Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Juz zamierzam kupic WoWa od 3 miesięcy, ale jest taki problem bo wracam ze szkoly o 14, i najczesciej
mam spotkania z kumplami o 16-17 wiec 2 godziny grania pod wieczor ewentualnie jeszcze godzina
albo 2 i niewiem czy sie oplaca kupowac wogle wowa i placic te 120 zl za 2 miehy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 13:59, baka3 napisał:

Ciach...


Powiem tak, że trochę masz złe rozumowanie o graniu:D Ja np. gram w wow''a 2-3 godzinki dziennie a są czasami dni, że nie mam czasu zagrac i nic się nie dzieje. Więc widzę, że skoro ty musisz grac 3 i więcej godzin dziennie w wow''a to lepiej nie kupuj bo szkoda życia, żebyś stał się jakimś maniakiem grającym całe popołudnia. Nie ma co myślec, że granie 6 godzin się opłaca a 2 już nie. A w inne gry więcej grasz?? WoW''a jest taki jak każda inna gra(tylko, że lepszy:P) i można grac w niego zupełnie "normalnie" i nie zaniedbywac innych spraw tylko trzeba znac pewien umiar:D A i gra nie kosztuje 120 zł za 2 miesiące bo jak się samemu opłaca to taniej wychodzi a pre paid kosztuje 109 zł za 60 dni:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 16:08, pimpor napisał:

> Ciach...



Wlasnie sam niewiem, ostnaio w NIC mi sie nie chce grac, mam ID i BG do przesjcia a nie chce mi sie grac, niewiem taki okres ze sie w nic nie chce grac ale tak jak mowisz mysle ze przeciez nie musze byc maniakiem jak te typy co graja 12h dziennie tylko 2-3 godzinki a wiecej czasu sprzedic z kumplami itd bo przeciez cos z zycia czeba miec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz osiągnąć poważne sukcesy w WoW mając na grę tylko te 2-3h dziennie, to lepiej wcale gry nie kupuj. Na sam raid trzeba poświęcić średnio 4-5h (w profesjonalnych gildiach PvE takie odbywają się prawie codziennie), a do tego dochodzi farmowanie mnóstwa rzeczy... WoW to nie jest czysta gra dla przyjemności, sama nazwa gry świetnie to podkreśla: World of Warcraft to świat rzemiosła i ciężkiej pracy (czyt. wielu godzin spędzonych przed kompem) jeśli chcesz liczyć na sukces. W innych przypadkach pozostaje Ci zabawa w PvP, które w WoW praktycznie nie istnieje, a jeśli już chcesz coś w tym PvP osiągnąć, to trzeba spędzać przy kompie nawet więcej czasu niż grając tylko PvE.

Nie będąc maniakiem w WoW, będziesz podpierał mury albo dostawał bęcki od mianiaków, którzy samym sprzętem sprawią, że wpadniesz w czarną rozpacz, gdy Twój frostbolt będzie zadawał 2x mniejsze obrażenia niż ten przeciwnika, a niby będziecie na tym samym poziomie. Sprzęt, czyli czas poświęcony na jego zdobycie > skill, czyli doświadczenie płynące z długotrwałej, choć może sporadycznej gry.

Możesz mi wierzyć, naprawdę tak jest. Piszę to z perspektywy jednego z takich maniaków właśnie, choć daleko mi jeszcze do największych ;)

Grając te 2-3h dziennie z pewnością dobijesz do 70lv, pozwiedzasz pomniejsze instancje, ale nigdy nie zobaczysz na poważnie tych raidowych, tych największych, nie zmierzysz się z legendami świata Azeroth, a to jest właśnie esencją tej gry, niestety skonstruowanej przez Blizzard ściśle pod maniaków. To tak jakbyś grał w jakiegoś cRPGa, ale nigdy nie mógł zmierzyć się z najsilniejszym bossem, bo nie będziesz miał na to czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 09:40, CH1CKEN napisał:

Co do starych raidów to się z Tobą zgadzam, jakoś nie ma potrzeby tam iść. Ja sam zwiedziłem
jedynie ZG i to dopiero gdy większość w raidzie była 70lvl... O MC, BWL, AQ, OL czy Naxxie
nie mam co marzyć w najbliższym czasie, a właściwie to nawet nie mam po co, skoro tier 4 czeka
w Karazhanie i dalej...


