Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2007 o 19:55, SoieR napisał:

1-40 I 60-70 to leci baaardzo szybko ale już 40-60 to jest... nienawidze tego etapu.


Na 40-60 trzeba po prostu starannie wybierać questy i miejsca do expienia, dlatego że jedne questy są szybkie i proste, a inne długie i trudne (a do tego nie raz mało opłacalne pod względem expa). Tutaj warto wydać trochę kasy na questy, które można przyśpieszać (nt te z Mithril Casing w UG czy z kartkami w STV) i robić je wyłącznie samemu (olewając elity).

Tak czy siak w 2.3 to zapewne wszystko się zmieni - nie dość, że więcej expa będzie lecieć w lvl 20-60, to jeszcze będzie go mniej potrzeba na kolejne lvl-upy, dodano nowego quest huba w Dustallow Marsh (świetnie, bo właśnie tam brakowało najbardziej, niech jeszcze dodadzą coś w Blasted Lands oraz Burning Steppes i będzie git) i usunięto wiele elite questów (np te w Alterac Mountains z ogrami będą teraz non-elite).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lvluje sobie warka. Nie idzie jakoś szybko, ale też nie mam na co narzekać. Po prostu z każdym lvlem jest coraz więcej zabawy, więc nei wiem czemu mówicie, że to mordęga. Wszyscy priestami gracie?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 21:31, graczomaniak napisał:

Ja lvluje sobie warka. Nie idzie jakoś szybko, ale też nie mam na co narzekać. Po prostu z
każdym lvlem jest coraz więcej zabawy, więc nei wiem czemu mówicie, że to mordęga. Wszyscy
priestami gracie?:P


Zapomniales dodac holy :P Albo grają prot warkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była, naprawdę :)
Teraz MS Warrior rozwala wszystko w pył na pve i nikt mi nie wmówi, że na arms jest lepszy ;)
Największym problemem warka jest:
1, 2, 3, 4 <zmiana celu>
1, 2, 3, 4 <zmiana celu>
1, 2, 3, 4 <zmiana celu>

Każdy warek jakiego znam, przysypiał i to ciekawe, bo na przykład magiem grałem 2, 2, 2, 2, <zmiana celu>2, 2, 2 ... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 22:10, Selv napisał:

Każdy warek jakiego znam, przysypiał i to ciekawe, bo na przykład magiem grałem 2, 2, 2, 2,
<zmiana celu>2, 2, 2 ... :-)


Bo u maga fun polega na darmowym prowiancie, teleportach do każdego miasta i zajebiście prostym gameplayu (nic, tylko nawalać w te same klawisze skacząc w tlumie mobków) :) Podobnie jak u rogala ze stealth i vanish. Jak dla mnie te dwie klasy są po prostu najciekawsze i sprawiają najwięcej radochy, nawet pomimo faktu że klimatycznie to mi bardziej pasuje warlock (gorzej z samą grą warlockiem, bo czasami to istna katorga z tyloma skillami na raz :P) i hunter (ehh to zero range, szkoda że nie rozwiązali tego tak jak w Guild Wars).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 22:10, Azreix napisał:

Też tak kiedyś miałem, konkretnie orkiem warkiem. Wolno trochę szło, ale co lvl wyżej, to naprawdę
większa radocha. Warriora rzuciłem, bo nie było tego czegoś...

Ja tam na razie ide w fury, na 70 zrobie sie tankiem i wtedy zacznie sie zabawa. Tanka zawsze potrzeba, tak jak healera.:)

@Selv ---> Przynajmniej zakwasów w palcach nie mam xD.

@Devil --> Dlatego rzuciłem hunta. Nudna postać, stoisz i nawalasz z łuku...
W przyszłości planuje zrobić maga bądź locka i zamiatać na pvp.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2007 o 22:34, graczomaniak napisał:

Dlatego rzuciłem hunta. Nudna postać, stoisz i nawalasz z łuku...

