Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2011 o 17:10, filip1-1 napisał:

Witam, mam pytanko mógłbym mi ktoś powiedzieć jak zacząć grać w Wowa ? :) wiem dziwne
ale chciałbym zagrać :) rozumiem trzeba kupić grę itd... a po co te różne karty itd...
z góry dzięki za odp


Najpierw trzeba mieć grę. Następnie są miesięczne opłaty. Płacisz albo za pomocą kodów pre-paid (jak w telefonach komórkowych) albo kartą płatniczą.
Dodatkowo warto by zakupić dodatki do gry (chociaż lepiej najpierw zobaczyć czy gra Ci się podoba), bo najwięcej ludzi gra w rzeczy które są w najnowszym dodatku (ale niestety trzeba kupić wszystkie poprzednie dodatki też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2011 o 20:28, filip1-1 napisał:

OK dzięki bardzo, po patrzę i prawdopodobnie kupie ;)

masz 10 dni triala warto go aktywowac i zobaczyc , zwiedzic swiat , popatrzec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 16:32, Shinigami napisał:

Ogólnie WoW poza hardcore rajdami jest banalny - a i te z postępem i zdobywaniem przez
ludzi coraz lepszego sprzętu podzielą ten los. Zobaczysz niedługo powróci ''AOE i do
przodu'' ;)

Różnica jest taka, że zanim osiągną to ludzie, którzy nie potrafią przejść heroików już teraz, to wyjdą nowe, trudniejsze 5-tki. Przynajmniej tak zakładam. I wtedy nie będzie miało znaczenia, że z JP będzie sprzęt 359, jeśli w nowej instancji polecą przedmioty lepsze/porównywalne, ale bedzie trzeba się znów wysilić. Żadnych masowych nerfów na razie nie widać, a te co będą w patchu, są rekompensowane przez buffy innych bossów. "Wrath kiddies" mają póki co ciężkie czasy. JAKŻE mi przykro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 21:23, KaPe napisał:

Różnica jest taka, że zanim osiągną to ludzie, którzy nie potrafią przejść heroików już
teraz, to wyjdą nowe, trudniejsze 5-tki. Przynajmniej tak zakładam.


Zakładasz zapewne słusznie. Jeśli oddać coś Blizzardowi z całą pewnością to zdecydowanie fakt, że potrafią zaplanować wszystko co pojawi się w ich grach nawet na dwa lata w przód. Tak, żeby co jakiś czas ''karmić'' czymś nowym. Tak to już z sandboxem bywa.

Dnia 15.01.2011 o 21:23, KaPe napisał:

I wtedy nie będzie
miało znaczenia, że z JP będzie sprzęt 359, jeśli w nowej instancji polecą przedmioty
lepsze/porównywalne, ale bedzie trzeba się znów wysilić.


Dokładnie, moim zdaniem gear od pewnego poziomu nie daje tak wiele. Jeśli ktoś ma zgraną gildię to żadnym problem będą znacznie trudniejsze instancje czy rajdy. Jest to jednak znaczny cios w graczy którzy wchodzą na chwilę - grając okazyjnie - dla nich zdecydowanie lepszy był ''profil'' ostatniego dodatku.

Zobaczymy jak to potoczy się tym razem - czy z czasem relatywnie trudny kataklizm nie podzieli losu poprzednika.

Dnia 15.01.2011 o 21:23, KaPe napisał:

Żadnych masowych nerfów na razie
nie widać, a te co będą w patchu, są rekompensowane przez buffy innych bossów.


Zbyt szybko, żeby mówić teraz o jakichkolwiek przełomowych zmianach. Czy to w jedną czy w drugą stronę. Jak już napisałem, zobaczymy jak sprawa potoczy się dalej. Zdecydowanych zmian trudno oczekiwać w tak krótkim czasie po pojawieniu się tego ''przełomowego'' dodatku.

Dnia 15.01.2011 o 21:23, KaPe napisał:

"Wrath kiddies" mają póki co ciężkie czasy. JAKŻE mi przykro!


Brzmi to tak jakby w WoW''a grały dwie kategorie graczy. W sumie nie tak ciężko sobie to wyobrazić. Uważam, że prostota do jakiej Blizzard przyzwyczaił część osób w swoim poprzednim produkcie odbija się teraz negatywnie na graczach.

Ci którzy grają w gildiach czują się jednak zdecydowanie dowartościowani bo zawsze zrobią więcej niż drużna ludzi którzy wchodzą raz w tygodniu szukając na /trade ekipy. Czy to dobrze czy źle? Cóż wydaje mi się, że gracze - ze szczególnym uwzględnieniem tych za oceanem wywrą na kierunek w którym zmierza gra zdecydowany wpływ.

