Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

A właśnie, nigdy nie próbowałem, ale czy jest jakieś ograniczenie na te konta trialowe? Czy może być tak, że ktoś sobie np. założy ich kilka? Na razie sobie przeglądałem uważnie statystyki na Census Plus i widzę, że jest tam dość mała paladynów Draenei, a to po części dobrze. Lepiej w końcu chyba nie wybierać kombinacji, która jest najpopularniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 22:40, Czedwik napisał:

A właśnie, nigdy nie próbowałem, ale czy jest jakieś ograniczenie na te konta trialowe? Czy
może być tak, że ktoś sobie np. założy ich kilka? Na razie sobie przeglądałem uważnie statystyki
na Census Plus i widzę, że jest tam dość mała paladynów Draenei, a to po części dobrze. Lepiej
w końcu chyba nie wybierać kombinacji, która jest najpopularniejsza :)


To jest moje drugie konto trialowe w tym miesiącu :) Każdy może je bez przeszkód założyć, a jedyne ograniczenia jakie z tego płyną, to limit 20 lvlu i brak możliwości handlu (czyli mimo to w sam raz nadaje się to konto do szpiegowania wroga na PvP/Rp-PvP ^^). Odnośnie klas, to w zasadzie tylko z shamanami jest syto wszędzie, ale to chyba nic dziwnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 22:17, Alliar napisał:

Rotfl, znów niema :? Sorry za post pod postem ale naprawdę brakuje to opcji edycji i tworzenia
hiperłączy ;P

http://www.wowhead.com/?talent=GZxV0zZEsotAeotcd


Dzięki za info ;-), ale czy ja wiem ... ? Mam juz dosyć postaci do leczenia only. Dawno temu jak grałem, to miałem full holy priesta i full protection warriora tanka. Nigdy nie grałem zadną klasą DPS. Liczyłem na DPS shamana, ale skoro nikt nie wróży takiemu dobrej przyszłości, to chyba nie ma sensu tracić czasu. Może jednak zacznę od maga ;-). A shamana na leczenie zrobie sobię poźniej. Zresztą jeszcze się zobaczy :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi, że szaman dps się do niczego nie nadaje. Osobiście używamy jednego jedynego jako ench póki co, chętnie widziałbym też elemental, bo akurat leczenie szamanowe w porównaniu do Paladyńskiego jest mocno średnie - jak zresztą każde - ale totemki dps''owe wymiatają, a i Unleashed Rage nie jest zły. A i sam dmg nieznacznie ustępuje rogalom, co się spokojnie równoważy przez użyteczność grupową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 01:53, KaPe napisał:

Nikt nie mówi, że szaman dps się do niczego nie nadaje. Osobiście używamy jednego jedynego
jako ench póki co, chętnie widziałbym też elemental, bo akurat leczenie szamanowe w porównaniu
do Paladyńskiego jest mocno średnie - jak zresztą każde - ale totemki dps''owe wymiatają, a
i Unleashed Rage nie jest zły. A i sam dmg nieznacznie ustępuje rogalom, co się spokojnie równoważy
przez użyteczność grupową.


Tak, tylko powiedz to pozostałym czterem członkom drużyny :-P
Ja przyznam się szczerze, ze Palem cały czas grałem na drzewku retri i było ok. Nawet w ZG jakoś sobie radziłem z gildią i nikt nic nie mówił, ze nie jestem holy itd. IMO Pala podobnie jak shaman, mam nadzieję ;-), to nie priest gdzie wersja shadow do leczenia jest bezuzyteczna, a priest (jako main healer) jest niezbędny z drzewkiem holy, podobnie jak warr z protection do tankowania. Tu się zgodzę, ale jako wsparcie , Shaman jak i Pal nie muszą iść w holy (taka jest moja osobista opinia, a zobaczymy jak to będzie w praktyce ;-P).
Dobra kładę sie spać bo o 5 budzik będzie dzwonił (OMG ;-D).
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 02:18, Dann napisał:

Tak, tylko powiedz to pozostałym czterem członkom drużyny :-P
Ja przyznam się szczerze, ze Palem cały czas grałem na drzewku retri i było ok. Nawet w ZG
jakoś sobie radziłem z gildią i nikt nic nie mówił, ze nie jestem holy itd. IMO Pala podobnie
jak shaman, mam nadzieję.

