Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2007 o 22:44, TigerXP napisał:

Dzięki za odpowiedż. Dwa miecze są kuszące więc chyba mój wybór padnie właśnie na tą taktyke.

Ja również, gdy grałem to stawiałem na taką taktykę. Dwa miecze jednoręczne do gry solo, a w drużynie jeden miecz i tarcza (miecze są akurat zwykle dość szybkie, a szybkie bronie są dobre do tankowania). Jeśli chodzi o build to ja używałem hybrydy arms/fury, ale jeszcze za czasów podstawki na 60 lvl. To jest moja propozycja, zmodyfikowana na potrzeby TBC w oparciu o porady, które czytałem. Używałem wersji mocno zbliżonej do tego:
http://www.wow-europe.com/en/info/basics/talents/warrior/talents.html?050250213020105230212510505010400400000000000000 000000000000000000

Dobre do gry solo (zarówno do walki z mobkami i graczami), a tankować też się da w razie czego, ale pewnie większość gildii i tak będzie wymagać zmiany na protection.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że protection nie nadaje się do lvlowania. Walka jest strasznie długa i nudna... Najlepiej idź w arms/fury do lvlowania, i zawsze trzymaj kombinację 1H+shield w razie czego jak idziesz do instancji. Do zwykłych instancji, 5 osobowych, warrior fury lub arms też sobie radzi-byle def stance i spam sunder armor/shield block/revenge.

PS. Co do duel wielda to jeszcze w bardzo wczesnej becie BC, warriorzy mieli w drzewku arms w 41 punkcie umięjętność Titan Grip, dawała ona możliwość equipu 2H axe/sword/mace w jednym slocie (1 hand), więc w drugi slot wkładaliśmy kolejny 2H (lub tarczę lub 1H xD), ale obniżała ona dmg broni o 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, ze troszke pomogłem z tym warrkiem ;-P. Szkoda tylko, ze grając wojem docelowo na max lvl-u do high end instances i innych group PvE, jesteś najczęściej zmuszany do zmiany builda na "0 DPS" version :-/. Ja tak polubiłem flurry i inne skille z drzewka furii ;-).

Tak swoją drogą , sam mam pytanko do graczy Hordy, którzy mają juz szamanów w jednym paluszku. Mam zamiar pierwszy raz nim zagrać po powrocie (Draenei ;-P) i zastanawiam się, jakich stylów gry ludzie najczęściej oczekują od Shamanów na PvE (wiecie, instancje, itd). Jakie buildy dla shamana są najmilej widziane na PvE ;-) ? (mam na mysli juz po osiągnięciu max lv, bo do lvlowania to juz chyba mam swoje drzewko ;-)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 08:08, Dann napisał:

(mam na mysli juz po osiągnięciu max lv, bo do lvlowania to juz chyba mam swoje drzewko ;-)).


Resto... i resto, aha byłbym zapomniał resto! :P Sporadycznie na duże raidy czasami brało się enchancement (a czy był dual wield czy 2h to już zależało od niego, byle potrafił robić duży dps, u nas jeden szamek biegał z sulfurasem i jakoś dawał sobie radę, z kolei w TBC to widziałem tylko na dual wield buildy), bardzo ale to bardzo rzadko (rzadziej niż shadow priestów) elementali. Tak więc generalnie po osiągnięciu 70lv będziesz raczej skazany na leczenie. A jeśli chcesz pobawić się w dps, to pozostanie Ci chyba tylko pvp, tam szamek radzi sobie świetnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2007 o 11:58, GanD napisał:

Resto... i resto, aha byłbym zapomniał resto! :P Sporadycznie na duże raidy czasami brało się
enchancement (a czy był dual wield czy 2h to już zależało od niego, byle potrafił robić duży
dps, u nas jeden szamek biegał z sulfurasem i jakoś dawał sobie radę, z kolei w TBC to widziałem
tylko na dual wield buildy), bardzo ale to bardzo rzadko (rzadziej niż shadow priestów) elementali.
Tak więc generalnie po osiągnięciu 70lv będziesz raczej skazany na leczenie. A jeśli chcesz
pobawić się w dps, to pozostanie Ci chyba tylko pvp, tam szamek radzi sobie świetnie :)


