Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Latających wierzchowców można używać tylko w Outland, co jest niestety strasznie głupie i nie ma żadnego racjonalnego wytłumaczenia poza lenistwem ludzi z Blizzard. Zapewne kiedy już nabędziesz wywernę, czy gryfa, a potem wrócisz do Azeroth, to nie raz bardzo boleśnie przekonasz się, że !$#@$%^ raptor, czy wilk nie potrafi latać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 10:29, GanD napisał:

Latających wierzchowców można używać tylko w Outland, co jest niestety strasznie głupie i nie
ma żadnego racjonalnego wytłumaczenia poza lenistwem ludzi z Blizzard. Zapewne kiedy już nabędziesz
wywernę, czy gryfa, a potem wrócisz do Azeroth, to nie raz bardzo boleśnie przekonasz się,
że !$#@$%^ raptor, czy wilk nie potrafi latać...


Znam ten ból :P Ale pomyśl, Azeroth nie było przygotowywane z myślą o flying mountach. Jest wiele miejsc w które Blizzard graczy nie chce wpuścić xD A taki flying mount by to umożliwił. Może kiedyś doczekamy się dodatku/patcha, który rozwiąże te problemy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 10:29, GanD napisał:

Latających wierzchowców można używać tylko w Outland, co jest niestety strasznie głupie i nie
ma żadnego racjonalnego wytłumaczenia poza lenistwem ludzi z Blizzard. Zapewne kiedy już nabędziesz
wywernę, czy gryfa, a potem wrócisz do Azeroth, to nie raz bardzo boleśnie przekonasz się,
że !$#@$%^ raptor, czy wilk nie potrafi latać...


Nie zgadzam się. Nawet nie wyobrażasz sobie pracy jaka by musiała być włożona w przygotowanie Azeroth na flying mounty. NIe chodzi już nawet o miejsca do, których nie można się dotsać. Azeroth ma zupełnie inna budowę generowania niż outland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 11:07, GanD napisał:

9.000.000 x 11 euro miesięcznie = za taką kasę, gdyby tylko chcieli, znaleźliby na to czas.

Nie żartuj z tą kasą. Pomijając już fakt, że ta liczba niewiele ma wspólnego z rzeczywistością - w końcu Blizzard nie jest 100% niezależny i Vivendi też haracz zbiera, nie mówiąc już oczywiście o opłatach za same utrzymanie WoWa itp - to kasa sama z siebie cudów nie czyni. Nie możesz zakładać, że po prostu dadzą komuś milion $ i wszystko nagle zadziała, przerobienie całego Azeroth pod mounty to byłoby spore przedsięwzięcie - no chyba, że zrobiliby to po łepkach, a potem forum pełne byłoby jęków, że ktoś wleciał w miejsce gdzie nie powinien, zginął, i nie może do trupa dojść itp. Dla graczy jest to może irytujące, ale nie mniej irytujące byłoby pseudo rozwiązanie pełne bugów - zaś z perspektywy Blizza, tych jest aż nadto, by jeszcze sobie teraz dokładać nowe. Patrząc na niektóre hotfixy sprzed jakiegoś czasu, widziałem w nich poprawki do błędów, o których nawet bym nie pomyślał, że mogą się pojawić, a przecież to zapewne kropla w morzu tego co jeszcze nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, no i to, że nad jedną rzeczą pracowałoby 10 razy tyle ludzi, zatrudnionych za 10 razy większą kasę, nie oznacza, że byłaby ona 10 razy lepiej i szybciej wykonana. To w końcu 10x potencjalnych błędów, nieporozumień i odrębnych sposobów na realizacje danego rozwiązania.
Prosta sprawa, weź jakiś nietrywialny programik(coś więcej niż "hello world") i porównaj jak napisze go pare osób, różnic będzie pełno, od jakiś banalnych typu akapity, po inne zmienne, komentarze, i w rezultacie na samo zrozumienie "co do Ha to jest właściwie?!" zajmuje czas. Nie wydaje mi się by Blizz miał po prostu jakiś banalny edytor map do MMO, jak w W3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jestem również tego zdania, że jak się chce - da radę. Mimo wszystko ludzie płacą abonament nie tylko na dopieszczanie Outlandu czy na prace nad nowym dodatkiem za który i tak będzie trzeba zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że to byłoby proste lub tanie, ale obecnie Blizzard i Vivendi z jednego produktu mają jeden z najwyższych dochodów na świecie (nawet gdy sporo odjąć od sumy uzyskiwanej z abonamentu) i gdyby chcieli, to z pewnością by to zrobili, jeśli nie w patchu to choćby w kolejnym dodatku. Jak dla mnie to obecna polityka Blizzarda jest niezbyt ciekawa. Dodają mnóstwo nowych rzeczy na nowym kontynencie, a stare są martwe. Nawet stolice w ogóle się nie zmieniają, co wydaje się dość dziwne, skoro teoretycznie świat nie stoi w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 14:01, GanD napisał:

Ja nie twierdzę, że to byłoby proste lub tanie, ale obecnie Blizzard i Vivendi z jednego produktu
mają jeden z najwyższych dochodów na świecie (nawet gdy sporo odjąć od sumy uzyskiwanej z abonamentu)
i gdyby chcieli, to z pewnością by to zrobili, jeśli nie w patchu to choćby w kolejnym dodatku.
Jak dla mnie to obecna polityka Blizzarda jest niezbyt ciekawa. Dodają mnóstwo nowych rzeczy
na nowym kontynencie, a stare są martwe. Nawet stolice w ogóle się nie zmieniają, co wydaje
się dość dziwne, skoro teoretycznie świat nie stoi w miejscu.