Też mi się takie granie szybko znudziło.
Wracam do WoW''a! :)))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobie te postacie w ally czyli maga/pala/hunta skoczę pograć troche u hordy :) na pewno tauren ale nie wiem czy szaman czy druid, ale to odległa przyszłość chyba , że ten patch naprawde da pałera przy lvlowaniu i będzie xp leciał tak jak powinien to będzie ok :) Ale coś mi się nie bardzo chce wierzyć że te zmiany aż tyle zmienią i tak będzie ubijanie setek mobów na lvl i tak / ehh... obym się jednak pozytywnie ździwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 23:16, graczomaniak napisał:

Tak, ale lvlowanie będzie zło 2x szybciej i szybciej będzie można zdobywac lepszy sprzęt itp.:)

wątpie żeby szło 2 razy szybciej... :) bo jakby miało isć tak szybko to ustawili by tylko 2x xp rate za wszystko i tyle, bez żadnych problemów i innych bzdetów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 00:10, SoieR napisał:

> Tak, ale lvlowanie będzie zło 2x szybciej i szybciej będzie można zdobywac lepszy sprzęt
itp.:)
wątpie żeby szło 2 razy szybciej... :) bo jakby miało isć tak szybko to ustawili by tylko 2x
xp rate za wszystko i tyle, bez żadnych problemów i innych bzdetów


To całkiem możliwe, zauważ że najwięcej czasu traci się na podróży i na szukaniu drużyny, teraz levele będziesz osiągać troszkę szybciej (a co za tym idzie, nie będziesz musiał zrzucać innych questów w tej samej krainie na dalszy plan i szukać nowych w innych), a do tego zdegradowano wiele questów elite na zwykłe. Myślę, że w praktyce z pewnością się okaże, że 2 razy szybciej wszystko idzie, bo być może nie będzie już trzeba kombinować i przebierać w questach :)

PS. Wiecie ile może być warte konto WoW+TBC z lvl70 lockiem (ale bez epic gearu niestety, tylko trochę niebieskich z heroiców - wszystkie klucze, wysoka reputacja i mnóstwo matsów w banku, a także jakieś 1.1k golda)i lvl52 palkiem na serwerze TVC? Zastanawiam się czy nie lepiej go sprzedać, choćby i nawet po ciut wyższej cenie niż za nówki, bo prawdopodobnie przez najbliższe 9 miesięcy nie będe miał jak grać w WoWa (wojsko:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zeby dali możliwość zdobycia t1/t2/t3 inną drogą niż przez insty bo zdobyć dróżyne do tych starych instów niesposób, np przez jakiś chain albo w miare trudny q :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.worldofraids.com ---> tu macie wszystko o patchu 2.3

dla nielubiacych czytac szybki skrot:

- zwiekszony exp za moby miedzy levelami 20-60 i zwiekszony exp za questy miedzy 40-60
- ulepszony loot z wielu instansow (np. Robes of Arugal z Shadowfang Keep oprocz starych statow beda miec jeszcze +12 spell dmg)
- kilka nowych Flight Pathow dla szybszej komunikacji + nowe cmentarze dla majacych pecha :P
- mnostwo questow ktore byly elite stana sie non-elite
- wiele klas dostanie zajebistego boosta:

1) mag - Ritual of Refreshment: bedzie dzialal na zasadzie jak lockowy Soulwell i bedzie mozna z niego wyciagac jakies zarcie ktore bedzie regenerowac 7200 HP & Many; Ice Barrier i Mana Shield beda absorbwioac wiecej obrazen w zaleznosci od posiadanego +spell dmg

2) priest - Pain Suppresion bedzie mozna rzucic na kazdego ale zmniejsza obrazenia o 45% (te raz jest 65%) i redukuje aggro o 5% na 8 sekund wiec nie bedzie sie nadawac na tankow ale moze uratowac dupe dpsowi ktory overaggrowal; Power Word Shield bedzie absorbowac wiecej obrazen w zaleznosci od posiadanego +spell dmg lub healing.

3) warrior - nie pamietam co tam maja dostac :P

4) paladyn - dostanie nowe talenty zwiekszajace mu stamine i ulepszajace defensywne statystyki, poza tym kilka starych talentow zostanie ulepszonych.

5) shaman - bedzie zabojczy jako Enchancement ze wzgledu na mozliwosc uzywania 2H broni bez talentow i troche talenty maja byc ulepszone dziek iczemu bedzie zadawac jeszcze wieksze obrazenia (bron Cie panie boze przed Ench shammy na Arenie, jak mu wejdzie Windfury to fruuuu i cie nie ma...)

6) warlock - jak zwykle dostanie boosta bo Blizz ich nie nerfi :P

7) rogue - kij go wie :P

8) hunter - j.w.

9) druid - ulepszeniu ulegnie buff Różowej Łapy i kilka talentow Feral, dodatkowo w postaci drzewka beda mogli odtruwac i zdejmowac klatwy.

do tego 1 nowy instans - Zul''Aman (10 osobowy, trolle ftw!), zaraz po wyjsciu 2.3 ma sie pojawic 2.4 dodajacy Sunwell Plateau (25 osobowy). Obydwa maja byc w Ghostlands. Do tego wraz z SP ma pojawic sie jakas nowa 5 osobowka.

do tego nowe itemki za badge of justice, a te dropic beda w heroicach, Karazhan i Zul''Aman.