Tyle że mnie PvP nie interesuje w ogóle :-/. I szkoda słyszeć (chociaż spodziewałem się takiej odpowiedzi), że shaman na lv 70 do PvE, to tylko jako healer. Juz dość się naleczyłem jako full holy priest swojego czasu ;-). Przyznam się, ze liczyłem po cichu, iż z drzewkiem zaklinań (enchancement) + dual wield też będę miał jako takie powodzenie jako shaman ;-P. W końcu to duży melee dps + offensive spells + leczenie + wskrzeszanie, itd ;-). A tu się okazuje, ze i tak tylko resto się liczy na koniec.
Popytam się jeszcze innych (juz moze nawet w trakcie gry) i jeżeli rzeczywiście dla shamana drzewka DPS tylko do levelowania, to może nawet zrezygnuje z tej klasy na rzecz maga ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 17:35, Alliar napisał:

potwierdzić możesz na stronce =] tak jest szybciej


Chodzi o maila potwierdzającego WYSŁANIE PRZESYŁKI, a nie POTWIERDZENIE ZAMÓWIENIA. Wybacz ale szybko tracę cierpliwość, jak ktoś nie czyta ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Jak już wrócę do TBC, to czy ciężko jest wykonać te questy na mounta paladyna (zamierzam grać tą klasą) Przymierza? Horda mi się osobiście nieco przejadła, dlatego wolałbym Draenei paladyna niż BE, ale z tego co czytam tutaj: http://www.thottbot.com/?qu=7647 Jest problem z wykonaniem questów na Chargera, ponieważ nikt już nie robi Dire Maul i Scholomance (a jak grałem w tamtym roku w WoW to jeszcze grupę szło tam znaleźć). Czy naprawdę jest taki duży problem ze znalezieniem grup do tych instancji (zwłaszcza dla casuali)? Hm, "This is a very frustrating quest line since no one is running Dire Maul and Scholomance anymore."

Za to seria questów dla BE wydaje mi się być dużo łatwiejsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, jeśli znajdziesz dobrą gildię z porządnymi graczami (czytaj: takimi, którzy grają dla gildii, a nie dla siebie), to nie będziesz mieć żadnego problemu. Ja co prawda nigdy nie grałem paladynem, ale za to grałem lockiem i śmiem twierdzić, że u obu klas questy na epic mounta są w miarę podobnym schemacie. Kłopot to jest co najwyżej dla grup PuG :)

Pamiętam jak swego czasu bez dobrej gildii nawet nie było co myśleć o posiadaniu takiego mounta, bo prawie NIKT nie potrafił zrobić Scholomance w 5 osób XD To były dopiero czasy - dobrze, że Blizz zmusił graczy do podniesienia umiejętności robienia dungeonów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw, skoro już piszesz, że zamierasz zrobić Draenei Paladyna, a grałeś hordą, to zapewne planujesz zacząć grę na nowym serwie. Jeśli tak, to polecam RP-PvP Defias Brotherhood, ja także będe tam zaczynać od nowa (jako Draenei Mag) i wiem, że jest tam w miarę duża polska gildia o nazwie GROM (Gildia Rozbójników oraz Malkotentów - hehe ;D) :) Byłoby raźniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 20:58, Sth`Devilish napisał:

Btw, skoro już piszesz, że zamierasz zrobić Draenei Paladyna, a grałeś hordą, to zapewne planujesz
zacząć grę na nowym serwie. Jeśli tak, to polecam RP-PvP Defias Brotherhood, ja także będe
tam zaczynać od nowa (jako Draenei Mag) i wiem, że jest tam w miarę duża polska gildia o nazwie
GROM (Gildia Rozbójników oraz Malkotentów - hehe ;D) :) Byłoby raźniej :P

Tak, akurat zamierzam zacząć grę na jakimś RP-PvP (poprzednio grałem trollem wojem do 60 poziomu na serwerze typu PvP, ale nim już raczej leveli do 70 bić nie będę). Do gry zamierzam wrócić po maturach, już w maju (czyli dość niedługo). Myślałem też o Sporeggar, bo to nowy serwer, ale z tego co widzę to tam masa BE biega. Nie dość, że Hordy więcej to grubo ponad połowa stanowi tego BE :D Nie wiem też, jak po czasie tam sytuacja się zmieni (czy w ogóle te proporcje się tam zmienią.