Oby nie wyszedł z tego kolejny hamburger ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 21:52, Shinigami napisał:

Brzmi to tak jakby w WoW''a grały dwie kategorie graczy. W sumie nie tak ciężko sobie
to wyobrazić. Uważam, że prostota do jakiej Blizzard przyzwyczaił część osób w swoim
poprzednim produkcie odbija się teraz negatywnie na graczach.

Kategorii jest znacznie więcej. Przeciętny "casual" tak naprawde nie ma zupełnie żadnego wpływu na moje granie, więc co on tam sobie robi to już jego sprawa. Wrath namnożył natomiast ludzi, którzy oczekiwali deszczu epixów od razu po wbiciu 85, banalnych bossów, pugowania rajdów itd. Tacy są irytujący. Pod nich robiona była spora częśc contentu Wratha, w tym ToC, który był chyba najgorszym rajdem w historii.

Chociaż żeby nie było, równie, a może nawet bardziej, irytują wszedobylscy "pro", którzy po każdym hotfixie wrzeszczą, że "kaziuale nerfują NASZYCH bossow!", jednocześnie zapewniejąc wszystkich innych, jacy oni nie są świetni i robią 5-tki z palcem w... Kolejne posty w tym tonie od "hardkorowców", ktorzy na oczy nie widzieli rajdu, a będac taaakim pro powinni przecież dawno aplikować do Paragonu... Cóż, ignore button na forum blizzowym dawno nie miał takiego użycia ;)

Decyzja Blizza o podbiciu poziomu trudności była dość odważna, mam nadzieje, że się przy niej utrzymają. Nadchodzące nerfy uważam raczej za zrównoważenie różnic między bossami i zależności od obecności konkretnych class - w stylu CC/interrupty itd. A słabsze bossy dostają buffa, więc nie jest to jednostronne. Perki gildiowe może przekonają ludzi, że gildie to nie ZUO, pełne debili bluzgających się na czacie, oficerów kradnących lut i ogólne chamstwo i beznadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 22:08, KaPe napisał:

Decyzja Blizza o podbiciu poziomu trudności była dość odważna, mam nadzieje, że się przy
niej utrzymają.


Coś mi się wydaje, że Blizzard zrobił po prostu to czego oczekiwali gracze. Łatwiej przecież już być nie mogło. Właściwie to swoisty powrót do korzeni - tego co kiedyś było najlepsze.

Ogólnie nie ma co dramatyzować, nie ukrywając WoW do gier trudnych nigdy nie należał. Wszystko zależy od współpracy i kooperacji - jeśli to zostanie osiągnięte to nie ma rzeczy która sprawiała by jakiekolwiek trudności. Inna sprawa to to, że nie każdy ma chęci / czas na bicie jednego bossa przez 12h dziennie, tak jak czynią to topowe gildie. Nie twierdzę, że ktoś nie może czerpać z tego przyjemności - jednak dla ogółu taka sytuacja jest powiedzmy nie do zaakceptowania.

Wszyscy wiemy o co w grach tego typu chodzi. Grasz, zabijasz silne potwory - zdobywasz epicki gear. Po to tylko, żeby niedługo zabijać jeszcze silniejsze potwory i zdobywać jeszcze bardziej epicki gear. Swojego rodzaju zamknięte koło - dlatego niektórzy dają się pochłonąć bez reszty. Daje to złudzenie rywalizacji - ilu graczy potrafi się lansować w mieście z nowym epaxem ;)

W końcu zawsze jest coś lepszego / większego do zdobycia czy zabicia.

Nic dziwnego, że podobny system generuje tony ''retardów'' którzy zrobią wszystko by zdobyć to co aktualnie jest najlepsze, drąc się przy tym niemiłosiernie. Cóż wszystko jest dla ludzi. Wydaje mi się, że WoW szuka ''złotego'' środka - takiego który zadowoliłby wszystkich - pytanie tylko czy się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z reguły jestem cierpliwy nawet do idiotów w WoWie, ale dziś to było przegięcie. Zaczynam PUGa moim Pala-Tankiem (68). Na początku dps rzucił się na mobki nie czekając aż rzucę bufy i się przygotuję, no ale udało mi się jakoś uratować sytuację. Później szło fatalnie, ale jakoś do przodu. W pewnym momencie zerknąłem na Skade (licznik DPS) i oniemiałem. Pomyślałem, że może zapomniałem zresetować no to dałem reset i jazda dalej. Tuż przy końcowym bossie mieliśmy wipe i hunter, warrior oraz heal sobie poszli. Wtedy spojrzałem na Skade ponownie...

