Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

http://eu.battle.net/wow/en/blog/1690800#blog

To wypowiada się jeden z designerów i muszę mu przyznać, że o ile porady dobre, a pierwszy akapit potwierdził moje przewidywania (nt płaczu o poziomie trudności). To również stwierdzam, że dla mnie insty robią się za ciężkie do healowania(+grupy bez CC, nawet jak łaskawie prosisz), do tego stopnia, że wolę wrócić się na mojego hunta i wiedzieć doskonale co robię (praktyka z czasów TBC etc.) niż bawić się w healing i wipować bo ktoś zapomniał, że dodatkowy ressist może ułatwić mi zadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skopało mi się real id nie mogę dodawać ludzi z tego samego serwera za jego pomocą do party. Jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 23:38, L33T napisał:

Skopało mi się real id nie mogę dodawać ludzi z tego samego serwera za jego pomocą do
party. Jakieś pomysły ?


Problem dotyczy też SC2 z tego co udało mi się ustalić jedynym ratunkiem jest kontakt z GM. Tyle możesz zrobić przynajmniej w WoW''ie. Daj znać jak uda Ci się problem rozwiązać. Nie mam innego pomysłu jak kontakt z ekipą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, gdzie można kupić mounta na 20lvl bez wymagania exalted repa? wybaczcie pytanie ale gram w WoWa od tygodnia i ma przede mną jeszcze sporo tajemnic :P. jestem w hordzie jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 22:55, Kryhuu napisał:

Mam pytanie, gdzie można kupić mounta na 20lvl bez wymagania exalted repa?


Powiedz jeszcze jaką masz rasę?
Kupując mounty twojej rasy nie musisz posiadać reputacji.
Jeśli jesteś Blood elf kupisz swoje niedaleko Silvermoon City
Jeśli jesteś goblinem kupisz w Orgrimmar
Jeśli jesteś orkiem również w Orgrimmar
Jeśli jesteś taurenem kupisz w Bloodhoof Village
Jeśli jesteś trollem kupisz mounta w Sen''jin Village
Jesli jesteś nieumarłym kupisz w Brill

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Od kilku dni nie mogę zalogować się na swoją postać. Mam kilka postaci na koncie, wszystkie inne wchodzą a ta jedna nie. Kiedy wybieram ją, na chwile pojawia się obraz gry i za chwile jest napisane "you are disconnected from server" Mam ściągnięte wszystkie najnowsze patche, WoWa mam w wersji podstawowej. Proszę o pomoc, ew. przynajmniej o wyjaśnienie przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 11:48, Matizk napisał:

Witam, mam problem. Od kilku dni nie mogę zalogować się na swoją postać. Mam kilka postaci
na koncie, wszystkie inne wchodzą a ta jedna nie. Kiedy wybieram ją, na chwile pojawia
się obraz gry i za chwile jest napisane "you are disconnected from server" Mam ściągnięte
wszystkie najnowsze patche, WoWa mam w wersji podstawowej. Proszę o pomoc, ew. przynajmniej
o wyjaśnienie przyczyny.


Może o to chodzi? Też miałem taki problem.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=69&pid=43875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 11:51, Wintesun napisał:


Może o to chodzi? Też miałem taki problem.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=69&pid=43875


Dokładnie tak, jestem w Desolace:) Z teksturami też miałem problem, takie sześciany niebiesko-białe mi się pojawiały w niektórych miejscach. Można wiedzieć jak sobie poradziłeś z tym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 22:46, Hydro2 napisał:

To wypowiada się jeden z designerów i muszę mu przyznać, że o ile porady dobre, a pierwszy
akapit potwierdził moje przewidywania (nt płaczu o poziomie trudności). To również stwierdzam,
że dla mnie insty robią się za ciężkie do healowania(+grupy bez CC, nawet jak łaskawie
prosisz), do tego stopnia, że wolę wrócić się na mojego hunta i wiedzieć doskonale co
robię (praktyka z czasów TBC etc.) niż bawić się w healing i wipować bo ktoś zapomniał,
że dodatkowy ressist może ułatwić mi zadanie