Ja z gildia zabijam Onyxie w 5 tak dla zabawy :) więc stare dungerony jeszcze kompletnie nie upadly :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 05:50, Sth`Devilish napisał:

Podobna sprawa z nowymi tierami. Dodano aż 5 nowych setów do zdobycia: za sukcesy
na battlegroundach, na arenie, dungeon set 3, tier 4, tier 5, a jeszcze mają dodać tier6 w
patchu 2.1. Nie uważacie, że trochę tego za dużo się narobiło i znowu będzie wyścig do tier5?
Moim zdaniem Blizz powoli mimo wszystko rujnuje tą grę, zmieniając ją z MMORPG na jakąś zmasowaną
grę dla dzieciaków.

To jest aż tak źle? W takim razie mocno się zastanowię nad wyborem paladyna, bo wychodzi na to, że nigdy nie ujrzę własnego Chargera :/ Kolejna sprawa to Battlegroundy - już wtedy, gdy grałem był problem ze znalezieniem ludzi na AB i WSG. Nie wiem, jak jest teraz, ale Horda gdzieś tak po jednym z patchy w połowie 2006 zaczęła mocno na nich przegrywać. Zapewne wpływ na to miały crossrealm battlegroundy. Pewnie nikomu teraz nie chce się już bić o ten marny sprzęt za reputację z AB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 19:44, Czedwik napisał:

Nie wiem, jak jest teraz, ale Horda gdzieś
tak po jednym z patchy w połowie 2006 zaczęła mocno na nich przegrywać.


Określę to tak.. Obojętnie jaki lvl na AB wygrywamy 90% walk;))) Więc zdobywanie marków z AB to pestka a i nagrody niektóre są dobre;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 21:58, Stwór napisał:

Określę to tak.. Obojętnie jaki lvl na AB wygrywamy 90% walk;))) Więc zdobywanie marków z AB
to pestka a i nagrody niektóre są dobre;)

Wy, czyli Horda czy Alliance? Bo dla mnie (Hordy) nie było to dobre, że ciągle moja drużyna przegrywała jak leci i Horda zwykle nie próbowała nawet panować nad sytuacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 22:02, Czedwik napisał:

Wy, czyli Horda czy Alliance? Bo dla mnie (Hordy) nie było to dobre, że ciągle moja drużyna
przegrywała jak leci i Horda zwykle nie próbowała nawet panować nad sytuacją.


Wystarczy "looknąć" na mojego sajta lub czasem przeczytać co pisze;) Ja na ZAWSZE i tylko HORDA:) Nie ma obaw alianci nadal dostają w tytkę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 22:09, Stwór napisał:

Wystarczy "looknąć" na mojego sajta lub czasem przeczytać co pisze;) Ja na ZAWSZE i tylko HORDA:)
Nie ma obaw alianci nadal dostają w tytkę;)

Uff, to dobrze. Mam nadzieję, że moja battlegroup się poprawiła od tamtego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci tylko przedstawiam realia gry: gildie raidowe odbywają średnio 5 raidów w tygodniu po 4-5h dziennie. Przy czym zdarza się, że trzeba się stawiać o jakiejś niekonwencjonalnej porze np. 9 rano, aby utłuc outdoor bossa, który właśnie się spawnął, zanim inne gildie to zrobią. Na tym nie koniec: trzeba jeszcze mieć czas na robienie heroic instancji, aby wyfarmować sprzęt z fire res, zdobyć odpowiednią reputację, mieć czas na farmowanie kasy na potiony, eliksiry, naprawy, crafty, czy enchanty. Do tego dochodzą długie godziny poświęcone na rozwój fishingu (co jest strasznie nudne, ale ostatecznie bardzo opłacalne). Jeśli nie masz tyle czasu, to nie dołączysz do gildii raidowej, a ja osobiście nie widzę większego sensu gry w WoW poza end game PvE. Niby to jest gra RPG, ale to prawie nie istnieje w skali globalnej, a PvP jak już wiele osób pisało jest kompletnie skopane z powodu braku balansu między klasami, jak i marnymi nagrodami. W dodatku jeśli jesteś początkującym graczem, to musisz doliczyć czas na poznanie mechaniki gry jak i klasy, którą wybierzesz. Niby to nie jest trudne, ale już nie raz spotkałem się z graczami, którzy pomimo dobicia do 70lv tak naprawdę nie wiedzieli, co w tej grze robić, by dobrze (czytaj: efektywnie) grać.

