Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Twórcy najwyraźniej mieli problem z dopasowaniem zbroi i przedmiotów. Dlatego nie dali możliwości ustawienia budowy ciała i wzrostu. Według mnie dobrym pomysłem by było, aby sylwetka postaci była zależna od klasy. Np. priest nie byłby tak napakowany jak warrior. W ten sposób mogliby to jakoś częściowo rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EverQuest 2 ma możliwość dostosowywania wzrostu oraz posiada szczegółowy edytor twarzy tzn wysokość nosa, szerokość itp etc. Własny kolor skóry, wlosów, oczu. Jednak się dało. Ras w EQ2 jest około 22, również udziwnione, nie same wariacje człowieka. Na mountach wygląda to normalnie więc jednak się da i nie jest to problemem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, czy w ogóle będzie takie różnice widać bez nadmiernego przyglądania się każdej postaci. Z resztą na co komu aż taki wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej postawić na różnorodność i dopracowanie, a nie ilość. Blizzard zrobił to częściowo. W Warhammerze: Age of Reckoning ma być zastosowane ciekawe rozwiązanie, w którym postać będzie się zmieniać w czasie zdobywania doświadczenia. Trochę szkoda, że w WoW tak nie ma. Tym sposobem doświadczeni gracze różniliby się nie tylko ekwipunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 00:15, Czedwik napisał:

Tym sposobem doświadczeni gracze różniliby się nie tylko ekwipunkiem.


A czy doświadczeni gracze w obrębie tej samej klasy różnią się ekwipunkiem?;) Wszyscy dążą do zdobycia najlepszego sprzętu, dlatego potem dochodzi do absurdów w stylu: na 10 spotkanych w Orgrimmar priestów każdy biegał z Benediction, klasa rozpoznawalna z odlegości 1000 yardów, a niby to był taki epicki i unikatowy staff!;) Teraz powoli dzieje się to samo. O ile jeszcze w klasach dps czasami jest większe urozmaicenie (ze względu na crit/+dmg/hit build), tak wśród healerów... 2 głównych holy priestów w gildii - praktycznie ten sam sprzęt (macka z Shatar, T4, inne epixy z Kharazan), te same enchanty, ten sam build, tylko rasą się różnimy. Czasami, gdy chcę się schować przed światem, to ubieram sprzęt pod dps i udaję maga, niestety w gildii i tak wiedzą, co kryje prawda ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 00:29, GanD napisał:

A czy doświadczeni gracze w obrębie tej samej klasy różnią się ekwipunkiem?;) Wszyscy dążą
do zdobycia najlepszego sprzętu, dlatego potem dochodzi do absurdów w stylu: na 10 spotkanych
w Orgrimmar priestów każdy biegał z Benediction, klasa rozpoznawalna z odlegości 1000 yardów,
a niby to był taki epicki i unikatowy staff!;)


Obrazek na samym dole świetnie to obrazuje :) Choć zapewne już go widziałeś ;)

Btw, czekam na zrealizowanie zamówienia TBC i pomyślałem, że dobrze byłoby się zająć sprawą addonów za wczasu. Tzn, jak już pisałem, nie grałem w WoW prawie pół roku (nie liczę testowego triala i test realmu, które są za free;]), więc na pewno w tym czasie sporo się zmieniło w kwestii addonów. Trochę już pościągałem (nowe wersje starych lubianych :)), ale brakuje mi kilka. Czy potrafi ktoś podać trafnego linka do nowej, działającej z TBC wersji lub ewentualnie polecić jakiegoś zastępczego addona? Poniżej lista poszukiwanych (wersje addonów, to te które posiadam i nie działają już, w nawiasach krótki opis addona):