Osobiście winie Wratha, ale nie w sensie kompletnej głupoty DPS, ale Healerów, którzy czuli się bogami i nie mogą dostosować się do nowych zasad. Kiedyś ktoś stał w ogniu? Żaden problem, 2 szybkie heale i już ma 100% hp, ty "uratowałeś" sytuacje, a DPSiak nic nie zauważył. Teraz? Skończy się mana, wipe i pyszczenie na healera... co gorsza, on *sam* uważa, że wina jest jego, bo przecież kiedyś wyleczyłby te 100% hp bez żadnego wysiłku. Stąd też często jak widzę posty o "leczenie nie jest już fun", to jedynie kiwam z politowaniem głową nad ludźmi, dla których fun to uczucie pełnego panowania na hp całej drużyny i leczenie głupoty. Nawet śmieszna trudność 5-tek we Wracie byłaby wyższa, gdyby ten niewielki dmg na ludzi nie dało się ot-tak zaleczyć. Powoli bo powoli, ale stanie w ogniu by zabiło, a może jeden na tysiąc by pomyślał "hm, od 10 sekund spadają mi hp, może jednak wyjde z tego czegoś pod nogami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 12:58, Matizk napisał:

Dokładnie tak, jestem w Desolace:) Z teksturami też miałem problem, takie sześciany niebiesko-białe
mi się pojawiały w niektórych miejscach. Można wiedzieć jak sobie poradziłeś z tym problemem?


Masz kilka opcji.

1. Kupić TBC :P
2. Tymczasowo oszukać klienta gry tak żeby myślał że masz TBC, ale to oczywiście zajmie trochę miejsca na dysku. Ponadto po zakończeniu sesji gry, klient przywróci poprzednie ustawienia, czyli classic.
Żeby to zrobić, musisz odszukać w folderze gry, folder WTF, a następnie plik config.wtf. Następnie otwórzy go w dowolnym edytorze tekstu i odszukaj wpisu SET accounttype. Zmień jego parametr z "CL" na "BC".
Potem odpal launchera - gra powinna zacząć aktualizacje do TBC. W tym miejscu nie jestem pewien czy musisz poczekać aż wszystko się ściągnie, czy wystarczy ukończyć tylko fazę setup. Będziesz musiał sam sprawdzić :)
3. Napisać do GMa i poprosić o przeniesienie postaci w inne miejsce. Będziesz mógł wtedy zalogować się do gry, ale wciąż nie będziesz w stanie zwiedzać Desolace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 23:05, Daimon_Frey napisał:

/.../

Dzięki wielkie, gram trollem. Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie od jakiegoś czasu niektóre questy przestały mi się pojawiać na mapie, inne po prostu z niej zniknęły. Teraz mam problem bo co drugiego muszę wykonywać przez domyślanie się gdzie co jest z opisu questa, bądź z wowhead. Ktoś wie czym to może być spowodowane i jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. Teraz? Skończy się mana, wipe i pyszczenie na healera... co gorsza, on

Dnia 15.01.2011 o 13:40, KaPe napisał:

*sam* uważa, że wina jest jego, bo przecież kiedyś wyleczyłby te 100% hp bez żadnego
wysiłku. Stąd też często jak widzę posty o "leczenie nie jest już fun", to jedynie kiwam
z politowaniem głową nad ludźmi, dla których fun to uczucie pełnego panowania na hp całej
drużyny i leczenie głupoty. Nawet śmieszna trudność 5-tek we Wracie byłaby wyższa, gdyby
ten niewielki dmg na ludzi nie dało się ot-tak zaleczyć. Powoli bo powoli, ale stanie
w ogniu by zabiło, a może jeden na tysiąc by pomyślał "hm, od 10 sekund spadają mi hp,
może jednak wyjde z tego czegoś pod nogami".