Owszem, można grać tę godzinkę, czy dwie dziennie, bawić się w roleplaying i tak dalej, ale odpowiedz sobie na pytanie: czy tego chcesz, czy tego oczekujesz, czy może wolałbyś zmierzyć się z prawdziwymi wyzwaniami jakie oferuje ta gra? Jeśli twierdząco odpowiesz na ostatnie pytanie i naprawdę się zaangażujesz, to wiedz, że prędzej czy później będziesz w sytuacji: dziewczyna/żona/kumple albo gra, chyba że tak się szczęśliwie składa, że oni też grają. W profesjonalnych gildiach ciśnienie jest tak niesamowite, że albo zostajesz nolife albo odpadasz, bo stwierdzasz, że to przestaje być dla Ciebie zabawne. Wielki sukces jest okupywany wielkim zaangażowaniem. I to jest największy problem ludzii, którzy najczęściej muszą zostawić WoW, bo choć grę można wyłączyć, tak życia nie da się ignorować. Natomiast jeśli uważasz, że warto grać "tak trochę" i nieosiągnąć w grze w zasadzie niczego, to Twoja sprawa, ja tam lubię "maxować" swoich bohaterów w grach i zaliczać je na 100%.

Tak to mniej więcej wygląda. Zastanów się poważnie, bo jak raz zaczniesz grać w WoW, to na 95% już tego nie rzucisz, to naprawdę mocny nałóg;) A Ci którzy odchodzą na ogół wracają, wszyscy wracają... nawet sprzedanie konta nie pomaga;) Jeśli masz czas i pieniądze, a żadnych zobowiązań, to graj i ciesz się, bo to imho najlepsza gra sieciowa jaka powstała. Jeśli nie spełniasz tych wymagań, to moim zdaniem lepiej te 50zł miesięcznie zainwestować w inne rozrywki, które będziesz mógł wykorzystać na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 22:54, GanD napisał:



Wiesz, ja tam kasy nie zaluje lekka reka potrafie puscic 120 zl na jeden dzien na impreze a tak jest 4-5 razy w miesiacu, a mam 16 lat, kase sam zarabiam na allegro przewaznie jakos sie udaje, powiedziales ze jest wybor, zona rodzina albo kumple albo gra, jak dla mnie tak nie jest, uwazam ze moze byc kumple a np. od godziny 22-3 na ranem 5 godzin dziennie gry pvp bo gram na burning legion narazie trial mi wystarczy, to juz jest mania zeby grac 12h dziennie, nie mow ze nie moge byc jednym z najlepszych jesli bende grac 2-3 godziny dziennie, bo to zalezy od tego czy ktos umie grac i dobrze prowadzi swoja postac, owszem itemy itd jest to bardzo wazne i sadze ze z biegiem czasu to osiagne jak nie to trudno ale bende sobie grac i grac:) nie odrazu bende w najlepszej guildi narazie czas pokaze ale zamierzam kupic bo te 60 zl miesiecznie to nie majtek, co prawda nie mam stalej pracy i z kasa ciezko ale skoro jest an impreze 400-500 zl na miesiac to jest i na gre, tak mi sie wydaje:) Wiem ja wow uzaleznia bo w triala gralem do 3-5 nad ranem, a jak juz bende mial ta postac na 70 to boje sie myslec no ale zobaczymy, wsomie to wow jest najlepszy na zimie bo w lecie wiadomo caly dnie na basenie itd to niebedzie kiedy wogle grac, mysle ze kupie wowa a na wakacje zrobie przerwe zreszta..kupie i czas pokaze mzoe tak, chociaz mam jest do przesjcia pare gier, min baldur gate 1 i 2 oraz icewind dale 2 chociaz nie chce mi sie ich specjalnei zaczynac, niewiem nie chce mi sie ostnaio grac ale jak sie dorwe do wowa to mi sie zechce, tylko mysle ze sie opyla zacznyac te baldury i icewinda bo icewind dale 1 mi sie podobal, tylko jak zaczne wowa nie bende gral w inne gry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ostatnio wystąpił małyt bląd podczas grania w WoW. Mianowicie nie wyświetla mi napisów. Nie widze jak ktoś do mnie pisze, nie widze jak sam coś pisze. Ogólnie totalna porażka. Może ktoś wie jak coś na to poradziać?? Z góry THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 23:31, TigerXP napisał:

Witam wszystkich. Ostatnio wystąpił małyt bląd podczas grania w WoW. Mianowicie nie wyświetla
mi napisów. Nie widze jak ktoś do mnie pisze, nie widze jak sam coś pisze. Ogólnie totalna
porażka. Może ktoś wie jak coś na to poradziać?? Z góry THX