Najbardziej to widać w strefach, w których kiedyś dobijało się 60 poziomu. Np. Eastern Plaguelands obecnie jest niemalże wyludnione. Od 58 każdy woli iść do Outlandu, a Azeroth niewiele go obchodzi. Przydałaby się jedna lub dwie nowe instancje poniżej poziomu 60, żeby również samo levelowanie się zmieniało, a nie było powtarzaniem zawsze tych samych questów i miejsc (ciekawiej by mieli ci, co robią alta). Co prawda dodali po dodatku trochę NPC w różnych miejscach, ale poza tym nic się nie zmieniło. Poza tym wiele wskazuje na to, że nowe instancje będą w Azeroth (np. Zul''Aman).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 14:52, BoyOgOyOrtH napisał:

nom wlasnie zrabali tą sprawe z wierzchowcami tylko na Outlandzie nom szkoda!!!
moze kiedys bedzie jakis patch w ktorym to zmienią...

Noo...nie za bardzo...wyobraź sobie latającego mounta w Azeroth...musieli by zmieniać całą grę...
Np w niektórych miejscach są niedokończone miejsca itp itd... Wg. mnie nie wyglądało by to zbyt fajnie, zwłaszcza że Azroth atm. jest 1-60,(na PvP servach przesrane) może coś zmienią w WoW: The Northrend/Emberland Dream.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy pre-paid mozna kupic w empiku bo kumpel mowi, ze kupywal wlasnei tam...a kiedys slyszalem, ze sa dostepne tylko na gram.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 16:04, Adas69 napisał:

mam pytanie czy pre-paid mozna kupic w empiku bo kumpel mowi, ze kupywal wlasnei tam...a kiedys
slyszalem, ze sa dostepne tylko na gram.pl...


http://www.empik.com/showobject.jsp?objectId=2788333¤tCategory=4010600 - chyba można ;) Ja raczej przywykłem już do zamawiania przez net - póki co kupiłem na gram.pl chyba z 3-4 karty prepaid i wszystko było ok :) Na 100% sa też w innych sklepach internetowych.

A co do tego tematu latających mountów w Azeroth - na prawdę tak wam zależy aby przelecieć się nad Azeroth i podziwiać te przepiękne krajobrazy, przepełnione dziesiątkami botów? Ja jakoś nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorzej by było dla levelujących graczy, jakby ciągle ich jakieś 70''tki z mountami 280% ścigały. Poza tym za dużo roboty z dostosowaniem świata - Kalimdor i Eastern Kingdoms są większe niż Outland. I jak już było wspomniane - oglądanie niedokończonych miejsc psułoby trochę efekt gry. Np. za tym murem w Silverpine jest tylko mała przestrzeń otoczona drzewami. Tak na marginesie to ciekawe czy Blizzard kiedyś doda te miejsca. Najbardziej poza Northrend zależałoby mi na dodaniu Gilneas i Kul''Tiras (tych wysp nawet nie ma na mapie, a są one na zachód od Khaz Modan). Może jako strefy dla 70''tek z ciekawymi questami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jako, że nabiłem główne profesje na maksa wziąłem się za fishing i już mam 130 skilla w nim, ale teraz tak, poleciałem do BB żeby nabić skilla ale tam nie dam rady nic złapać mam za małego skilla i wszystkie rybki uciekają mi. Jakie polecacie miejsca żeby wbić fishing na moim poziomie i później jakieś dalsze miejscówki na wyższych skillach. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 17:29, oOreVenOo napisał:

Mam pytanie jako, że nabiłem główne profesje na maksa wziąłem się za fishing i już mam 130
skilla w nim, ale teraz tak, poleciałem do BB żeby nabić skilla ale tam nie dam rady nic złapać
mam za małego skilla i wszystkie rybki uciekają mi. Jakie polecacie miejsca żeby wbić fishing
na moim poziomie i później jakieś dalsze miejscówki na wyższych skillach. Z góry dziękuję.


A przynęty pan kupuje ? Po to one są, żeby dało się łowić ;) Zapakujesz taką co zwiększa o 100 i od razu rybki przestaną uciekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 20:19, Latniak napisał:

A przynęty pan kupuje ? Po to one są, żeby dało się łowić ;) Zapakujesz taką co zwiększa o
100 i od razu rybki przestaną uciekać.


Fajne, trzeba było tak od razu...xD W każdym razie dziękuję. Idę wbić z 20k expa i lecę łowić....:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. Mam blood elfa paladyna na 45 lvl i chciałem się zapytac gdzie mozna nauczyc sie nosic zbroje typu plate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się