Leczenie owszem jest zabawne, ale z kolei użeranie się z kolejnym randomem by łaskawie wrzucił ressista na ostatnim bossie w lost city, ew rogal, który rzuca się na adda od tegoż, dzięki czemu mam conajmniej dwóch "tanków" do leczenia. Czy jak są moby aoe, to zamiast się odsunąć to wszyscy wbiegają i tłuką po najsłabszych. Więcej przypadków mógłbym wymieniać, a dla potwierdzenia teorii, poszedłem w ele nie robiąc dużego dpsu na hero sfk i właściwie padaliśmy nie dlatego, że healer nie wyrabiał, a dlatego, że mag zapomniał ściągnąć curse czy interrupt jakiegoś channela, no ew, mechanika tremor totem, gdy nie "ticknął" w odpowiednim momencie.
O ile dla mnie CC jest czymś w miarę naturalnym, a wręcz obowiązkowym (gra huntem w czasach tbc robi swoje) to ludzie chyba o tej technice dawno zapomnieli wraz z wrathem. Może dlatego mnie ciągnie do hunta, których o dziwo jest mało w wielu battlegroupach, a mają szereg umiejętności CC, które pewnie będą poszukiwane w tym dodatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 13:51, Kryhuu napisał:

> /.../
Dzięki wielkie, gram trollem. Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie od jakiegoś czasu
niektóre questy przestały mi się pojawiać na mapie, inne po prostu z niej zniknęły. Teraz
mam problem bo co drugiego muszę wykonywać przez domyślanie się gdzie co jest z opisu
questa, bądź z wowhead. Ktoś wie czym to może być spowodowane i jak to naprawić?

Zobacz czy wszystkie questy są "trackowane".
Jeśli masz problemy z questami, polecam połączenie dwóch addonów, wow-pro i tom-tom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 13:55, YoRRu napisał:

Zobacz czy wszystkie questy są "trackowane".

Sprawdzałem już to, wszystkie są trackowane a mimo to niektórych po prostu nie widać w bocznym pasku kiedy wciskam "m".

Dnia 15.01.2011 o 13:55, YoRRu napisał:

Jeśli masz problemy z questami, polecam połączenie dwóch addonów, wow-pro i tom-tom.

Ok dzięki, sprawdzę. A tak btw, jakie polecacie addony? Bo póki co nie używam żadnych, a myślę, że są one w stanie ułatwić mi życie. Gram głównie pve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 14:07, Kryhuu napisał:

>
Ok dzięki, sprawdzę. A tak btw, jakie polecacie addony? Bo póki co nie używam żadnych,
a myślę, że są one w stanie ułatwić mi życie. Gram głównie pve.

Zależy czym grasz....ale na pewno polecę carbonite do levelingu i DBM wraz z pluginami bossów ze starszych dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To z kolei czysty syndrom Wratha i ''AOE i do przodu''. Nie puguje za wiele, częściej dobierając tylko brakujące ~2 osoby z pugów, jednak wydaje mi się, że poziom i tak jest wyższy niż kiedyś. Oczywiście barany trafią się zawsze, ale jednak epixy kuszą, i czasem ludzie są skłonni minimalnie się wysilić, odkurzyć spellbook i wrzucić na bary Remove Curse ktorego nie używali od... no, nigdy. Są w stanie wysłuchać taktyki, która zwykle nie jest zbyt skomplikowana. Plus, system perków gildiowych jeszcze bardziej promuje grę ze " swoimi", a wtedy jest przeważnie banalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 15:30, KaPe napisał:

Plus, system perków gildiowych jeszcze bardziej promuje
grę ze " swoimi", a wtedy jest przeważnie banalnie.


Jeśli ktoś nie jest masochistą to będzie grał / lub starał się grać tylko w taki sposób. Problem leży w tym, że wyzwanie stanowią pierwsze spotkania z czymś nowym, później popada się w rutynę wykonując te same czynności do znudzenia. Wtedy można sobie grę utrudnić ignorując zdrowy rozsądek.

Ogólnie WoW poza hardcore rajdami jest banalny - a i te z postępem i zdobywaniem przez ludzi coraz lepszego sprzętu podzielą ten los. Zobaczysz niedługo powróci ''AOE i do przodu'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko mógłbym mi ktoś powiedzieć jak zacząć grać w Wowa ? :) wiem dziwne ale chciałbym zagrać :) rozumiem trzeba kupić grę itd... a po co te różne karty itd... z góry dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę ciebie za rekrutować do wowa wyślę ci zaproszenie na e-mail gdzie pewnie blizz objaśni ci wszystko włącznie ze ściąganiem gry a potem gdy miną już darmowe 10 dni gry kupisz sobie podstawkę za jakieś 30 zł i masz 1 miesiąc
tylko potrzebny mi twój e-mail ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się