Hm, a nie wyłączyłeś przypadkiem okienek lub nie przesunąłeś ich poza ekran?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś grałam moje pierwsze 2h w wowa. To było straszne...i strasznie fajne. Praktycznie nic za ten czas nie zrobiłam bo cały czas tworzyłam różne postacie z różnych klas. W niektórych miejscach było nudno i ludzie nie gadali albo wysmiewali nowych graczy pytajacych o różne rzeczy. Potem w miejscu startwoym ludzi pojawił się nieumarły na z 50 lvlu i druid na 70^^. Zrobiło się nieco weselej a druidka była naprawde przemiła. No dobra ale do rzeczy- mam kilka pytań^^:
1. Kurcze w grze jest tyle klas postaci, że człowiek nie wie za co się zabrać. Nie nadaję się do walki z bliska, ale strasznie podoba mi się druid i jego przemiany. Myślę też o magu - blood elfie. Czym grać lepiej jak kompletny newbie?
2. Czy opłaca się(i o co w tym chodzi) inwestowac w taką umiejętność by ujeżdżać wszystkie mounty??
3. O co chodzi z tym robieniem ubrań? Czy mag zawsze chodzi tylko w sukienkach czy można mu/jej zrobić/kupić jakieś gatki i bluzkę.(wiem, że głupie pytanie)
4. ...no to lepszy druid czy mag biorąc pod uwagę:
a)to, że mam ochotę zwiedzać świat i to najlepiej ile się da w pojedynkę(podobno druid ma jakieś leczące czary)
b)to, że lubię robić ogromne łubudu (najlepiej na odległość)
c)to, że lubię ładnie wyglądające ubranka;)(a sukienki są...ech ochydne w większości)
d)to, która klasa jest bardziej do wszystkiego?
e)to, którą ogólnie jest najłatwiej opanować(może jakies przydatne linki do podanych czarów itp danych klas i poradników co rozwijać jesli można)
f)to, że nie nadaję się do akcji typu:skradanie się, uciekanie przed wrogiem, robienie uników , szczególnie teraz kiedy niezabardzo jestem przyzwyczjona do sterowania w grze
5. Wogóle to którą rasą jest fajniej grać: krwawym elfem, czy nocnym elfem, a może człowiekiem^^(wiem, że każdy ma inny gust, ale tak się pytam;)).
6. Jak do kogoś szeptać w grze?
7. Co się stanie jak umrę gdzieś hen w terenie, czy muszę odnaleźć swoje ciało i jak(jest jakaś wskazówka na kompasie czy coś?) Co jak się wyloguje po śmierci??
8. Jak zostawić drużynę w której jestem?
9. Jak znaleźć jakiegoś sprzedawcę w startowych lokacjach??
No chyba wszystko...na dziś^^. Proszę jeśli ktoś będzie na tyle miły i mi odpisze to będę really wdzięczna. Pytałam się w grze o niektóre(te mniej głupie pytania) z tych rzeczy w grze, ale nie spotkałam naprawdę rzyczliwej duszy jak dotąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

1. Kurcze w grze jest tyle klas postaci, że człowiek nie wie za co się zabrać. Nie nadaję się
do walki z bliska, ale strasznie podoba mi się druid i jego przemiany. Myślę też o magu - blood
elfie. Czym grać lepiej jak kompletny newbie?

Pograj trochę każdą klasą, ewentualnie poczytaj jeszcze poradniki i zdecyduj, co ci najbardziej odpowiada. Najbardziej czasochłonne klasy to druid i warlock IMO.

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

2. Czy opłaca się(i o co w tym chodzi) inwestowac w taką umiejętność by ujeżdżać wszystkie
mounty??

Nie ma indywidualnej umiejętności na ujeżdżanie każdego mounta. Skill jest jeden - pierwszy jego poziom jest od 40 lvl, drugi od 60. Są jeszcze od latających. To wszystko.

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

3. O co chodzi z tym robieniem ubrań? Czy mag zawsze chodzi tylko w sukienkach czy można mu/jej
zrobić/kupić jakieś gatki i bluzkę.(wiem, że głupie pytanie)

Jeśli chodzi o to, czy może ubierać coś innego niż cloth - nie. A "robienie ubrań" jest profesją, której może nauczyć się każdy.

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

4. ...no to lepszy druid czy mag biorąc pod uwagę:

a)-f) Odp. jak w 1.