- AB Info v10900d -Blizzard Bars- (pokazuje cooldown w kolorowych cyfrach na skillach na pasku)
- bc_TrackingMenu v1.32 (male rozwijane menu przy minimapie zawierajace wszelkie umiejetnosci ''tracking'')
- CT_Raid Assist
- CT_RA Boss Mod
- Equip Compare 2.9.5 (addon pokazujący obok statsów itemu porównanie do aktualnie noszonego itemu)
- Gatherer 2.2.3.1 (zapisuje lokacje znalezionych herbów na mapie)
- Lootlink 3.5 (baza danych przedmiotów)
- Remove Gryphons (usuwa grafiki z gryfami po bokach interfejsu)
- Soul Pouch (przy otwieraniu wszystkich torb, pomijał torbę na soulshardy)
- Titan Emote 1.0 (menu z wszystkimi emotami w grze, plugin do Titana)
- Titan Portals (plugin do Titana ze skrótami do skilli teleportujących oraz Hearthstone wraz z pokazanym cooldown)
- Titan Raid Summoner (addon dla locka, ułatwiający przyzywanie członków drużyny)
- Titan Stones 1.5 (addon dla locka ze skrótami do skilli health/soulstone oraz cooldown soulstone''a i licznik shardów)
- TNE_Nightfall 1.1.2 (zawierał fajny efekt graficzny przy procu Nightfalla - skill wyłącznie dla locka. BARDZO zależy mi na tym ostatnim, bo na prawdę fajnie się to prezentowało)

Byłbym serdecznie wdzięczny za pomoc lub ewentualne rekomandacje do podobnych addonów :)

20070310005255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 00:53, Sth`Devilish napisał:

Obrazek na samym dole świetnie to obrazuje :) Choć zapewne już go widziałeś ;)


Widziałem, long ago, szczególnie popularny zaraz po wyjściu patcha Before Storm, gdy w ciągu tygodnia ilość ludzi z epixami potroiła się z powodu najazdu na BG;)

Dnia 10.03.2007 o 00:53, Sth`Devilish napisał:

- AB Info v10900d -Blizzard Bars


A co to i na co... Hmm, Bartender3 i po kłopocie :P

Dnia 10.03.2007 o 00:53, Sth`Devilish napisał:

- bc_TrackingMenu v1.32


Jako priest nigdy nie potrzebowałem tego zbyt wiele, więc nie używałem addona, ale zresztą po co do tego mod? Jest dobre macro, które pozwala jednym guziczkiem zmieniać trackingi (szczególnie przydatne gdy używasz np. mining/herbalism na alcie). Macros jest mnóstwo w sieci, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem, szczególnie tego, który pozwala zarzucić lockiem 3 doty jednym guziczkiem :P

Dnia 10.03.2007 o 00:53, Sth`Devilish napisał:

- CT_Raid Assist


Addon oRA2 - wszystko co jest oparte na bibliotekach Ace2 jest w moim odczuciu lepsze... Oczywiście możesz mieć odmienne zdanie, CTR działa nadal - ctmod.net

Dnia 10.03.2007 o 00:53, Sth`Devilish napisał:

- CT_RA Boss Mod


Do śmieci z tym! Oj długo nie grałeś, długo;) Teraz wszyscy używają BigWigs (wowace.com), zdecydowanie lepszy i mniej pamięciożerny, jak wszystko co oparte na Ace2.

Dnia 10.03.2007 o 00:53, Sth`Devilish napisał:

- Equip Compare 2.9.5


Nie pamiętam czego używam, ale na pewno czegoś o podobnej nazwie, oczywiście ze stronki wowace.com

Dnia 10.03.2007 o 00:53, Sth`Devilish napisał:

- Gatherer 2.2.3.1


Cartographer - podobnie jak wcześniejsze addony, oparty na Ace2, nie tylko zapamiętuje lokacje veinów/herbów, ale ma wiele ciekawych opcji wyświetlania członków drużyny/gildii, kupców, map instancji itd.

Dnia 10.03.2007 o 00:53, Sth`Devilish napisał:

- Lootlink 3.5 (baza danych przedmiotów)


Atlas + AtlasLoot i po co chcieć czegoś innego - najnowsze wersje znajdziesz zawsze na curse gaming.