Mówię to pozostałym 24 i nie ma jakoś problemu - choć bycie RL ułatwia sprawe, to i tak jakby był słaby długo by w tej roli nie zabawił. Aczkolwiek jeśli chodzi o retribution, to nie widze go w rajdach, w odróżnieniu od innych hybryd nic ciekawego nie oferuje, a dmg mocno taki sobie. Może jak Blizzard uzna, że warto go nieco zbuffować w przyszłości, póki co szkoda tracić dobrego leczącego Paladyna na "dps".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 02:18, Dann napisał:

Tak, tylko powiedz to pozostałym czterem członkom drużyny :-P
Ja przyznam się szczerze, ze Palem cały czas grałem na drzewku retri i było ok.

No to podobnie ja mój warrior arms/fury, który cały czas tankował ^^

BTW: Czy połączenie paladyna holy z retribution może być, przynajmniej do 70 levelu? Większość punktów dać w holy i kilka do retri, dla zwiększenia szansy na zadanie krytycznego obrażenia (aby trochę lepiej się solowało w PvP). Nie zakładałbym, że to build na stałe, ale czy taka hybryda byłaby dobra do 70 poziomu, po którym by się oczywiście wprowadziło pewne korekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2007 o 15:09, KaPe napisał:

Mówię to pozostałym 24 i nie ma jakoś problemu - choć bycie RL ułatwia sprawe, to i tak jakby
był słaby długo by w tej roli nie zabawił. Aczkolwiek jeśli chodzi o retribution, to nie widze
go w rajdach, w odróżnieniu od innych hybryd nic ciekawego nie oferuje, ....


Możesz rozwinąć skrót RL użyty w Twojej wypowiedzi ? ;-P
Ten patent z samym retri, to juz stare dzieje, kiedy to wszystko jeszcze nabierało tempa. Moja pierwsza postać rozwinięta do lv 60 i chyba druga w ogóle ;-P.

A wracając do shamana to mam juz pewną taktykę (połączenie drzewka leczenia z jako takim DPSem z drzewka Enchancement). Leczenie na max do Earth shielda, a drzewko zaklinań (enchancement) do flurry włącznie na max + 2H weapon. Moze nie będzie to tak duży DPS, jak u full "enchantera", ale myślę, ze i tak znacznie wyższy niż u jakiejkolwiek wersji Paladyna ;-D.
Co o tym myślicie ? ;-P W zasadzie większość istotnych skilli z drzewka leczenia będe miał, może poza tymi "Reduces mana cost" lub "Nature protection" czy jakoś tak.


@ Czedwik

Co do paladyna, to ci raczej nie pomogę, bo kurcze dawno juz nie grałem ;-P, a swojego pala usunąłem jeszcze wcześniej, zanim przestałem grać. Wiem tylko, zeby do levelowania wybierać jak największy DPS build, a potem zawsze można się przerobić na 70-tym ;-).

Natomiast odnośnie warriora, to powiem ci, ze ja, jak przeszedłem z drzewka DPS na protection, odrazu jakby tankowanie stało sie 10 razy łatwiejsze ;-P. Polecam ;-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 17:18, Dann napisał:

Możesz rozwinąć skrót RL użyty w Twojej wypowiedzi ? ;-P
Ten patent z samym retri, to juz stare dzieje, kiedy to wszystko jeszcze nabierało tempa. Moja
pierwsza postać rozwinięta do lv 60 i chyba druga w ogóle ;-P.

A wracając do shamana to mam juz pewną taktykę (połączenie drzewka leczenia z jako takim DPSem
z drzewka Enchancement). Leczenie na max do Earth shielda, a drzewko zaklinań (enchancement)
do flurry włącznie na max + 2H weapon. Moze nie będzie to tak duży DPS, jak u full "enchantera",
ale myślę, ze i tak znacznie wyższy niż u jakiejkolwiek wersji Paladyna ;-D.
Co o tym myślicie ? ;-P W zasadzie większość istotnych skilli z drzewka leczenia będe miał,
może poza tymi "Reduces mana cost" lub "Nature protection" czy jakoś tak.


RL oznacza Raid Lider, a co do talentów to mi jakoś źle się gra jak mam drzewko resto bez Earth Shield :P


watrobar

Kolejny poziom wtajemniczenia możesz osiągnąć rozmawiając z trenerem w TB http://www.wowhead.com/?npc=3007 lub na Feralas http://www.wowhead.com/?npc=11098 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 17:37, watrobar napisał:

Witam.Osiągnołem 150 poziom skilla leathworking i nie wiem jak i u kogo go dalej rozwijać(gram
Hordą).Proszę o pomoc.