No i nie wiem właśnie też, czy ze znalezieniem gildii na te questy palka byłby problem.

Tak właściwie to ile już czasu ma ten serwer Defias Brotherhood? Bo na Census Plus widzę, że tam masa ludzi jest, w dodatku spora przewaga Przymierza. Bo z drugiej strony może być ciężko o graczy do początkowych instancji, jeśli większość postaci jest tam na 70 (a graczy, z doświadczenia sądząc, pomagających niskolevelowym jest stosunkowo niewielu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Defias Brotherhood jest jednym z dwóch pierwszych serwerów RP-PvP (razem z The Venture Co., na którym to z koleji grałem od początku), które miały premierę mniej więcej na jesień 2005 roku. Czyli mają już raptem półtora roku ;) A mimo to nadal do dziś trzymają świetną równowagę (prawie 50-50 stosunek Alli:Horda) i fajnych graczy oraz gildie :)

Ja w sumie też planowałem zacząć od nowa gdzieś na nowym, ale niestety każdy z tych nowszych RP-PvP ma albo zwalony balans alliance:horda, albo aż się roji od Blood Elfów - a ja chcę zacząć na normalny RP-PvP, a nie na ALT-serwerze :] Dlatego też będę grać na Defias, mało tego jest tam mój dobry kumpel, z którym dawno temu sporo grałem w różności sieciowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 14:05, Dann napisał:

Tyle że mnie PvP nie interesuje w ogóle :-/. I szkoda słyszeć (chociaż spodziewałem się takiej
odpowiedzi), że shaman na lv 70 do PvE, to tylko jako healer. Juz dość się naleczyłem jako
full holy priest swojego czasu ;-). Przyznam się, ze liczyłem po cichu, iż z drzewkiem zaklinań
(enchancement) + dual wield też będę miał jako takie powodzenie jako shaman ;-P. W końcu to
duży melee dps + offensive spells + leczenie + wskrzeszanie, itd ;-). A tu się okazuje, ze
i tak tylko resto się liczy na koniec.
Popytam się jeszcze innych (juz moze nawet w trakcie gry) i jeżeli rzeczywiście dla shamana
drzewka DPS tylko do levelowania, to może nawet zrezygnuje z tej klasy na rzecz maga ;-).



Mi tam się leczenie podoba, nawet grupy do instancji nie muszę szukać bo sami się proszą (wczoraj miałem 3 propozycje instancji na Heroic Mode). Poza tym Earth Shield + potężny 2h to masakra w PvP. Tu jest mój build: http://www.wow-europe.com/en/info/basics/talents/shaman/talents.html?000000000000000000005005000100000000000005513105135 5310510321

Na tym forum powinni dodać opcje hiperłączy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 22:02, Czedwik napisał:

Ale niskolevelowcy też tam się znajdą? No bo w końcu najpierw trzeba z kimś te instancje robić
:)


Wejdź na koncie trialowym (jak chcesz to możesz skorzystać z mojego i wpisz /who azuremyst isle albo /who bloodmyst isle, to sam zobaczysz ilu ludzi na chwilę obecną gra choćby w tych lokacjach (potem może być już ciut gorzej, ale to dlatego, że te dwie pierwsze lokacje to własnie noob-zone dla Draenei). Jak chcesz możesz skorzystać z mojego trialowego (h4ns0l0/owned666 - login i hasło), ja raczej z niego nie korzystam już ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się