Dnia 10.03.2007 o 00:53, Sth`Devilish napisał:

- Remove Gryphons (usuwa grafiki z gryfami po bokach interfejsu)


To mnie rozwaliło, szczerze mówiąc ;) Zainstaluj sobie Bartendera3 albo inną modyfikację UI, kto tam używa w dzisiejszych czasach standardowego UI Blizzarda :P Szczególnie polecam wielką kompilację addonów opartych na Ace2 pt. Photek UI (dostępne na curse gaming).

Co do Titan Panel i wszystkiego co z nim związane - nie używam od dawna. Przerzuciłem się na Fubar (na wowace.com znajdziesz szereg mini addonów do tego w stylu soul puch, show exp, show money, show bags itd.). Wyglądają prawie identycznie, ale znów Fubar to "technologia" Ace2, a co za tym idzie oszczędniejsza dla pamięci.

Z innych addonów typu must have, to: Prat (do czata), ATSW (jeśli jesteś crafterem - Advanced Trade Skill Window), GemList (jeśli planujesz rozwój Jewelcraftingu), KLHThreatMeter, Outfitter (lub Wardobe2, ClosetGnome - czyli przebieralnia) o MobInfo, Enemy Cast Bar, SCT to myślę, że już sam pomyślałeś wcześniej :)

Pewnie trochę pominąłem, ale piszę z tostera, na którym WoW nie pójdzie, więc nie mam jak sprawdzić mojego katalogu. W każdym razie polecam przejrzeć również: ui.worldofwar.net (baza addonów i macros).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 01:51, GanD napisał:

Jako priest nigdy nie potrzebowałem tego zbyt wiele, więc nie używałem addona, ale zresztą
po co do tego mod? Jest dobre macro, które pozwala jednym guziczkiem zmieniać trackingi (szczególnie
przydatne gdy używasz np. mining/herbalism na alcie).


A możesz lekko objaśnić o jakie macro chodzi i jak ono dokładnie działa? :) To co miałem, to nie zmieniało niczego automatycznie, po prostu przy minimapie było takie rozwijane menu ze skillami typu track herbs/veins/gold/trackskille huntera, warlocka, paladyna i druida itd., i można było z tamtejszego menu je uaktywnić. Chodzi tylko i wyłącznie o to, że wszystkie te skille lub macra na pasku akcji zajmują tylko miejsce niepotrzebnie :)

Dnia 10.03.2007 o 01:51, GanD napisał:

> - Remove Gryphons (usuwa grafiki z gryfami po bokach interfejsu)
To mnie rozwaliło, szczerze mówiąc ;) Zainstaluj sobie Bartendera3 albo inną modyfikację UI,
kto tam używa w dzisiejszych czasach standardowego UI Blizzarda :P Szczególnie polecam wielką
kompilację addonów opartych na Ace2 pt. Photek UI (dostępne na curse gaming).


Ja w tej kwestii nie lubię kombinować i zwykłe ui mi wystarcza :) Tak odnośnie tych zachwalanych bibliotek Ace2, to dla mnie nie ma to większego znaczenia czy jest pamięcożerne czy nie bo i tak WoWik chodzi w 40-60 fps (poza walkami w radzie) ;) W każdym razie wielkie dzięki za pomoc, na pewno przetestuje polecane przez ciebie addony :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze parę pytań :) Mianowicie:

1. Przeszkadza mi ten button przy minimapie, ten skrót do World Map - po grzyb mi to, skoro wystarczy wcisnąć "M" - da się to jakoś usunąć z minimapy?

2. Czy jest jakiś addon, który zbiera wszystkie buttony dookoła minimapy w jedno rozwijane menu? Bo wokół mojej minimapy mam teraz całe mnóstwo takich buttonów i nie wygląda to za dobrze :)

3. Wypróbowałem tego addona Prat - to normalne, że ten addon usuwa te strzałki do przewijania tekstu? Niby mogę przewijać rolką myszki, no ale jednak brakuje mi tej strzałki przewijającej od razu na sam koniec tekstu... A tak to muszę tą rolką kręcić i kręcić... Po za tym, to posiada takie opcje jak np kolorowanie nicków wg klas lub wg tego czy jest w gildii czy też nie? Posiada może opcję skracającą nazwy prefixów? Żeby było np zamiast LookingForGroup samo LFG.