Używanie google''a nie boli :P http://www.google.com/search?hl=pl&client=opera&rls=pl&hs=OoU&q=leatherworking+150+horde&btnG=Szukaj&lr=

Po za tym o ile się nie mylę, to trenerzy chyba zawsze mówią gdzie można znaleźć kolejnego trenera, jeśli się do nich zagada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 17:18, Dann napisał:

Co do paladyna, to ci raczej nie pomogę, bo kurcze dawno juz nie grałem ;-P, a swojego pala
usunąłem jeszcze wcześniej, zanim przestałem grać. Wiem tylko, zeby do levelowania wybierać
jak największy DPS build, a potem zawsze można się przerobić na 70-tym ;-).

No wiadomo, ale czy ludzie będą chcieli brać na pierwsze instancje paladyna z dps? Chyba na niskich poziomach nie ma to znaczenia?

Dnia 13.03.2007 o 17:18, Dann napisał:

Natomiast odnośnie warriora, to powiem ci, ze ja, jak przeszedłem z drzewka DPS na protection,
odrazu jakby tankowanie stało sie 10 razy łatwiejsze ;-P. Polecam ;-D.

Wiadomo, zwłaszcza krótsze ładowania taunt strasznie ułatwia grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2007 o 18:30, Czedwik napisał:

No wiadomo, ale czy ludzie będą chcieli brać na pierwsze instancje paladyna z dps? Chyba na
niskich poziomach nie ma to znaczenia?


O to się nie martw. Tak naprawdę w okresie levelowania (a nie tylko Ty Levelujesz ;-P) nie ma to IMO większego znaczenia. Ja jak grałem priestem, to do lv 60 wszędzie chodziłem jako shadow bulid, tyle ze wyłączonym shadow form i leczyłem (np. w ST, ZF i w kilku innych na około 50 lv ;-)).


@ Alliar

Ależ w zaprezentowanym przeze mnie rewolucyjnym, spektakularnym, innowacyjnym i odkrywczym bulidzie :-DD, skill Earth Shield jak najbardziej się znajduje. Po prostu IMO flurry jesty czymś kapitalnym, szczególnie dla 2H weapon wieldera. A osiągam to, pomijając kilka mało przydatnych skilli z drzewka leczenia i jednocześnie uwzględniając w nim Tarczę Ziemii ;-P Genialnie ;-P. Aż muszę to sprawdzić ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wcześniej jakoś dziwnie policzyłem i wyszło mi, że z Flurry zabraknie 2 pkt do Earth Shield ;> Teraz zrobiłem to jeszcze raz i już wiem o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 19:27, Alliar napisał:

Po prostu wcześniej jakoś dziwnie policzyłem i wyszło mi, że z Flurry zabraknie 2 pkt do Earth
Shield ;> Teraz zrobiłem to jeszcze raz i już wiem o co chodzi :)


Rachunek jest prosty : 40 pkt - drzewko leczenia, 20 pkt - drzewko Enchancement. ;-)
Obok 2H weapon wield mozna np. dać 4 pkt do antycypacji.
A z drzewka healingu pomijamy talenty redukujące koszty many oraz inne, nie związane bezpośrednio z zaklęciami leczącymi, np. focused mind albo Nature''s Guardian. I tak są mało przydatne. Aha i healing focus też pomijam, jako ze 30 % daje Earth Shield, a bez reszty "avoid interuption" tez da się leczyć.
I niech ktoś poda lepszy restoration build pod DPS ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 18:30, Czedwik napisał:

Wiadomo, zwłaszcza krótsze ładowania taunt strasznie ułatwia grę.

Oj, no nie za bardzo xD Taunt ma 10 sec cooldown, a z talentów można to skrócić o 2 sekundy, czyli mamy 8 sec cooldown-fakt 2 sec to czasem dużo, ale zazwyczaj to mała róznica. Najlepsze pojawia się gdy enemy zresistuje taunt, albo ma immune-jak np. Hakkar. Generalnie aggro trzyma się za pomocą Shield Block>Revenge, Sunder Armor, pomiędzy tymi Shield Slam/Bash czy Devastate. Jak się potrafi tankować taunt używa się tylko w kryzysowych sytucjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 20:12, CH1CKEN napisał:

> Wiadomo, zwłaszcza krótsze ładowania taunt strasznie ułatwia grę.
Oj, no nie za bardzo xD Taunt ma 10 sec cooldown, a z talentów można to skrócić o 2 sekundy,
czyli mamy 8 sec cooldown-fakt 2 sec

A to musiałem się pomylić, bo pamiętałem, że skraca do 4 sekund. Chyba, że tak było kiedyś, a potem się to zmieniło. Ewentualnie zwykła pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się