Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2007 o 15:39, squeglee napisał:

Gdzie w Stormwind mogę znaleźć trenera uczącego krawiectwa?



zapytaj sie guardow - najprostsza metoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 16:41, T34 napisał:

> Dobra, nauczyłem się "przepisu". Co dalej? Jak produkować cloth umiejąc krawiectwo?

Moby rzucają.


OK, a co dalej? Right click i done czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, troche zmienione: Czy Taureni w WoW mogą na początku używać mieczy (SWORD) jedno- lub dwu-ręcznych? Jeśli nie, to gdzie się tego nauczyć? Prosze o pomoc wszystkich "Taurenocholików" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 16:52, rob300i napisał:

Ponawiam pytanie, troche zmienione: Czy Taureni w WoW mogą na początku używać mieczy (SWORD)
jedno- lub dwu-ręcznych? Jeśli nie, to gdzie się tego nauczyć? Prosze o pomoc wszystkich "Taurenocholików"
:-)


Jeżeli jesteś warriorem, to możesz chyba (prawie) wszystkich rodzajów broni używać (poza wandami ewetualnie ;-). Musisz tylko znaleść odpowiedniego trenera, który cię nauczy posługiwania się danym orężem (w tym i 2h swordami tez). Ja pamiętam kiedyś tez myslalem, ze hunter może uzywać tylko łuków i sztyletów :-P.
Niestety nigdy nie grałem po stronie hordy, więc nie mam pojęcia gdzie u nich są jacy nauczyciele od danej broni. Ale na 100% są , bo są u przymierza. Szukaj w stolicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 16:52, rob300i napisał:

Ponawiam pytanie, troche zmienione: Czy Taureni w WoW mogą na początku używać mieczy (SWORD)
jedno- lub dwu-ręcznych? Jeśli nie, to gdzie się tego nauczyć? Prosze o pomoc wszystkich "Taurenocholików"
:-)


Warrior może używać dosłownie każdej bronii, poza Wand (różdzka, z której korzystają magowie, warlockowie i prieści), w każdej z głównych miast znajduje się weapon trainer, który albo uczy odpowiedniej umiejętności, albo też posiada informacje gdzie można znaleźć kogoś kto nauczy danego skilla. Zacytuje tylko to co już napisał GanD:

>Idź do stolicy. Zapytaj strażnika o "Weapon Trainer". Jeśli miejscowy nie będzie w stanie nauczyć Cię czegoś, >to poda Ci informacje, gdzie szukać innych trenerów. Za naukę posługiwania się każdą nową bronią płaci się >każdorazowo 10s.

Myślę, że GanD wytłumaczył to dość łopatologicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro statystyki podnoszą się automatycznie, każdy Tauren Shaman 32 lvl powinien być identyczny. Dlaczego tak nie jest? Nie ma prawie żadnej ingerencji w zdolności postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 17:40, squeglee napisał:

Skoro statystyki podnoszą się automatycznie, każdy Tauren Shaman 32 lvl powinien być identyczny.
Dlaczego tak nie jest? Nie ma prawie żadnej ingerencji w zdolności postaci?


Statystyki różnią się zależnie od noszonego sprzętu, rasy, klasy, levelu i przede wszystkim TALENTÓW. To głównie talenty sprawiają, że nie np nie każdy shaman równy shamanowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 17:23, Sth`Devilish napisał:

No dobra, a statsy takie jak Dodge/Parry/Resist też zostały jakoś zmienione?


Tak, też są odpowiednie ratingi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2007 o 18:12, Sth`Devilish napisał:

Statystyki różnią się zależnie od noszonego sprzętu, rasy, klasy, levelu i przede wszystkim
TALENTÓW. To głównie talenty sprawiają, że nie np nie każdy shaman równy shamanowi ;)


No dobra, ale jakby takich dwóch Shamanów Taurenów pozbawić wszelkiego stuffa (wszelakich przedmiotów) oraz każdemu wsadzić punkty talentów w to samo drzewko, to w zasadzie będą identyczni :-P. Troche to ... głupie ale prawdziwe.
Swoja drogą sam się zdziwiłem, ze nie mogłem po zdobyciu pierwszego lvl-u w grze znaleść punktów statystyk do rozdysponowania. :-D. Szkoda ... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 20:24, squeglee napisał:

Czym się różnią talenty zdobywane od 10 lvl od skillów?