A co do Fubara, to jakoś mnie narazie nie przekonuje - po prostu nie widzę większych różnic między Titanem, a nie chce mi się nawet szukać pluginów, które zastąpiły by mi te z Titana :) Ehh jak ja się nie mogę doczekać przesyłki, już prawie wszystko gotowe do maratonu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie po grzyba wam tyle tych addonów ? :-O. Ja grałem priestem na raidach 40 ppl i w zasadzie używałem bodajmy Raid Assista i jakiegoś tam addona do monitoringu życia drużyny (czy jakoś tak, bo dawno juz nie grałem ;-)). W każdym bądź razie było tego może ze dwie, trzy sztuki ;-P. Reszta IMO jest w zasadzie zbędna. A jeżeli nie bawisz się w instancje 40 ppl, itp, to osmielę się powiedzieć, ze można w ogóle podarować sobie jakiekolwiek addony i też będzie się dało grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 02:40, Sth`Devilish napisał:

Chodzi tylko i wyłącznie o to, że wszystkie te
skille lub macra na pasku akcji zajmują tylko miejsce niepotrzebnie :)


I właśnie w ten sposób to macto działa, zamiast 3-4 przycisków masz docelowo 1. Niestety coś nie mogę go teraz znaleźć. W każdym razie działa na podobnej zasadzie do tego (trzy doty jedna po drugiej, jak klikniesz 3 razy ten sam button - skoro używasz standardowego UI i nie masz 10 pasków to podejrzewam, że każde dodatkowe miejsce jest na wagę złota):
#showtooltip Curse of Agony
/castsequence [nomodifier] reset=combat Curse of Agony, Corruption, Siphon Life
/cast [modifier:shift] Curse of Agony
/cast [modifier:ctrl] Corruption
/cast [modifier:alt] Siphon Life

This macro will help to manage your affliction / curse spells

Bascially it chains 3 debuffs into one macro button. it will first cast your Curse of Agony then when pressed again it will cast Corruption and finally if you press it again it will cast Siphon Life.

The chain will reset when you leave combat so that when you start on a new mob your chain is ready to go again. Also the macro has the function to cast any one of (CoA/corruption/siphon life) outside of the chain. For example if you start the chain and cast CoA and the Corruption gets resisted and then you cast siphon life, you don''t want to have to cast CoA just to get your Corruption on the target. thus
If you hold shift and press the macro it will cast CoA on its own
and If you hold ctrl and press the macro it will cast Corruption on its own and If you hold alt and press the macro it will cast Siphon life on its own.

All in all this macro puts 3 debuffs under your control using only one button/macro.

Dnia 10.03.2007 o 02:40, Sth`Devilish napisał:

Ja w tej kwestii nie lubię kombinować i zwykłe ui mi wystarcza :)


Tak po prawdzie to nawet Ci się nie dziwię. Pewnie gdybym miał locka, to też bym tyle pasków nie potrzebował, ale healer ma tych guziczków trochę więcej ;)

Co do zbierania tych buttonów spod mapy w jeden, to nie spotkałem się jeszcze z takim, ale to nie oznacza, że go nie ma. Natomiast przycisk od mapy na pewno da się usunąć zewnętrznymi modyfikatorami UI, w normalnym chyba nie ma jak.

Prat robi to wszystko, o czym pisałeś, trzeba tylko pokombinować w ustawieniach albo ściągnąć gotowe ustawienia od kogoś. Np. ja mam tak, że wyświetla mi tylko <G>,<P>,<LFG>, nicki mam różnego koloru w zależności od klasy, osobne wyróżnienie dla gildii itd. itp.