20110116040525

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 04:05, Volvox napisał:

Ja z reguły jestem cierpliwy nawet do idiotów w WoWie, ale dziś to było przegięcie. Zaczynam
PUGa moim Pala-Tankiem (68). Na początku dps rzucił się na mobki nie czekając aż rzucę
bufy i się przygotuję, no ale udało mi się jakoś uratować sytuację. Później szło fatalnie,
ale jakoś do przodu. W pewnym momencie zerknąłem na Skade (licznik DPS) i oniemiałem.
Pomyślałem, że może zapomniałem zresetować no to dałem reset i jazda dalej. Tuż przy
końcowym bossie mieliśmy wipe i hunter, warrior oraz heal sobie poszli. Wtedy spojrzałem
na Skade ponownie...

Bez żartów, to da się huntem tak niski dps wyciągnąć? No ja wiem, że teraz trochę wyżej dpsujący tank to norma, bo zmiany w cata, ale bez przesady.... Nawet ze złym buildem wyciąga się te minimum 10% dpsu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 10:33, Hydro2 napisał:

Bez żartów, to da się huntem tak niski dps wyciągnąć? No ja wiem, że teraz trochę wyżej
dpsujący tank to norma, bo zmiany w cata, ale bez przesady.... Nawet ze złym buildem
wyciąga się te minimum 10% dpsu....


No właśnie, wydaje mi się że nawet z samego auto-shota powinien wyciągnąć więcej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2011 o 10:50, Michal256 napisał:


No właśnie, wydaje mi się że nawet z samego auto-shota powinien wyciągnąć więcej :P


Może miał wędkę w łapie i zapomniał zmienić, gdy dostał się do dungeona ;p Zdarzyło mi się parę razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 11:24, piecia997 napisał:


>
> No właśnie, wydaje mi się że nawet z samego auto-shota powinien wyciągnąć więcej
:P

Może miał wędkę w łapie i zapomniał zmienić, gdy dostał się do dungeona ;p Zdarzyło mi
się parę razy.

wędką się nie strzela :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 11:35, Smocza napisał:

wędką się nie strzela :>


Wędka leży w innym slocie niż ranged weapon. ;)

A co do gościa, to pewnie afkował po prostu i zdążył tylko strzelić parę razy na auto-shocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic dziwnego, tankowie teraz robia bardzo dobry aoe damage w przeciwieństwie do dpsów (poza demo lockami ale i to się niebawem zmieni), ba nawet single target dps też są w stanie dobry kręcić, pozatym dość jasno widać że kolesiom się nie chciało najzywczajniej w świecie, a że im ktoś dupsko ciągnął zamiast od razu wywalić... skorzystali ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 13:33, SoieR napisał:

nic dziwnego, tankowie teraz robia bardzo dobry aoe damage w przeciwieństwie do dpsów
(poza demo lockami ale i to się niebawem zmieni), ba nawet single target dps też są w
stanie dobry kręcić, pozatym dość jasno widać że kolesiom się nie chciało najzywczajniej
w świecie, a że im ktoś dupsko ciągnął zamiast od razu wywalić... skorzystali ;P


Ale skoro im było tak wygodnie to po co po małym wpie strzelili focha i wyszli? :P

Swoją drogą to już kolejny raz zdarzyło mi się lecieć samemu (lub z 1-2) osobami przez resztę dungeonu. Trochę to przegięcie z poziomem trudności ;)
Swoją drogą to pierwszy fajny Dungeon, bo pojawiają się po raz pierwszy trudniejsze niż zwyle mechaniki przez które można zwpiować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 12:48, Los_Emilos napisał:

Ja byłem na dungeonie w którym mag był afk i chodził za priestem.


Hehe, po wprowadzeniu systemu random to norma. Dziwie się, że niektórzy dopiero teraz zauważyli, że każdy system tego typu można nadużywać. Pozostaje /kick ale z nim różnie jak wszyscy wiemy bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam zamiar założyc nowe konto z WoWem i mam w związku z tym pytanie.
Postaram się wyjaśnic o co mi chodzi jak najbardziej przejrzyście. ;]
Jak wiadomo obecnie isntnieją 4 triale do gry, podstawkowy + po jednym na każdy z trzech dodatków-każdy daje 10 dni; dostaje się także darmowe 30 dni po dodaniu klucza z podstawki. To razem daje 70 dni.
Załóżmy następujący scenariusz:
-10 dni trial z podstawki
-klucz z podstawki-30 dni darmowe
(to się sumuje, w czasie trwania triala te 30 dni mają status pending)
-(po upływie 40 dni) 10 dni trial tbc
-klucz tbc
-(po upływie 10 dni) 10 dni trial wotlk
-klucz wotlk
-(po upływie 10 dni) 10 dni trial cata
-klucz cata
Całego łańcuszka nie wypróbowałem, ale jestem prawie pewien, że w ten sposób dostaje się 70 dni łącznie (w czasie których można wbic 85 lvl).

