatego imo lepiej jest iść w SL/FL, który polega na "Corr, CoA, Tab, repeat". 2 doty w biegu załatwiają sprawę, a Felek za nimi biega i pomaga dobijać (Cleavem).


Erm.. Tak ale w Demo buildzie te doty biją jednak dużo słabiej niż w Affli..
Generalnie grając affli cały czas biegam tak jak mówiłeś "Corr, CoA, Tab, repeat".. haunta wrzucam raz na jakiś czas jeśli zaczyna mi HP spadać i na początku pulla. Słabsze corruption to także słabszy heal s Siphon Life (który IMHO jest podstawą przy levelingu popprzez jakiekolwiek questowanie).

>A w dungeonach i tak nic nie pobije full demon locka, ten self-sp buff jest po prostu chory (jedyna klasa, która była w stanie przebić mojego SV hunta, 2,5kdps w Violet Hold to jednak coś).

Mówimy o levelingu czy end game? Self buff demona jest przegięty przy dużej bazowej ilości m ataku. Gdy mamy te 1.3k m ataku - to dodatkowe 130 wcale aż tak wielkim buffem nie jest (podobny daje szaman?)..
Przy 4k m ataku - tak to jest przegięcie chwilami..
No i 2.5k w VH? Jakim VH? Na HC? ja tam lekko 4.5k - 5k wyciągam dowolnym specem - ważne by facerollować po AoE ;P
Dla Demo locka są lepsze instancje do wbijania DPSu - choćby HoR - jak tam się odpali metamorfozę z spalaniem i full AoE spam.. miód i orzechy ;P

Dnia 09.06.2010 o 16:20, DragonLord napisał:

Ja sam preferuję playstyle Affliction, ale on jest po prostu niepraktyczny gdy marnuje się ponad połowę damage dotów.


Tzn? Na instancjach w każdym specu teraz wali się głównie AoE.. 2++ cele? AoE.. 1 cel? SB spam (zarówno demo jak i affli)

Jak już mówiłem - podczas levelingu wolę affli dla:
a) najmocniejszych insta dotek
b) najlepszego self healu
c) instant sb poprzez nightfall (i długo uzywany przeze mnie glif)
d) demonic pact - to jest naprawdę fajna sprawa. Felhunter przywraca sobie manę błyskawicznie podczas walki - my drainujemy z niego (z glifem to jest teraz także bonus, choć tego bym przy levelingu nie używał), nie potrzeba już LoS, wydłużony zasięg, jakaś lepsza skalowalność niż kiedyś - w affli praktycznie nie używam Life Tapa.

Poza tym demo spec jako jedyny nie ma talentów zmniejszających threat.. To boli czasami (zwłaszcza po meta+immolation + AoE => chore wręcz AoE demona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 16:56, warzyw napisał:

@Demo pomecz sie troche na bg, obejrzyj itemki pvp u vendora w SW, duzej ilosci honoru nie wymagaja, a statystyki maja sporo lepsze. Z drugiej strony holadin na bg to jest/byla i bedzie dla mnie meczarnia :),


Narazie gear nie jest mi jakoś na gwałt potrzebny. Itemki z questów + dropy z instancji w zupełności starczają.
Exp i tak leci mi tak szybko, że aż szkoda - cały stary świat prawie bez questów przeszedłem (sam dung finder), teraz w Outlandzie zwolniłem, chcę trochę w Nagrandzie pośmigać (nigdy tam nie questowałem), może Blade Edge Mountains, bo syto wygląda (też nie questowałem tam)..
Itemami i zbieraniem najlepszych możliwych zajmę się na 80-tce. Wcześniej i tak tak często się go zmienia, że aż szkoda czasem gemy socketować ;P

Zastanowię się jednak, moze po sesji przejdę się na kilka WSG żeby się z healingiem większej grupy oswoić? ;P

Dnia 09.06.2010 o 16:56, warzyw napisał:

a jako retri bylo zabawnie. Randomcast macro ftw!