Wraz z patchem 2.3 startuje Arena Season 3. Bronie sa naprawde wypasne aczkoolwiek zmienia sie zasady zdobywania Arena gearu. Trzeba bedzie miec personalny rating 1850, nie zostalo to chyba jeszcze ujawnione jak ma to dzialac. Ale bronie robia wrazenie jak np. staff z 70 stam, 62 int i 247 spell dmg. Bronie i sety S3 beda wygladac jak T6 i loot z Mount Hyjal/Black Temple tylko w innych kolorkach.

zmianom maja ulec takze Battlegroundy - troche zwiekszony bedzie honor przy WSG i EoTS, ma byc troche zmienione AV tylko nie pamietam w jakiej formie. W WotLK lub wczesniej w jakims patchu ma byc zlikwidowany ten cholerny most przed baza aliantow ktory nie pozwalal na taki zerg bazy jaki mogli robic alianci na hordowa baze.

to tak w telegraficznym skrocie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

glupia znikajaca opcja edytowania postow...

co do levelowania - wszystko zalezy jak grasz, jesli skupisz sie na questach to idzie naprawde szybko, mniej wiecej do levelu 30 warto szukac kogos kto za marnych kilka sztuk zlota zboostuje nas przez instancje (czasami trwa to 30-40 minut i zrobione) a expa jest mnoooostwo wtedy. Ja levelowalem jako holy 2 lata temu mojego priesta i zrobilem 60 w 5 tygodni ;) wtedy jeszcze bedac holy nawet na 20 levelu bylem rozchwytywany :P ech stare czasy... az sie lezka kreci w oku... hehe

co do buildu prot warkow i paladynow - levelowalem jako prot swojego paladyna i w miesiac dobilem do 70, fajnie sie gra prot bo nie obrywasz tak mocno i nie musisz sie martwic ze zginiesz przy mobie o wyzszym levelu od Ciebie. Jak dobrze zmiksujesz talenty prot z dps to naprawde mozna robic niezla sieczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 18:52, KaPe napisał:

> i czy dla Warriora jest jakis pet i gdzie moglbym go dostac w takim wypadku.
Popytaj w Shatrah o Paladyna, Priesta albo Szamana, to typowe pety Warriora na Arenie 2vs2.


Ja nie obeznany i chyba niezrozumial co miales do przekazania:P. Mi chodzilo o zwierzaka w rodzaju niedzwiedzia, wilka czy czegos podobnego pomocnego przy rozwalce mobow:P.

A co do tego skilla, to poprzednio nie moglem uzywac broni palnej gdy mialem konto Krasnoludziego paladyna(ale mam wrazenie ze to z powodu uzywanej klasy). Pomozcie ludzie chcacemu zaczac przygode z WoW:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na sezon trzeci, po raz kolejny się zastanawiam, co Blizzard wyprawia z epixami. Bronie z Arenki są lepsze niż wszystko, z wyjątkiem dropów z Illidana i Archimonda. W przypadku broni, które nie wypadają z tych dwóch - na przykład dagger/macka casterska - najlepsze w grze. Rating 1850 nie jest znowu jakąś zaporową granicą, dla zagorzałego rajdowca to kwestia respeca na weekend i przyłożenia się, po czym ma broń, której nie zamieni do wyjścia Sunwell - a może i wcale. Swordy są minimalnie gorsze od Warglaivów - brak tylko set bonusu.

Welfare epics w pełni. Zupełnie nie rozumiem, na jakiej podstawia Blizzard daje itemki klasy T6, jeśli wśród rajdowców dostęp do T6 ma 3-4%(wg wowjutsu), podczas gdy 1850 nabije zdecydowanie więcej - przeciętny progress to w dalszym ciągu gdzieś środek T5. Kolejny dowód na zwalony system dropów w PvE, gdzie wszystko zależy od RNG, a bronie mają po góra 10% dropa. I zapewne znowu będą buffować bronie PvE - bo jeśli nie, to kompletnie niszczą jakąkolwiek równowage i sens dropowania broni z rajdów. Głupi i bezsensowny cykl trwa. Przy sezonie pierwszym był globalny buff epixów, przy 2 - buff broni T5, teraz znowu... Blizzard powinien się zastanowić, czy zamierza coś z tym zrobić w Sunwell, albo WotLK, bo mimo wszystko, epixy to dość istotna część rajdowania, a jeśli można je łatwiej i, co ważniejsze, pewniej, dostać z PvP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się