Mi jednak nie do końca o to chodzi, gdyż nie potrzebuje tyle czasu na osiągnięcie lvl capu, a zastanawiam się czy mozna, mimo to, skorzystac z tych 70 dni (i nie, nie zamierzam grac goblinem :P).
Załóżmy więc inny scenariusz:
-10 dni trial
-30 dni z podstawki
-(w czasie trwania tych 30tu dni) dodany trial z tbc, a potem klucz z tbc
-(w czasie trwania tych 30tu dni i/lub 10 dni z triala tbc) dodany trial z wotlk, a potem klucz z wotlk
-(w czasie trwania 10 dni z triala tbc i/lub 10 dni z trial wotlk) dodany trial z cata, a potem klucz z cata
I załóżmy - 85 lvl wbity ok 40-50 dnia- 30-20 dni darmowe ciągle zostaje.
Czy taki scenariusz jak powyższy (bądź jakas jego niedalaka wariacja) jest możliwy? Innymi słowy czy można dodac do konta trial gdy poprzedni trial i/lub darmowy miesiąc są ciągle niewykorzystane (zachowane wymagania kluczy do poszczególnych trialów)?
pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 17:52, tkoeman napisał:

Witam.
Mam zamiar założyc nowe konto z WoWem i mam w związku z tym pytanie.
Postaram się wyjaśnic o co mi chodzi jak najbardziej przejrzyście. ;]
Jak wiadomo obecnie isntnieją 4 triale do gry, podstawkowy + po jednym na każdy z trzech
dodatków-każdy daje 10 dni; dostaje się także darmowe 30 dni po dodaniu klucza z podstawki.
To razem daje 70 dni.
Załóżmy następujący scenariusz:
-10 dni trial z podstawki
-klucz z podstawki-30 dni darmowe
(to się sumuje, w czasie trwania triala te 30 dni mają status pending)
-(po upływie 40 dni) 10 dni trial tbc
-klucz tbc
-(po upływie 10 dni) 10 dni trial wotlk
-klucz wotlk
-(po upływie 10 dni) 10 dni trial cata
-klucz cata
Całego łańcuszka nie wypróbowałem, ale jestem prawie pewien, że w ten sposób dostaje
się 70 dni łącznie (w czasie których można wbic 85 lvl).

Mi jednak nie do końca o to chodzi, gdyż nie potrzebuje tyle czasu na osiągnięcie lvl
capu, a zastanawiam się czy mozna, mimo to, skorzystac z tych 70 dni (i nie, nie zamierzam
grac goblinem :P).
Załóżmy więc inny scenariusz:
-10 dni trial
-30 dni z podstawki
-(w czasie trwania tych 30tu dni) dodany trial z tbc, a potem klucz z tbc
-(w czasie trwania tych 30tu dni i/lub 10 dni z triala tbc) dodany trial z wotlk, a potem
klucz z wotlk
-(w czasie trwania 10 dni z triala tbc i/lub 10 dni z trial wotlk) dodany trial z cata,
a potem klucz z cata
I załóżmy - 85 lvl wbity ok 40-50 dnia- 30-20 dni darmowe ciągle zostaje.
Czy taki scenariusz jak powyższy (bądź jakas jego niedalaka wariacja) jest możliwy? Innymi
słowy czy można dodac do konta trial gdy poprzedni trial i/lub darmowy miesiąc są ciągle
niewykorzystane (zachowane wymagania kluczy do poszczególnych trialów)?
pzdr


Na trialach nie możesz wbić lvl capa... Załóżmy że masz TBC i aktywujesz trial wotlk... Możesz wbić 99% 71.
Możesz jednak zrobić tak: Aktywujesz trial + rozszerzasz o podstawkę+Trial TBC+ aktywujesz TBC itp itd. W ten sposób masz rzeczywiście 70 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz moje skromne pytanie... Szukam kogoś na obojętnie jakim serwerze po stronie hordy, mam zamiar zacząć nową postać po przeciwnej stronie (wcześniej grałem tylko na alliance)... Głównie chodzi mi o wsparcie finansowe i gildię :).. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się