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

5. Wogóle to którą rasą jest fajniej grać: krwawym elfem, czy nocnym elfem, a może człowiekiem^^(wiem,
że każdy ma inny gust, ale tak się pytam;)).

Rzecz gustu, chyba, że zależy ci na konkretnej klasie niedostępnej dla innych (np. druid, wtedy wyboru dużego nie ma :)). Można też kierować się racialami, ale... To nie jest aż takie ważne.

6-9 Odsyłam do strony WoW''a/manuala. To jest podstawowe info.

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

No chyba wszystko...na dziś^^. Proszę jeśli ktoś będzie na tyle miły i mi odpisze to będę really
wdzięczna. Pytałam się w grze o niektóre(te mniej głupie pytania) z tych rzeczy w grze, ale
nie spotkałam naprawdę rzyczliwej duszy jak dotąd.

Życzliwej, jak już... Nie warto się tym przejmować, na każdym serwerze gra kilka tysięcy osób, więc na samych chamów trafić nie można. Poza tym wielu doświadczonych graczy takie podstawowe pytania mogą denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

1. Kurcze w grze jest tyle klas postaci, że człowiek nie wie za co się zabrać. Nie nadaję się
do walki z bliska, ale strasznie podoba mi się druid i jego przemiany. Myślę też o magu - blood
elfie. Czym grać lepiej jak kompletny newbie?

Hunter jest uważany za dość "prostą" w obsłudze postać, chociaż to raczej ze względu na posiadanie zwierzaka, który odwala sporą część roboty niż faktyczną prostotę. Mag też nie jest szczególnie skomplikowany - fireball/frostbolt aż cel padnie, czasem coś dodatkowego.

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

2. Czy opłaca się(i o co w tym chodzi) inwestowac w taką umiejętność by ujeżdżać wszystkie
mounty??

Mounta mieć trzeba, i tyle, nie wyobrażam sobie granie bez niego powyżej 40 lvl, chodzenie wszędzie na piechote jest strasznie męczące, jak już się ma za sobą etap zwiedzania, i chcę się tylko dostać w konkretne miejsce.

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

3. O co chodzi z tym robieniem ubrań? Czy mag zawsze chodzi tylko w sukienkach czy można mu/jej
zrobić/kupić jakieś gatki i bluzkę.(wiem, że głupie pytanie)

Masz 4 kategorie pancerzy, clothy czyli "sukienki", skóry, maile i płytówki. Mag nigdy nie założy nic poza "sukienkami", tak samo jak zresztą priest i warlock, druid łazi albo w "sukienkach" albo skórach. A uszyć można za pomocą profesji Tailoring, do nauczenia od bodaj 5 levela za odpowiednią opłatą.

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

4. ...no to lepszy druid czy mag biorąc pod uwagę:
a)to, że mam ochotę zwiedzać świat i to najlepiej ile się da w pojedynkę(podobno druid ma jakieś
leczące czary)

A mag robi wode/jedzenie które leczy go poza walką. Zwiedzać można każdą klasą.

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

b)to, że lubię robić ogromne łubudu (najlepiej na odległość)

Teoretycznie druidem da się bić z dystansu, ale akurat ta odmiana druida jest uznawana za jedną ze słabszych - i ciężko go ubrać w jakieś sensowne przedmioty do tego, przynajmniej na początku.

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

c)to, że lubię ładnie wyglądające ubranka;)(a sukienki są...ech ochydne w większości)

Biorąc pod uwagę, że druid niemal ciągle siedzi w formach zwierzęcych, to zawsze tak samo wygląda.

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

d)to, która klasa jest bardziej do wszystkiego?

Druid. Leczy, bije, jest bity i nie obrywa za mocno. Wprawdzie w każdej z tych kategorii ustępuje "specjalistom", ale nie tak znowu znacznie.

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

e)to, którą ogólnie jest najłatwiej opanować(może jakies przydatne linki do podanych czarów
itp danych klas i poradników co rozwijać jesli można)

Maga, druid ma więcej opcji, do których trzeba się przyzwyczaić, aby móc wykorzystać więcej niż tylko małą część możliwości tej klasy.

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

f)to, że nie nadaję się do akcji typu:skradanie się, uciekanie przed wrogiem, robienie uników
, szczególnie teraz kiedy niezabardzo jestem przyzwyczjona do sterowania w grze

Jedna z form druida opiera się właśnie na skradaniu, więc odpada.

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

5. Wogóle to którą rasą jest fajniej grać: krwawym elfem, czy nocnym elfem, a może człowiekiem^^(wiem,
że każdy ma inny gust, ale tak się pytam;)).