Talenty ulepszają posiadane już zdolności, a skille zdobywa się podczas walki np. podczas walki czasami wzrasta Defensive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 19:41, Dann napisał:

No dobra, ale jakby takich dwóch Shamanów Taurenów pozbawić wszelkiego stuffa (wszelakich przedmiotów)
oraz każdemu wsadzić punkty talentów w to samo drzewko, to w zasadzie będą identyczni :-P.
Troche to ... głupie ale prawdziwe.


Nie ma co, trudno być oryginalnym w dzisiejszych czasach, szczególnie w grze która liczy 8 milionów abonentów :P Zdarzają się nawet takie przypadki, że istnieje np kilka lub kilkanaście osób o - wydawałoby się - bardzo rzadkim i "unikatowym" imieniu ;) Oczywiście na różnych serwerach. Ale co do posiadanego sprzętu, statystyk i talentów, to póki co jeszcze się z identykami nie spotkałem, no chyba że na test realmie, gdzie każda pre-made''y mają te same ekwipunki, różniące się tylko pomiędzy klasami :) Wtedy to dopiero ma się wrażenie jakby się widziało same klony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to był ogromny minus WoWa, bo przy tak olbrzymiej ilości graczy, możliwości dopasowywania postaci pod siebie jest znikoma. Przedmioty - nie o to chodzi, bo je wymienimy gdy znajdziemy mocniejszy. Niby są talenty, ale większość ustawień talentów jest identyko... no ale niestety, to bolączka wszystkich mmo. Liczy się tylko MPS (monster per second).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 21:03, Selv napisał:

Liczy się tylko MPS (monster per second).

Ewentualnie PPS (player per second) ;)
Na wszystkich serwerach są teraz lagi? Na Burning Legionie grać się prawie nie da, jakieś dziwne teleporty, sprzedać vendorowi nic nie można że już o mailboxie nie wspomnę...
Nieźle się musiałem wykosztować na tego epic mounta... sporo ponad 400g mi zeszło, a jeszcze tylko scholo zostało. Współczuję tym, co kupują go normalnie za pareset więcej kasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 21:03, Selv napisał:

Dla mnie to był ogromny minus WoWa, bo przy tak olbrzymiej ilości graczy, możliwości dopasowywania
postaci pod siebie jest znikoma. Przedmioty - nie o to chodzi, bo je wymienimy gdy znajdziemy
mocniejszy. Niby są talenty, ale większość ustawień talentów jest identyko... no ale niestety,
to bolączka wszystkich mmo. Liczy się tylko MPS (monster per second).


Dlaczego minus WoWa? Na tle innych mmo i tak ma bardzo duże możliwości co do tworzenia postaci... Łącznie z TBC to daje przecież 10 ras (x2, bo różne płcie), 9 klas i po mniej więcej kilka do kilkunastu opcji w wyborze koloru skóry, twarzy, koloru włosów i fryzury oraz specjalnych znaków szczególnych. To i tak sporo :) Ale owszem, przydałoby się więcej.

Mi przede wszystkim brakowało dwóch kryteriów przy tworzeniu postaci - wzrostu i wagi/budowy ciała. Tego w WoW nie ma, ale jest to wytłumaczalne - Blizzard ma (niestety!) wyjątkowo kiepskich animatorów (albo taką napisali grę...). Chodzi o to, że juz przy istniejącej wersji gry jest sporo niedórebk w animacjach postaci, kiedy postaci np przy machaniu ręką zachaczają shouldersami o głowę bądź też przy jeździe konno postacie/części postaci albo przenikają nieładnie przez wierzchowca, albo wystają za bardzo (szczególnie daje się to we znaki przy postaciach noszących zwykłe szaty, tj przy casterach - taki np ork warlock na mouncie wygląda paskudnie...). Pomyśl tylko co by było gdyby wprowadzono jeszcze możłiwość doboru wzrostu i budowy ciała postaci - jeszcze więcej problemów :)

Notabene nawet konkurencyjny GW (choć nie jest grą MMO to konkurencyjny nadal pozostaje) nie jest na tym polu lepszy - przy wzroście postaci jest po prostu odpowiednio skalowana zarówno postać jak i noszona zbroja, a co za tym idzie, nie da się stworzyć np niskiej, ale grubej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się