To odpada ;P Jestem Holy/Prot i nie zamierzam tego zmieniać.
Grałem kiedyś trochę retri - ale gra mele DPSem mi nie leży kompletnie, ciągle wychodzę poza zasięg itd. Tankiem gra się inaczej - to mobki gonią mnie, nie ja muszę gonić je, kwestią jest ustawienie ich sobie z tym sobie radzę i nawet mnie to bawi ;P

Ale healing - to moje drugie (po spell DPSie) powołanie ;) Aż zapragnąłem sobie zrobić jeszcze resto szamana dla porównania (choć i tak holy palek FTW ;P)

Tak więc jeśli nawet pójdę na BG - to raczej tylko jako holy.. W prot nie bardzo nawet widzę sens się tam pchać (choć może się mylę? nie mam pojęcia o pvp mele/pala)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 18:47, kuki288 napisał:

Hmm... jak by można było prościej mi to wytłumaczyć bo ja ni wząb nie rozumiem nic;/


Generalnie zacznij grać.
Czytanie miliarda poradników na nic ci się nie przyda jak nie będziesz tego umiał odnieść do rzeczywistości w grze. Musisz poznać, zrozumieć mechanikę - a to najlepiej w praniu i dzięki tym małym podpowiedziom ,które się na początku wyświetlają.

Dnia 09.06.2010 o 18:47, kuki288 napisał:

PS: A czy muszę płacic abonament co miesiąc czy mogę tylko kupować kartę pre paid na wakacje i ferie zimowe?


Możesz płacić i grać kiedy chcesz. konta ci nie usuną. Pre paidy są na 2 miechy - więc po "załadowaniu konta" możesz przez 2 miesięca pograć. Potem możesz zrobić sobie i rok przerwy, wrócić na kolejne 2 miechy itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze głupie pytanie, ale... Mam q "The Valiant''s Challenge" i rozmawiam z tym dzieckiem ale żaden Champion pokazać sie nie chce. Wiece co mogę robić źle, albo powiedzcie mi czy ten q jest "zbugowany"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 19:29, DemoBytom napisał:

Exp i tak leci mi tak szybko, że aż szkoda - cały stary świat prawie bez questów przeszedłem
(sam dung finder), teraz w Outlandzie zwolniłem, chcę trochę w Nagrandzie pośmigać (nigdy
tam nie questowałem), może Blade Edge Mountains, bo syto wygląda (też nie questowałem
tam)..

Mam ten sam problem. Wylevelowalem 5 charow do 80ki ,z kazdym nowym obiecywałem sobie, że tym razem zrobie wszystkie questy w Outlandach i zakazdym razem konczylo sie tak samo - Hellfire, Zang i do Northend (tylko, ze lubie bg na niskich levelach i tam zdobywałem większość expa).

Dnia 09.06.2010 o 19:29, DemoBytom napisał:


Zastanowię się jednak, moze po sesji przejdę się na kilka WSG żeby się z healingiem większej
grupy oswoić? ;P

> a jako retri bylo zabawnie. Randomcast macro ftw!

To odpada ;P Jestem Holy/Prot i nie zamierzam tego zmieniać.
Grałem kiedyś trochę retri - ale gra mele DPSem mi nie leży kompletnie, ciągle wychodzę
poza zasięg itd. Tankiem gra się inaczej - to mobki gonią mnie, nie ja muszę gonić je,
kwestią jest ustawienie ich sobie z tym sobie radzę i nawet mnie to bawi ;P

Ale healing - to moje drugie (po spell DPSie) powołanie ;) Aż zapragnąłem sobie zrobić
jeszcze resto szamana dla porównania (choć i tak holy palek FTW ;P)


Phi. Druid FTW bardziej niz holadin (w sumie gram jednym i drugim) - generalnie nie przepadam za dpsowaniem w zadnej postaci (poza magiem) i tankowaniem.

Dnia 09.06.2010 o 19:29, DemoBytom napisał:

Tak więc jeśli nawet pójdę na BG - to raczej tylko jako holy.. W prot nie bardzo nawet
widzę sens się tam pchać (choć może się mylę? nie mam pojęcia o pvp mele/pala)


Na bg protadinow za duzo nie biega (przynajmniej w mojej battlegroupie). Na arenach i owszem, co jest nieco irytujace, bo walki potrafia trwac i 40 minut. Dosyc popularny byl protadin z gratami do leczenia, ale to w zeszlym sezonie arenowym - masz oba speci, sprobuj :). Buildow na BG pod pvp modyfikowac nie musisz, bo nie warto, jeśli Cię najdzie na areny to juz wyzsza koniecznosc.
Mi w sumie podczas levelowania palka przydal sie honor - starczylo na 2 czesci setu pvp, 2 crafty 245 i spokojnie zaczalem leczyc heroici, zeby nie wysluchiwac tekstow typu: "zomg u dont have 5k gayscore for Utgarde Keep"

@Daron - thottbot.com albo wowhead.com - jeśli masz problem z questami, sa tam opisy ze screenami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 10:32, warzyw napisał:

Na bg protadinow za duzo nie biega (przynajmniej w mojej battlegroupie). Na arenach i
owszem, co jest nieco irytujace, bo walki potrafia trwac i 40 minut.