To tylko wygląd, rasa ma znaczenie wyłącznie przy klasie priesta(specjalne czary dostępne tylko dla danej rasy), albo wtedy, gdy ktoś planuje się bawić w PvP, albo interesuje go konkretna umiejętność rasowa - np. 5% więcej życia u Taurenów, dla wojownika

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

6. Jak do kogoś szeptać w grze?

/w ktoś

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

7. Co się stanie jak umrę gdzieś hen w terenie, czy muszę odnaleźć swoje ciało i jak(jest jakaś
wskazówka na kompasie czy coś?) Co jak się wyloguje po śmierci??

Masz pokazane na mapie i kompasie gdzie jest twoje ciało, ewentualnie możesz wskrzesić się bezpośrednio na cmentarzu, ale od 10 levela kończy się to parominutową "chorobą" obniżającą twoje zdolności bojowe niemal do zera. Logout po zgonie nic nie zmienia, logujesz się i dalej jesteś trupem.

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

8. Jak zostawić drużynę w której jestem?

PPM na swój portret i leave party.

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

9. Jak znaleźć jakiegoś sprzedawcę w startowych lokacjach??

Popytać strażników albo ludzi.

Dnia 26.03.2007 o 00:04, Eilene napisał:

No chyba wszystko...na dziś^^. Proszę jeśli ktoś będzie na tyle miły i mi odpisze to będę really
wdzięczna. Pytałam się w grze o niektóre(te mniej głupie pytania) z tych rzeczy w grze, ale
nie spotkałam naprawdę rzyczliwej duszy jak dotąd.

Jak człowiek po raz n-ty widzi niektóre pytania, to nieszczególnie chce mu się odpowiadać, więc nic dziwnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 A ja bym polecał jednak maga :) Już nie chodzi o samą naukę gry i poziom skomplikowania, bo o już zależy od predyspozycji samego gracza, a takim magiem po prostu... gra się przyjemnie :) Dlaczego? Bo może sobie zrobić sztuczną wodę i jedzenie (co jest bardzo ważne przy samotnym questowaniu), może tworzyć teleporty/teleportować się do każdego z 4 głównych miast (co skraca czas potrzebny na dotarcie tam inną metodą) i przede wszystkim bardzo łatwo (wręcz banalnie) można "farmować" magiem itemy/golda/jakieś konkretne potworki do questa. A to dzięki dużemu wachlarzowi zaklęć typu Instant AoE (zaklęcia obszarowe o natychmiastowym działaniu). Można też spróbować rogue, którego sporym atutem jest duży wybór wśród umiejętności do skradania się do wroga, oraz ewentualnej ucieczki. Oczywiście wszystko zależy i tak od ciebie i jeśli podoba ci się druid - proszę bardzo :) Ja napisałem jakimi klasami gra się potem łatwiej i przyjemniej :)

Ad.2. Tylko jeśli na prawdę na tym ci zależy. Z resztą musiałabyś zdobywać u każdej z ras reputację do poziomu Exalted (a to trwa i trwa... u mnie trwało pół roku i na darmo, o czym zaraz napiszę). O wiele łatwiej można po prostu zakupić potem epickie mounty PvP, czyli specjalne wersje już tych istniejących w zamian za tokeny zdobyte za wygrane (bądź przegrane) bitwy na Battlegroundach. Mi uzbieranie tokenów na nowego mounta zajęło... zaledwie 2 dni :) A w tym akurat przypadku nie potrzebna jets jakakolwiek reputacja u innych ras :)

Ad.4. Sześć razy mag :)

Ad.6. Wpiszujesz /w <imię>, np /w SthDevilish ;))) i powinna się czcionka zmienić na taką rózową.

Ad.7. Nie ma się czego obawiać, praktycznie rzecz biorąc zawsze jest jakieś wyjście, bez specjalnych utrudnień . Jednak jeśli zaczniesz grać na serwerze typu PvP to możesz się natknąć na jakiegoś głupiego kampera, który nie da tobie spokoju i będzie tylko czekał aż się wskrzeszysz żeby znowu zabić... Ale takich nikt nie lubi, więc czasem też ktoś pomoże i mu odda pięknym za nadobne :)

Ad.8. Najedź kursorem na twór portret i kliknij prawym, wybierasz z małego menu opcje "leave group"

Ad.9. Po prostu szukaj NPC gdzieś w karczmach/zbrojowniach/sklepikach/dzielnicach handlowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się