Dann - po Co mi tyle addonów? Bo przyjemniej się gra np. ATSW - gdy jesteś crafterem i ciągle ktoś pyta Cię o matsy na jakiś item, po pewnym czasie człowiek zaczyna tracić cierpliwość, a dzięki temu wystarcza jedno kliknięcie by mod sam wkleił danej osobe co trzeba, albo taki GemList - inni gracze sami sobie sprawdzają, co mogę robić i z czego, ja nie muszę nic klikać poza wyjaśnieniem im na początku obsługi. Cartographer pozwala świetnie orientować się gdzie kto jest. Ja generalnie używam addonów usprawiających interfejs, bo ten blizzardowski jest naprawdę ubogi w opcje.
Natomiast do heala nigdy nie używałem niczego poza ctraidem, a obecnie to w ogóle. Od tego mam macra i wyszczególnione podgrupy na różne sposoby. Na razie wystarczyło w TBC, ale mam doświadczenie tylko z Kharazan póki co i heroiców, lecz Khara już wyczyszczone więc trzeba zacząć 25tki w końcu, choć i wtedy nie sądzę bym miał używać, czegoś poza addonami w stylu pokaż status raidu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 16:30, squeglee napisał:

Nie rozumiem tego systemu ze zdolnościami. Ilu czarów możemy się nauczyć na jeden poziom? Aż
nam zabraknie kasy?

>Nie co kilka poziomów mamy kilka czarów do zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 12:39, GanD napisał:

I właśnie w ten sposób to macto działa, zamiast 3-4 przycisków masz docelowo 1. Niestety coś
nie mogę go teraz znaleźć.


Czyli załóżmy np, że gram krasnoludem paladynem i mam mining oraz herbalism. Tzn, że to macro po każdym wciśnięciu będzie zmieniać aktualny tracking w takiej przykładowej kolejności: gold/undeads/veins/herbs ? A co do tego macra dla locka, łączacego 3 spelle, to uważam takowe za totalne nieporozumienie :) Walki aż takie banalne nie są, aby wszędzie używać tego właśnie w takiej kolejności, dlatego ja preferuję mieć każde zaklęcie osobnie na pasku i wszystko wybierać wedle potrzeby/sytuacji.

Dnia 10.03.2007 o 12:39, GanD napisał:

> Ja w tej kwestii nie lubię kombinować i zwykłe ui mi wystarcza :)

Tak po prawdzie to nawet Ci się nie dziwię. Pewnie gdybym miał locka, to też bym tyle pasków
nie potrzebował, ale healer ma tych guziczków trochę więcej ;)


Ojjjj mylisz się :) Obok priesta i huntera warlock nadal jest jedną z postaci posiadającą dużo spelli. W moim przypadku to były prawie 4 paski akcji zapełnione różnej maści spellami ofensywnymi, DoTami, debuffami, drainami, AoE, przyzywające, buffujące, healthstone i inne specyficzne dla ras/talentów + zawsze nieco miejsca mi zajmują na paskach akcji miksturki hp/mana, jedzenie/woda, bandaze i czasem jeszcze przedmioty z engineering :) Także ja praktycznie miałem UI zasyfione do bólu ;P I inne mody tego za bardzo nie zmienią, bo i tak do większości skilli potrzebuje natychmiastowego dostępu, a nie np tak, że skill jest gdzieś na ukrytym pasku bądź na przewijalnym pasku :)

@ Dann - ja to powiem tak: pościągaj te najciekawsze addony, pograj z nimi na PvE i PvP, a bardzo prawdopodobne że pokochasz tak rozwiniętą opcję rozbudowy interfejsu i sam zapragniesz jeszzce więcej :) W moim przypadku zaczęło się skromnie od Titana, a skończyło na blisko kilkudziesięciu addonach ;P Mam prawie 58 MB addonów :) Dzięki temu nie dość, że gra się o wiele wygodniej i przyjemniej, to jeszcze ma się pod ręką wiele innych rzeczy (jak chociażby GroupCalendar, gdzie mogę wpisywać do kalendarza daty umówionych raidów/spotkań czy też inny addon pozwalający na dodawanie notek do każdej osoby w Friend List).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się