A tam zaraz 40 minut :P Fak faktem, że Holy Paladin + Feral Druid to mocne kombo (cyclone, HoJ, roots, INNERVATE!), ale w odpowiednim setupie jedynym szkopułem jest wytrzymanie walki :) W 2v2 jak jest team z samymi meele to trudne są teamy tj Resto Shaman&DK czy Resto Druid/Hunter, bo się 3/4 walki spędza w CC/root/snare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2010 o 10:58, Azvar napisał:

A tam zaraz 40 minut :P Fak faktem, że Holy Paladin + Feral Druid to mocne kombo (cyclone,
HoJ, roots, INNERVATE!), ale w odpowiednim setupie jedynym szkopułem jest wytrzymanie
walki :) W 2v2 jak jest team z samymi meele to trudne są teamy tj Resto Shaman&DK czy
Resto Druid/Hunter, bo się 3/4 walki spędza w CC/root/snare.


Pisalem o protadinie+healerze, meczace to jest, wlasnie przez dlugosc walki. Holy z feralem? maly pikus dla mojego setupu (resto druid + arms warrior). Feral ma slaby burst (gram atm z 1100 resilience) i nie mamy z takim compem problemow zadnych. Generalnie najwiekszy problem mamy z rogalem i spriestem - kwestia bardziej defensywnego grania z mojej strony jako druta i jak sie rogal wyprztyka z cd ida w piach.
Healer/hunter -> w naszym przypadku warrior zzera trapy przy pomocy Intervene, cc na huntardzie i ichni healer w piachu (czasem zajmuje to wiecej czasu). Dodatkowo dochodzi fakt, że mam przewage many dzieki mortal strike''owi. Podobnie w przypadku shaman/+cos tam, tez raczej easy win. Generalnie double dps to czasem problem spory - uprzedzajac uwagi, w tym momencie jestem w brackecie 1200-1600, dwa dni temu zalozylismy nowy team z nowym warriorem i troche zgranie szwankuje :).
Azvar jaka klasa i w jakim setupie grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 19:21, DemoBytom napisał:

Erm.. Tak ale w Demo buildzie te doty biją jednak dużo słabiej niż w Affli..
Generalnie grając affli cały czas biegam tak jak mówiłeś "Corr, CoA, Tab, repeat".. haunta

Mniej, ale wystarczająco (dps Felka nadrabia braki). Nie pamiętam, bym tracił specjalnie hp nawet ze słabszym healem. Generalnie oba buildy są praktycznie takie same względem gameplay, z wyjątkiem, że SL/Demo z odpowiednimi talentami radzi sobie dużo lepiej z grupówkami (łącznie z 5 manami), zaś Affli powienień poradzić sobie lepiej z dungeonem.

A dpsem mówiłem o normalu oczywiście, 2,5k overall (ja SV specced ze zglifowanym Explosive trap koło 2,2k) bez włączania Meta. A jak w końcu ją włączył na Cyanii to mnie po prostu zmiótł. Nie wiem, co dokładnie powoduje takie staty, ale Demo locki w dunegonach to potwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 16:44, Avexil napisał:

Czy jest szansa na odzyskanie gearu, kasy i innych rzeczy jeśli moje konto zostało zhackowane?


jest, sam niedawno padlem tego ofiara, wszystko zalatwiono ponizej 24 godzin i zwrocono mi 100% przedmiotow (bag, bank) i golda. Piszesz ticketa i czekasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 18:01, EmperorKaligula napisał:

jest, sam niedawno padlem tego ofiara, wszystko zalatwiono ponizej 24 godzin i zwrocono
mi 100% przedmiotow (bag, bank) i golda. Piszesz ticketa i czekasz.


Ja mam gorzej, nie mogę się nawet zalogować, "hakjer" założył mi autenthicatora. Wysłałem meila do Blizza ale pewnie to trochę potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się